Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

darazv
6. srp 2012

@dia6 ked zistili ze priatel má na prd spermie tak povedali ze je to zbytočné urobit laparku 😒 kazdopadne som zvedava kolko budem platit za nu lebo v tomto momente sme nechali v caru 40 000 kč 😠

dia6
7. srp 2012

@darazv áno, je pravda, že v nemocnici sa neplatí. Ale ja som mala lepší pocit zo súkromnej, aj sa viac starali o mňa 😉 ...al monžo je to jedno.

dia6
7. srp 2012

@zuzullik1001 a spravia ti IUI bez laparoskopie?

dia6
7. srp 2012

@darazv 40tis KČ? a to za čo?

isabellaa
7. srp 2012

caute baby,
ja som bola na laparoskopii, gynpor Sliac, velka spokojnost a doplacala som 20 eur, je to poplatok za nadstandard izba a nic viac. Nelutujem, do nemocnice by som nesla. V Gynpore to bolo sukromne, mala budova, prijemne, malo ludi, este s jednou babou na izbe, velka telka, mily personal. Doporucujem

isabellaa
7. srp 2012

jedine co som potrebovala bol vymenny listok od mojho gynekologa, ze chce, aby mi spravili lsk a chromopertubaciu - prefuk vajcovodov a interne predoperacne vysetrenia

darazv
7. srp 2012

@dia6 za 1IVF,,, mala som 42 vyjičiek takže som mala dokopy 5 tansferov 1et a 4kety a kazdy jeden ket ma stal 5000kč 😒 kde idem na laparku tu v prahe podolí velmi chvalia pristup a personal tak aspon ma to ukludnuje 😉

darazv
7. srp 2012

@isabellaa Ahoj tak sliac je vyborny ja to tam poznám 😉 som zo zvolena to je kusok od sliača 😀

zuzullik1001
7. srp 2012

@dia6 ja som bola na laparoskopi minuli tyzden..🙂

dia6
7. srp 2012

@darazv No pekne. Ja som zvedavá koľko vypýtajú od nás. už si na to pomaly začíname šetriť.
Ale je to strašné, že človek musí toľko zaplatiť... a aspoň keby tam bola 99% úspešnosť.
Ja sa na IVF veľmi bojím. Ale prežili to iní, prežijem aj ja. 😒
U vás je aký ďalší postup? ta laparka a potom ???

A ak sa smiem spýtať, koľko sa už pokúšať o baby.

dia6
7. srp 2012

@zuzullik1001 aha, takže už to máš za sebou. tak to držím palce pri IUI. 😉

zuzullik1001
7. srp 2012

@dia6 a nevies kotere centrum je lepsie ci ISCARE alebo GYN-FIV?

dia6
7. srp 2012

@zuzullik1001 To je asi ťažko povedať. Ja som vo Ferticente. A rozhodovala som sa aj na GYN-FIV, ale vraj je tam veľa ľudí a proste tam potom všetko dlhšie trvá... ale neviem, či je to naozaj tak, keďže som tam nebola osobne.

V Iscare som bola a boli tam milí, len som tam musela tiež čakať, čo vo Ferticente nikdy nemusím. Ale inak som mala v Iscare dobrý pocit.

darazv
7. srp 2012

@dia6 hovor mi niečo ja som z toho všetkeho znechutena všade píšu jak hradí ivf poistovna a ked príde den D zistis tam treba prachy tam treba prachy lieky atd ,,,narkomani alkoholici tí maju liečenie zadara a my čo chceme mimi musime si ešte za to platit a jak píšeš tá uspešnost ivf je nie bohviečo,,mi to príde jak lotéria 😠 😠 ja som s priatelom pomaly 7 rokov na ostro sme sa začali milovat po dvoch rokov čo sme boli spolu a nechali to na osude ale ked sme sa po 4 rokov zamysleli že sa nič nedeje tak sme si povedali že je asi problem,,behala som po vyšetreniach najprv ja a ked mi nič nenašli šiel na radu priatel vysledok malo pohyblive spermie a hned na to volba CAR po 5 neuspešnych transferov je na rade laparka a čo bude dalej to vie asi iba tam ten hore 😒

