Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

marvilka
8. únor 2011

@jajuuus 😀 ty si riadny saso 🙂 asi vyskusame 🙂 ja som konecne dokoncila tie dotazniky ale je mi uz treti den na hovno.... a to dnes idem na kontrolu-folikulometriu, tak som zvedava, co mi povie ten moj doktorko 🙂 ale od vcera som zo vsetkeho taka daka smutna, ze uz ani nic neriesim a hotovo....ach ta pici, zase kavickuje a ja musim kafco pit sama ako kol v plote 😝

pici
8. únor 2011

@jajuuus ide byt... ty si koza, to co je za slovne spojenie? no ja idem byt inseminovana uz v tom case. tak neviem... ale budem robit " bauuuuuuuuuuuuuuu" vecer na balkone, nech sa vam naplodi kazdej doma :D

pici
8. únor 2011

@marvilka ale sups ho do sukromenj lebo dostane po holej kazda

piskotlea
8. únor 2011

@pici prej po holej 😀
@jajuuus že by? 😀

neradka
8. únor 2011

@piskotlea nie som si ista ci to s nervami vydrzim 😀 a ked nie , tak najhorsi vysledok bude ze sa budem na vsetkom len velmi smiat a smiat 😀 😀 😀 😀

piskotlea
9. únor 2011

@neradka Smích přece není najhorší výsledok 😉 Smích je krásný 🙂

piskotlea
9. únor 2011

Pro sichr tady občas kouknu 🙂

jajuuus
9. únor 2011

@piskotlea ja tiež 😉

piskotlea
14. únor 2011

a nič....stále nič...a jsem tu skoro každý den, i víckrát

pici
14. únor 2011
neradka
14. únor 2011

no babule, tusim tu nikto nie je, prisla som na vas kuk, lebo stale pisem tu pracu aby som mohla ist na skusku. ☹ Uz to snad dnes dokoncim. Myslim na vas vsetky, ale idem vas este pozriet aj inde. 😀

piskotlea
15. únor 2011

@pici Tak tu občas asi každá koukáme, jestli někdo nepotřebuje radu, podržet nad vodou před laparkou, jako jste držely vy mne...

pici
15. únor 2011

@piskotlea
@neradka no ved tak to aj ja kukam....

piskotlea
15. únor 2011

ku ku...lidičky gde stéééé...to je konec? 😠

jajuuus
16. únor 2011

@piskotlea buďme radi piškótik, asi žiadna ženička nejde na laparku... 😉

piskotlea
16. únor 2011

@jajuuus No asi ne 🙂 . Ale mě ta laparka asi dost pomohla, hlavně to "profouknutí" vaječníků 😎

jajuuus
16. únor 2011

@piskotlea jaaaaaaaaaaaaj, keby to aj u mňa tak bolo... 😅

piskotlea
17. únor 2011

@jajuuus Věřím a vím, že i u tebe to tak bude!!!! Když jsem v lednu dostala menses po tý laparce a měsíc vánočního snažílkování, tak mě to moc mrzelo, ale říkala jsem si, že třeba vajíčko nebylo ok a že to tak mělo být. Teď mě napadá, že si třeba spermijky nevzaly buzolu 😀
A nezabudni naše heslo "trpělivost bábetka přináší" 😀

86janinka
17. únor 2011

Ahoj holky. Konečně jsem našla super stránky s diskuzí 🙂 . Mohli by jste mi prosím někdo napsat, jak celý operační výkon probíhá? Od A do Z 😀, co s Váma dělali už v den nástupu do probuzení 😖? . Mě čeká laparoskopie a hysteroskopie 7.3., nástup mám mít už 6.3. Určitě to přežiju 🙂 , zvládli jste to vy, tak musím i já.... Dodává mi to sílu, jak tu hýříte optimismem 😉

piskotlea
17. únor 2011

@86janinka Ahojky. Všechny se jistě shodneme, že nejhorší jsou ty (zbytečné) nervy před tím. Taky jsem nastupovala den předtím. Měla jsem hysteroskopii a laparoskopii s chromopertubací. Jdeš jen na kontrolní nebo máš nějaký problém? Si piš, že to zvládneš ! 😎 V den přijetí jsem dostala oběd, k večeři jen suchý rohlík. V 19 hodin jsme nafasovali čípek. Pak můžeš jen do půlnoci pít, po půlnoci už nic. Ráno sprcha, navlíknout erární punčošky a andělíčka. Píchnout ti do zadku injekci - oblbováka, no hned to nepůsobí, ale už nesmíš vstávat z postele. I s postelí mě odvezli na předoperační sál, kde jsem si přelezla na jiný stůl, takový užší. Na tom mě převezli vedle na operační. Do levé ruky mi dali kapačku, na druhou ruku automatický měřák tlaku. Pak řekli "teď budete spát" a já nestihla napočítat ani druhou ovečku 😀 probudila jsem se na jipce, po dvou hodinách mě převezli na můj pokoj.
Neboj, všude ti všechno řeknou, i několikrát. Přijde za tebou i doktor(ka), co tě bude operovat, přijde i po operaci.
Klidně se ptej dál 🙂

