Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

danielitka26
5. čer 2008

ja som podstúpila laparku ....ale keď som tam šla som sa strááášne bála 😢 😢 😢

ilona123
5. čer 2008

Ahojda..no já nevím,mě to jako mestruace nepřipadá a to právě proto,že já ji mám hodně bolestivou a silnou,že musím nosit třeba 4 vložky. tohle je růžové,což při běžné menses není,nehledě na to,že doktor mi tvrdí,že 4dny po zákroku nemůžu dosta měsíčky.....necháme to koňovi,to se dovím až po měsíci🙂Měj se Pá

petka21
5. čer 2008

Ahoj nezlobte se ze otravuju,ale potrebuju radu dneska jsem 2DC a mela bych podstoupit laparku sice az za dva mesice,ale ja uz chci jit ted v cervnu,nevim kdy se chodi ktery DC?Pritel nema moc dobry spermijo,beru uz pul roku Proveru a Clsotilbegyit a zatim marne,snazime se cca rok,uz sem ztoho na palici!Zitra chci jit k dr,ale snad me nevyhodi,proto si chci zjistit info napred tady at vim co cekat.Zajima me i to jestli se potom marodi na neschöpce a jestli je vestsi moznost ze es epotom da otehotnet?A jestli pred tim musim podstoupit jine vysetreni napr.HSG?A jestli to moc boli a anco vlastne ta laparka je dobra co set im zjisti atd.Nejak sem to necetla zpet,tak se omlouvam snad mi nekdo odpovi,budu moc rada za rady 🙂

Diky a vsem brzycke // 😉

peja
5. čer 2008

petka, ak ti idu robit len laparku, tak vacsina lekarov hovori, ze hned po MS, ja som bola na 10 DC. Laaparka zvysuje pravdepodobnost otehotnenia, pocas zakroku sa robi aj HSG, takze Ti prefuknu vajcovody, resp. zistia, ci su priechodne/nepriechodne, pozru, ci su zrasty, co sa bude dat, odstrania.... Odporuca sa snazilkovat hned po zakroku. Na neschopence urcite budes, mna operovali v piatok a do prace som isla uz o tyzden, ale to zavisi od toho, ako sa budes citit, ja som po tom tyzdni uz ani nevedela, ze mi nieco robili 😉 Drzim palce 😉

christla
5. čer 2008

Ahoj Petko.
Laparoskopie je vlastně taková kontrola, nejspíš ti budou dělat i hysteroskopii, což je kontrola dutiny děložní.
Na neschopence po tom samozřejmě jsi, je to klasická operace. Já jsem doma 3 týdny.
Některé holky po laparce hned otěhotní jiné ne. Záleží taky hodně na tom, co ti najdou. Normálně by se po laparce mělo dodržovat šestinedělí.
Vyšetření je potřeba klasické předoperační, což je zjštění krevní skupiny, HIV, (a já envím co ještě), zkontrolujou moč a natočí EKG. Všechno tak nejdýl 3 týdny řed zákrokem.
Jestli to bolí.... No samozřejmě, že to bolí, budeš mít dírky v břiše. Pro mě ale bylo horší to dostávání se z narkózy než bolest.

Snad je to tak nějak vše, co jsi chtěla vědět.....

takitak
5. čer 2008

baby vy ma strašíte ...
ja idem na laparku 16. rozhodla som sa pre ňu len pred pár dňami... myslela som si že to bude pohoda, nech už to mám za sebou. letím na dovču 20. a lekár mi ju chcel robiť 19. poobede, ale presunulo sa to na 16. ale 17. musím byť v práci ...keď si Vás ale teraz čítam tak to nechápem ... začínam mať strach že či vôbec dovča a termín bol správny ... no dúfam že nebudem musieť byť PN. predkladám že kúpanie a slnenie je teda pasé !
poraďte mi robili Vám niekmu laparku počas manzesu? ja to mám totiž hneď 3 deň. mám s nejak zvlášť pripraviť?

