Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

alca26
11. kvě 2009

ahojky holky, děkuji za podporu

alca26
11. kvě 2009

dasa, jo jo jdu na kvuli podezření na endom. No ve středu se dozvím termín operace, tak uz budu konečně něco vědet

carmenuska
11. kvě 2009

Ahojte kocky, pridavam sa k vam, uz mam termin laparky : 19.05. Vas skusenych sa chem opytat ci vam este robili nejake vysetrenia,ked ste nastupili do nemocnice a ako prebiehala vizita. A po laparke ste krvacali alebo nie? Ak ste to tu uz pisali, prepacte, ale nechce sa mi hladat na tolkych stranach. A kto vystavi PN- moj gynekolog, alebo v nemocnici? Nikdy som nebola PN,ani v nemocnici tak neviem.A po laparke ste boli na kontrole u svojho gynekologa, alebo ako? A ko vam ukoncili PN? Dakujem a vsetkym, ktore to caka prajem vela sil, trpezlivosti a najma // po laparke.

sonka.77
11. kvě 2009

Carmen, já byla na laparce před necelým měsícem, byla jsem jen na předoperačních vyšetřeních. Pak v den nástupu do nemocnice udělali UTZ, změřili tlak a teplotu. Vizita byla každý den, ptali se jak mi je, jestli krvácím a koukali na břicho, měřili teplotu a tlak. Po laparce jsem krvácela asi tři dny, ale slabě, ne jako menzes. Brala jsem si v práci dovolenou, ale PN by mi vystavili v nemocnici. Propustili mě třetí den po laparce a za 14 dní jsem šla na kontrolu ke svému gyndaři. Ten by mi býval PN ukončil.

Držím palce, ať vše proběhne hladce. 🙂

carmenuska
11. kvě 2009

sonka dakujem. Tebe to ako dopadlo?A robili ti aj klystir?

sonka.77
11. kvě 2009

Klystir mi nedělali, dostala jsem jen čípek. Dopadlo to tak, že konečně víme, proč jsem dosud neotěhotněla, takže dobře. 🙂

alca26
11. kvě 2009

🙂 Není divu, že nás tu je tolik, doktor mi říkal., že na tuhle operaci je nas kazdy den u nich v 🙂 nemocnici tak 30.

sonka.77
11. kvě 2009

Alco, jejda, tolik? Já byla v okresní nemocnici a bylo nás tam pět. Ale jinak mi taky připadá, že na tom byla každá. 😒

alca26
11. kvě 2009

To mi rikal doktor u toho apolináře, sice to mohl říkat s nadsázkou, ale kdyz to zase vemu, tak kolem me je plno holek, kterým otěhotnět přirozeně nejde, a posílají je bud na laparku nebo tak.... takze asi na tom neco pravdy bude. ☹

nadis.h
11. kvě 2009

Ahoj holky,

je to pravda. V mojim špitále kde jsem byla tam byl šílený provoz. Nejednalo se asi ve všech případech o laparku, ale ve většině procent určitě. A že to tam od rána do pozdě odpoledne jezdily ženské ze sálu a na sál v kuse tam a zoátky jedna za druhou.

fifinka31
11. kvě 2009

Ahoj holky,chtela bych vas povzbudit,ty co jdete na laparku,nebojte ten strach pred tim je horsi nez samotna laparka pak.
Ja byla na laparce 10.3.-hned dalsi cyklus sem sla na svou 3.IUI(ale byl i sexik doma tesne pred ovu)no a 15.4.uz jsem mela sve prvni // po vice jak 2 letech bezuspesneho snazeni!!!Doted tomu nemuzu porad verit-a to uz mam i srdicko potvrzene a jsem uz 7+4.-ale porad mam strach,a asi ho ted budu mit uz porad.
Tak vam vsem drzim palce.Je jasne ze vsem se hned po laparce nepodari oteho.ale ja si taky rikala ze to se mi nemuze stat ze bych hned pak oteho.a vidite hned dalsi cyklus.A o mi pri laparce vlastne nic nezjistili.

dasa.77
11. kvě 2009

ahojky holciny.

