Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

lili_2
28. črc 2015

Ahojky holky už jsem se sem dlouho nepřihlásila, ale chtěla bych vám všem trochu zvednout náladu. Loni koncem dubna jsem podstoubila laparoskopii a zjistili mi, že mám jeden úplně neprůchodný vejcovod a druhý měl být neprůchodný u vaječníků, proto jsme se s manželem přihlásili do CAR a objednali na IVF. Udělali mi spoustu testů a řekli mi, že bude velké štěstí jestli ze mně dostanou aspoň jedno vajíčko. Než jsme začali s IVF tak jsem zašla za mojí doktorkou, že mám nějaké zdravotní problémy po té operaci a ona mi řekla, že jsem těhotná. Dnes mám nádherného 5 měsíčního chlapečka. A co z toho vyplývá, i když vám doktoři budou tvrdit, že to nejde, že jste neplodná věřte, že příroda je mocná čarodějka. Doufám, že vám tím aspoň trochu zvedlo náladu. Přeji krásný zbytek léta

merope
25. srp 2015

Ahoj, jenom komentář k úplně prvnímu příspěvku - bohatě stačí HyCoSy = napuštění kontrastní látkou a kontrola průchodnosti, za chvíli se jde domů, bez jakéhokoli umrtvování, anestezie či čehokoli. Záleží tedy, zda je tam indikace nějakých dalších možných problémů, ale pokud se jenom "nedaří počít", tak bych rozhodně doporučila začít tímto a až pokud tam bude nějaký problém, řešila dál. Jako ano, pokud tam problém bude, tak to stojí "zbytečně" tisícovku navíc, kde se zjistí, že problém je a není jisté zda je fakt (občas indikuje neprůchodné vejcovody a ony průchodné jsou). Ale co čtu příspěvek od lili_2, tak tohle může indikovat i laparoskopie. Na mě po příchodu do CAR vyskočit s narkózou a 3 týdenní PN jen kvůli zjištění, zda mám průchodné vejcovody (aniž by řešili možné jiné problémy), tak asi uteču či půjdu jinam.

padly_andel
22. zář 2015

Ahoj, včera jsem byla na HyCoSy, všechno v pořádku, prý kontrastní látka krásně procházela do obou vejcovodů. Ve čtvrtek mám jít ještě na hysteroskopii, co myslíte, je to k něčemu? Když tohle vyšlo v pořádku? Byla jsem ambulantně, vyplázla 2000 a nerada bych platila za zbytečnost. Díky za váš názor, jestli máte někdo skušenost, budu moc ráda.

korticka
22. zář 2015

@padly_andel Ahoj já byla na hysteroskopii ambulantně, doktor prohlédl dělohu zda nejsou myomy, polypy atd...myslím že to užitečné bylo...ale divím se že tyhle dvě věci nešly skloubit dohromady 😨
když už do tebe jednou lezou....bolelo to?

padly_andel
22. zář 2015

@korticka Nebolelo, bylo to jako MS bolesti. Já taky nevím, tohle byla kontrastní látka, tak jestli přes ten utz není vidět tolik jako kamerou? A ta hysteroskopie bolí? Ptali se mě, jestli budu chtít rajskej plyn dýchat za 650 nebo tabletku jenom proti bolestí.

korticka
22. zář 2015

@padly_andel Já na to byla bez jakýchkoliv oblbováků...dalo se to v pohodě zvládnout. Jen chvíli a takový tlak a bolest silnější MS....pohoda a ta kamera vidí uplně přehledně celou dělohu...dr mi ukázal i záznamy zevnitř 🙂 profuky mi nedělal, to jsem podstoupila až na laparce...

padly_andel
22. zář 2015

@korticka A kdy jsi na tom byla? Dr říkala, že se po tom rychle otěhotní, že na to máme hned vlítnout, ale zase jsem tady na koníku četla, že se nemá 14 dní kvůli infekci. Tak nevím, ještě se zeptám.

merope
22. zář 2015

Tak mě dělali jen HyCoSy a měla jsem pocit, že u toho kontrolovali i vše ostatní - ale kamera u toho nebyla, jen pomocí ultrazvuku. Tak bych zjistila, zda tam je nález nebo jen tak preventivně.

