Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

pipimiska
15. bře 2009

ahojte 🙂

lauritka,ako sa hoja ranky?pocuj,keby ze by som isla na laparoskopiu tak potom ostanu jazvicky alebo sa to daa uplne zahojit?nevies o tom daco?? 😉

aannggiie
15. bře 2009

lau- 😅

lauritka
15. bře 2009

pipi, mne tvrdil lekar, ze v lete mozem ist na nuda plaz 😀 cim dalej, tym to vyzera lepsie, potom hodim foto, ako to vyzera po par tyzdnoch. podla mna to nebude vidno.

pipimiska
15. bře 2009

lauri,super 🙂 to su asi ake male bobky v cm?

lauritka
15. bře 2009

ani cm to nema, teraz to este vyzera ako krizik, lebo tam boli stehy, ale ked sa odlupnu chrasticky, bude to uplne tenka ciarka.

pipimiska
15. bře 2009

take male hviezdicky 🙂

lauritka
15. bře 2009

mne to nevadi, hlavne nech to prinesie vysledky 😉

pipimiska
15. bře 2009

lauritka,ved keby ze to prinesie tie vysledky ani mne by to nevadilo 😉

lauritka
15. bře 2009

😉 koncim uz v praci. pa pa zajtra

nelia
15. bře 2009

Fifinka, vidíš, zvládla si to v pohode.. to som rada 🙂 . Aby som odpovedala na Tvoju otázku, aj mne najprv Dr. odporúčal počkať so snažením 6 týždňov, ale hneď ďaľší cyklus som chodila na folikulometriu a bol tam pekný folikul, tak mi povedal, že nemám čakať, ale môžeme sa snažiť.. takže sme tých 6 týždňov nakoniec nedodržali. Aj keď mi Dr. povedal, že sa asi hneď nepodarí a mal bohužiaľ pravdu 😒
Baby, ja som bola na laparke koncom januára a už som sa bola aj kúpať.. jazvy už takmer vôbec nevidieť 🙂

janemari
15. bře 2009

pipimiska pytas sa na jazvicky,no ja som mala take kriziky a teraz to mam len take fliaciky.Akurat na pupku mam ciarku.Ale je to v pohode.

fifinka31
15. bře 2009

Lauritka,hystero a chromop.jsou dve ruzne veci,hystero je ze se ti podivaji pres spodek-pres cipek do delohy a prohlidnou jak vypada(dela se treba po vice potratech),popr.vemou vzorek sliznice,no a pokud ti delaji pruchodnost tak rovnou tu delohu napusti tekutinou ktera protece vejcovody-pokud jsou pruchodne,a to pak musi udelat i laparku,protoze pres dutini brisni se podivaji a uvidi kam az ta tekutina natekla(a rovnou vse zkontrolujou z druhe strany,ja mam ve zprave napsano i ze apendix je klidny bez zanetu.).Ja mela dokupy laparo+hystero+chromopert.-nejlepsi vse do kupy a mam klid.

fifinka31
15. bře 2009

Nelia,ja taky myslim ze pokud budu dalsi cyklus ovulovat tak by byla skoda to propasnout!Oni to asi musi rict-dodrzet 6 tydnu-ale nemusi to snad byt presne,nereknu po porodu,to je jina,ale mne v deloze ani nic nedelali,jen ji prohlidli a napustili pres ni tu tekutinu do vejcov.
A taky moc nepocitam ze by se to napoprve povedlo 😒
treba je u nas problem uplne jinde,a pokud to bylo temi vejcovody,a ted jse plodna,tak i tak to muze trvat pulrok ze 😒 Ale zase citim novou sanci a novou chut do plozeni 🙂 😉

fifinka31
16. bře 2009

Halooo kde jste kdooo
Holky jdu zitra na ty stehy-bude to 7 den po o. ale ta jizva v pupiku se mi nezda este upne srostla je takova trosko rozchlipla-jak jste to meli vy?nerozjelo se vam to po vyndani stehu?
A trosku mi to zacalo cernenat kuze kolem ranek-mely jste to taky?
Myslite ze kdyz na to sypnu sypky framykoin ze se nic nestane?Dala mi ho Dr.na zaleceni jizvy po znaminku(basaliom,takze krater a 4 stehy.)tak myslim ze muzu to dat i na tohle-jsou to antibiotika tak to muze snad jen pomoci ne?