christla
5. čer 2008

Takitak, já nevím, jestli bys laparku neměla radši odložit. Nemyslím si, že je dobré jet hned na dovolenou. O tom si ale musíš promluvit se svým doktorem. Mě moje doktorka řekla, že nesmím mít MS, ale lze to provést když už jen špiníš.....

brundik
13. čer 2008

Ahoj holky, pak uz jsem vam ani nestihla nak napsat. Na laparce jsem byla tenhle tyden v utery, v pondeli me prijali do nemocnice. Zjistili mi, ze levy vejcovod je volne pruchozi, pravy je pruchozi s obtizemi, zvetseny se znamkou chronickeho zanetu. Rozrusovali rozsahle srusty vejcovodu se strevem hlavne na prave strane, coz jsem predpokladala kvuli prasklemu slepaku. Bricho jsem mela strasne natekle, hlavne podbrisek a hodne citlivy na bolest, ale uz splaskavam 😀 S tim plynema jsem nemela vetsi potize asi jako jedna z mala. S propustenim to vypadalo blede, protoze jsem po slepaku mela v 15 po slepaku mela nepruchodna streva a ted oddelovali srusty od strev, tak chteli cekat do prvni stolice, zacinala jsem na kasovite strave, aby se rozbehlo traveni.
Operujici pani doktorka se snazila 4 jizvy nacpat do uz existujicich jizev na mem brise a povedlo se ji to u tri 😀 Sestricky byly naprosto uzasny 😵
V utery jdu na stehy, no a ted mam byt 6 nedel bez sexu 😅 , netahat bremena a nekoupat se, jen sprchovat. Asi budeme muset soupnout nasi dovolenou, travenou jako VHT.

brundik
13. čer 2008

Takitak, ja mela laparku planovanou na kveten, ale protoze jsme s manzelem meli letet do Rima na proslouzeny vikend tyden po laparce, tak jsem ji posunula az na cerven. Ja bych se bala jet na dovcu takhle brzo po zakroku, nikdy nevis, jak ti bude. Muzou ti delat jen diagnostickou laparku a muzes se citit OK, ale taky ti muzou neco zjistit, rozrusovat srusty a to uz je prece jen vetsi zasah uvnitr, ktery se sice skryva za malyma jizvickama, ale nepodcenovala bych to. Taky nevis, kdy te pusti z nemocnice, normalne pousti den nebo dva po operaci, u me to malem vypadalo na 3 dny po operaci 😅 Zkus jeste vyzpovidat doktora, jak to probiha v miste, kde ti ji budou delat 😉

brundik
16. čer 2008

Holky, chtela jsem se zeptat, jak se vam hojily jizvicky? Me zacala ta v pupiku hnisat. Zitra jdu na stehy, tak to uvidi doktor. Mela jste s tim nektera problemy?

christla
16. čer 2008

Brundiku já měla přesně tenhle problém. Taky mi jizva v pupíku hnisala. Doktorka mi řekla, že to mám čistit kysličníkem a zasypávat framykoinovým pudrem. Skvěle se to po tom zahojilo. Ale ten zásyp je jen na předpis, tak ti ho možná doktor předepíše taky.

brundik
16. čer 2008

Aha, tak vidim, ze to neni tak ojedinele 😒 Jsem zvedava, co napise me, kdyztak mu to lehce nadhodim 😉 Ja tam mam takovou bublinku naplnenou hnisem, zjistila jsem to dneska a uz mi pripada, ze se to zvetsilo 😒 Ale nastesti to nejak neboli. Dekuju za radu, Christlo 😉
Ale ted o vikendu jsem se potrapila s kaslem, myslela jsem, ze se cela roztrhnu, kdyz me chytl nejakej kaslaci zachvat. Ale kasel uz je, jak se zda, na ustupu 🙂

ikuska
16. čer 2008

Ahojte.
Prosim o radu, bola som na 2.IVF neuspesne, zacala som krvacat, myslite si ze by som si mala dat maternicu zisti hysteroskopiu ci ju mam v poriadku. Dakujem za odpoved.
Chystame sa na rozmrazenie a ja uz nechcem zazit ze to znova nevide.