korticka
23. zář 2015

@padly_andel já na tu laparku byla 21.května..letos...a zatím nic...jen že přišly jednou spontánně měsíčky a jednou mi přerostl folikul na cystu...takže dalo by se říct že trošku se tělo začlo snažit, ale žádná sláva to není...do nemocnice jsem nastoupila ve čtvrtek a v sobotu jsem šla domů kvůli krvácení z jizvy, jinak bych šla hned druhý den...první týden žádná sláva, ale už druhý týden po vytažení stehů pohodička 😀
sex byl až tak za 14 dní po operaci....ale od té doby jak říkám těhu nic 😢
a jinak sex můžete hned...mě doktor při vytahování stehů vyloženě přikazoval. špinila jsem jen den po operaci,protože mi dělal zároven i znovu hysteroskopii

padly_andel
23. zář 2015

@korticka A máš nějakou příčinu, proč se nedaří? Já nemám nic, léčím se se štítkou, ale jinak nic, ani manžel. Prostě to jen nejde. Ještě užívám Nosifol, MS mívám tak nějak pravidelně, +- pár dnů. Takže zítra na hysterku :D a hurá na to.
@merope mě to taky dělala jen s utz právě, možná, že tam není vidět všechno a proto chce udělat ještě hystero. Tak snad nám to všem pomůže.

bebinko1
3. říj 2015

Ahoj ja jsem toho taky postoupila celkem dost.Poprve to byla endometrioza, pak syndrom PCO, stitna zlaza atd. Uzjsem to vzdala po prvnim potratu,ktery byl pred 2 lety. Dnes jsem podle hormonalniho profilu v poradku, menzes celkem pravidelna (max. zpozdeni 5 dnu) a ovulace podle testu taky probiha, tak uz nevim co je spatne. Nemyslim na to nejak, tak jako predtim ale stve me ze nevim proc to nejde. Bylo mi davno predtim receno ze tehotna budu moci jen pres umele oplodneni ale nasledne se povedlo prirozene. Zkusil nekdo treba bylinky(kontryhel)?

padly_andel
3. říj 2015

@bebinko1 Ahoj, já jsem kontryhel zkoušela, ale měla jsem cykly pravidelné, takže jsem nepozorovala efekt, neotěhotněla jsem. Teď si kupuju Grašíkovu směs na otěhotnění, obsahuje i ten kontryhel a k tomu i další bylinky, tak snad se zadaří.
Kdyby to někoho zajímalo, tak ambulantně ta hysteroskopie vůbec nebolela, našly mi dva polipy ve vejcovodech a hned je odstranily. A to HyCoSy teda trochu bolelo, jako silnější MS, protože napoštěj tu kontrasní látku. Průchodný to prý mám a není důvod neotěhotnět.

korticka
5. říj 2015

@padly_andel já mám PCO (skoro žádná MS bez léků, vůbec žádná ovulace bez léků) , mírně vyšší TSH a léčím štítnou žlázu Euthyroxem, ale jen proto že mám malinko sníženou funkci a můj lékař v CAR trvá na vyrovnaných hodnotách.

nevesta172
5. říj 2015

Ahoj holky, na internetu jsem narazila na to, ze se predepisuji lazne na neplodnost. Funguje jeste, nebo to byvalo kdysi? Mate nekdo zkusenost?

bebinko1
6. říj 2015

@korticka Ahoj a nemáš nějaké trápení? nebo stres? já jsem to měla hodně rozhozené ty hormony až teď když mám rozvod za sebou je vše ok. i ovulaci mám podle testu-ale stejně těhotná nejsem ,tak uvidime

korticka
6. říj 2015

@bebinko1 já jsem celkově takový neurotik dalo by se říct 🙂 poslední dobou mě rozhodí i úplná maličkost...nevím jestli to má vliv, ale nedá se toho zbavit, máme to i v rodině

bebinko1
9. říj 2015

@korticka psychika dela hodně to je fakt! Taky mi všichni říkali, že mám být v klidu atd.ale pokud člověk pořád něco řešil se to nedalo.

nevesta172
9. říj 2015

Ahoj holky, připojuji se k vám. 19.10 mám nástup do nemocnice na laparku, histeroskopie, scarifikace a chronopertubace. Takže všechno jedním vrzem. Jak dlouho od MS vás objednávali do nemocnice? Já to zatím ještě nedostala, takže snad brzo dojde, ať nemusím přeobjednávat.

anup
3. lis 2015

AHOJ holky, mě to septum odstranili, ale zatím nic , jelikož máme intim problém, já už jsem doufám v poho, doktorka nasadila antibiotika a zítra jedeme pro žádanku s ním, doufám, že se do konce roku zadaří.

