Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

meleri
4. dub 2008

Tak to máte dobré, že máte na výběr!
I když jsem měla před testy hrozný strach, tak to fakt nic nebylo, a možná je zbytečné otravovat tělo narkozou...to já bych fakt někdy radši brala narkozu u zubaře, jak to bolí! a nejhorší je, že ten mě čeká přští úterý.. 😢

martulina
4. dub 2008

Já še bohužel chystám na hysteroskopii - mám nějaký polyp v děloze ☹ a navíc prý nějak deformované děložní hrdlo (po porodu) a prý to mají chudáci spermie do pravého úhlu a nemohou se tam dostat - tak by měli napravit i to.
Jen je mi divné, že by mě po narkóze hned pouštěli domů....když jsem byla na laparoskopii kvůli cystě - tak to bylo celkem 5 dní..... 😕

meleri
4. dub 2008

Martulinko,

mě osobně teda narkozu nedávali, bylo to "naživo" a nelituju...spíš se člověk pak trápí kvůli narkoze, je unavený atd...tak to ani moc nebolelo a šla jsem hned domů..tak se ničeho neboj..🙂
Jinak kdyby to s narkozou bylo, tak je jen lehká, zákrok provedou třeba v deset ráno, do dvou budeš spát pak se probereš a ve čtyři tě pustí.. ale fakt nevím proč by to mělo být s narkozou..

martulina
4. dub 2008

meleri, moc děkuji za povzbuzení. Nevím co od toho mám čekat....
Já budu mít asi mít tu narkoźu - aspoň tak mi to po telefonu popsali....je fakt, že té se bojím nejvíc ☹
Řekli, mi že mě za tři hodiny po zákroku pustí- to je fakt neuvěřitelné 😲
Já se rozhodla, že to nechci udělat u nás v nemocnici, protože to jsou patlalové- pořád se tam střídají doktoři a teď tam jsou kromě primáře samí mladí (jinak nic proti mládí nemám)...tak jsem se rozhodla pro Sanus v Hradci Králové, tak jsem zvadavá, je to soukromé zařízení, ale prý zaplatím jen 30Kč za ošetření a pak počítám asi pár kaček za pobyt na lůžku, což mě překvapilo - já čekala nějakou děsnou sumu

meleri
4. dub 2008

No víš, jestli ti krom toho vyšetření budou dělat i nějakou úpravu děl. hrdla, a toho jsem si předtím nevšimla, jaks to psala, tak je fakt, že se to bez narkozy neobejde..zas to ale není tak strašné fakt..🙂 mě odstranovali takto ten polyp a fakt jsem se probrala hned a hned jsem byla plna energie, a chtěla jsem jíst a pak hned domů🙂 takže uvidíš, že to nic není..já spíš obdivuju všechny ženské co mají za sebou porod..to si nedovedu představit.. 😕 tu bolest.. ☹ a tak si myslím, že jestlis přežila toto tak přežiješ i tu blbou narkozu.. 😎

dckami
4. dub 2008

holky,
pomoooooc, já se z těch nemocí taky nevyhrabu . Včera před před polednem mi volala moje dr. gynekoložka, ke které jsem měl dneska jít na kontrolu po laparce. Přišly jí výsledky z nemocnice a při laparce mi odebírali z břicha nějakou tekutinu, která se posílala na rozbor. Ten dopadl hrozně, našli tam chlamydie . Takže jsem jela z práce k ní , beru antibiotika na 20 dní. I manža musí jít na urologii na vyšetření. Takže jsem hned volala do Pronatalu, že mám na pondělí domluvenou inseminaci a teď do toho mám tohle. Můj dr. tam není,je nemocný, tak jsem mluvila s primářem, toho zajímalo jaká beru antibiotika - je to Doxybene 100. Prý to není takový problém, máme normálně přijet a IUI mi udělají.
Jsem z toho hotová, proč zrovna já musím mít sand všechno: porucha štítné žlázy, protilátky proti spermiím, teď ještě chlamydie ☹ 😢 😢 😢 Vůbec netuším, kde jsem k tomu přišla, jsem vdaná, jsem si věrní 😉

luccii
5. dub 2008

dckami: to je mi moc lito... no hlavne ze na IUI muzes 🙂 ja si taky nekdy rikam, proc toho musim mit tolik ☹ no hlavne ze mame skvelyho chlapa a to zdravi snad nejak do kupy dame...

ibi
5. dub 2008

Dckami neboj, antb Ti hned zaberu. Ja som mala pred rokom (v care) zistenu ureaplazmu a tiez nasadene Doxybene a do 10 dni bolo po tom a vsetky stery su ciste...len chudak manzel, toho po prelieceni tiez cakal ster a doteraz na to spomina...vraj bolelooooo...ti chlapi to maju tak strasne tazke 😎 Inac ma zaraza, ze Ti to nezistili pred laparo...nebola si na stery 2 tyzdne pred operaciou? Alebo, ze by to nebolo povrchove?
Pozri sa na to tak, ze vsetko co mas je riesitelne! Hoci je to kombinacia viacerych veci, ale vsetko v poho vyriesis! Drzim palce na IUI!!!

rioko
5. dub 2008

tak mě už se to taky blíží, v úterý nastupuji do nemocnice a ve středu jdu na laparku. akorát by mě zajímalo, jestli si i někdo jiný než já musel koupil předoperační punčochu - které se mimochodem nedají sehnat. takže jsem si místo toho nakoupila obinadla, ale stejně nechápu proč si to mám kupovat když jinde to normálně mají v nemocnici. no přijde mi to jako vyhozené peníze, když je pak nebudu potřebovat. ale co nadělám, hlavně že ta laparka bude a třeba budu vědět víc

dckami
5. dub 2008

ahojky,
holky, tak dneska v 21 hodin mě čeká injekce Pregnylu, ale mám dojem, že je všechno zase blbě , celý den mě pobolívá podbřišek, tak mám dojem, jestli to nebude ovulka. Vzhledemk tomu, že do Teplic jedeme až v pondělí, nevím, zda to nemáme dneska či zítra zkusit sami Na druhou stranu vím, že bychom neměli - mám ty protilátky a ještě ta antibiotika a moje dr. říkala, že bychom sexovat neměli. tak fakt nevím, proč mi v CARu říkali,ať na IUI přijedeme, jsem fakt zmatená....