brundik
16. čer 2008

ikuska, to me moc mrzi ☹ A tobe nedelali laparku a hystereskopii, aby zjistili pricinu, proc to nejde prirozene?
Pri umelem oplodneni je sance asi kolem 30 % behem jednoho cyklu a stava se to, ze se embryjko neuchyti a pricina se nezjisti. Jak to vypada v deloze muze napovedet i UTZ vysetreni, vyska sliznice, nejake myomy, polypy, ktere by se pak pri hysteroskopii odstranily. Na imunologickem vysetreni jste byli, muzou se vytvaret protilatky, ktere zabranuji nidaci embryjka. Kdy vas ceka KET? Budu moc drezet palce, aby se zadarilo 😉

ikuska
16. čer 2008

Brundik, dakujem, ja mam diagnozu nepriechodnost vajcovodov, ale dam si urobit este tie protilatky nech je to v poriadku.

ikuska
16. čer 2008

Na KET pojdeme tak za dva mesiace, ale predtym si chcem toto vsetko vybavit.

brundik
16. čer 2008

Ikus, a oni ti nedelali zaroven s laparkou hysteroskopii. Je to bezne, kdyz uz jsi v narkoze, tak se to odbyva vetsinou najednou. Urcite by ti mel tvuj doktor rict vic a ten ma prehled, co by se jeste melo zjistit. To vis, clovek jak se v tom placa, tak leccos zjisti a nacte, ale na doktory to furt nema 😉 Tak jeste jednou hodne stesti, tfuj, tfuj, tfuj 😉

petka21
17. čer 2008

Ahoj vcera jsem byla na krev,brala 3 zkumavky na la parku jdu 26.7,ale delat to budou na druhy den a pry tam budu cca tyden,to je nejak dlouho ne?Nebo je to komlikovane ta laparka?A chci se zeptat,dneska jsem sla na gynek.se zeptat jak to mam udelat kdyz jsem ted na neschopence uz delsi dobu a muj obvodak uz me chce predat k me gynekolozce,at se zbytecne nesch.nerusi,ale dr,rekla ze at to prevde klidne kdyz chce,ale ze po te operaci my to stejne ukonci 😲 to nejak nechapu,ja sem myslela ze se stim ejste marodi tak mesic,nebo se pletu??

Jde oto ze ja zatim praci sehnanou nemam,na nesch.jsem i kvuli tomu ze me vyhodily z minule prace-ochr.lhuta.takze by mi to jeste pres to leto ta nesch.bodla,snad vite jak to myslim?Nevite jak to teda je?Zda my muze byt neschopenka dale prodlouzena nebo ne?A pokud muze jak dlouho asi??

Docela uz se bojim,co se tam bude dit a zada bude vsechno ok 😔

filipek
18. čer 2008

Ahoj všichni taky jsem postoupila laparoskopii a to minuli tyden mam dva stehy nic to neni. Zjistili me ze uz nemuzu otehotnet prirozenou cestou jedine umele oplodneni,byla jsem stoho vsoku. Tak se chci zeptat jestli ma nekdo taky takovy problem jako ja a co vse podstoupil. Rada bych vedela co me ceka uz jedno dite mam,ale jeste jedno bychom chteli. Dekuji za odpoved ahoj Eva

rioko
18. čer 2008

Petko po laparce se nebývá doma tak dlouho, někdo je doma týden, někdo dva, podle toho co Ti zjistí. Pak už není důvod, já šla do práce po týdnu, kdy mi vytáhli stehy. Jinak při laparce se bývá v nemocnici většinou 3 dny, první den příjem, druhý zákrok a třetí se jde domů. Pokud něco najdou, tak se jde domů za dva dny.Náročná operace to není.
S tím prodloužením neschopenky se budeš muset domluvit asi se svojí praktickou doktorkou, protože na delší neschopenku po laparce opravdu nárok nemáš

elennka
18. čer 2008

petka21, PN nemusíš ukončovat, jen ti tam doplní ústavní léčení.. já jsem šla z nemocnice 1 den po operaci / v něděli odpoledne jsem nastoupila, v pondělí zákrok a v úterý dopoledne jsem byla doma/. Jinak se po laparce doporučuje tak 14 dní PN.. Záleží potom na tobě, jak se cítíš. S neschopenkou bys problém neměla mít.

