Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

marcelli
9. črc 2008

...je pravda,že když je jeden vejcovot,můžete otěhotnět ob měsíc??já myslela,že to platí jen když je jeden vaječník... ☹

lemulca
9. črc 2008

marcelli já myslím že to platí i při jedno vejcovodu, jinak by přece nemělo kudy spermie a embryo projít... když máš jeden vejcovod tak teoreticky můžeš otěhotnět ob měsíc (pokud ti uzrávají střídavě vajíčka tak jak to normálně bývá...někdy může být cyklus bez ovulace) takže s 1 vejcovodem otěhotnění může trvat déle no...
Vyndali ti ho že byl srostlý?

lenand
9. črc 2008

asi to je tak že raz ovuluje jeden vaječnik a potom na dalši mesiac druhy tak tak to vysvetloval kamoške doky sa mi zda že takto mi to vravela ale nehovorím na sto percent mam ist teraz na kontrolu po laparke tak sa spitam svojho dokyho 🙂

sylvia21
9. črc 2008

lenand
cinnost vajecnikov sa strieda, z pravidla kazdy mesiac ovuluje len jeden vajecnik, ale nie je vylucene, ze aj ked je len jeden vajcovod, ze nemozes otehotniet, ak ovuluje vajecnik, ktory pri sebe vajcovod nema, lebo i ten vajcovod na druhej strane moze folikul alebo vajicko pohltit, kde ho moze spermijka najst a oplodnit. S jednym vajcovodom ale sance pri prirodzenom oplodneni nie su take vysoke, ako ked je vsetko tam, kde ma byt 😉

marcelli
9. črc 2008

...tak jsem hledala dál na netu jak je to s tím jedním vejcovodem,jestli se dá otěhotnět jen ob měsíc a dočetla jsem se,že se i při jednom vejcovodu dá otěhotnět každý měsíc,jelikož si vajíčko cestu do vejcovodu najde samo... 🙂

lemulca
13. črc 2008

ahojky holky, tak zítra nastupuju a v úterý laparka tak na mě myslete 🙂

lenand
14. črc 2008

lemulka drž sa ono to dobre dopadne budem na teba mysliet 🙂

diusa
17. črc 2008

ahojte, chcela by som sa opytat tych co podstupili laparoskopiu. Kolko ste po laparke krvacali, alebo spinili? Som druhy den po laparoskopii a este slabucko krvacam je to v norme? Zistili mi jeden nefunkcny vajecnik a ideme na oplodnenie do Blavy. Tak som s toho smutna ze to nejde spontanne.

lenand
17. črc 2008

ja som mala laparku v utorok a špinila som do štvrtku a potom v piatok už došla aj mrcha mala prist až v nedelu ale sa poponahlala 😉

matkamatko
17. črc 2008

ahoj diusa, môžem sa ťa spýtať, ako to prebiehalo, ja sa chystám v septembri a mám trošku obavy. 😲

diusa
17. črc 2008

matka- v pondelok ma zobrali na predoperacne. O 12.00 som dostala posledne jedlo - kasovite. O 17.00 prehanadlo, a o 19.00 klistir. Do 24.00 som mohla pit tekutiny ale uz nic nejest. Operovali ma o 13.00 v utorok. Prebrala som sa a strasne ma to bolelo ako by som mala voperovne 2 kovove rurky v bruchu. Tak som povedala sestricke ze ma to boli a ta mi do infuzky dala nieco proti bolesti. Zaspala som asi na hodinku a ked som sa prebrala uz nic nebolelo. Este mam zalepene pod pupkom a v oblasti laveho vajecnika , takze neviem aka velke mam dierky. V stredu ma pustili. Este dnes spinim. Trosku to boli ale to po kazdo zakroku. Inak da sa to vydrzat. Najhorsia je asi ta narkoza. A inak najviac ma boleli rebra a klucne kosti a brucho, sestricka povedala ze to s toho lebo nafukuju nejakym plynom a ten vychadza z tela aj dva dni cez pluca. Ked budes chcet este nieco, rada poradim.

diusa
17. črc 2008

lenard- tebe zistili co?

diusa
17. črc 2008

Inak opravujem, zistili mi nefunkcny vajickovod nie vajecnik! 😅

matkamatko
17. črc 2008

diusa mas IP - a pre jeden nefunkčný vajickovod už posielajú na umele? ☹

lenand
17. črc 2008

mne ešte pri prvej laparke v 2003roku zistili endometriozu a upchatý jeden vaječnik uplne a druhy čiastočne a teraz som bola na prefuk a uvolnili mi ten čiastočne upchatý vaječník 😉

diusa
17. črc 2008

lenand- mne povedal ze mi to len pozrie a nebude mi s tym nic robit, pretoze to na umele oplodnenie nepotrebujem mat priechodne vajecniky. Ale jeden mam uplne priechodny- pravy. Ale posledne mesiace som mala dominantny folikul vzdy skor na lavo. haluz co? Doktor povedal ze zene sa to ma stiedat raz z laveho raz z praveho ale telo je nevyspytatelne. Ja som v znameni raka a asi preto mam vzdy vsetko naopak.

