Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

sonka.77
4. kvě 2009

Alco26, jsem po laparce 14 dní a je to v pohodě, bála jsem se zrovna jako ty, byla to moje první operace. V nemocnici jsem byla 3 dny, nic moc mě nebolelo a za týden jsem šla do práce. 🙂

alca26
4. kvě 2009

sonka 77 díkes, takhle me uklidnuje kazdy, vim ze to nic neni, ale človek neví do čeho jde, tak moooc premýšlí.... 🙂

sonka.77
4. kvě 2009

Mě napadlo všechno možný, že se neprobudím z narkózy, že mi poruší střeva, že mi udělají jinou operaci než na kterou jdu.... 😀 Ale jak jsem přišla do nemocnice a všichni se tam starali jak nejlíp mohli, tak bylo po strachu. Usnula jsem pak ještě dřív než mi dali narkózu. 😀

alca26
4. kvě 2009

sonka a kde jsi byla na laparce ?? 🙂 🙂 no takhle bych to chtěla prožít i já.. 🙂

nadis.h
4. kvě 2009

Alci neboj nic. Pomůžou ti tím. Lepší 3 dirky v břiše než nemít mimi. 😉

nadis.h
4. kvě 2009

Jo holky já taky usnula asi za vteřinu. Ani ještě nedopíchla anestezioložka tu injekci a bylo po mě. 😀 Ale s tou péčí máš Soni štěstí. Já kvůli personálu se nechala za 2 dny pustit na své riziko domů i když jsem tam měla ještě zůstat. Neměla jsem to bez zákroku tak si mě tam chtěli nechat, ale neuspěli..Chtěla jsem domů už den po, ale pak jsem to ještě den vydržela, protože mi bylo hrozně.

sonka.77
4. kvě 2009

Byla jsem v Děčíně, o opravdu musím moc pochválit doktory i sestry, jak se o nás výborně starali. Doporučuji. Děčínská nemocnice jinak moc vyhlášená není, ale na gyndu dojíždějí pacientky z široka daleka.

alca26
4. kvě 2009

já pujdu do Prahy k Apolináři 🙂 , tak snad vse bude take v poho.... o teto nemocnici slysim take jen to nejlepsí 🙂

lopezka
4. kvě 2009

ahojte 😀 aj mna caka v maji laparka 😒

kocina7
4. kvě 2009

Holky mám po laparoskopii dnes je to 6 dní zítra jdu na vyndání stehů ale včera jsem začala krvácet tak nevím co to muže bejt jestli přerušený menzes nevím nic mě nebolí tak se tam zítra hned musím zeptat pač mě to děsí proč to tak je. Při mé první laparoskopii kterou mi dělali v listopadu to tak nebylo tak nevím co se děje nemate někdo nějakou takovou zkušenost ☹

nadis.h
4. kvě 2009

Koci já jsem špinila ode dne kdy mi dělali laparku. Docela dost. A trvalo to víc jak týden než to přestalo.

alca26
4. kvě 2009

lopezka. ahoj vitam te mezi nami

ma.ja
4. kvě 2009

holky ještě jednu otázku: dělá se laparka nějaký určitý den cyklu nebo je to jedno???

wodanka
4. kvě 2009

ahojte holky... vale Vas tu pribudlo.. dufam, ze vsetky ktore to este len caka to dopadne co najlepsie...
ja som mala ist na laparku este v aprili, ale musela som ju odlozit kvoli zlemu krvnemu obrazu. Takze teraz chodim na hematologiu a uz je konecne vidiet aj pozitivne vysledky, takze dnes som si dohodla novy termin operacie.. mam ist 18.5...
ma.ja - neviem isto, ale asi to je jedno, ktory den cyklu ides... doktora u ktoreho som si dojednavala termin vobec nezaujimalo kedy mam ms... hlavne aby som ju nemala pocas operacie 🙂

nadis.h
4. kvě 2009

Maja přesně. Je to fuk jaký den jdeš. Jen je nejlepší jít nějak tak abys to nedostala v den kdy na ní máš jít. 🙂

pimpulka1
5. kvě 2009

Holky prosím vás, ve čtvrtek mě čeká hysteroskopie. Na co přesně se mám tak připravit? Předoperační vyšetření mám v kapse, jen chci vědět, jestli je u toho třebas nějaké spešl holení 😀 .. mám za sebou revizi, tak to bude asi něco podobného, že? Mylíte, že mě ještě ten den pustí? A taky ještě maličkost, doktor mi říkal, že je třebas ji udělat krátce po MS a oni mě v nemocnici nakonec objednali týden před MS. Snad se tím nějak nenaruší výsledný efekt. 😕

wodanka
5. kvě 2009

ahoj pimpulka.. ja som bola na hysteroskopii pred dvoma rokmi.. nic "special" nebolo treba 🙂 ja som bola v nemocnici tri dni.. den pred a den po zakroku.. ale to ako dlho tam budes zavisi od nemocnice, vsade to je inak.. a co sa tyka toho casu, kedy ides ci tesne pred alebo po ms, tak to je uplne jedno..

