Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

sonka.77
22. bře 2009

Ahoj holky, chystám se za měsíc na laparku. Jak probíhá narkóza? Píchá se do žíly? A musí se během operace intubovat (zavést trubici kvůli dýchání)? Za jak dlouho jste se vrátily do práce? Díky, všem držím palce na rychlé otěhotnění.

katrin32
22. bře 2009

Ahoj, taky se přidávám taky mě to čeká. Bude to moje první operace, tak taky nevím do čeho jdu 😒

stroufi
22. bře 2009

Ahojky, mě laparka čeká již ve středu a mám velký strach. taky nevím do čeho jdu, jelikož to se mnou nikdo neprobral 😔 😒

janemari
22. bře 2009

Baby nebojte sa.Ja som na laparku bola v novembri a bola to moja prva operacia.Tiez som nevedela do coho idem,ale vsetko bolo ok.Narkozu davaju do zili,ale davaju pred tym oblbovacku takze ani poriadne nevnimate co s vami robia.Potom pekne zaspite a o nicom neviete.Potom sa zobudite a mozno par hodin po operacii budete aj chodit tak ako ja.Ci intubovali to neviem kedze som uz bola mimo.Po laparke pustaju uz na 5 den domov a do prace sa mozes vratit asi hned pokial nemas tazku pracu a ziadne problemy.

nelia
22. bře 2009

Ako píše Janemari, fakt sa nemusíte ničoho báť 🙂 . Ja som bola na laparoskopii v januári. Ešte na izbe mi do žily napichli ihlu na infúziu, cez ktorú ma potom uspali. Dali mi na tvár aj masku s kyslíkom - to je na dýchanie, takže žiadnu intubáciu nerobili. Po laparke som bola ešte deň v nemocnici a na ďaľší som šla domov. Týždeň po laparke som šla do roboty. Ale závisí od toho, akú prácu robíte.. ak tam dvíhate nejaké ťažké veci alebo robíte niečo náročné, tak by ste mali ostať doma určite dlhšie.

andree01
22. bře 2009

Ahoj holky, me pustili v patek z nemocnice, ve stredu mi delali laparku, neni se ceho bat. jeste ten den se zvdnete z postele 🙂 a po dvou dnech jdete domu. ta narkoza je uplne v pohode, tu trubici do pusy me zavedli, ale o ni stejne nevite, jen po probuzeni budete trochu chraptit. ta operace probiha, ze jste trochu hlavou dolu, aby jste meli brisko prazdne. Co je na tom neprijemne je asi to, kdyz z vas odchai ten plyn, to vas pak vsude picha, ale neni to nic hrozneho. Plynem se napousti brisko, aby bylo vse v nem videt.
Me spis co zajima - je nutne si potom masirovat jizvicky, aby nedoslo ke srustum, vite nekdo jak? moc mi k tomu v nemocnici nerekli. a nevite, pokud jste otehotneli po laparce, zda ma narustajici briskko na ty jizvicky vliv? Dekuju, napiste mi od IP.

fifinka31
22. bře 2009

Holky co jdete na laparku,ja jsem taky cerstve po ni,mi dali na pokoji prasek ktery mne uplne oblbnul,na sale mi napichli zilu-to jsem vubec necitila a po tom prasku ani moc nevnimala,najednou spite(zadnou masku sem asi nemela,aspon o ni nevim,)o trubici do krku sem taky nevedela-davaji ji az v narkoze,a mela jsem ji protoze mne pak skrabalo v krku,a mela jsem divnej hlas pak.cetla sem ze ta trubice se dava pri kazde narkoze.protoze v narkoze nedychate a dycha za vas pristroj.
Jo a tohle ma asi kazda nemocnice jinak,ale v te nasi je to tak ze po operaci ten den se nesmi vstavat!Lezite az do rana,mate stahovaci puncochy,co pul hodky vam meri tlak,muzete pit ale i tak dostavate neco do zily,celou dobu cevku a dren v jedne rance-to nam rano vytahli a pomalu sme se mohly postavit-do sprchy a na normalni pokoj se najist a odpocivat-ten den urcite neee domu.
Ja mam nemocensk.celkem na 3 tydny,ale da se jit urcite drive do prace pokud se tam nenamahate.
Andree,mi psala jedna kocka ze se ty jizvicky pak maji promazavat-treba sadlem ale promazavat-az po vyndani stehu-a pak jak odejdou stroupky-pres ty stroupky se to blbe masiruje.A ja budu mazat nejakou mastickou na regeneraci kuze-infadolan.Kdyz si zmacknu ty jizvicky v podbrisku tak citim jak je to pod nima zatuhle to mistecko.