lenand
17. črc 2008

tak to aj ja som v znameni raka 🙂
vraj mi v tom teraz už priechodnom vaječniku prebieha ovulacia tak mi to povedal po operacii primar tak uvidím ako to pojde dalej teraz som bez liekou a po pol roku ked dovtedy nič tak ešte neake lieky na podporu ostat tehu tak uvidím

lemulca
18. črc 2008

ahojky holky, tak dnes jsem se vrátila z nemocnice, laparka v úterý a rovnou i zkontolovali HSK, vše v pořádku vejcovody průchodné, pánev a děloha v pořádku...

h.jitka
18. črc 2008

Lemulco, gratuluji. to je bezva, že ti nic nenašli. a zvládla jsi tu narkozu v pohodě nebo nějaké vedlejší účinky?

lemulca
18. črc 2008

po narkoze jsem se probudila na jipu, kde jako jediná jsem neměla ani kapačku ani cévku, jen měření tlaku a po hodině na jipu jsem šla na pokoj. Operovali mě až někdy kolem půl druhý (šla jsem poslední) a v půl pátý jsem už byla čůrat a večer sprcha takže to docela šlo. Břicho bolelo jak při menses - mám jen dva řezy (pupík a bříško) ale tak malé že nebudou ani vidět. Nejvíc ze všeho mě bolely asi ramena....

lenand
18. črc 2008

tak vidis nebolo to az take hrozne ako si sa bala ale nepises ako si dopadla a co zistili pri laparke

lemulca
18. črc 2008

lenand: vždyť to píšu 3 příspěvky výše 😉 zkopíruju to "laparka v úterý a rovnou i zkontolovali HSK, vše v pořádku vejcovody průchodné, pánev a děloha v pořádku... "

lenand
21. črc 2008

ja som bola u zamich na víkend tak som len nakukla a to len na rýclo tak som si prečitala posledny prispevok vyšie som ani nepozerala ☹ ale som rada že to tak dobre dopadlo 🙂

lemulca
21. črc 2008

holky jak dlouho po laparce jste už mohli sportovat a cvičit mojžíšku nebo cviky na břicho?

lila16
22. črc 2008

Ahojte chcem sa spýtať či niektorej z vás laparka a hyster. pomohla alebo uškodila, počula som, že ak žena nemá problém t.z. nemá upchaté vaječníky a bez zrastov tak sa jej laparkou len uškodí ale ako inak sa to dá zistiť, že to tak nieje? 😢

ibi
22. črc 2008

lilia to som este nikdy nepocula, aj mne v marci dopadla laparka dobre, ziadne zrasty , vajickovody priechodne a do mesiaca sa postastilo 🙂) Som presvedcena, ze nebyt laparky, tak sa este snazime....

lila16
22. črc 2008

Ibi ty si bola na laparke a nic ti nezistili a az potom sa ti podarilo otehotniet? hm tak mozno ti ta laparka pomohla ale toto som bohuzial pocula, ze ti lekar moze laparkou poskodit maternicu a vajickovody ked je neopatrny.. no po pravde bojim sa toho.. ale snad to prezijem caka ma to az na jar lebo teraz mi dal este sancu s Clostilbegytom a Pregnylom tak som zvedava.. 😖

tigr21
23. črc 2008

tak mi laparka pomohla i když k ní nedošlo-naplánovaná byla na 3.září07 ,ale jelikož jsem našla novou práci tak jsem to zrušila a 1.10.07 jsem zjistila že jsem těhu.u mě to byl psichycký problém - tak jsem říkala po laparce se uvidí co se mnou je,snažení jsem na chvíli hodila za hlavu a bylo to 😵 tak vám holky přeju ať se vám co nejdříve zadaří a kjste tak šťasní jako my

kaja23
1. zář 2008

ahoj holky,nebyl jste někdo na trans. hydrolaparoskopii?díky K.

disney
2. zář 2008

ahojte dievčatá, v septembri mám absolvovať laparku, čakám teraz na mrchu a keď dorazí budem volať dokymu a dohodneme si presný termín. Aké všetky vyšetrenia budem musieť absolvovať pred laparkou? Budú mi to robiť asi na Antolskej.