Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

figalka
6. únor 2009

Ahoj holky, jsem tu nová. S manžou se o mimčo snažíme přes rok a půl(po 8 měsících jsem otěhotněla, ale hned potratila, navíc mi v nemnocnici řekli, že to bylo asi mimoděložní, takže to ještě dobře dopadlo). Loni v lednu jsme začli chodit do CARu, proběhlo pár cyklů se stimulací a teď 6.3. mě čeká laparoskopie.......tak snad to nějak pomůže. Píšete, že je to celkem v pohodě...už aby to bylo za mnou

matelko1
6. únor 2009

ahoj figalka.neboj sa zvladnes to.nic to nieje a mozno ti to aj pomoze.vela babam prave laparka pomohla. 🙂

figalka
6. únor 2009

ahoj matelko 🙂, no kéž by mi pomohla. Bohužel mám ještě hormonální problémy, před menstruací až 7 dní špiním. V CARu mi řekli, že neovuluju a že to špinění je důsledek - málo progesteronu. Takže pokud mi něco najdou a odstraní, stejně nebude ještě vyhráno. Je to běh na dlouhou trať....

nelia
6. únor 2009

Figalka, ako píše Matelko, nemusíš sa báť.. ubehne to raz-dva a už to budeš mať za sebou.. Vidím, že máš problém, ktorý sa dá riešiť, tak sa neboj, určite sa rýchlo podarí.. A keď hovoríš, že si už raz otehotnela, tak aspoň vieš, že to ide 🙂
My sa snažíme už 5 rokov a to mne ani manželovi nezistili žiadne problémy, všetky vyšetrenia sú OK. Aj laparka dopadla dobre. Tak ani neviem, čo je lepšie, či nemať žiadny problém a nevedieť prečo to nejde, alebo mať nejaký menší problém, ktorý sa dá liečiť.. 😨
Každopádne držím palce, aby to dobre dopadlo a aby Ti laparka dopomohla k vytúženému bábätku 😅

awe
6. únor 2009

ahoj figalka, citam, ze ta caka laparoskopia...nemusis sa nicoho bat, chod do do toho, da sa to prezit 😉 ja som ju absolvovala v utorok, v stredu som uz bola doma (jednodnova chirurgia) a dnes, po 2 dnoch od zakroku som sice este slaba a mam problemy s pohybom, lebo stehy predsalen tahaju, ale je to ok 🙂
nic neboj, drzim palce. 😝

petra2505
6. únor 2009

nelia bola som akcna pri upratovani a natrhlo sa mi to, ale tie dve dierky po stranach mam uz v poho, ja mam vstrebatelne stichy takze vyberat mi ich nemusia, akurat dnes mi uz z tej lavej strany odpadla chrasticka.uz len ten pupok aby sa zahojil a zmizla ta strasna modrina a bude to o.k.uz sme sa aj snazili tak dufam, ze skor ako uplne zmiznu jazvy z brucha najdeme // so stastnym koncom ( a to iste prajem aj vam babule)

figalka
6. únor 2009

holky, jste moc fajn 🙂, díky
od té stimulace mi hrozně lítá mrcha (23-29 dní, nedokážu si přesně spočítat termín), a pan doktor mi spočítal termín operace na 6.3., mám ale obavu, že to akorát dostanu při mý smůle. Už jsem mu psala, co eventuelně s tím, protože bych nerada čekala další 3 měsíce na znovuobjednání. A jak ještě před tou menstruací špiním, tak se ta doba, kdy ze mě "nic neteče" podstatně zkracuje. Jak jsem si v diskuzi četla, laparoskopie se dělá až po menses, že jo?

awe
6. únor 2009

petra, drzim palce 🙂 potom informuj 😉

awe
6. únor 2009

igalka, podmienkou pre laparku je, aby si bola mimo MS, radsej v prvej polovici, aby si nahodou nebola tehu 😉 ale ak si budete davat ten mesiac pozor, tak je to jedno kedy

figalka
6. únor 2009

awe, tak snad to pan doktor nějak zařídí, říkal, že to eventuelně nějak hormonálně upravíme, abych menses určitě neměla 😉....
každopádně všem nám držím palce, ať se nám zadaří, když si takhle "užíváme" 😉

petra2505
6. únor 2009

awe jasne, ze budem informovat len aby som sa toho dockala 🙂

figalka
6. únor 2009

nelia, dekuju moc a absolvovala jsi uz i IVF? paradox je, že když jsem otehotnela, tak se neléčilo nic(pozdeji mi bylo řečeno, že to byl prakticky zázrak), po tom potratu pri nástupu do CARu mi zjistili autoimunitní poruchu štítné žlázy, zvýšený prolaktin, nízký progesteron, neovuluju, infekci..........všechno se vyléčilo popř. léčí a nic, tak jsem zvědavá, na co mi přijdou při laparoskopii

nelia
6. únor 2009

Figalka, tak toho máš fakt dosť ako čítam.. ale neboj, verme tomu, že zázrak sa zopakuje a zase sa podarí..
My sme IVF ešte neskúšali, ale máme za sebou 3 IUI.. môj nový Dr. mi však odporúča ešte s IVF počkať, že sa teraz po laparke možno zadarí alebo potom ešte skúsiť pár IUI, keď sme obaja zdraví. Mne sa ten nápad celkom pozdáva, lebo sa IVF dosť bojím (tých hormónov a záťaže na organizmus). Takže ak to do konca roka nevyjde, tak si začnem vybavovať to IVF, no veľmi dúfam, že to nebude potrebné..