andree01
23. bře 2009

Ahoj holky, nemate nektera zkusenosti s mudr Koterovou z UPMD? diky, And

stroufi
23. bře 2009

Ahoj holky, moc děkuji za rady a povzbuzení. Zítra ráno nastupuju, tak snad to zvládnu. Jen jsem se chtěla zeptat jestli jste některá nebyla v Praze na Homolce? Je ta oblbovačko dost silná? m¨ám totiž strach, že to moc nezabere! 😖

elana
23. bře 2009

Stroufi, ta oblbovačka je jako když si dáš hoodně silnýho panáka nebo dva 😉 prostě se cítíš taková lehká a zároveň těžká a je Ti to tak nějak všechno fuk, jakoby se to dělo v nějakým filmu a ne Tobě 😝 zabere, neboj. Musí fungovat na stopadesátilový chlapy, tak určitě na něžnou dámu zabere taky.

stroufi
23. bře 2009

v to doufám, mám pořád představy jak se uprostřed toho probudím 😲 . je to moje úplně první zkušenost v nemocnici a hned pod narkozu.

elana
23. bře 2009

To né, ale nepleť si oblbovačku (tzv. premedikace) s narkozou🙂 oblbovačku dostaneš cca. hodinu před operací, někdo tu psal tabletku, já byla na LPSK 2x a vždy jsem dostala pigáro do zadečku🙂, po ní už nesmíš vstávat z postele, jen když přijede zřízenec, tak Ti pomůže přelézt na to pojízdné lůžko, kterým Tě odveze na operační sál. Tam přelezeš s pomocí na op. stůl (nelekni se, někde je to spíš taková koza), přikurtujou Ti packy do třmenů, aby ses jim ve spánku nesvezla dolů, natáhneš ruku, dostaneš do ní infuzi, anesteziolog si s Tebou chviličku povídá, pak Ti nasadí kyslíkovou masku, dýcháš jen kyslík (mooooc fajný, uvidíš 😉 ) a pak Tě nechá (nebo nenechá, jak kdo) počítat, najednou se s Tebou zatočí svět..............a pak otevřeš oči a máš to za sebou.

stroufi
23. bře 2009

Myslíš, že když třeba začnu hysterčit, že mě nějak sklidní, jsem fakt posera!!!! 😢

oreli
23. bře 2009

ahojte kočky aj mne sa to blíži. Nastupujem vo štvrtok. Inak neviete či je možné sa vyhnúť narkúze a požiadať o epidurálku?
A ako je to s vyzliekaním a obliekaním?

oreli
23. bře 2009

Baby a mám ešte pár otázok.
Niektoré tu píšete že pri laparke Vám odstránili časť vaječníka alebo aj cely alebo niečo ďalšie. Vedeli ste že sa to tak stane? Lebo ja mám desný strach z toho, že teraz tam idem s tým, že mi vlastne nič nie je, vaječníky mám funkčné a potrebujem len preveriť bajcocody, prípadne ak tam je problém, tak to poriešiť. Bojím sa včak toho, že tam niečo nájdu, aj možno niečo zanedbateľné na vaječníkoch a dajú mi ich dole. Je to vôbec možné? Je možné sa o tom baviť s lekárom vopred? Lebo keď som bola v nemocke dojednať si termín, tak sa tam so mnou ani nebavili a ja sa teraz bojím, že tam lekár rozhodne aj bez mljho prípadného sôhlasu. čo si o tom myslíte?