fifinko,ja taky pevne doufam,ze ted po laparce hned otehotnim.Ja nemam za sebou zatim zadnou IUI a snad nebudu na ni muset jit.Dnes jsem teprve 6DC,beru clostik a vajecniky me zatim neboli.Ale ta prva MS byla fakt sila 😠

natuska.k
12. kvě 2009

Ahoj dievčatá. som tu nová. Pred dvoma týždňami mi doktor povedal, že pôjdem na HSK a LSK a chromopertubaciu. S manželom sa snažíme už 4 roky a stále nič. Mňa by zaujímalo či máte niektorá skúsenosti s Novamedom v BB. Tiež sa chcem spýtať kedy vás prepustili z nemocnice a koľko ste boli na PN? Ja som totiž z Trnavy a bolo mi povedané že už večer by som mohla ísť domov. tak neviem. Ďakujem za rady 🙂

nadis.h
12. kvě 2009

Natusko v nemocnici bys měla být 3 dny,když bude vše v pohodě a nebudou Ti nic dělat. Mě odstraňovali srůst a oba vejcovody a chtěli mě tam nechat skoro týden, ale já utekla 2 dny po zákroku na vlastní žádost domů i když měbylo zle teda dost. Ale doma mám přítele co dělá na chirurgii tak jsem měla jistotu, že kdyby něco tak ví co se mnou. Jinak bych ve špitále ještě zůstala pro jistotu. Já byla na PN 14 dní. Ale jak to mají ostatní,když nemají žádný zákrok netuším. Chtělsa jsem propustit na reverz už druhý den po zákroku, ale to mi rozmluvili a zamítli.

carmenuska
12. kvě 2009

Kocky a po laparke ste dostali ms nacas? A to fakt je ms taky hrozny, bolestivy po laparke?Ja mam dostat ms hned 3 dni po laparke. A krvacali ste po nej? Ako ste znasali narkozu? A prosim vas ako sa presne robi klystir. vdaka
Inak fifinka gratulujem, dufam ze aj ja tak dopadnem 🙂 s //

elana
12. kvě 2009

Carme, to je otázek🙂

Popořadě, jak to bylo u mě:

- MS načas, vůbec ne hrozná, úplně stejná jak kdykoli jindy 😉

- po lap. jsem krvácela jen maličko, snad se tomu tak nedá ani říct, cca. 1-2 kapky za 24h a ne samovolně, ale při použití toalety

- narkozu jsem při první lap. před pár lety snášela blbě, zvracela jsem pak celé odpoledne, tak jsem si při této lap. požalovala doktorovi a než mě probudili, ještě mi tam kápli něco proti zvracení-a vzbudila jsem se vyspinkaná dorůžova 😉

Klystýr...lehneš si na bok, pokrčíš nohy k tělu, sestřička Ti zavede do zadečku navazelínovanou hadičku, takže to nebolí a pomaličku tam vpouští teplou vodu (vlažnou), většinou mýdlovou. Když je jemná a šetrná, tak to fakt vůbec necítíš, ale za chvilku, jak se střeva plní vodou, začne to být nepřijemný, silný pocit na WC máš-to je jasný. No a když skončí (my byly dommluvený, že až nebudu moct vydržet, tak přestane), tak se snažíš to v sobě udržet (to už jde ve stoje líp než předtím vleže, kdy nemůžeš půlky stáhnout), ideál je 10min, ale to málokdo dá, já vydržela tak 5 a to je hodně, no, vlítneš na WC, tam to z Tebe všechno vyjede...a hotovo, jsi vyčištěná.

nadis.h
12. kvě 2009

Carmi já teda měla mega bolesti. ☹ Ale celkově hned po laparce. První 2 dny jsem se těžko mohla hýbat jak to bolelo a pak dalších 14 dní jsem chodila strašně pomalu. Menses mi přišla na den přesně a ted od laparky mám menses bolesti už 14 dní předem. :( Ale jak jsem psala u mě to bylo jiné v tom, že mě v podstatě rozřezali na 3 místech... :( Po laparce jsem špinila. Chvílema vůbec, chvílema víc pak málo... To asi 5 dní..Klistýr jsem neměla... Den předem jsem dostala poslední jídlo jen hnusný vývar jen takovou vodu a od té doby až do druhého dne jsem nesměla jíst. A po narkoze jsem nemohla dýchat. Bolela mě žebra až do ramene... 😠

aktaka
12. kvě 2009

ahojky, taky pridam sve zkusenosti, na laparce jsem byla pred dvema tydny, takze cerstve 🙂

- ms prisla na cas. cekala jsem ji tri dny po laparce. den po jsem spinila, druhy den nic a treti den prisla ms. byla bez bolesti a dokonce jeste skratsi jak normalne

- narkoza uplne v pohode. uz po naladovce jsem byla dost ospala, takze jsem usla hned jak jsem se uvelebila na koze 😀 a po probuzeni taky v pohode, par hodin jsem podrimovala, nic mi krome unavy nebylo, hlava nebolela, zaludek v klidu

