Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

kuspitka
11. pro 2008

jaj.tak my mame darcu tak nic ine nam nezostane len ist na IVF

matelko1
11. pro 2008

kuspitka ahoj.a kedy sa chystate na ivf?

corinne
11. pro 2008

Matelko1,ja som Slovenka ale zijem v zahranici a tu maju asi taky postup.Ale najprv sa musis sama postavit a ist na WC,a ked je vsetko Ok,nieje ti na zvracanie alebo sa ti netoci hlava taak po dohode s dr.ta poslu domov.Mne stehy vyberat nebudu,mam to zasite zo samovstrebatelnymi nitkami 😀

kuspitka
11. pro 2008

tak 8.1 idem podat ziadost do poistovni

matelko1
12. pro 2008

kuspitka ahoj.tak to je super.uz sa ti to blizi.januar je za dverami.
corinne mne tiez bolo dobre,sama som sla na wc,hlava sa mi netocila,aj jest mi dali ked videli,ze sa mam dobre a aj napriek tomu ma pustili po laparke/no tiez na druhy den/ale dokopy som bola 4 dni.operciu mi sice prelozili o den neskor tak preto.

leluba
13. pro 2008

ahooj ja vam přeji heskej vecer, chtela bych se zeptat jestli muzu otehotnet po laparoskopii a zistili mi ze prej nevitvazim vajicka tak holky ktera ma skusenosti poradte mi prosim nemam prav. m. dekuji

kveta
13. pro 2008

Leluba, záleží na tom, čo znamená, že nevytváraš vajíčka. Netvoríš ich vôbec, alebo ich tvoríš, ale nevypúšťaš z folikulov /z komôrok vo vaječníku/? Ak to druhé, tak laparka môže pomôcť. Ak ich netvoríš vôbec, chcelo by to poradiť sa v CARe o stimulácii vaječníkov, aby sa začali vajíčka tvoriť. Veľa šťastia.

elana
14. pro 2008

Ahoj, tak už i já se hlásím po laparce doma-nález: vše průchodné, v pořádku, akorát na levém vaječníku maličký nezhoubný novotvar, který uštípl (že je nezhoubný řekl lékař baj voko, snad to ještě potvrdí histologie), jinak se cítím v pohodě, dobře, je to moje druhá laparka (první byla na slepák před 7 lety) a cítím se mnohem líp než prvně, ani po narkoze mi nebylo špatně, domluvila jsem se před výkonem s anesteziologem a on mi před probuzením připíchl nějaká antiemetika, takže jsem hned fungovala.

Takže v nejbližší době se pokusíme o IUI...

jagatko
17. pro 2008

Ahojte, som 5 tyzden po laparoskopii koli mimomaternicovemu tehotenstvu a este som nedostala menstruaciu. Do akeho casu by som ju mala dostat?

helenky
18. pro 2008

ahoj holky,
chtěla jsme se zeptat, jestli se vám po HSK menstruace dostavila normálně v předpokládaném termínu?

lienocka235
18. pro 2008

ano. v utorok mi to robili a v sobotu som dostala .. na den presne..

kuspitka
18. pro 2008

Ahojte.ja som dostala dnes mestruaciiu na druhy den este aj skor ako som mala

elana
18. pro 2008

Já jsem ji dostala dnes-přesně 16.DPO jako vždy. Laparku mi dělali 21.DC, bylo to 10.DPO.

Jagatko, nevím, jestli Ti jen vyndali těhotenství s vejcovodem, nebo třeba i vyčistili dělohu, tam potom seberou sliznici a začíná se jakoby nový cyklus a navíc i ten bývá spíš šestinedělní, jak to seškrábnou až "na kost". Tak vydrž, ona dorazí.

jagatko
18. pro 2008

Tak som si zistovala v jednej poradni, a zevraj by sa mala menstruacia dostavit do 8 tyzdnov. Takze este pockam. Materinicu mi necistili.

matelko1
19. pro 2008

baby pri hysteroskopii tiez davaju do riti /zadku/klystir?

lienocka235
19. pro 2008

mne nedali... a robili mi aj hystero.. aj laparku naraz..

