Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

luko
7. čer 2009

strunka, drzim palceky, ja idem na prijem 14.6. ale ako som uz pisala, moj doky trva na laparotomii, vraj sa chce s mojim vajecnikom lepsie pohrat pri tom odstranovani cysty,
operovat ma bude moj gynekolog, co ma troska ukludnuje...ale aj tak samozrejme sa stres este dostavi

soni1
7. čer 2009

Copinka ahoj, zaujal ma tvoj príspevok, aj ja som bola na laparoskopí 28. 5., a tiež mi dr. predpísala clostilbegyt, ktorý mám začať užívať, keď mi príde menzes, takže uvidíme. A na vyvolanie ovulky ti tiež niečo pichala, ale si brala len ten clostilbegyt? Ďakujem

luko
7. čer 2009

ozaj, co vsetko si treba zobrat do nemocky? ja tam mam byt tak tyzden.

soni1
7. čer 2009

Ja som si brala pyžamá 2, župan, spodné prádlo, hygienické potreby, vložky, uteráky 2, papuče, minerálky, časopisy, papiere na predoperačné vyšetrenia

luko
7. čer 2009

dik 😉

strunka
7. čer 2009

Ahojte, mne este kazali elasticke obväzy a lieky co uzivam, a celu kartu mam aj od gynekologa aj obvodaka,

strunka
7. čer 2009

luko dakujem velmi pekne a napodobne drziiim palce 🙂 nech uz mame kazda aspon mesiac po tom 🙂 😵

luko
8. čer 2009

v Cadci mam kamaratov doktorov, ale ziadneho na gynde ani chirurgii 😅

strunka
8. čer 2009

🙂 mna by mal operovat ten pri ktorom som rodila ked bol este v ZA, tak som zvedava co a ako dopadnem, dnes som si dorobla vysetrenia... uz aby to bolo za mnou a aspon dva tyzdne 😝

bibb
8. čer 2009

ja som bola operovana priamo v ZA 🙂 neboj, ja som chodila uz vecer v den operacie. po dvoch dnoch som mala bolesti len z toho vzduchu,co ma nafukli a trochu jazvy pri pohybe,ale to uz nic nebolo.

strunka
8. čer 2009

dakujem bibb, super ze si to tak dobre zvladla 🙂 dufam ze aj ja sa pochlapim 😵 a bola si v ZA spokojna? to ta operovali teraz niekedy?

bibb
8. čer 2009

ja som sa tiez strasne bala,prezila som a dopadlo to celkom dobre. tak ta chcem trochu povzbudit,viem, aky to je stres. pred dvoma tyzdnami ma robili,tiez som sa bala ist do ZA, ked som pocula dost negativneho,ale bolo to najpraktickejsie pre mna. nevedeli,ci ma nebudu musiet rezat normalne, ci mi vobec vajecnik ostane,ale dopadlo to najlepsie,ako mohlo, zvladlo sa to laparkou a vajecnik mi ostal 🙂 . nemam sa na co stazovat.

strunka
8. čer 2009

super, aj ja som zvedava ci mi ostane a kto ta operoval ak mozem vediet?

bibb
8. čer 2009

dr.sudek

strunka
8. čer 2009

aha, no o nom som pocula ze je sikovny

bibb
8. čer 2009

teraz uz aj ja a rovno som sa o tom presvedcila 😉

zelvik
10. čer 2009

Ahoj všechny, už jsem sem nakukovala dříve, pak jsem vás zase opustila, protože jsem vás nestíhala. ALe ráda se zase přidám... Já byla na laparce 25.5. v Praze v Gyncentru. Šla jsem tam JEN na diagnostickou laparku, zjistit, zda mám průchodné vejcovody, protože se 2 roky marně snažíme o mimi. Vejcovody průchodné mám, ale zato jsem měla v břiše netušený bordel (že to tak s prominutím musím napsat). Spousta srůstů, zakloněná děloha - taky ve srůstech, endometrióza, cysta na vaječníku, která do toho vaječníku začla prorůstat. Takže endom. vypálili, srůsty snad odstranili, dělohu mi uvolnili a "přešili" do obvyklé polohy, cystu odstranili, ale s ní i 2/3 vaječníku...
Teď jsem třetí týden doma, je to den ode dne lepší, to je fakt. Jen mám tvrdé jizvy, občas to bolí míň, občas víc, hlavně pokaždé něco jiného.
Ale teď už třetí den marně čekám na MS a ta nikde. A to jsem ji mívala pravidelnou jako hodinky.
Máte někdo podobné zkušenosti? Je obvyklé, že se MS opozdí?

larri
10. čer 2009

zelvik,ty si byla v Hloubetine?