brundik
18. čer 2008

Ahoj Rioko, tak ja uz to mam taky za sebou 😉
Petko, tyden v nemocnici mi prijde divne a hlavne zbytecne. Ja byla celkem 4 dny, vypadalo to teda puvodne na 5, ale to jenom, ze to bylo trosku komplikovanejsi a rozrusovali srusty u strev, tak cekali, az se rozbehne traveni. Jsem tyden po operaci, za tyden jdu na kontrolu a pak myslim uz do prace.

elennka
18. čer 2008

Mě můj gandař řekl, že můžu být doma klidně 6 týdnů, když budu chtít... ale já jsem na to měla 14 dní dovči 🙂 .. protože si nemůžu dovolit zůstat za pár korun na PN..

rioko
18. čer 2008

elennko tak to asi záleží hodně na doktorovi, protože mě říkal 14 dní a pokud Ti tam nic nedělají, je to fakt až dost, protože jak vytáhnou stehy tak už člověku vlastně nic není. samozřejmě pokud něco operativně řeší, je to jiné. taky záleží na domluvě, možná nějaký doktor nechá bez poroblémů něhoko doma dýl to já nevím
brundik tak to je fajn a myslíš, že to byla příčina proč to nešlo? Co Ti řekli? A jaký máte další postup?

brundik
18. čer 2008

Elennko, ale zas nevim, ktery doktor by to takhle schvalne natahoval. Kdyz jsem byla po operaci strev, tak me moje doktorka rekla, ze mam narok byt jeste dva tydny doma. Asi je to priblizne dane, jak dloho po kterem vykonu, samozrejme pokud se clovek porad neciti, tak se to natahne.
Zalezi Petko, jaky mas vztah s dokotrem.
Filipek, ja jsem dopadla trosku lip, ale kdyby ses poptala v nejake diskuzi IVF, tam nekoho asi objevis 😉

brundik
18. čer 2008

Rioko, ten pravy vejcovod trosku prostouchly, ale levy je volne pruchozi. Musim se domluvit do CARu a promluvit o tom s doktorkou, ktera operovala, ta mi rekne vic. Ale myslim, ze je to u me kombinace vic veci 😒 Asi se tomu necha volny prubeh a pak se zkusi IVF. Ve zprave mam napsane, ze pri neuspechu IVF zvazit odstraneni toho praveho vejcovodu, je totiz v chronickem zanetu 😒 Takze uvidim.

brundik
18. čer 2008

Holky, jsem nejak uplne mimo, omlouvam se za hrubajzny, vim o nich a v poslednich dnech tady sekam trapne jednu za druhou 😅

elennka
18. čer 2008

Mě řekl, že je to podle toho jak se člověk cítí.. že někdo je doma týden a někdo 2 měsíce. A není striktně dané na jak dlouho se píše PN.. já se cítila po laparce dobře, proto jsem šla do práce... I když bez záteže, protože dělám ve zdravotně-sociální oblasti a nevyhnu se "tahání" klientů...
Mě dělali při laparce klínovou resekci ovárií.. Jinak mě i sám přimař řekl, že je to tak min. na 4-5 dní v nemocnici.. a já jsem ho umluvila, že mě pustili domů tak brzo... Je pravda, že jsem doma měla 2 dny klid na lůžku, jak v nemocnici... Prostě je to individuální u každé z nás...

rioko
18. čer 2008

brundi to neva, já dělám překlepy furt a taky jinak píšu většinou bez chyb, ale tady to moc nekontroluji a píšu rychle...a IUI zkoušet nebudete? nebo je tam malá šance? na inseminace jedna holčina otěhotněla s jedným vejcovodem právě při IUI

brundik
18. čer 2008

Mozna, ze jo. Necham si poradit od doktoru, je fakt, ze IUI se vyzkouset muze.