lentilka11
5. kvě 2009

těsně po menstruaci je volnější hrdlo, takže se doktorovi snáz připravuje pro zavedení hysteroskopu do dělohy, ale jde to samozřejmě udělat i v jiné fázi cyklu, akorát při menstruaci samé ne (když krvácíte hodně - nebylo by nic moc vidět)

sonka.77
5. kvě 2009

Někteří doktoři dělají laparku i hysteroskopii raději v první polovině cyklu, aby se vyloučilo zničení případného těhotenství. Jinak je to asi jedno kdy, kromě MS.

pimpulka1
5. kvě 2009

Moc díky, jste hodné 😉

wyky
6. kvě 2009

ahojky tak na tu laparoskopii nejdu mám to odložené nakonec,prý ještě počkáme,tak jsem zvědavá,co bude

sonka.77
6. kvě 2009

Wyky a proč nejdeš?

wyky
6. kvě 2009

protože na toho 20.května mě tam zapoměl napsat a chtěl mi dát termín na mou dovolenou máme jí zaplacenou už já nevím já tomu doktorovi nevěřím asi zajdu někam jinam ještě

sonka.77
6. kvě 2009

Zapoměl tě napsat? No tak to teda fakt moc důvěryhodné není. ☹

wyky
6. kvě 2009

no právě,proto to skusím ještě někde jinde a budu slyšet víc názorů

wyky
6. kvě 2009

no jdu do vany a na telku relayovat zítra mě čeká náročný den v práci tak papa zatím

nadis.h
6. kvě 2009

Wyky a to Tě na ní posílá Tvůj gyndař? Nejlépe bys udělala,kdyby Ti gyndař obvodní napsal jen žádanku a ty si s ní zajdi do špitálu kde by Ti jí měli dělat a domluv si termín rovnou tam. Tak jsem to udělala já..V pátek přišla a následující čtvrtek jsem nastupovala.

kocina7
9. kvě 2009

Ahoj holky tak dnes je to 13 dní to mám po laparoskopii už i stehy mi vyndali a příští týden jdu na kontrolu a pak hurá do práce. Citím se moc dobře nic mě nebolí tak se nám to snad zadaří a to vytoužené mimi taky budeme mít nic jiného si nepřejem asi jako každá z vás co sem chodí. Je to tu moc fajn a jsem moc ráda že jsem tyto stránky oběvila je tu spoustu dobrých rad a jsou tu skvělí lidé. Tak se opatrujte držím všem palečky ahoj Janča 😉 😉

larri
9. kvě 2009

Ahoj holky,
Alco,laparky se neboj,da se to vydrzet.Ja byla na laparce v gyncentru v Hloubetine,ale k Apolinari chodim do caru.Jsem tam moc spokojena.
Alco,ty uz chodis nekam do caru nebo laparkou zacinas?

Jinak vsem preji,aby mely po probuzeni jenom dobre vysledky.

dasa.77
10. kvě 2009

Ahoj holky.Dlouho jsem tu nebyla,vidim,ze je nas tady stale vic a vic.
Kocino..........ja jsem taky po laparce.Je to mesic.Prave mi konci prvni MS po zakroku,bolesti otresne.Hlavne ten prvni den,jak se to rozjelo.Snad se nam ted to miminko taky konecne povede.Beru ode dneska zase clostik,tak se uvidi.Tak ahoj a vsem co na zakrok teprve pujdou preji dobry prubeh operace,zadne bolesti a hlavne skvele vysledky.

Ajeste vzkaz pro ALCU................nevim,jiste,jestli jsi to tu psala ty,ze jdes na laparo kvuli endometrioze.Je to totiz na predchozi strance,takze az to dopisu,mrknu se.Ale myslim,ze i ta dotycna si tento vzkaz najde.Ja jsem tam sla taky s tim,ze mam nejspis endometriozu ovarii a srusty na levem vajecniku.Nakonec nic z toho to nebylo 😅 😵 Tak se zbytecne nestresuj i u tebe to dobre dopadne.