Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

verry
27. bře 2011

@piskotlea to je dobrý tip, díky. budu pít a pít-mě to teda asi problém dělat nebude, za den v pohodě vypiji 3-4l vody 😀 jen se chci zeptat-brali jste si sebou do nemocnice balenou vodu navíc? ....ja v nemocnici nikdy nebyla, tak se tak hloupě ptám 😅

mamartinka
27. bře 2011

@verry ja som mala zo sebou tusim matonku ale moc som nepila.Aj tak tam pijes len caj.Tak ked si vodu nezoberes nic sa nedeje.

verry
27. bře 2011

@mamartinka oki, já si asi litr nebo dva vody vemu, radši 😉

86janinka
27. bře 2011

@verry Já sebou měla dvě 1,5l dobrou vodu a vypila jsem to. I nemocniční čaj nebyl špatný, přišel vhod, jak došla voda. Vždyť já první lahev vypila do půlnoci od 17 hod a mám takový pocit, že jsem ještě večer otvírala druhou. Tak si určo něco vem 😀

luca77
27. bře 2011

@verry Já jsem taky hodně pila a stejně jsem zvracela. 😉 Já jsem si brala do nemocnice dva džusy a ředila je vodou,můžeš si něco vzít,pokud nechceš pít nemocniční čaj,ten se dá pít chvíli,pak už mi nechutnal.

piskotlea
28. bře 2011

@verry Já měla sebou láhev neperlivé grepové vody. Tu jsem vypila ještě odpoledne, pak jsem pila čistou vodu. Po narkoze mi přišel vhod nemocniční čaj. Dvě láhve myslím nejsou na škodu. 😉

piskotlea
28. bře 2011

@leamax Tak z různých příspěvků vím, že hysteroskopie se dělá jak v narkoze, tak i ambulantně. Většinou se ale hysteroskopie dělá spolu s laparkou, kde ti prohlédnou i vaječníky a vejcovody. A můžou najít příčinu proč nelze otěhotnět. Můžu se zeptat, proč chceš hned na IVF? Proč nejít na laparku?

pici
28. bře 2011

@leamax ahoj. no cudujem sa ze bez laparky ti IVF spravili... v centre kam chodim bola laparka nevyhnutna pred IUI aj IVF
, usg nic neukaze... myslim zavazne. endo napriklad vidiet iba pocas laparky, inak sa neda zistit

verry
28. bře 2011

jo holkiny, kolikátý den cyklu jste byli na laparce???

vally11
28. bře 2011

@verry
Ahojky, já se chystám na laparku v dubnu. A vychází mi to na 23 DC, navíc dva dny před tím špiním, tak se bojím, že nervíky zapracují a nechci, aby mi to zase přendali o měsíc dál. Už takhle je to čekání dlouhé. ☹

verry
28. bře 2011

@vally11 ahojky, tyjoo ty na to jdeš až tak dlouho?? Mě dr. řekla že je nejlepší na laparku jít tak mezi 6-9 DC, prej ještě není narostlá sliznice a je vidět všechno okolo. No, takže to mám tak vypočítaný na 9DC, ale taky vůbec nevím. Cyklus mám pravidelný po 29 dnech, ale jsem ted z toho paf, protože to mám dostat až v neděli, a od včera mě bolí vaječníky jak kdybych to už měla dostat snad teď 😖 , no doufám že až v neděli-jinak bych tam musela brnknout a vůbec nevím jak bysme se domlouvali na další měsíc... jsem z toho blázen 🤐

vally11
28. bře 2011

@verry
já byla 18. 3. na indikaci, no čekala jsem, že to dostanu dnes, tak jsem to dr. taky nahlásila, začal mi vybírat termíny od příštího pondělka, ale bylo tak narváno, že došel až k 19.4. No bojím se, že je to dost pozdě a že to dostanu dřív. Já to měla vždy spíš dýl než 28 dní a teď podvakrát po 27 dnech. Tak jsem zvědavá.

verry
28. bře 2011

@vally11 no není to jednoduchý 😨
já jdu až v květnu na laparku, takže je těžky to spočítat když to třeba zrovna jak na potvoru nepřijde jak má... 😠
no taky jsem zvědavá 🙂

mamartinka
28. bře 2011

Laparka sa robi tyzden po mezese.

