Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

wodanka
6. dub 2009

kadel tak to je super, ze uz cakate drobca... si mi vliala optimizmus do zil 🙂

kadel
6. dub 2009

Wodanka,
to jsem ráda. Já jsem totiž měla mít ovulaci, a nechtěla jsem jí promeškat 🙂

wodanka
6. dub 2009

aj ja by som mala mat par dni po zakroku ovulaciu... a tiez sa mi ju nechce premeskat..
mne budu vyberat cystu, ale aj tak dufam, ze to bude mozne 🙂

zelvik
6. dub 2009

Kadel, tak to je super. Moje laparka by měla být taky diagnostická, jetsli mám průchodný vejcovody. Ale kdoví co kde najdou, ono nebude asi na škodu tam vevnitř trochu "uklidit". Uvidíme.

merrycrow
6. dub 2009

Ahojte babulky,
som tu úplne nová. 😉 teším sa na vaše komentáre a skúsenosti s laparoskopiou, vlastne či sa Vám po zákroku darí alebo nedarí stále otehotnieť. S manžou sa snažíme o bábätko viac ako 1,5 roka. Teraz koncom marca som bola na diagnostickej laparoskopii. Všetko dopadlo OK. Vajíčkovody mám priechodné, žiadne zrasty. Akurát dnes sa mi rozbieha menzes. ☹ Moja gndoška mi odporučila týždeň abstinovať a nesnažiť sa o bábo, vraj aby sa organizmus trochu zrevitalizoval. Takže sme tým pádom prepásli ovulu o pár dní. Ale neva, príde ďalší cyklus a zabojujeme.
Máte skúsenosti od kamošiek a iných babeniek, či sa im po laparke podarilo úspešne otehotnieť????
Držím vám všetkým splubojovníčkam palčeky!!!! A teším sa na vaše reakcie.

carmenuska
6. dub 2009

Ahojte dievcata, ja so dnes riesila s mojim dr. tiez laparo a vraj mi ju budu robit cez Ms....Nechapem,mate s tym niektora skusenost? To si neviem predstavit

dahra
6. dub 2009

Merrycow,
my sme sa s manzelom tiez snazili rok a pol, potom mi nasli 8cm cystu, klasickou operaciou vybrali aj s vajecnikom. Lekar mi 2 dni po operacii povedal, ze sa mame hned snazit o baby, tak asi cca 10 dni po operke sme to skusili prvykrat 🙂. On nehovoril nic o abstinencii, myslim si, ze je to na vas, ako sa budete citit. Lenze mne po operacii diagnostikovali endometriozu, co stazuje otehotnenie a okrem toho manzelovi zistili, ze ma zly spermiogram. Takze zbytocne by sme sa snazili, bez umeleho oplodnenia k dietatu neprideme. Tym som chcela povedat tolko, ze ak si ty v poho, mal by sa dat aj manzel vysetrit, aby ste vedeli na com ste. My mame ten rok a pol neuspechu vysvetleny.
Ked sa tu trosku poobzeras, kadeco nacitas, urcite najdes vela babuliek, co po operaciach otehotneli. Drzim vam palceky!

elana
6. dub 2009

Kadel, to je paráda🙂 no ale zažila sis stres, co? Gratuluju!!

Dahra, to je škoda, že se to "vyřešilo" takhle...a přitom to bylo tak zbytečný. Proto je určitě a jednoznačně nejlepší začínat spermiogramem, je to elegantní, rychlý, bezbolestný 😉 a hlavně-vysortuje se tím rovnou skupina 40% neplodných, co bez IVF neotěhotní, nebo jen zázrakem. Nevím jak na Slovensku, tady naštěstí to opravdu je většinou první vyšetření, co lékař navrhne.

Carmenuska, no, je to nestandartní, to určitě, hlavně proto, že během menstruace je míň srážlivá krev a doktoři obecně neradi operujou, pokud nejde o akutní případ. No, ale asi nějaký důvod mají🙂,tak co. Představovat si to nemusíš, oni se dívají na dělohu jen zvenka (pokud nedělají hysteroskopii)...ale je fakt, že pří kontrole průchodnosti vejcovodů se vstřikuje do dělohy barvička...hm, zajímavý🙂 tak potom sdělíš dojmy, jestli opravdu je to tak, ať si rozšíříme obzory🙂

dahra
7. dub 2009

Elana,
prvy rok snazenia po svadbe sme kazdy byvali oddelene, boli sme spolu len cez vikendy. Tak sme si vraveli, ze to bude tym. Nik z nas nemal problemy. Minuly rok v juni sme sa prestahovali, nasla som si novu pracu 200km od domova, kym sa poriesila zmena lekarov, prebehol dalsi polrok. V decembri som sla na preventivku k novej gynekologicke s rozhodnutim, ze od januara ideme s manzelom absolvovat vysetrenia. A tam nasli cystu a ostatne sa zbehlo rychlo....hore som to opisala.
Mozno by v dnesnej dobe mal kazdy muz absolvovat vysetrenie spg uplne na zaciatku snazenia, aby na 50% par vedel na com je, pretoze aj moj manzel ma problemy so spg.