lenisko1
17. únor 2011

Ahojte
ja som v pondelok absolvovala laparoskopiu. Chcem sa spýtať kedy ste dostali nasledujúcu mrchu? a kedy potom môžme začať snažilkovať? ďakujem

jajuuus
17. únor 2011

@lenisko1 ahoj 😉 mne prišla normálne podľa plánu 😵 mne to vyšlo cca týždeň po laparke...
po cca 6 týždňoch som išla na kontrolu k môjmu dokymu a až odvtedy sme sa mohli začať snažilkovať...
a ako sa cítiš? ako si to zvládla? výsledky si mala dobré? 🙂

lenisko1
17. únor 2011

@jajuuus
zvádla som to celkom v pohode. trochu este ked sedim tak cítim ten pupok.. výsledky z hystologie nemam este ale priechodnosť v poriadku, vajecníky vyčistene takže už by mal byť plno plodny cyklus. Tak dufam že sa podari. V pondelok idem vybrat stehy tak povie čo dalej.

adenka84
17. únor 2011

@86janinka Ahoj není se čeho bát,
není to nijak náročný zákrok..já na ni byla loni v březnu..dělali mi laparaskopie, hysteroskopii a chromopertubaci...nastupoval jsem také den před...první je logicky příjem, měření tlaku, náběr krve, váha, gynekologická prohlídka..vyslechnou tě na co se léčíš, jaké léky užíváš, kolik bylo operací..atd..popřípadě jak dlouho se o mimi snažíš co vše máš za sebou...jdeš na pokoj..dostneš oběd...večeři jsem už nedostal místo toho jsem dostal krystýr..ten se opakoval ještě ráno... vden příjmu za tebou na pokoj přijde anesteziolog a opět tě vyspovídá..pro mě to byla tenkrát 3 narkóza, takže jsem věděla jak na ni reaguji..řekla jsem si o něco proti zvracení...ráno přišla sesřička napíchla kanilu anechala mi vykapat kapačku proti nevolnosti...pak dostaneš oblbovačku do zadku...zafáčujou ti nohy, přijede pro tebe zřízenec, oblečeš si andílka a jedete na sál...tam tě připravý..já už měla kanilu napíchnutou, jinak ji napichujou až tam...dají tě EKG..tlakoměr, přivážou tě nohy ruce, ale neboj to je rutina..ně, že by jsi jim chtěla utéct, ale aby jsi jim necukla..
pka ti adjí masku na obličej nadechneš se a už nic nevíš..budeš spát v cukuletu...pak se probudíš až na pokoji..sestřička tě bude každou chvíli kontrolovat a měřit tlak..byla jsem v pořádku velice brzyy...v tentýž den jsem se byla už osprchovat..nástup jsem měla ve středu a v sobotu ráno jsem šla domů...není opravdu čeho se bát....bolest je minimální..téměř žádná..samozhřejmě každí žena má jiný prách bolesti..ničeho se neboj určitě se probereš...já měla norkozu už celkem 5x a jsem tady...

adenka84
17. únor 2011

@lenisko1 snažilkovat můžeš za 3 měsíce po zákroku..

pici
17. únor 2011

@lenisko1 ja som dostala podla planu a sex som mohla mat po vybrati stichov

lenisko1
17. únor 2011

@adenka84
a to prečo až tak neskoro? ja som pocula že po laparke je najlepšie do pol roka otehotniet lebo sa to môže vrátiť ten pco syndrom

lenisko1
17. únor 2011

@pici
no nerozumiem že kazdy inak? a snažilkovať o babo ste kedy mohli? tiez o 3 mesiace?

adenka84
17. únor 2011

@lenisko1 nevím jak je to u vás, které můžete otěhotnět přirozeně...já to štěstí neměla...a umělé oplodnění dříve jka 3 msíce po zákroku není možné podstoupit...
vy které nemáte závažné problémy, tak je to u vás asi jiné..já jen psal, co mi řekl můj lékař...

pici
17. únor 2011

@lenisko1 ja som nepovedala ze o tri mesiace. mne povedal doky ze ked vyberie stichy, mozeme plodit, a sexovat.. ibaze ja som mala iny problem takze plodenie neprichadzalo do uvahy ale z fyzickeho hladiska to bolo mozne hned