lenullkak.
17. bře 2009

fifinka ahoj. ja som si na to nič nedávala...radšej neriskuj, ono sa ti to pekne zahojí...mne na piaty deň od zákroku vybrali stehy a trošku sa mi to otvorilo a v ten istý deň sa mi to aj natrhlo...ale ono sa to zrastie...neboj, nič to nie je... 😅

fifinka31
17. bře 2009

Tak mam vytazene stehy,no u pupku se mi to trosku rozlezlo-tak jsem opatrna at se mi to tez nenatrhne.Pockam az to trosku sroste a pak zacnu promazavat at nemam to moc vyditelne.
Lenulka a ty jsi oteho nejak po laparce??
Je tady nekdo komu rekli ze ma pruchodne vejcovody a povedlo se pak tehu normane?Dr mi rek ze pokud ta tekutina protekla,tak pravdepodobne tam opravdu nebyly ani zadne mini srusty,a ty vejcovody byly pruchodne i pre operaci-tak mne to trosicku rzesmutnilo-pač kdyz sem neoteho do laparky ta nevidim duvod proc by to melo vyjit tedka po laparce ze.Ale...nahoda je blbec a ono to muze vyjit kdykoliv ze.
jinak jdu pristi c. hnedka na IUI(uz3tí)

mufy
18. bře 2009

Ahoj holky, mám na vás takový dotaz.jdu zítra do nemocnice na laparku, jak dlouho jste byly v nemocnici?A čím si mažete jizvičky? Mám z toho všeho celkem strach, tak snad to dopadne dobře.Našli mi endometriozu na vaječníku,tak ji prý budou odstraňovat.

dahra
18. bře 2009

Mufy,
ja som bola na laparotomyi - tiez endometriozna cysta (8x4cm) na vajecniku (museli mi ho cely vziat). Povodne som sla na laparoskopiu, ale bolo to prilis velke na laprku. Mne predtym nik nepovedal, ze to moze byt endometrioza. Ani po operacii to nik nepovedal. Dozvedela som sa to az z vysledkov histologie cca o 2 tyzdne.
Mam spodkom brucha cca 15 cm jazvu. Po operacii som si to potierala "betadine" - cosi ako hneda jodova tinktura.
Drzim palce! Nech to dobre dopadne, rychlo ujde a zahoji sa.
O endometrioze je tu samostatna tema - teda dve: Endometrioza a Buduce tehulky s endometriozou.

fifinka31
18. bře 2009

Ahoj mufy,se mnou lezela v nem.holka ktere brali taky dost endošky,operovali nas v utery a v patek jsme sly obe domu,a mela stejne 4 jizvicky jako ja,jen tu jednu mela trochu vetsi-tou vytahovali asi tu endošku.Myslim ze bolesti-nebolesti sme meli srovnatelne(ja byla ok jen 1cm endošky)Strach pred zakrokem je ok,ale neboj prezijes to ,od bolesti nam pravidelne pichali inj.po kterych sme byli tak malatne,ze ten pooperacni den byl jako ve snu,nake bolesti dole byly-spis jakoby křeče v kratkych intervalech ale dalo se to prezit-a to ja jsem hajsavka na vse.A pred operaci mi dali prasek na zklidneni-a po nem sem byla jako sjeta-bylo mi v tu chvili uplne jedno co mi jdou delat,a ani sem se nenadala a spala sem a pak se probudila na pokoji.Jsem tyden po tom,a je mi uz dobre-jen clovek musi byt trochu opatrny,nepretezovat se.Tak hodne stesti a dej nam pak vedet jaks dopadla.
A jestli te operuji zitra tak bys mela jit domu v PO-pokud budes mit endošku tak te urcite nepusti drive.papa

cat79
18. bře 2009

Ahoj holky, já jsem tady u vás jen málo, píšu si na téma 2 dělohy, ale teď potřebuju poradit i od vás. Zítra mám jít na hysteroskopii, ale jak na potvoru a asi z nervíků jsem dostala v sobotu menstruaci. Pořád jí mám, ani mi nepřipadá, že by měla do zítra skončit...nevíte jestli mi tu hysteroskopii můžou udělat i při končící menstruaci?Fakt už to chci mít za sebou a tohle je fakt zákon schválnosti...ach jo☹nebo nemáte někdo babskou radu jak to ňákým kouzlem ukončit?Díky