Rioko, to to utíká, hlavně, aby ti to dobře dopadla. alespoň budeš vědět, kde je problém. 😉

rioko
5. dub 2008

kami udělej to jak Ti řekli

cvirko
6. dub 2008

Ahojte dievčatá, nebola niektorá z vás na laparoskopii v Iscari? Tento mesiac by ma mali opreovať - Docent Války.
Nemáte niektorá skúsenosť?

luccii
6. dub 2008

rioko: ja puncochy kupovat nemusela...
dckami: mne kazdy doktor rika neco jinyho, takze uz sama nevim, koho poslechnout (konkretne jde o to, kdy se zase zacit snazit - po laparce mi MUDr. rekla, ze nejdriv za dva mesice, obvodni MUDr. pry nejdriv za 4 mesice a ted pri predani propousteci zpravy mi MUDr. rekl, ze za mesic - hned po MS)... jeste jeden dotaz - IUI plati pojistovna ci ne? vim, ze IVF plati, ale jen 3x a jen standard...

lucje
6. dub 2008

ahoj holky,
zrejme se k vam letos na podzim taky pripojim. Dneska ale pisu hlavne kvuli petici proti zpoplatneni IVF. Mozna uz jste to tu probiraly a podepisovaly, ale kdyby ne, tak mrknete sem(petice bude odeslana Ministerstvu zdravotnictvi):http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detail.php?i... a pokud by to slo, rozsirte dale po Bereme se. Diky a Hezkou nedeli

dicinka1
7. dub 2008

ajojte...viete mi povedat co je to OVARIA SCEROCYSTICA BILAT? TO MAM NAPISANE AKO PO OPERACII CO MI NASLI...

rioko
7. dub 2008

luccii : IUI je zadarmo 6 x do roka

pudlyna
7. dub 2008

dicinka to je cista kterou ti odstranili já to měla taky.

luccii
7. dub 2008

rioko: diky za odpoved

rioko
7. dub 2008

pudly co Ty tady? 😀

luccii
7. dub 2008

rioko: a preju hodne stesti pri operaci 🙂

dckami
7. dub 2008

Rioko,
tak hodně štěstí na laparce. 😉 A jen samé pozitivní zprávy o výsledku operace.

rioko
7. dub 2008

dckami díky

markytek
9. dub 2008

Ahoj ,chtěla bych se zeptat,na laparoskopii,hysteroskopii,ka marádka to podstoupila a říkala,že jí poté bolely hrozně záda,že byla v poloze hlavou dolů.Nemá te s tím někdo zkušenost.A může také bolet bránice,napouští se dutina břišní nějakým plynem? 🙂

pikha
9. dub 2008

markytek, nenechaj sa zbytocne vystrasit, kazda baba reaguje na veci inak. Ja mam za sebou obidve veci a mozem povedat ze jedno i druhe je v pohode prezitelne a nic take strasne 😉 netreba sa dopredu bat. Drzim palce

luccii
9. dub 2008

markytek: jj napousti se cca 3,5 l CO2... pak to boli, hlavne zebra a ramena, ale da se to prezit, trva to je par dni

dicinka1
9. dub 2008

ajojte.mne nic nepovedali,ze som mala cystu...povedali,ze je vsetko o.k., ako dnu myslim...fakt sok teraz mam....ty vole 😒

dckami
11. dub 2008

ahoj kočky,
přeji krásné ráno, jenom jsem nakoukla, zda se neozvala Rioko. Myslím, že by jí dneska mohli propustit z nemocnice. Tak snad dá o sobě zprávičku. 😉

rioko
11. dub 2008

ahoj jsem od včerejška doma, laparka ok, žádné srůsty, vejcocody průchodné, jen malá endometrioza kterou odstranili. důvod proč nám to nejde nenašli, možná mám špatnou kvalitu vajíček,ale to se takhle zjisiti nedá. za týden jdu na stehy a pak jsem domluvená na IUI. Pokud to nevyjde, chtěla bych jít na IVF. kami prosím Tě jak dlouho Tě pak bolelo v krku? Já mám totiž pocit, že se mi to spíš zhoršuje, nemůžu až moc polykat a mám strach, jestli nemám opět angínu

dckami
11. dub 2008

ahoj Rioko,
tak jsem na laparce dopadly stejně, co??? Já jsem měla stehy vypadávací, takže jsem na vytažení jít nemusela. V krku mě ale nebolelo, já měla problémy s rameny, jak tlačil ten plyn, kterým mě nafoukli. 😒 Bolela mě ještě týden po laparce.
Nechceš raději zavolat do nemocnice, zda je bolest v krku normální???

rioko
11. dub 2008

kami mě ramena bolí taky a taky když se víc nadechnu tak mě píchá na hrudníku, ale ten krk mě vadí nejvíc. asi počkám do pondělí, na stehy jdu až ve čtvrtek