Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

rioko
13. dub 2008

myslíš že Ti dají lázně po hysteroskopii? 😕

palvap
13. dub 2008

no ne ani tak po hysteroskopii jako po neúspěšných IVF - to dávaj určo, otázka za jak dlouho

rioko
13. dub 2008

tak držím pěsti ať ti všechno vyjde jak si přeješ 😉

beatrice.h
13. dub 2008

Holky, promiňte, že se vám tady vměstnám - chtěla jsem se zeptat - jak byla dlouhá hospitalizace po laparoskopií a hysteroskopií - čeká mě to 5.5. - a to už jedno dítko mám, ale mám problémy s krvácením co 14 dní + srůsty na levém vaječníku i myom v děloze o velikosti 1 cm - bo plánujeme druhé dítko, tak mi jej chtěji vyndat, aby nenarušoval druhé těhotenství.

Jelikož mám 20-měsíční holčičku - tak i kvůli ni jsem nervozní jak dlouho nebudeme spolu.

Jak dlouho trvala hospitalizace a následná rekonvalescence - bo chodím do práce, tak budu na nemocenské. :(((

Díky moc za vaše zprávičky. Hezký večer.

rioko
13. dub 2008

já jsem byla v nemocnici 3 dny, jeden den příjem, druhý laparka a hysteroskopie a třetí den jsem šla domů. Ale možná záleží na tom, co Ti tam budou dělat, já měla jen malou endometriozu. Doma počítek tak 14 dní, aspoň to tak píšou holky. Já jsem doma z nemocnice zatím 4 den a nevím jak dlouho budu doma

vevus
14. dub 2008

ahojte.. poprečitovala som si čo obnáša laparoskopia a snád to nie je až také hrozné.. síce ešte neviem presne či pojdem na laparokospiu s operáciou pretože mám nízsky vek a gyne. uvažuje ešte aj nad tým či mi nedá hormony na to aby som to dostávala len raz za 3 mesiace.. moj problém diagnizovali asi takto-rudimentárny roh vpravo,silným výrazom sa to dá aj nazvať nádor na maternici..ale kvôli mojmu veku sa zvažuje čo dalej.. najradšej by som to už mala za sebou,ale kedže sa stále vyvíjam a maternica tiež tak to nechcú riskovať.. na druhej strane mi nechcú dať ani hormony,takže sa čaká čo bude dalej..mali ste niekto podobný problém? prípadné reakcie potešia.. 🙂

rioko
14. dub 2008

vevus tak to nevím, já šla na laparku k vůli tomu, že se mi nedaří dlouho otěhotnět a jinak jsem ale žádné gynekologické problémy neměla. ale laparky se neboj, nic to není a hlavně se u toho hodně zjistí a dá i odstranit.

vevus
14. dub 2008

ahoj rioko.. to hej,stretla som sa len s tým že ženy šli na laparoskopiu kvoli tomu že nemožu otehotnieť alebo niečo s vaječníkmi... keby mám už 18 tak by situácia bola určite iná,operácia by viac bola prístupná ale kedže som len dospievajúca..... takto stále čakám čo bude..práve dnes nám má volať gyne. tak som zvedavá či vobec nezabudne a budeme o niečo múdrejší 🙂

rioko
14. dub 2008

třeba to půjde vyřešit bez operace, držím pěsti

vevus
14. dub 2008

operácia bude tak či tak,ale gyne. ju chce čo najviac oddialiť.. predchvílou nám volala a zajtra idem ráno na krv,tak uvidím..

campi
14. dub 2008

Beatrice: ja to mela stejne jako rioko - prvni den prijem (projimadlo, klistyr), druhy den laparoskopie, treti den rano domu. Ale temer nic mi nedelali, byly tu i pripady, ktere stravily v nemocnici 5-7 dni.

marione74
14. dub 2008

beatrice, ja tiez 3 dni - v nedelu nastup a v utorok rano ma pustili. A kebyze nedostanem tie bodave bolesti z tych plynov co ta nimi napustaju pri laparke, tak by som bola schopna ist do prace uz v stredu. Ale kedze som tie bolesti mala, tak som ostala na PN do konca tyzdna.

Palvap, mne doki v CAR povedal ze pojdeme na IVf po dvoch menstruaciach po laparke. Ale niektore baby spominali, ze isli hned po prvej na IUI a tak.
Drzim palce 🙂

janeso
14. dub 2008

ahoj holky,
v listopadu 2007 jsem byla na revizi dělohy z důvodu zamlklého těhotenství po IVF a víceméně od té doby mě pobolívá v podbřišku. Nejdřív jsem to přikládala tomu, že se zavinuje děloha(tak mi to tedy řekli v nemocnici) ale ted uz vím, že je problém někde jinde.Před revizí jsem žádné bolesti nemívala, a od té doby se čas od času objevily po styku a ted poslední dva měsíce téměř každý den. Nevíte čím by to mohlo být? Vím, že po revizi můžou nastat nějaké komplikace, ale vůbec netuším jaké. Takže předpokládám, že mě pošlou na hysteroskopii či laparoskopii a vzhledem k tomu, že mám navíc PCO vaječníky, tak by byla laparka kvůli skarifikaci ovárií asi vhodnější. Jsem ale v péči CAR - Gest, takže nevím, jestli budou ochotni mi tohle doporučit. Přece jen je v jejich zájmu hlavně IVF a ne přirozené těhotnění. Ještě by mě zajímalo, jak dlouho trvá než vás na takový výkon objednají. Díky za odpovědi!