riley
10. lis 2015

ahoj, jsem po prvnim neuspesnem IVF a pan doktor me poslal na hydrolaparoskopii kvuli zjisteni pruchodnosti vejcovodu. Dost me to prekvapilo, na co jsou potreba pruchodne vejcovody, kdyz stejne pujdu na ivf? vysla mi spatne genetika a kvuli toho to prvni ivf nevyslo. proto nerozumim tomu, ze me poslali na tu hydrolaparoskopii.

lenusaak
19. lis 2015

@riley ahojky máš to už objasněné? ja mam jit take na IVF. V září jsem byla na druhe gyn.peraci kdy se mi snažili zpruchodnit vejcovody, ale nezadařilo se to pořádne. Ted mi v CAR řekli, že by byli nejradši, kdyby šli uplne ven, s tim jsem moc nesouhlasila, protže takhle brzo další zasah do těla .. :-/ každopadně mi řekli, že mi udělaji vyšetření vejcovodu( tak jsem si pokládala stejnou otazku, to že nepruchozi jsou víme tak proč znovu, když už mam nastaveny IVF?) bylo mi vysvetleno, že se ve vejcovodech muže tvořit sactosalping- zánetliva tekutina, ktera potom natíka do delohy a narušuje deložni sliznici a bráni zahnizdovaní a nebo muže plod poškodit. Proto třeba mně budou vyšetřovat znovu vejcovody.... nemela si něco podobného?

riley
19. lis 2015

@lenusaak ahoj, ja zadne problemy nemela, ale doktor mi to zduvodnil tak, ze 1 z 10 zen ma hnis ve vejcovodech, ktery zabranuje zahnizdeni. takze stejny duvod jako u tebe, akorat ja nemela zadne predesle potize. jdu na to jen preventivne, aby se to mohlo vyloucit.

bassetlady
4. led 2016

@nevesta172 Ahoj, prosím Tě čeká mě stejný zákrok ( a případně odstranění vejcovodu, pokud se zjistí, že je jen "na ozdobu") . Jak dlouho jsi byla na neschopence? díky moc

nevesta172
4. led 2016

@bassetlady byl jsem v nemocnici 4 dny, pak jsem sla na reverz domu, protoze opravovali nemocnici a nedalo se tam vydrzet 🙂 A neschopence jsem byla pak 14 dni, pak me doktor poslal do prace ... Ať ti to dobre dopadne! Hlavne po operaci co nejdrive chodit, at jsi brzo fit a funguje vsechno, jak ma ...

nikinu
10. led 2016

ahojky holky je tu někdo po laparoskopii při které vám vzali jeden vaječník?

anansie40
10. led 2016

@nikinu já se dneska zrovna vrátila po laparoskopii z nemocnice, ale brali mi jeden vejcovod kvůli mimoděložnímu těhotenství, vaječník tam zůstal, asi jsi taky myslela vejcovod, ne?

nikinu
10. led 2016

@anansie40 no brali mi to úplně celý takže na levé straně nic nemám.jinak jsem ráda že je tu někdo kdo mě konečně pochopí 🙂 já na tom byla v listopadu byla jsem 5týden a kolikátý ty?

nikinu
10. led 2016

anansie40 jo a jinak už se asi tento měsíc budem s přítelem zase pokoušet.zkoušeli jsme to přes rok a nakonec když se to povedlo tak to stalo za prd :( všichni mi říkají jak jsem silná,ale ono je to úplně jinak pořád to bolí i když to nedávám na jevo a občas si vzpomenu že už sem teď mohla mít bříško že by to už šlo vidět

anansie40
10. led 2016

@nikinu byla jsem 6+4 tt když mi to dělali, dneska jsem druhý po laparoskopii, já otěhotněla asi po 9 měsících snažení a ve chvíli, kdy jsem to už ani nečekala a nakonec tohle, což mě už vůbec nenapadlo, že by to tak mohlo skončit, člověk si to pročítá, co se může stát, ale vůbec si nepřipouští, že by se to taky mohlo stát jemu ☹ já jsem asi pořád ještě v šoku, je to čerstvé

nikinu
10. led 2016

@anansie40 i já sem poříd ještě v šoku taky jsme s tím nepočítali když se na těh. testech objevili dvě čárky tak sem tomu nemohla uvěřit a v tu chvíli by mě nenapadlo že by se mohlo stát něco takovýho.moc mě to mrzí že se ti to stalo a vím jak se cítíš.to mělo být naše první :( .teď koukám že už máš 3 děti?