kveta
19. pro 2008

Matelko, mne pri laparke /cysta na vaječníku a diagnostika aj priechodnosti/ dávali klystýr dva krát. Je to dobré pre prípad, že by nechtiac zavadili nejakým nástrojom o črevo, tak aby sa obsah čreva nevylial do brucha. Inak, matelko, klystír je bezbolestný, len trocha emocionálne nepríjemný. Mala som z neho strach, ale teraz, keď už mám po tom, viem si predstaviť ho kľudne absolvovať aj každý deň, nebola to žiadna hrôza...

matelko1
19. pro 2008

baby ja som laparku absolvovala min.roku a davali mi klystyr,ale teraz ma caka hysteroskopia.klystyr-je to dost neprijemne,ja viem da sa vsetko vydrzat.my zeny toho znesieme velmi vela.

lienocka235
19. pro 2008

ja som mala klzstir pred porodom.. a mne to celkom vyhovovalo.. bey toho by som mala blby pocit ze sa tam.. 😅
ale ja som mala diagnosticku laparku a to HSK.. tak neviem preco mi nedali klystir.. ale nastastie to dopadlo ok..

campi
19. pro 2008

no, myslim, ze jsou horsi veci nez klystyr... mne delali hysterku a laparko zvlast. Pred hysteroskopii bez klystyru a pred laparoskopii s klystyrem.

elana
19. pro 2008

Souhlasím, klystýr, pokud se dává jemně a opatrně tak fakt není nic. Mně ho dělala teď mladá sestřička, strašně jemná a hodná, povídala si se mnou, dělala to opatrně a když jsem chtěla, tak hned přestala. Je to nepříjemný, to jo, hodně to tlačí, ale nic zásadního to teda není.

Měla jsem laparku 2x, byl pokaždé, ale záleží i na pracovišti, v některých nemocnicích před laparkou dávají jen glycerinový čípek na vyprázdnění. Nicméně, když to srovnám, jestli si sama zavádět čípek a prosedět večer na wc nebo si nechat během pěti minut udělat klystýr a mít jednorázově pokoj...tak volím to druhé 😉

adra17
21. pro 2008

Ahojte, aj mňa čaká laparoskopia a okrem iného ma máta aj taká blbá otáza, či mám dať po operácii doktorovi nejaké " ďakovné". Vy ste dali? Díky za odpoveď!

elana
22. pro 2008

Já jsem určitě nedávala...doktorovi jsem poděkovala, když za mnou přišel na JIPku a sdělil mi, že to bylo v pořádku, myslím, že nic jiného ani nečekal a ani si to teda neumím představit, mně to v dnešní době přijde už hodně pasé. Každý (nebo chci věřit, že každý🙂) dělá svou práci s nejlepším vědomím a svědomím, dostává za ni zaplaceno jako každý jiný zaměstnanec a když se na něj pacient usměje a poděkuje mu, tak to myslím naprosto stačí a rozhodně ho to neuvádí do rozpaků.

adra17
22. pro 2008

Ďakuje veľmi pekne za názor. Tiež by som si priala, aby to tak bolo aj v skutočnosti, ako si to pekne napísala, aj keď viem, že to tak vždy s našimi lekármi nie je.

elana
22. pro 2008

Nojo, jenže s tím stejně nic nenaděláš. Dobrýmu doktorovi stačí k pracovnímu naplnění plat a poděkování pacienta a špatnýho bonbonierou ani tisícovkou neobměkčíš 😉

adra17
22. pro 2008

Áno, máš pravdu 😉

matelko1
29. pro 2008

ahojte baby.posuniem tuto temu vyssie.bola zapadnuta prachom 😀 az na tretej str.
predoperacne vysetr.mam za sebou,este potrebujem zajst na OAIM.neviete potrebujjem aj tam vymenny listok?lebo moja gyndoska je PN a nema mi ho kto dat.

nellie_
29. pro 2008

Matelko potrebujes mat vymenny listok..mne ho moja zenska zabudla dat tak potom ked ma prijimali na hospitalizaciu tak sestricka u primara si ho od mojej gyndosky vyziadala telefonicky....

lienka2
29. pro 2008

matelko ja som tiez bola dnes na internom predop. vysetreni 😉 na OAIM nemam ziadny vymenny listok, len tolko viem, ze si mam so sebou zobrat vysledky z interneho..

matelko1
29. pro 2008

aha,tak dobre tie si zo sebou zoberiem.kedy ides lienka ty na laparku?