cat79
19. bře 2009

Ahoj holky, tak to mám úspěšně za sebou, menezs ustal jak vymodlený🙂teda BYLO to vymodlené🙂)))
Tak držím všem palečky, nikdo jste mi nestačil odpovědět, tak se snad sejdeme brzo všechny na debatách těhulek...papapa a všem moooc držím palečky

oreli
19. bře 2009

ahojte
chcem sa opýtať, keď ste nastupovali do nemocnice, operovali Vás hneď v ten deň? Je mi zle z pomyslenia, že tam mám prísť ráno jeden deň a že by som tam mala čakať na zákrok do druhého dňa. A tiež sa chcem opýtať, či sú tu také, ktoré mohli ísť na druhý deň po zákroku domov. Lebo ja tam určite viac nevydržím. To nemocničné prostredie ma deprimuje. Radšej by som sa dávala dokopy doma.

lenkale
19. bře 2009

Ahoj Oreli. Ja som nastupovala deň pred tým. Celkom som tam bola 4 dní.

fifinka31
20. bře 2009

Ahoj holky,cat79-a jak ti to dopadlo???
Oreli,ja nastupovala den pred,v 17h-byli sme 3 na prijmu tak nez to s nami prosli vsecky ty papiry atd.tak ubehly 2h-pak vsecky tri na pokoj,tam jsme se uz dali do reci,a bylo to lepsi,pak klistyr,neco na spani a do hajan,druhy den sem sla jako posledni asi v 11h-ale pro mne bylo lepsi psychicky tam byt uz den predem,nez vstavat rano nekde o pul 6te a frcet do nemocnice-brrr.Takhle jsem se stihla trochu sžít s prostredím-a povidani si s kockou co lezela se mnou mi pomahalo.Kazdy to ale snasi jinak.(ja byla v nemocnici poprve,mela sem z toho hruzu ale nakonec to bylo docela prijemne🙂
A pokud jdes na laparku+hysterku-tak druhy den domu asi nepujdes,ja si teda neumim predstavit ze bych sla druhy den domu,v den operace sme cely den az do rana lezeli na pooperacnim,az ten druhy den jsme mohli vstat-jit do sprchy,a dostaly jsme prvni jidlo po operaci-a skoro cely den sem prakticky prospala-asi este pusobily ty oblbovaci inj.od bolesti.Az pak dalsi den uz sem se citela relativne dobre,ale pustili mne az nasledujici den dopoledne.Po sedimentaci krve a prohlidce od doktora.Neboj skutecnost bude mnohem prijemnejsi nez tve predstavy-ja to tak mela.

matelko1
20. bře 2009

oreli.mna prepustili na druhy den po operacii domov...to prostredie nemocnice deprimuje kazdeho.

lenullkak.
20. bře 2009

...oreli, ja som išla jedeň deň na príjem, na druhý ma operovali a až na piaty ma pustili domov... 😠

oreli
20. bře 2009

Baby ja sa tak bojím, že keď len píšem sem na koníka tak sa mi trasú prsty, asi najbližší týždeň prerevem a skolabujem

flora007
20. bře 2009

Ahoj holky,
mně dělali laparoskopii a hysteroskopii minulý týden. V úterý jsem měla v 10 hod. příjem, ve 13 hod už jsem měla svoji postel. Kromě toho, že jsme dostali navečer na vyprázdnění YAL s námi nic nedělali. Druhý den v 10 hod. operace. Navečer kolem 18 hod už jsem mohla chodit sama na záchod. Břicho trochu bolelo a byla jsem taková slabší, ale dalo se to. Další den v 10 hod po vizitě hurá domů.
Ale samozřejmě záleží, jak to kdo snáší.

lenullkak.
20. bře 2009

oreli, IP
😅

bambuliatko1
22. bře 2009

Oreli, rano som nastupila do nemocky, o hodinku - dve som uz bola na sale a o tri hodky na to som sama sla na WC, poobede som sla domov. A to robili laparo a hyster. dokopy. Da sa to v pohode vydrzat 😉 Drz sa!