darazv
8. srp 2012

Ahoj holky tak 23teho mam nastup do nemocnice a den na to bude zakrok 😉 fuuuha nech to už mam za sebou ,,,nie som žiadna strachoprtka nebojím sa ničoho či injekcii atd ale čo sa týka celkova narkoza behá mi mraz po tele ☹ ☹ vtedy sa bojím že sa už neprebudim,,,

ada83
8. srp 2012

@darazv s toho som mala aj ja strach s tej narkzi. ako som sa prebrala tak som bola štastna 🙂

mamartinka
8. srp 2012

Ja som strach nemala nakolko som uz vedela co ma caka kedze uz som raz pred tym bola uspana a zbytocne.Ked som sa prebrala prve co bolo som zacala plakat.Asi z toho ze uz to mam za sebou.

dia6
9. srp 2012

@darazv @mamartinka Ja som bola uspaná už dvakrát na kyretoch. Teraz to bolo tretíkrát, ale pokaždé sa bojím toho uspania....a veľmi. Pokaždé je to nepríjemné. Dúfam, že to už nikdy viac nezažijem.
Toto posledné uspanie bolo ale najhoršie... lebo som sa nevedela nejako prebrať, stále sa mi chcelo spať a spať... a potom mi bolo ešte aj strááášne zle. Ale neboj, vždy to nakoniec dopadne dobre. Oni tí lekári už vedia čo robiť. 😉

dia6
9. srp 2012

@darazv My sme s priateľom 8 rokov a vysadila som antikoncepciu pred cca 4 rokmi. No tak naplno skúšame 2 roky. Z toho dva nevysvetlené potraty a potom už rok nič. Som rada, že sme sa rozhodli ísť do centra, lebo máme zase aspoň nejakú nádej. A neviem sa dočkať toho dňa D, ktorý nám už konečene, dúfam, zmení život. 🙂

darazv
14. srp 2012

My sa tiež určite dočkame vvytuženeho mimi 🙂 inač laparku mam 24teho takže čo chvíla a nech uz to mam za sebou 😖

ada83
14. srp 2012

@darazv to poznam aj ja som sa bala ale teraz by som isla este raz nič to nebola a kam ideš na laparoskopiu?

darazv
14. srp 2012

@ada83 Ja idem do praha- podolí mam to blizko 😉

dia6
15. srp 2012

@ada83 Ešte raz?! Ja už nikdy viac. Tak zle mi bolo ako nikdy... ale zase je to individuálne.

ada83
15. srp 2012

@dia6 keby bolo mne zle tak by som asi tiež povedala že nikdy viac asi. možno že keby som išla ešte raz tak by mi bolo tiež zle

dia6
15. srp 2012

@ada83 Asi to dosť záleží od okolností a hlavne komu akú anestézu dajú. Každý to má proste inak. Ale vždy to prejde a je dobre.

ada83
15. srp 2012

@darazv tak potom napíš ako bolo. ideš ako jednodnovu chirurgiu alebo do nemecnice.ja som bola na jednodnovej

ada83
15. srp 2012

@dia6 asi ti ju namiešali silnú alebo tvoje tele zle reagovalo na mu. sestrenica povedala že niekedy jej je zle a niekedy nie a že tieš nevie prečo ona už bola asi 5 krat na narkoze. povedala že pred poslednou aj pila a to možno s toho bude že nedodržala to co jej povedali

dia6
15. srp 2012

@ada83 no ja som dodržala... ale ťažko povedať čím to bolo, lebo aj ja som bola už po tretíkrát a pred tým to bolo vždy OK.

Inak sa máš ako? asi len čakáte ako my?

ada83
15. srp 2012

@dia6 stale čakam je to na nervy. čakam mrchu a potom sa musim objednať k endokri na 15 dnes po kramoch na krv a podla krvi mi napíše spravu do centra. a mozno v oktobri stihneme 3 iui. 🙂
a vam sa to už pomali kráti pojdete na iui držim palce

dia6
15. srp 2012

@ada83 To čakanie je najhoršie. No my ešte mesiac a ideme na to.