Ja mam teda od laparky hrozne rozhozenou MS.Byla jsem v prosinci a mam 43dni,22dni atd...,ale v tom jsem uz mela ivf,takze se uz moc nedivim.
Ale ja to mela predtim tak co 35 dni,tak mam zmenu. 😉

zelvik
10. čer 2009

Larri - ano, v Hloubětíně. Ty taky?
No nazdar, já měla MS vždycky 28 dní, na hodinu přesně..Tak jsem z toho teď nesvá...
A co ti všechno dělali? Já pořád doufám, že se nám těhu povede spontánně, do IVF se mi zatím nechce

larri
10. čer 2009

Ja byla taky v Hloubetine,operovala mne dokonce moje doktorka,ktera tam delavala,ale ted tam uz jenom par dni v mesici operuje.

Ja mela cystu,srusty,ale hlavne mam oba vejcovody nepruchozi,takze jenom ivf. 😒

zelvik
10. čer 2009

Mně operoval Dr. Benda a můžu říct, že to byl první doktor, ke kterýmu jsem měla fakt důvěru.
Prý je dobrá i Dr. Tomolová, ta tam odešla od nás, z Mělníka.

No tak já je mám průchozí oba, ale jednoho vaječníku už mám jen kousek. Tak se musí snažit ten druhý...

luko
10. čer 2009

zelvik....ja ked citam,v setci na laparku a mna hned posiela na laparotomiu....ale zas mi slubuje, ze zachrani co najviac z mozneho vajecnika...no uvidime, mudrejsia budem po op.
kazdopadne, koncom jula uz chcem byt na Rhodose... 😅 dufam, ze to nebudeme musiet zrusit...doktor povedal, ze ak sa vsetko bude vyvijat standardne, tak mozem ist

zelvik
10. čer 2009

Luko - to nevím, proč tě posílají na normální operaci... Já jen v těch papírech (co musíš před operací podepsat, jako že s tím souhlasíš, bereš všechna rizika a tak) měla, že když Dr. usoudí při laparce, že je něco, co si žádá jiný zásah, tak se uchýlí k normálnímu řezu.
No naštěstí to neudělali...
|A ty máš už nějaký konkrétní nález?Nebo "jen" tu cystu? Já tam šla původně jen na diagnostikování, tak se o laparotomii ani neuvažovalo...No, když ti zachrání víc, tak to bude aspoň za to stát...Neboj

luko
10. čer 2009

dik 😉
ano cystu mam,
operovat chce vraj prave koli tomu, aby co najviac zachvoal ten vajecnik...len zas je to viac invazivne a bolestive po op.....verim, ze vie, co robi...lacny teda nie je 😀

zelvik
10. čer 2009

No to já doufám u všech doktorů, že vědí, co dělají 😉 Řekl ti, jak dlouho potom budeš "neschopná"?
Já po laparce 14 dní, i když to cítím pořád dost. Zase se mi tam hrabali ve víc problémech.

wodanka
10. čer 2009

ahojte vsetky.. luko drzim palce aby Ti to dobre dopadlo..
zelvik, mne po laparke prisla mrcha presne, ale zasa bola dlhsia ...

luko
10. čer 2009

vdaka kocky 😉
zelvik: povedal, ze v nemocnici tyzden a PN potom mesiac

wodanka
10. čer 2009

ta PN je asi dost individualna.. ja som bola doma po operacii 10 dni a uz som isla do prace.. ale samozrejme to zavisi aj od druhu a narocnosti prace

zelvik
10. čer 2009

wodanka: a tobě dělali co všechno?
luko: no tak hlavně ať je to v pohodě a můžeš pak bez obav na dovču - relaxovat

wodanka
10. čer 2009

ahoj zelvik... vyberali mi endo cystu a este dve nejake vodove..