Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

bury
30. bře 2009

Mě to předoperační udělá praktická doktroka. Jen krev, moč a natočí mi ekg. Nic víc... Oni mi přesně neřekli, co potřebujou, takže jsem dneska zašla k praktický a ta mi řekla že jen tohle. Když jsem si dneska domlouvala ten termín s primářem, tak mi akorát řekl ať v pondělí přidju na příjem, v úterý že to sfouknem a že mám donést nějakej canc papíru s předoperačním 😀 a pak mi řekl děkuji naschledanou, takže to bylo dost rychlý 🙂

elana
30. bře 2009

Praktický dobře ví, co je na předoperační potřeba...když si vezmete, co mají zaregistrováno pacientů, tak těch předoperačních za týden udělají odhadem nejmíň 3-5 😉

wodanka
30. bře 2009

elana tak drzim prsteky, aby to vyslo.. nie je dolezity sposob ako ale ten vysledok.. 🙂 zdrave babatko

wodanka
30. bře 2009

tak to ano bury.. aspon sa nemusis vlacit po dalsich doktoroch 🙂
ja mam trocha problem so vzorkou mocu.. nakolko teraz trochu krvacam a mrska mi ma prist tento vikend.. skonci mi niekedy buduci tyzden streda-stvrtok a to uz nemam cas doniest dalsiu vzorku, nakolko su tam sviatky..

elana
30. bře 2009

Wodanka, to brzo krvácíš, když čekáš MS teprve tento víkend. Tak si zaveď tampon, aby nehrozilo zkontaminování moči krví a je to🙂

wodanka
30. bře 2009

dik elana.. ake jednoduche riesenie 🙂

misik1
30. bře 2009

dik elana za odpoved, ja na nu cakam a nic...baby este mi napiste ako ste to mali s mrskou ostatne po laparke...

fifinka31
30. bře 2009

misik,ja mivam bez stimulace leky kratsi cykly tak 23-26 denni,po laparce mi dosla ms uz na 21 den,a byla normalni tak jak jsem zvykla,a jsem rada ze dosla brzy,zitra jsem 3 tyden po laparce a ve stredu uz jdu na IUI 😉 rychlovka.Uz byl i sexik a v pohode.

misik1
30. bře 2009

dik fiifnka, zelam vela stastia na iui.. 😉
aj u nas bol sexik, ved mozno bude ja vysledok, ale to by bol fakt zazrak hned v tom cykle...ved uvidim ci sa tej mrsky dockam...

wodanka
30. bře 2009

ahoj fifinka.. po akom case po LSK ste mali sexik? ja by som totiz cca 5 dni po zakroku mala mat ovulku a nerada by som ju premeskala.. 🙂

matelko1
30. bře 2009

ahoj wodanka.my sme sa mohli zacat snazit az po 6 tyzdnoch.musela som cakat na kramy,aby som sa poriadne precistila a potom som sla na kontrolu a mohli sme zacat pracovat 😀

wodanka
30. bře 2009

fuuuha matelko tak s tymto som nepocitala... 😒 asi som dost nedockava..

matelko1
30. bře 2009

wodanka len pekne vydrz.nic ti neutecie 🙂 stehy ides kedy vyberat.

wodanka
30. bře 2009

to ja netusim, ja na LSK este len pojdem ☹ tak sa snazim zozbierat vopred co najviac info..

fifinka31
30. bře 2009

Wodanka,urcite bys to nemela uspechat a pekne si pockat po laparce na MS a pak teda v tom dalsim cyklu uz se muzes snazit(ja podepisovala papir ze po hysteroskopii doporucuji 6tydnu nic)ale muj Dr.to neresil a hned dalsi cyklus domluvil IUI.Pokud jdes jen na laparku-tak bys relativne mohla sexovat uz ten cyklus pred,ale vzhledem k tomu ze mas mit ovu 5 dni po o.tak asi se na to este nebudes citit.No,uvidis,ale ja bych nechala telo spocnout ten 1 cyklus.
Jinak ja byla na laparce 12dc-to mivam ovu,a pak tyden po o.mi Dr.delal UTZ a rikal ze to vypada ze ani zadna ovu nebyla.A tim ze jsem 9 dni po laparce dostala MS kterou mivam 3 dny,tak jsme sexovali uz 2 tydny po o.bala sem se zanetu ale zatim v poho.

twetinka
30. bře 2009

Ahoj wodanka a kvôli čomu ideš do nemocnice?bo aj ja asi tak za dva mesiace pôjdem na laparoskopiu...bojim sa toho.A do ktorej nemocnice ideš?Lebo si z Ilavy a ja s Led.Rovni tak ma zaujima kam ta tvoj Dr.poslal.

wodanka
30. bře 2009

fifinka urcite mas pravdu, ze bude vela zalezat na tom ako sa budem citit a aj na vysledku .. urcite nechcem nic unahlit..
ahoj twetinka, ja idem do Ilavy.. mala som na vyber medzi TN a IL

andree01
30. bře 2009

holky, jsem 14 dni po LPS a zaclo mi tam nejak palit, v miste pod pupikem. Je to normalni? nijak to neboli, spis jen to paleni, nemohla jsem si tam neco natrhnout: byl mi odstranen vejcovod. mozna nekde v tom miste mi to delali.