- ja nemela klasicky klystyr, ale yal. je to tekutina v plastove lahvicce, ktera se protrepe, udela se z ni pena a ta se vstrikne do konecniku. citila jsem akorat trochu tlak, na zachod jsem sla tak po 10min, ale tak nejak normalne, zadana dobihacka na posledni chvili, ani jsem tam netrunila pul hodiny 😀 lezela se mnou pani, ktera si nechala dat klasicky klystyr, bylo ji to hodne neprijemne a na zachode pak sedela snad hodinu, takze ja nelituji, ze jsem do yalu zainvestovala 100Kč 🙂

ja jsem mela vsechno celke bez probemu, nejhorsi zazitek z cele laparky bylo asi vyndavani drenu, nijak to neboli, jen trochu neprijemne. asi tyden po zakroku jsem byvala jeste docela unavena, to je tak vse

alca26
12. kvě 2009

Holky chtěla jsem se zeptat, jak je to s neschopenkou? ta se vystavi v nemocnici, a pak se jde k obvodnímu nebo gyn. lékaři???

aktaka
12. kvě 2009

alca, mne ji vystavili v nemocnici, kdyz me propousteli, tak jsem si ji odneska ke svoji gyn a ta mi ji ukoncila

alca26
12. kvě 2009

a dávaj se po laparce vycházky nebo ne??

nadis.h
12. kvě 2009

Já měla neschopenku už dávno předtím od obvodní takže netuším. Mě jen řekl doktor po laparce,když mě propuštěl at nikde nehopsám moc... 😀

alca26
12. kvě 2009

nadish.. jo jo to je jasné, že nebudu hopsat jak splašená 😉

aktaka
12. kvě 2009

Ja vychazky nemela.

natuska.k
12. kvě 2009

nadish.. ahoj to si ma nepotešila ☹ . Ja som objednaná na zákrok ráno o pol osmej v Banskej bystrici- Novamed. to mi odporučil moj doktor, takže som povedala ,že ok. Ináč som z trnavy a to je pekný kus cesty cca. 2 hodiny. Pojde so mnou manžel a podla slov doktora som rátala že večer najneskôr ráno by som mala ísť domov.Nie že by som sa ponáhlala domov ale ide mi o manžela aby nelietal hore dole predsa je to vela kilometrov. Takže budem sa musiet ešte raz opýtať doktora.A čo sa týka toho klystýru mne doktor tiež predpísal YAL a mám si ho urobiť doma .Večer a skoro ráno ako povedal moj doktor ( Aby som sa neposrala v aute) 😀 . Tak neviem som velmi zvedavá že čo ako.

nadis.h
12. kvě 2009

Natus na mě nedej. Tobě třeba nebudou nic dělat a na žádost tě pustí. Já ten průběh měla divoký a větší než normálně bývá. A tak nechtěli, abych se unáhlila, jela domů a pak se třeba musela vrátit s nějakou komplikací. Mysleli to dobře hlavně kvůli těm bolestem. 😉

sonka.77
12. kvě 2009

Natusko, tak já si vůbec nedovedu představit, že bych šla večer po zákroku domů. To mi připadá jako hazard. Pustili mě třetí den po operaci a to bylo úplně akorát. Kdybych chtěla jít dřív, tak možná ten druhý den po operaci, ale to mi ještě nebylo moc do skoku a byla jsem ráda, za injekce proti bolesti, hlavně teda kvůli tomu plynu, který mě píchal po celém hrudníku a nemohla jsem moc dobře dýchat.

aktaka
12. kvě 2009

nat, ja jsem ten yal mela odpoledne den pred zakrokem, s tim ze od obeda ten den jsem uz nic nejedla

jinak souhlas se Sonkou, ja si taky neumim predsdtavit, ze bych sla druhy den domu. a to mi nic nedelali, jen cumenda a rychle pryc 😀 ja jsem prvni den zakroku skoro cely prospala, prvni po jsem se dost blbe hybala, druhy uz bych zvladla jet domu, to je ale jen muj nazor, pustili me az treti a to bylo tak tak, dost mi vadila cesta autem, resp. hrboly a natrasani auta. takze opravdu hned druhy den po operaci, to se mi moc nepozdava

dasa.77
12. kvě 2009

ahoj hoky,koukam,jak tady vsechny valcite a musim par stranek docitat.

natuska.k
12. kvě 2009

Jej dakujem za radz, budem sa musiet teda ešte porozprávat s doktorom 😒 lebo on mi povedal ,že to je jednodnová chirurgia. Takže fakt neviem. No ja by som vydržala ležať aj týžden mne by to vobec nevadilo 😀 .
Ale aj tak este tajne dúfam že tam nebudem musieť ísť mám pred tým ešte jednu ovulku, takže dúúúúúúúúúúúúúfam že to zmákneme. čoho sa najviac asi bojím je narkoza, lebo mne je vždy strašne zle ked sa mi točí hlava 😝