Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

reninka81
4. čer 2007

Ahoj holky,Pavli-kolikátý den ti dělali tu laparoskopii od začátku menstruace?Já jsem dneska po laparce 12 den a začal mě dost bolet vaječník a nevím,jestli je to normálí nebo ne.Oni mě je nějak poďobali,aby se lépe uvolnilo vajíčko,ale nevím,jestli je to normální a hned nechci leťet k doktorovi.Díky za odpověď

pavlinka3
4. čer 2007

je to napsaná v názvu grafu - laparka 13DC = 13. den od začátku poslední ms
jinak to "poďobávání" jsem absolvovala taky - dr. říkal, že můžu špinit nebo slabě krvácet, že ms by mohla přijít dříve a že by mohla být bolestivější než jindy - takže si myslím, že je to v pořádku - hlavně nevyšiluj - a jestli se ti to nebude zdát, tak dr. zavolej a budeš mít jasno 😉

reninka81
4. čer 2007

Já už skoro jasno nemám v ničem🙂Druhý den po zákroku,jsem začala krvácet a krvácím ještě teď a to jsem 12 dní po té laparce.Nikdo se mě k tomu nějak nevyjadřuje,tak už jsem vážně asi psycho 😀 No počkám do zítra a snad to přejde.Pavli, co tebe teď čeká?

zanetik
4. čer 2007

Tak děvčata já byla na laparce až 22DC a 31DC přišla MS a je fakt že dost bolestivá i docela silná oproti poslednímu roku. Já po operaci v poho,ale kamarádka co byla se mnou na pokoji taky krvácela (slabě) celých 6dní teď nevím. Kdy jdete na kontrolu? Já teď ve středu, tak jsem zvědavá co všechno mi dr. řekne.

reninka81
4. čer 2007

Já jdu na kontrolu ve čtvrtek,už aby to bylo!To jsi šla zanetíku celkem dlouho.Mě dr říkal,že se má chodit po MS co nejdřív,ale nebyl termín,tak proto jsem šla až 16 den.No uvidíš,co ti řekne.Jak jste na tom se smermoušema?Holky nemáte skype,nebo icq?

zanetik
4. čer 2007

Šla jsem dlouho, protože to byl první volný termín a moje MS se 2 měsíce dopředu nedala odhadnout i s Utrogestanem jsem měla cyklus 24-36dní, ale prý to nevadí. Spermouše máme prý v pořádku, tak já se teď budu modlit jen abych měla ovu a pak už mě napadají jen 2varinaty, buď nějaké protilátky v krvi, pak prý ti dva nemůžou mít spolu mimi, nebo jsem imunní na jeho spermie, ale to se prý snad nějak upravuje práškami, ve středu se na to zeptám.
Já mám skype zanetik3 😉
Teď jdu, ale vařit, abych to do 13h stihla 😀

reninka81
4. čer 2007

Zanetíku,tak jsem si tě přidala do skype,tak pokud bude nálada,tak můžeme pokecat.Myslím si,že pokud máte dobrý spermouše,že se to určitě po té laparce povede.Taky bych potřebovala vařit,ale nechce se mi 😀

pavlinka3
4. čer 2007

reninka - teď čekám na ms a pak IUI (podle folikulů) - já jsem krvácela jenom málo - v den operace a druhý den to bylo jako slabá ms a pak už jenom tmavší špinění (použila jsem jen intimku) a to do včerejška - dneska už jsem bez intimky a v pohodě 🙂 - holky, co vám řekli na stehy? mě řekli, že do 14 dní sami vypadnou (či co?) a to se mi nezdá 😕 😕 po jak dlouhé době jste šli na vyndání?

anky
4. čer 2007

teda pavlinko to je jako bych tě pronásledovala, ale není tomu tak 😀 . Mě taky řekli, že se vstřebají a pak asi po měsíci, když jsem byla s malou v nemocnici tak to trošku začalo hnisat a tak jsem si je jeden po druhé vytáhla, pak jsem jen zašla za sestřičkou pro desinfekci a teď už je to krásný, jen se mi zase dělá keloidní jizva, ke kterým mám sklon, tak uvidím, jak to bude vypadat a když tak budu jezdit zase na píchance na rozpouštění 🙄

pavlinka3
4. čer 2007

já půjdu na kontrolu ke gyndr. v pátek, tak se jí na to zeptám - mám výhodu, že moje gyndr. dělá "staniční lékařku na gyn. JIP" a taky jednou přišla na vizitu, takže o mě ví všechno, co se v nemocnici dělo - kdyžtak mi ty stehy vyndá - nebo zajdu k obvoďákovi a hotovo - v pátek to bude 10 dní od laparky, tak snad by mi ty stehy vyndat mohli