lenkale
23. bře 2009

Ahoj Oreli, som pár dni po laparke. Neboj. Pred operáciou bude lekár ešte s tebou konzultovať a informovať ťa o priebehu operácie. Ja som pred operáciou podpisovala súhlas s tým, že keď tam niečo bude, tak to môžu opraviť. Inak celý priebeh ok, nemusíš sa ničoho báť. Na operačku som išla v pyžamku a tam som sa musela zobliecť do naha a hneď ma poprikrývali tými ich handričkami. Inak ja som tiež išla na laparku a preverenie vajcovodov a hysteroskopiu čisto z diagnostických dôvodov. No po operácii som bola prekvapená, keď prišiel za mnou doktor a informoval ma o priebehu operácie. Bola som prekvapená, lebo som tam mala dve malé cysty a malý myóm. Takže to hneď aj zobrali. 🙂

fifinka31
23. bře 2009

Stroufi,tak at ti to dobre dopadne a neboj,ty panicke stavy pred tim-jako ze se bojis ze jim tam budes hystercit,nebo ze se vzbudis z narkozy jsem mela uplne stejne-bala jsem se ze se budu tolik bat ze jim utecu z oper.salu-haha,no ta tabl.na uklidneni me oblbla na tolik ze si ani nepamatuji ze sem prelizala z postele na operacni stul.Nevnimala sem zadny buchot srdce,zadny strach.Anesteziolog neco mumlal ale ja ani nemela silu ho vnimat,chtelo se mi strasne spat-este nez mi pustili do zily uspavacku.A poradne sem zacala vnimat okoli az tak 3-4h po operaci-pekne sem se prospala 🙂 i ty se pekne prospis NEBOJ!!!
Oreli,ja se na tohle informovala hned v den nastupu u Dr.a druhy den pred operaci prisla Dr.za mnou se mne zeptat,a doml.sme se ze kdyby byly vajecniky treba jen nepruchodne tak mi je nechaji ale kdyby na nich videli nejake vetsi poskozeni(jako ze by mi spis skodily nez naopak)tak ze by mi je teda vzali.Taky mne to strasilo ze se probudim bez nich-jak mne potesilo ze mi pak vecer rekli ze byli pruchodne 🙂 uf-kamen spadnul ze mne.
O moznosti epiduralu pri laparoskopii sem nic neslysela.
A to svlekani je asi vsude jine,mne donesla sestra na pokoj puncosky,pak sem si svlikla kosili,dostala jejich andela,na sal mne nevezl zadny mladik ale dve sestry-a pak jsem si prelezla na op.stul i v tom andelickovi,i sem se v nem probudila po operaci.

fifinka31
23. bře 2009

Jinak jediny pro mne opravneny strach pred operaci byl strach ze budu po narkoze zvracet-a stalo se tak i kdyz az nasledujici rano,kdyz sem se probudila a strasne se mi tocila hlava-az sem se fakt bala co to je-nizkej tlak-a pak to prislo,misticku sem dostala vcas,zvracela sem 2krat-ono neni co,trocha caje co jsem vypila po oeraci,ale po druhe jak to slo ven tak jsem se najednou nemohla nadychnout,ale setra zareagovala.pak mi dali neco do zily,a uz mi bylo dobre.-to byl muj nejhorsi zazitek z toho celeho-to ujde ne?? 😉

hypo
24. bře 2009

ahoj holky, muzu mit jen otazku pro ty co byli na laparce, jak dlouho jste byli v nemocnici popripade doma na neschopence? dekuji

petichan
24. bře 2009

Ahoj holky, já nastupuji do nemocnice na laparoskopii, hysteroskopii a chromopertubaci v neděli 29.3. V pondělí prý bude zákrok a v úterý prý půjdu domů. Budou mi to dělat v nemocici v Čáslavi. Byla jste tam některá z vás? A ještě bych se chtěla zeptat, co všechno jste sebou měli? Děkuji

chanel
24. bře 2009

Holky, promin te, že Vám sem lezu....chtěla jsem se jen zeptat, já mám laparku za sebou, je to dva roky, strachu jsem měla...a naštestí to bylo v pořádku a nezvracela jsem. Právě jsem z toho měla strach a tak jsem poprosila před narkozou,aby mi píchli do žíly Torecan,proti zvracení a pak Vám ho vlastně davají do kapačky po operaci....vy jste si o to neřekly?? Je to škoda, koho čeká operace, tak anestezilog, Vám to bez problémů,těsně před uspáním píchne....všem co čeká operace, moc držím pěstičky,aby se to obešlo bez komplikací!!