veruncik
1. dub 2009

Ahoj, jsem tady na fóru poprvé, byla jsem již na 4 IUI v Gennetu a nic , chodím k MUDr. Brandejské a teď mi doporučila před IVF raději ještě hysteroskopii, pana MUDr. Charváta z Motola, dochází do Gennetu ve středu. Chtěla jsem se zeptat, zda-li máte s ním někdo zkušenosti nebo raději někdo jiný z Gennetu? Ale p.Brandejská bude, až za 14dní...Já se totho děsně bojím! A pomohla někomu z Vás hysteroskopie přímo k mimi? Díky za Vaše odpovědi

miluse
1. dub 2009

Andrej a nemůže tě spíš pálit ta jizva? Mě tenkrát hodně svědila i po tom co mi doktor vyndal stehy.

fifinka31
1. dub 2009

Verun,a laparku ti delat nechteji??hysterka je v poho,po te nejsou zadne bolesti a budes rychle fit.akorad hysterka se dela tem co uz maji laparku,a nebo tem co potraceji a nebo maji podezreni ze neco neni ok v deloze.Uplne nejlepsi,kdyz uz bys sla na sal je udelat diagnostickou laparku+hysterku.A budes vedet jak stav delohy z vnitrku,tak ze vnejsku+pruchodnost vejcovodu.

adlusa
1. dub 2009

Ahoj holky, jsem tu dnes úplně poprvé. Mám podobný problém jako většina z vás, snažíme se už rok a půl o mimi a stále nic... Už na podzim mi zjistili zvýšený prolaktin v krvi (hormon, který prý působí jako antikoncepce, právě když je zvýšený), to se snad už teď po určitých peripetiích podařilo srazit, tak to s manželem zkoušíme dál a stále nic. A právě na poslední kontrole už jsme se bavili o laparoskopii. Když jsem si četla vaše příspěvky, dozvěděla jsem se o tom víc, tak asi do toho půjdu. Nechci ztrácet další čas. Doktor pořád říká, že je času dost, ale já už takový pocit nemám... hlavě mě trochu překvapilo, když jsem si o tu lps vlastně musela říct. Protože doktor mi vlastně žádné jiné vyšetření nedělal, když zjistil ten problém s krví... a to už 2krát zkoušel IUI, a taky nic. Ptala jsem se ho (protože tomu jako laik samozřejmě nerozumím), jestli na ultrazvuku vidí (ten mi teda dělá pravidelně), jestli mám průchodné vejcovody a jestli je vše ok. A on: ne, to tam vidět není, no na laparoskopii bych vás vlastně mohl taky poslat. A takhle to vzniklo.... Já dost často říkám: líná huba, holé neštěstí, a teď se mi to zase potvrdilo. Moje mamka je zrovna teď v nemocnici a zítra jde taky na laparo, tak i proto jsem tady, že jsem se o tom chtěla dozvědět víc. Tak vám všem přeju, ať to už brzy vyjde! 🙂

lenuliatko
3. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

lucik32
4. dub 2009

Ahojky holky. Včera jsem po hysteroskopii. Můžu se jen zeptat? Jak dlouho jste po hysterce krvácely?
Vše dopadlo dobře, nic tam není. Prý je krásná. Teď mám ale strach, že když tam mrkli, aby se něco nepotento, když byla v pohodě. Jsem asi už paranoidní a mám strach ze všeho. Mám dvě neúspěšné IVF za sebou. Díky

matelko1
4. dub 2009

lucik ja som po hysteroskopii tyz.krvacala.ms mi meskala asi tyzden a moj cyklus bol omnoho silnejsi.
nemas sa coho bat.urcite ti nic nepotentovali.bud kludna.

lucik32
5. dub 2009

Matelko díky. A řekli ti, za jak dlouho jsi mohla mít sexík? Nic mi neřekli a já byla trochu mimo a zapoměla se zeptat. Čípek se musí asi trošku zahojit, že?

matelko1
5. dub 2009

lucik 6 tyzdnov sme mali pauzu.musela som cakat na *MS aby som sa poriadne precistila a potom sme sa mohli zacat snazit.

zelvik
6. dub 2009

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Taky mám žádanku na laparoskopii. Snažíme se už skoro dva roky...a nic. Manžel je v pořádku, mně taky všechno funguje, MS mám ukázkovou a přesnou jako hodinky. Tak už jsem z toho jelen a chci zjistit průchodnost vejcovodů. Dvěma holkám, co znám, to pomohlo a už mají prcky🙂 Nevíte, za jak dlouho po té laparce se můžeme zase snažit?

elana
6. dub 2009

Zelviku-hned jak to zdraví dovolí🙂 jsou tu takové, co otěhotněly hned v cyklu, kdy jim lap. dělalli 😝 pokud ale k tomu máš taky hysteroskopii, tak tam se doporučuje vyčkat radši šestinedělí, přece jen se při ní rozvírá čípek, tak aby se do dělohy nezanesla nějaká potvora 😉

kadel
6. dub 2009

Ahoj holky,
do této diskuze jsem již před časem přispěla se svými dojmy z laparoskopie, kterou jsem podstoupila na začátku února. Bylo by po zákroku doporučeno čekat 6 týdnů, to jsem ale nečekala. Jelikož jsem se cítila Ok, zkusili jsme to 6 dní po zákroku (mimochodem, moje laparoskopie byla diagnostická, takže mi nic nedělali). Další menstruace už nepřišla, a ted začínám 9 týden 🙂