anky
4. čer 2007

to by už mohli, uvidíš a kdy máš dostat MS? Já měla cyklus 41dní, když mi dělali laparku, teď už 31dní, tak jsem ráda, že se to spravilo alespoň natolik
🙂

pavlinka3
4. čer 2007

když to vezmu tak, že luteální fázi mám 14-17 dní, tak by mrcha měla dorazit tak za 8-11 dní - ale v nemocnici lékař říkal, že ms může dorazit dříve, než obvykle - doufám, že nebudu mít tak dlouhý cyklus jako ty - jsem na to IUI natěšená, že si nedovedu představit, že bych měla čekat nějak moc dlouho

anky
4. čer 2007

pokud ti přišla ovu, tak si myslím, že je to pohodička a že přijde tak jak má 😀 Už aby jsme byli v tom, co? Já se už tak těším, až mě drobeček bude kopat, to je tak parádní pocit 🙂

pavlinka3
4. čer 2007

no jo, ty už si to zažila, tak víš, na co se nejvíce těšit - já se těším na těhu celkově - ale koukala jsem na porod na netu (někdo tady dával odkaz) a to mě dost šokovalo - myslím, že je sice fajn vědět, do čeho jdeš, ale stačilo by vidět to z úhlu pohledu rodičky a ne porodníka 🙂 bylo mi pak děsně 🤐 🤐

taffy
4. čer 2007

Dík za odpovede ohľadom toho snažilkovania po laparke. Mne to tiež nešlo do hlavy - veď ak by som aj otehuľkovela skôr, kým by mi narastlo bruško, tak sa ranky stihnú krásne zahojiť. Mám PCO, tak mi idú tiež "poprepichovať" vaječníky a prefúknuť vajíčkovody a spraviť aj hysterospiu - 2 v 1 (2 výkony v 1 anestéze).
Inak, Zanetik, to s tými protilátkami - som taký prípad. Vraj vytváram protilátky proti zárodku. Užívam na to Prednison a v čase mimo ovulky praktizujeme iba gumisex 😝 .
Kiežby sa to už konečne podarilo a my by sme boli všetky krásne tehuľky!

reninka81
4. čer 2007

Ahojky holky,už se těším až budu psát místo holeky- těhulky 😉 Pavli,tak jsem nevěděla co s tím břichem a doktor mi sám zavolal,že mám nějaká zánět ať si tam zajedu pro antibiotika.Proto jsem tak dlouho krvácela,jen nechápu,že na to nepřišli v Sanusu v Hradci.Stehy mě dr.vyndal 7 den po laparce!Supr se to hojí!

reninka81
5. čer 2007

Ahojda nastávajicí těhulky,tak jak se dneska vede?

pavlinka3
5. čer 2007

ahoj reninka 🙂
byla jsem u gyndr., protože do 10 dní po laparce se má jít na kontrolu - no a sestřička mě vmáčkla do programu až na příští pátek - jenomže to vypadá, že v tu dobu bude MRŠKA, takže zase kulo hulo - a stehy mi nevyndala, že prý sami vypadnou - na to jí kašlu, už mě jakoby táhnou, tak si zajdu k obvoďákovi a tam mi je sestřička vytáhne 😎
a co ty?

vercav
5. čer 2007

ahoj holky,, moc vás všechny zdravím,, tak jsem zpět v pracovním procesu po laparoskopii. Docela to šlo,,Sice bolesti těsně po probuzení byly velké,,ale ddávali mi do kapačky utišující látku proti bolesti. doma pak sem tam brufena a ted jsem už v poho. Měla jsem nakonec 4 dirky. Drobnou endometriozu,a pár menší srůstu,,tak doufám že to bylo to co tomu vadilo 🙂 A jak pokračujete vy? Nasadil vám lékař hned nějáké hormony na zvýšení pravděpodobnosti??Mi ano,,ale ještě jsem to od operace neměla tak čekám až to dostanu a pak na to vlítnem... 🙂

reninka81
5. čer 2007

Ahojky holky,Pavli,to je fakt divný ,že nejsou schopný ti s těma stehama nějak pomoci.Víš jistě,že ty samovypadavajicí jdou vytáhnout?Já si teda nejsem jistá!Já jsem v čerá dostala antibiotika a Entizol na polikání!Proto jsem asi tak dlouho krvácela,měla jsem tam zánět.Ještě čekám na tu hystologii z toho čípku a mám docela bobky☹ Vercav, jsem taky po laparoskopii a žádný hormony jsem od lékaře nedostala! Hezky na to vlítněte,ať je nás tu na těchto stránkách co nejmíň!!!!!!!