palvap
14. dub 2008

Marione díky moc za info já se poptám snad v čtvrtek jestli se dozvím něco nového, tak vám písnu info.

rioko
14. dub 2008

janeso mě objednali za pár dní, volala jsem první den MS a za 9 dní jsem už byla přijata,ale možná to není všude stejně. Já být Tebou tak bych na laparce trvala,pokud máš pořád bolesti

janeso
14. dub 2008

rioko, díky, já se pokusím trvat, jsem zvědavá, jak pochodím....doufám, že dobře

kejla
14. dub 2008

Ahoj kocky,

mozno mi budete vediet poradit...Doktor ma dnes objednal na vysetrenie priechodnosti vajcovodov, nie je to laparka,ani HSG,tak sa chcem opytat, co ste to uz niektora absolvovali. Robia to v Gynfive,a doktor pomocou katetra zavedie kontrastnu latku a kontroluje to sonom. Vraj je to najsetrnejsi sposob, ale bojim-bojim, velmi by mi pomohlo, ak by ste o tom nieco napisali. Robi sa to v klasickej gynekologickej ambulancii,pred zakrokom sa nedava nic proti bolesti a trva to cca 15 min.Dakujem....

campi
14. dub 2008

Kejla, neboj. Ja na tom sice nebyla, moje gyn. me presvedcila k laparoskopii - ze to sice je vetsi zakrok, ale ze kdyz tam neco najdou, tak to muzou hnedka odstranit, ale holky psaly o vysetreni pruchodnosti jenom hezke veci🙂

kejla
14. dub 2008

Dakujem za povzbudenie campi a drzim palce pri laparoskopii 😉

marione74
14. dub 2008

kejla, ak to nie je hsg tak to by som fakt bola zvedava co to je, daj potom vediet, to ma fakt zaujima. Lebo mne robili hsg aj laparku alele toto co ty hovoris dokonca vyzera bezbolestne 😉 mna teda hsg dost bolel, ale iba chvilku nastastie. kedy ides?

kejla
14. dub 2008

marione74,bezbolestne to urcite nebude, potom dam vediet,ale podla mna,to bude bolestou podobne HSG. Sestricka ma totiz upozornila, ze mam mat doprovod, aby som cestou domov neodpadla 😒
Vraj je to najsetrnejsie,ale ktovie,mozno ma len ukludnovat, lebo laparky som sa dost bala...A na papierik mi napisali skratku toho vysetrenia SIS UZV.

marione74
15. dub 2008

aha, tak to bude nieco podobne HSG, no ale ved trocha bolesti vydrzime koli buducemu babatku nie? 🙂

rioko
15. dub 2008

holky co jste byli na laparce - měli jste pak tu jizvu dobrou? ta větší co mám pod pupkem mě nějak zlobí, vytéká z toho taková smradlavá vodička, tak nevím jestli je to normální nebo to zlobí 😒

luccii
15. dub 2008

rioko, normalni to neni, bez s tim nekam, mne nic nevytekalo, asi to mas zanicene, to smradlave je hnis!

rioko
15. dub 2008

ve čtvrtek mám jít na stehy, tak nevím jestli nemám počkat...

dckami
15. dub 2008

Rioko,
já s tímto zkušenosti nemám, mě se špatně hojila jizva v pupíku, na stehu jsem měla krvavou krustu. 😒 Namáčela jsem jí potom v heřmánku a za 2 dny se to samo odlouplo. Obvoďák mi poradil ha hojení ran Biolampu, naštěstí jí mají naši, tak jsem si jí půjčila a je to dobrý. 😉
Pokud jdeš zítra na stehy, tak se na tebe dr. určitě podívá a řekne ti. Neboj, to bude dobrý. 😅

Mě dneska vyšly konečně negativní protilátky proti spermiím 🙂 🙂 🙂

christla
15. dub 2008

Dckami, kdy budeš vědět, jestli bylo IUI úspěšné?

rioko
15. dub 2008

kami k doktorce jdu ve čvtrtek,ale to počká, zas tak hrozné to není

dckami
15. dub 2008

testovat se mám v pondělí 21.4., ale mršku NE/čekám/ v neděli 20.4., tak uvidíme..... 😉 Ale nic mi není, žádné příznaky nemám, tak si nedělám moc nadějí.

christla
15. dub 2008

kami, tak ono je ještě čas na nějaké příznaky. Hlavně že už máš negativní protilátky. Já se na to chci zeptat své Dr. při další kontrole na kterou jsu příští pátek. Snad už si domluvíme i přesný termín té laparky.