elana
24. bře 2009

Ad LPSK v epidurálu, já jsem se na to ptala v r. 2002 kdy jsem byla na své první (appendektomie) a dr. mi vysvětlil, že se to nedělá, protože právě kvůli tomu plynu, kterým je břicho napuštěné. Že to zkrátka potřebujou mít přehledné, uvolněné svaly...prostě člověka v narkoze. Teď už jsem se po tom nepídila, narkoza je v pohodě a náhodou, docela milá věc 😉

A zvracení, po té první jsem blindila jak Alík a teď, den před operací, za mnou přišel anesteziolog a ptal se na průběh té minulé, jak jsem to snášela atd. a když jsem řekla, že mi bylo zle, tak mi řekl, ať mu ráno připomenu, že mi má před probuzením z narkozy něco píchnout...a taky že jo, vzbudila jsem se úplně do pohody, vykapala mi jedna kapačka (myslím že v ní už nic nebylo, jen fyzák) a dobrý.

oreli
24. bře 2009

Ahojte babenky

ďakujem za povzbudivé slová. Dôfamm, že sa o tom budem mať šancu porozprávať s lekárom, čo ma bude operovať. Nastupujem vo štvrtok a dúfam, že sa dá dohodnúť na postupe, v prípade, že by tam niečo našiel, lebo ja tam idem s tým, že by to malo byť OK a že to možno uvolní a viac spreichodní vajcocody.

lenkale
24. bře 2009

ahoj hypo, ja som do nemocnice išla vo štvrtok, v piatok operácia a v nedeľu domov. V pondelok do práce 🙂. V práci sedím celý deň na ritke, tak som si dovolila ísť do práce. 🙂

sune
24. bře 2009

Ahoj holky, jdu na laparku a sháním teď stahovací punčochy, dívala jsem se na ně netu a nejsem z toho moudrá. Ve zdravotnických potřebách mi řekli, že si mám změřit snad na 7 místech nohu a podle toho vybírat. Můžete mi prosím poradit, jaké vybrat. Předem díky a všem, které čeká laparka, přeju brzké uzdravení 😉

pipinka
24. bře 2009

hypo, já byla na laparce 20.2 a nyní jsem stále na neschopence. V nemocnici jsem byla 4 dny-měla jsemproblémy s tlakem

fifinka31
24. bře 2009

Ahoj holky,chanel,no ja netusila jak budu reagovat po narkoze(moje prvni)takze mi bylo blbe plasit dopredu,a po narkoze jsem neblindila-to mi bylo uplne dobre,ale trochu sem popijela ten jejich caj-a ten sem pak vyblila ale az dalsi den rano-to mi strasne klesl tlak,takze mi ani hned pry nemohla dat nic proti tomu.
Ja mam nemoc od 9.3.-nastup do nemoc. do 31.3.takze 3 tydny,a dalo mi to trochu praci premsvedcit Dr.at me tak necha-chtel mne poslat drive-pry diagnosticka laparka neni az tak veliky zasah.
PIPI,ty uz ses dlouho na nemoc,Dr.te tak nechava sam od sebe?a delali ti neco pri laparce?

Asi je to doktor od doktora,ale mi rekl rovnou ze mne teda necha ty 3 tydny,ale ze by nerad mel problemy se socialkou.a vychazky jsem dostala 4h,pry je to podle nejakych tabulek a vic dostat nemuzu.

pipinka
24. bře 2009

fifi, jen mi odstranili nějaké srůsty či co, jinak mám vše v pořádku.Doktor mě nechá ještě doma, protože když zítra dopadnou výsledky krve špatně, objednáme se hned na genetiku, tak abych byla v klidu a ne ve stresu v práci.Dělám totiž s barvami a ředidly.Má další kontrola je 15.4.

pipinka
24. bře 2009

mějte se krásně, jdu do hajan

lauritka
25. bře 2009

sune stahovacie pancuchy maju sestricky, mne ich predpisal dokonca aj anesteziolog 😕 kupovat si ich podla mna nemusis, urcite ich tam maju.