Inak, moja sestra sa snazia pol roka a akurat pred dvomi hodinami ju operovali, chuda lezi s rozrezanym bruchom, mala dve cysty na pravom 5cm a na lavom 10cm. Netusim, ako to s nou dopadlo. "Vdacime" za to nasej lekarke z hornej dolnej, ktora nas nikdy neposlala na sono. Keby to bolo najdene skor, tak by sme si vajecniky zachranili. Tu v meste je lahsie absolvovat vysetrenia, ale tam odkial pochadzame, je to hroza s lekarmi.

Uvidime ci sa nasi dockaju vnucat...

elana
7. dub 2009

Dahra, to je právě to, že teprve při snažení si člověk uvědomí, jak hrozně moc to utíká...jen obyčejná pokusná stimulace Clostilbegytem, dr. ho napíše na tři cykly...a frk, ono je to čtvrt roku😀....mmch. náš problém je taky spg, ale je fakt, že to bylo úplně první vyšetření, co doktor udělal. Mě už to taky napadlo, že by to nebylo na škodu (pokud by samozřejmě byli partneři svolní, jsou i takoví, co se jim na vyš. nechce ani po roce snahy) dělat spg hned (nebo třeba už za tři, čtyři měsíce, co se pár prokazatelně trefil do ovulace a nic z toho), určitě by tam záchyty byly a nakonec-nejde o drahý vyšetření, tam se vlastně platí jen práce laborantky🙂

fifinka31
7. dub 2009

Ahoj holky,mi taky doporucili po hysterce dodrzet 6 tydnu,ale mi prisla 10dni po operaci MS,a po ni sme na to supli,takze po 2 tydnech od O.a Dr.mi delal i IUI tento cyklus uz,a ze se mame i sami snazit.Ale ja tedka dostala poradny zanet!Takovy ten venkovni,svedi mne cela.... z venku,je to hrozne.Ale nevim jestli mi to neudelala materi kasicka,brala sem ji v ampulkach ted narazove nekolik dni po sobe,kvuli sliznici,a vzpominam si ze kdyz sem mela naposled zanet,tak sem taky pred nim brala mat.kasicku.ale mozna je to sexem,a nebo proste jen tak,ja tim trpim uz 15 let.

fifinka31
7. dub 2009

Kadel,super!!gratuluji!!pozitivni zpravicka🙂)

merrycrow
7. dub 2009

Ahoj dahra,
mne pred 3 rokmi praskla cysta na pravom vajecniku vdaka mojej predchadzajucej gyndoske, ktora mi ju vobec nenasla. Bola som u nej na kontrole a na druhy tyzden mi nieco ruplo v bruchu, zila som v tom, ze je to slepak, ked ma chirurgovia otvorili zistili, ze mam vnutorne krvacanie do brucha z prasknutej cysty, takmer som vnutorne vykrvacala. Okamzite som zmenila gyndosku, ktora mi nasla este polyp na krcku maternice, ten mi pred dvoma rokmi odstranili. Mam sice zhrubnuty jeden vajickovod, ale aj tak som stastna, ze mi ho chirurgovia neodpasli.
Inac moj manzel má tiez zly spermiogram, tak mu urológ nasadil Profertil na tri mesiace. Nuz uvidime. Ale v kazdom pripade sa nevzdavame, zivot je aj tak krasny!
Drzim vam palceky k vytuzenemu babatku!!!! 😉

bury
8. dub 2009

Ahoj.
Takže i já už přispěju svojí zkušeností. Včera mi dělali diagnostickou laparku a hysterosk. V pondělí jsem nastoupila do nemocnice. Kystýr mi kupodivu nedělali. Poslední jídlo jsem dostala v pondělí oběd a pak jsem směla do půlnoci jen pít. V úterý ráno přišla sestra, že jdu na sál jako první - to jsem byla vděčná. Rovnou na posteli jsem se slíkla do naha, přehodila prostěradlo, píchli mi oblbovačku a pak už moc nevím 🙂 Chvilku jsem pochrupovala, pak vím, že pro mě přišli, vezli mě i s postelí na sál. Pamatuju si minimum. Jen jak mě kurtovali a pak jak mi dal anestez. nadýchat a už jsem spala. 🙂 Probudila mě sestra na pokoji, že je vše OK a že je devět hodin (šla jsem v osm). Byla mi zima, ale jen chvilku. Po narkoze mi nebylo vůbec špatně. No a den poté - teda dneska - mě primář pustil domů. Trošku mě bolí ty vpichy a záda - asi jak nechci namáhat břicho, tak namáhám záda. Krk mám zevnitř taky poškrabanej, ale dá se to.
Výsledek ok - vaječníky průchodné, děloha v pořádku. Vše jak má být 🙂