repkomon
28. bře 2011

@nikusa : ahojky
ano mam skusenost s hysteroskopii. Od prosince 2010 mi objevili maly nalez na deloze ....polyp, čekalo se dva mesice, no polyp se zvetšoval tak mi moj gyndar navrhol že mi provede hysteroskopii s abrazi hnedka po menstruaci. Tenhle gyn.zakrok bol pod celkovou narkozou, no trval zhruba do 15 minut a potom som jen dva dni slabo krvacela..no žande komplikace nebyli. Citim sa dobre, a 4 hodiny po zakroku ma pustili domov. Uprimne som sa nebala vedela som čoma čaka, a bylo to rychle, potom jen do dvoch mes. na kontrolu, taky bolo vše OK. Tak mi lekar doporučil že se možme hned začit snažit a uvidime čo a jak ..no manžela už to ted dost stresuje ...zatim s polypem ani bez sa nam nezadarilo. no Drzim Ti palce ..jo a po hysteroskopii s abrazi se mi upravil MS a zlepšila se mi plet, zmizlo mi akne...aspon neco no konečne mi neco pomohlo ...a vidiš to žadne hormony .... Monulin

leamax
28. bře 2011

ahojte dievcata. dakujem vsetkym, co ste mi odpovedali.
@pici, @piskotlea pre upresnenie - IVF nam odporucili preto, lebo manzel ma uplne na figu spg, morfologia bola najviac 4% a potom 0%, cize problem sa nasiel a s tymto sa neda otehotniet ani prirodzene, ani IUI, jedine IVF. hysteroskopiou by sa len zistovalo, ci nieco nahodou nebrani uchyteniu embryjka. a v tomto pripade je laparka zbytocna, lebo inak ako IVF sa neda otehotniet.

pici
28. bře 2011

@leamax no nechcem sa hadat ale laparka je potrebna v tvojom pripade napriklad aj na vylucenie prave tej endometriozy, pretoze pokial by si ju mala napriklad v maternici, tak to IVF by nemuselo byt uspesne... viem ze v centre to je potrebne ci je problem na tvojej alebo manzelovej strane.

leamax
28. bře 2011

@pici o laparke mi nic nevraveli, tak neviem. a endometrioza sa neda inak zistit, len laparkou? hysteroskopiou sa neda? a ako sa prejavuje taka endometrioza?

pici
28. bře 2011

@leamax nie myslim ze neda... ale nehovorim na isto... endo nemusi mat aj ziadne priznaky. ale netrap sa tym, pokial ti povedali takyto postup, urcite je spravny. ja vychadzam len z toho ako to bolo povedane mne... 🙂

leamax
28. bře 2011

@pici, aj tak ti dakujem. a prajem ti aby si leto privitala uz s fazulkou v brusku 🙂

pici
28. bře 2011

@leamax dakujem,podobne

mirenkam
31. bře 2011

ahoj holky, prosím vás, jakou léčbu jste měli po laparoskopii - antikoncepce nebo jiné hormony a nevíte za jak dlouho je možné začít se stimulací na ivf? dík

mamartinka
31. bře 2011

@mirenkam aspon ja nemam po laparke ziadnu liecbu.Aspon mne povedal moj gyn ze netreba neaku liecbu.Ze to mame nechat navolno a neupinat sa hlavne na to ze to musi byt a neviem co.Ze sa mame milovat hocikedy ako bude chut 😀 😉 Ty uz si po laparo ci ta caka?

mirenkam
31. bře 2011

@mamartinka no nás právě to ivf čeká (už 3.) - 4 neúspěšné transfery za námi... velice špatný spermiogram, u mě protilátky proti spermiím.... a spousta různých dalších problémů, které se mi tu nechtějí rozebírat....

mamartinka
31. bře 2011

@mirenkam tak to drzim palce nech vam vsetko dobre dopadne.A koli comu ta caka laparka?

mirenkam
31. bře 2011

@mamartinka podezření na endometriozu, protože doktoři neví, proč se ta embrya (blastocysty- celkem jsem jich měla zavedených už 7) ani jednou nechytli.... ☹

mamartinka
31. bře 2011

@mirenkam Tak toho mate dost tiez.Tak nech vam vsetko dobre dopadne a raz sa mozte aj vy tesit z malinkeho uzlicka.Drz sa.Hrozne inak ako niekto otehu hned ani o tom nevie a niekomu to trva.Taky mame asi kazda osud a zivot.Kazda iny.

piskotlea
31. bře 2011

@mirenkam Držím pěstičky. Věřím, že ti laparka pomůže. Kdy na ni jdeš? Podávej info 🙂

verry
1. dub 2011

@luca77 ahojky, prosím kolikátý den cyklu jsi ty byla na laparce?

lulii
1. dub 2011

@verry Já jsem tam byla 12DC. Kdy tě to čeká? Nedočítala jsem 😉