pavlinka3
5. čer 2007

reninka - ty samovypadávající stehy jdou vytáhnout - mamka byla na laparce před 2 měsíci a taky si je nechala asi po týdnu vytáhnout - toho se vůbec nebojím - teď jsem byla u obvoďačky a mluvila jsem se sestřičkou a zítra po 12h mám přijít a ona mi ty stehy vytáhne a budu mít pokoj - už aby to bylo
vercav - taky sem žádný hormony nedostala - já hlavně papkám Prednison 5 protože mám pozitivní test na protilátky proti spermiím - ale už teď vím, že v dalším cyklu podstoupíme naše druhé IUI a doufám, že bude úspěšné, když se říká, že laparka je jako když pohnojí 😀

zanetik
5. čer 2007

Ahojky holky,mě vytáhly stehy v nemocnici při propouštění 6den.
Jinak žádný hormony jsem nedostala,ale zítra jdu na kontrolu tak vám dám vědět.
Pavli a jak zjišťují ty protilátky z krve? a musej ji dávát oba?

pavlinka3
5. čer 2007

ahoj žany 🙂
tos byla v nemocnici docela dlouho - já nastupovala v pondělí, laparka byla v úterý a ve středu ráno při vizitě se mě dr. ptala, jestli se cítím dobře a jestli už chci jít domů (řekla jsem že ne, protože manžílek měl dovolenou až od čtvrtka) - šla jsem domů teda ve čtvrtek - jinak stehy jsem si dohodla u obvoďačky (zítra v poledne tam mám přijít) - co se týče těch protilátek, tak když jsme byli s manželem poprvé v Pronatalu, tak vzali krev jemu (na všemožný pohlavní choroby) a mě dělali stěry, na další návštěvu jsem šla jen já a to mi brali krev (5ampulí) a právě z té MOJÍ krve zjistili to, že mám pozitivní test na protilátky proti spermiím - říkali, že proti zárodku protilátky nemám, takže jenom ty spermouše můj imunitní systém "nemusí"

reninka81
5. čer 2007

Pavli-jakto že máš v pupíku tři dírky?Já mám jen dvě🙂Koukala jsem na tvé fotky. O těch protilátkách fakt slyším poprvé.Nevěděla jsem,že něco takového vůbec existuje!
Zanetiku,tak ať ti ta kontrola klapne a dej vědět,jaký bude postup

pavlinka3
5. čer 2007

reninka - před laparkou mi ráno dr. vysvětloval, že jednu dírku budu mít v pupíku a tou budou svítit (teda povedou skrz ní světlo) a pak budu mít dvě v podbřišku (na každé straně jednu) a těma budou kontrolovat průchodnost vejcovodů a popíchají vaječníky - ke každému vaječníku patří jedna dírka 😀 - divím se, že má někdo jenom 2 dírky, protože takhle mi to přijde logické 🙂 - co se týče těch protilátek, tak jsem taky čuměla jak puk, když mi to v Pronatalu říkali 😕

reninka81
5. čer 2007

Pavli a ten Prenatal je kde? Logické to asi je,ale já mám jen dvě dírky.jednu v pupíku a druhou hnrd nad kačkou🙂No asi jsi protekční a máš něco navíc 😀 Mě to dělal dr v Sanusu v Hradci

pavlinka3
5. čer 2007

není to Prenatal, ale Pronatal a je v Praze a v Teplicích - já chodím do Teplic, protože to mám z Ústí nad Labem blízko 🙂 - když máš ty dírky takhle nad sebou, tak to tou spodní asi došáhli na oba vaječníky - tak buď ráda, že budeš mít jenom 2 jizvičky 😉

reninka81
5. čer 2007

Ono je to jedno,jestli máč ty dírky dvě,nebo tří!Hlavně,ať nám to už pomůže k tomu mimču.Jdu s klukem na písek.Po růžovce se tu ukážu.

pavlinka3
5. čer 2007

ahoj - s těma dírkama máš pravdu, klidně 10 dírek, jen když to pomůže k mimi 😀

vercav
5. čer 2007

Přesně s váma holky souhlasím,, já mám dirky 4 ,,ale pěkně se to hojí tak zachvilku to nepůjde ani poznat.
tím ,že se snažíme již delší dobu tak proto mi předepsal ty hormony navice(slomhexal)at zvýši pravěpodobnost. Tak se necháme překvapit. 🙂