stanusa
7. únor 2009

nelia - pozrela som sa na to a zistila, že chromopertubácia je vyšetrenie priechodnosti vajcovodov pomocou farbiva vstreknutého do maternice a súčasnej laparoskopie... a to stimulovanie je vaporizácia ovárií - dr. to tiež odporúča vykonať počas laparo. Povedal nám, že po L. je šanca vysoká a väčšine pacientiek to pomohlo otehotnieť. Tak musíme veriť, že aj nám. 🙂

awe
7. únor 2009

stanusa - aj mne povedal dr., ze o laparke je sanca na prirodzene otehotnenie vyssia a treba sa zacat snazit hned, tak uz len pozitivne mysliet a verit, ze to vyjde 😉

nela00
7. únor 2009

awe uz ste od laparky zacali?

nelia
7. únor 2009

No my máme na odporúčanie lekára počkať ešte jeden celý cyklus a až potom sa začať snažiť, tak to ešte musíme vydržať 😝
Brali mi nejaké vzorky z maternice a vraj tá potrebuje chvíľku na regeneráciu 😕 .. hoci tu všetky píšete, že sa môžete začať snažiť hneď, ja radšej poslúchnem môjho Dr. a počkám, nie že potom budem plakať kvôli potratu.. hmm

awe
8. únor 2009

nela00, este nie, cakam na MS, az potom 😉

figalka
9. únor 2009

kéž by ta laparka pomohla, ale nevím, jestli se tím vyřeší to špinění a anovulace, to si myslím, že je hormonální věc, takže mě stimulace apod. věci stejně neminou, ale kdo ví. Kolik se tak dělá IUI než se přikročí k IVF?

stanusa
9. únor 2009

ahojte, už mám termín LSK 25.2. asi 10 dní po ms, teda ak príde...
figalka u vás to prepláca poisťovňa a tuším je to 6 do roka a záleží to aj od lekára čo vám odporúča. My si platíme a osobne si myslím, že stačia 2-3.

akatka
9. únor 2009

Ahojte kocky 🙂
Stanusa, ja mam presne ten isty termin ako ty. 24.2. rano idem na prijem a 25.2. idem na sal 😔 . Budem sebe aj tebe drzat palce 😉
Ahoj

stanusa
9. únor 2009

budem aj ja tebe 🙂 dik
doki mi kázal doniesť pyžamko, papučky a kefku 🙂 nejako málo nie

akatka
9. únor 2009

mne dali papierik a tam mam napisane: pyzamko, papucky, os. hygienu, vlozky, toal. papier a 2ks elastickych obvazov... a musim mat odlakovane nechty (ja nelakujem 🙂 )
neviem ci sa mam "tam dole" oholit 😅
aby ma tam pred operaciou nepodrezali 😀

stanusa
9. únor 2009

to už potom nebude operácia, ale pitva 😀
obväzy si aj ja vezmem, ale nelakované nechty - to čo má byť a recept na preháňadlo si ešte chcem pýtať, lebo lepšie ako to ich 😖

poletucha
9. únor 2009

holky drzim vam moc palce,at se po laparce zadari jako nam 😵 ...u nas to bylo fakt necekane tejden po laparo+hystero...cejtila jsem se dobre,tak jsme nedodrzeli ten zakaz sexu co nam byl doporucenej 😉

akatka
9. únor 2009

poletucha, to vazne? tak to sa radsej idem rychlo tesit 😀 prajem vela zdravicka a dotiahnutie do stastneho konca 😉
stanusa: no tie nechty neviem preco, asi na to nejaky dovod bude... prehanadlo mi kamoska tiez asi da, ale ona ked bola, mala aj svoje prehanadlo, ale klistyr jej aj tak urobili 😖

stanusa
9. únor 2009

poletucha gratulujem k úspešnej laparke 🙂
aj ja sa už idem tešiť 😀 pa pa

awe
10. únor 2009

ahojte kocky 🙂
akatka, pozerala som tvoj prispevok, ze mas mat pred laparkou odlakovane nechty? Ja som mala nalakovane a ver tomu, ze to bolo v pohode 😉 budem drzat palce aj stanuse, nech to mate, co najskor za sebou.
poletucha - blahozelam k tehu 😉 aj nam povedal lekar, ze po laparke je o nieco vyssia sanca na prirodzene tehu, ja som bola na laparke ale v druhej polke cyklu po ovulke, takze cakam na MS a sup do toho 🙂

matelko1
10. únor 2009

ahojte baby.
akatka ano tam dole sa treba uplne vyholit.robia to aj v nemocnici sanitarky,ale.....
poletucha blahozelam. 🙂

akatka
10. únor 2009

awe: dakujem, veru uz nech som zasa doma 🙂 nechty mne neprekazaju, nelakujem si nechty, len vynimocne asi raz za rok 😀
matelko1: no toho som sa bala, ze by ma tam nejake tety holili... mozno tam je aj sanitar 😀 ale tu radost im neurobim, pekne si to sama vysekam 😀 😀
matelko, ty uz si bola na laparke?