elana
8. dub 2009

Bury, paráda, tak šup šup, koukej honem otěhotnět😀

bury
8. dub 2009

Jo ještě že si to Eli napsala... Paní doktroka, která mě propouštěla mi řekla, že když mě to nebude bolet, takže ať na to vlítneme už tenhle cyklus... Prej nad tím nemám moc přemejšlet a poslouchat svoje tělo... A byla hodně optimistická že i s naším blbým spg. se dá přírozeně otěhotnět 🙂 Super doktorka, mohlo jí bejt lehce přes 30 a byla děsně fajn.

elana
8. dub 2009

Tak to je paráda! Nepřemejšlet a poslouchat se sice snažím už dva roky a ňák to nefungí...ale Tobě to třeba zabere, stejně na to jen moc myslíš😀

bury
8. dub 2009

Eli - ona to asi myslela tak, ať nedodržuju rady že až po mrše, nebo šestinedělí bo co. Prostě až bude chuť tak bude 🙂 A když mě to nebude bolet, tak na to můžeme vlítnout klidně zejtra .... 😀 - to mě celkem pobavilo 😀

elana
8. dub 2009

Jasný, jasný🙂.....akorát že s našima slavnýma spermiogramama to o chuti moc být nemůže, někomu vydrží bičíkovci 5 dnů, někomu nevydrží ani 5 hodin, žejo 😝

No co už🙂 nějak bylo, nějak bude.

boubelinka1
8. dub 2009

ahojky, prosím Vás po laparoskoupii, kdy se můžu snažit o mimi? Díky

elana
8. dub 2009

Už se to tu Boubelinko řešilo mockrát🙂, naposled na min. stránce...hned jak se budeš na snažení (tj. na fyzický styk) cítit, jsou tu holky, co otěhotněly hned v cyklu, kdy jim laparku dělali. Pokud Ti budou dělat taky hysteroskopii, tak tam většinou doporučujou dodržet šestinedělí (protože čípek násilně rozevírají, tak aby se tam nevnesla infekce), ale třeba Bury se dneska zrovna vrátila s tím, že klidně můžou i tak🙂

boubelinka1
8. dub 2009

díky za odpověď a nezlob se 😉

bury
8. dub 2009

Boubelinka - jak ti už řekla Elanka.... Mě dělali hysteroskopii a přesto mi řekli, že můžeme hned... Takže asi jak to budeš cítit... Já třeba bolesti v podbřišku nemám vůbec... Bolí mě akorát ten pupíkovej vpich.

elana
8. dub 2009

Nešil, já se vůbec nezlobím🙂

Ať Ti to dobře dopadne a hlavně, ať se to pak brzo povede.

boubelinka1
8. dub 2009

bury, já chci podstoupit laparoskopii, chci si to vyžádat, tak zatím se informuji, děkuji moc. Tu laparaskopii snad zvládnu, že

bury
8. dub 2009

Boubelinka - většinou když ti dělají laparku tak dělají i ty hysteroskopii. Určitě to zvládneš... mě to vlastně dělali včera a dneska už jsem doma... 🙂 Neříkám, že bych na to chtěla chodit pořád, ale fakt se to dá 😉

boubelinka1
8. dub 2009

Ráda bych to podstupila, protože mám za sebou 3xIUI a 2xIVF a vždy neúspěšné, problém je u manžela, já jsem v pořádku a máme vždy dár. spermie. Tak si říkám, že chyba je ve mně a třeba mi to díky ní zjistí.

evita1
8. dub 2009

Ahojte! Som tu nová a rada by som sa k vám pridala. Som po laparoskopii a po 1.IUI.
Chcem pozdraviť Misik1 - spoznali sme sa v DS. Ja som mrchu po laparo dostala presne na čas.
Čo nové u teba?

boubelinka1
8. dub 2009

evit a po laparo jste mohli do IUI hned, nebo jsi musela čekat?

evita1
8. dub 2009

išli sme hneď ako som mala prvú ovuláciu