Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

misanda
22. zář 2009

hehe, tak já měla hladovku od pondělní půlnoci, v úterý jsem šla po osmý ráno na sál 🙂 a najíst jsem dostala ofiko ve středu ráno...ale v úterý jsem stejně hlad neměla...akorát večer jsem sežrala jednu Milky Way aby se mi přestala motat hlava 😀

miculienka
22. zář 2009

no ja sa musím vyholiť, lebo mne budú robiť aj chromopertubáciu- to nejaká farebná kvapalina sa strieka zdola do bruška aby videli priechodnosť vajcovodov , no snáď to za to bude stáť a potom sa už zadarí to mimi, lebo už mám toho aj v práci plné zuby a potrebujem si už myšlienky aj telo odtiaľ čo najskôr dostať, na tej materskej by som si od tej roboty aspoň oddýchla

olusenka
22. zář 2009

Holení komplet, jo? Fakt? No jestli jo, to se zblázním. Nahoře to nesnáším, to děsně zarůstá a blbě to vypadá. 😉 Ještě tak dole.... Hrůza. Ty si ale navymejšlejí. Doufám, že nebudou chtít ten klystýr. Když jsem byla se žlučníkem, nikdo nic nechtěl. I jíst jsem mohla, jen se nějak špatně domluvil doktor s dietní sestrou anic mi nedali. Jíst jsem nemohla až pak to ráno před.

miculienka
22. zář 2009

ja to tam tiež nerada holím, potom ma tam všetko svrbí keď to vyrastá a pichá , som zvyknutá len na to okolie bikín. o tom klistíre som čítala, že to robia, tak ako aj pred pôrodom, to bude dosť hrôza ☹

elana
22. zář 2009

Holky, není vůbec se čeho bát...tohle se tak zbytečně přeceňuje, žádná sestra se v tom nevyžívá aby vám okukovala zadky, každá to dělá jako rutinu, takže se snaží to zbytečně neprotahovat, přitom ale to dělají jemně (drtivá většina z nich to taky někdy zažila i na opačné straně hadičky, to se nebojte😀). A upřímně: lepší je klystýr, kdy je za 10minut odbyto vše dočista 😝 než glycerinový čípek, kdy lítáte s rozežranou zadnicí na WC celý večer.

Ad holení dočista dočista-nutné zlo, odbyto za chviličku, nejlíp se připravit ještě doma. Dorůstací nejhorší fáze trvá max. 2 dny, tak to vydrží každá🙂

olusenka
22. zář 2009

Tady je vidět, že je každá nemocnice jiná. Bohužel. Anebo jestli je to tím že to není žlučník ale gynekologie. Holení přežiju, to samo, ale ten klystýr... 😖 Zažila jsem jednou v nemocnici, že to jedné paní dělali přímo na pokoji, sice za zástěnou, ale všecko bylo slyšet, mě bylo chudákovi trapně i za ni, protože to byla taková dáma. To budu asi zlobivý pacient. 🙂 🙂

elana
22. zář 2009

Hm, tak to je fakt neetický a hnusný. Tam co jsem byla já, tak na to byla vždy samostatná místnost, dokonce v ní byla i toaleta (sestra samozřejmě po napuštění odcházela🙂). To je právě ten problém, že už to sestry fakt berou jako výkon srovnatelný se zastřižením nehtů na nohou...přece jen to pro neotrkaného pacienta je obrovský zásah do tělesné hrdosti a je třeba na to jít citlivě.

miculienka
22. zář 2009

tak len zatnúť zúbky a vydržať, a ak budeme tehu tak si to potom pred pôrodom zopakujeme, no čo už, tak je to

elana
22. zář 2009

Přesně tak, zatnout zuby a vydržet, příjemný to neni, ale je to za chvilku odbyto.

misanda
22. zář 2009

holky já se teda holim normálka, no problem 😀 mě vadila po zákroku akorát tak ta vložka 😕

mmmk
22. zář 2009

Tak ja dostala prvni glycerinovy cipky, zavedla jsem jeden a kdyz sestra videla, ze ne oba, sla jsem na klistyr 😅 Predstavovala jsem si to asi tak 100x horsi, nez to ve skutecnosti bylo. Delala mi to v takove mistnosti, kde bylo takove luzko, kde to do me napustila a pak toaleta a bidet a ona po provedeni odesla.
Jinak nejhorsi, co na laparce pro mne bylo, byly komplikace z narkozy (omdlivani, zvraceni, srdecni arytmie), ale to byla vina anesteziolozky, neverila mi, kolik jsem ji rekla, ze vazim (a ja nelhala) a ona me nezvazila, pridala mi kil a ja spadla uz do te vyssi davky, tak me uspali vic. Ale to se 99% z vas samozrejme nestane 😉

misanda
22. zář 2009

holky, tak já třeba ani čípek, ani klystyr nedostala!!! ono fakt záleží na nemocnici. dokud na tu laparku nepůjdete, tak tady z toho stejně chytrý nebudete 🙂

mě bylo šoufl z rajskýho plynu, kterej mi dali, pač se ta laparka protáhla - ale neblinkala jsem, zahnala jsem to Milky Way 😀

cipin
22. zář 2009

Ahoj holky, přidávám se do party, 29.10 mě čeká hysterektoskopie☹ Nedočítala jsem, některé z vás to asi už mají za sebou. Můžete mi napsat nějaké postřehy, na co se připravit, čeho se potom vyvarovat, co mít raději s sebou v nemocnici a pod? Klidně i do IP, ať to pak nemusím dohledávat🙂 Díky moc 😵

nadis.h
23. zář 2009

Holky ne všude a vždy dělají klystýr. Já nastupovala ve čtvrtek den před zákrokem, dostala jsem v poledne "polívku" a od tí doby nejedla. Klystýr mi nedělali..Jen mi sestra dala na vypití slanou vodu takovou kdy jsem měla vypít půlku odpoledne a zbytek k večeru. ALe pak přišla jiná sestra a řekla, že to pít nemám...

ivk
23. zář 2009

ahojte, ja mám už laparoskopiu za sebou. Bola som na nej minulý týždeň. Klystýr som nedostala. Deň pred operáciou som bola doma, večer som si mohla dať ľahkú večeru a potom už nič. Na druhý deň okolo obeda som prišla do centra, o pol hodiny na to prebehla laparka a o šiestej večer som mohla zjesť polievku a jogurt. Na druhý deň ráno ma pustili domov, takže v podstate to prebehlo veľmi rýchlo. Čo sa týka oholenia, radšej som si to urobila sama doma.

mirm
23. zář 2009

Ahoj ivk, a kde ti to v BA robili?

bublinka11
23. zář 2009

Jej Ivk, tak to mas super...ja totiz nastupujem v utorok, laparo mi budu robit v stredu a domov pojdem az v piatok ☹ ...radsej by som tak ako ty...
A vraj klystyr nebude!

ivk
23. zář 2009

Chodim do GPN v ruzinovskej poliklinike a robili mi to v Iscare. Bola som dokonca sama v izbe, ktora sa vobec nepodobala na tu nemocnicnu. Drevene postele, drevene nocne stoliky, pekna kupelna na izbe.
Bublinka, skus sa spytat, ci by ta nepustili uz vo stvrtok. Podla je nezmyselne, ze ta tam budu drzat den navyse, ved lezat mozes aj doma 🙂.

bublinka11
23. zář 2009

No mozem sa na to spytat...ale to asi az ked tam budem...ale ak ma tam budu chciet drzat, dovod si najdu... ☹

puska16
23. zář 2009

ahojte, a mali ste niekto uplne ziadne priznaky, len neotehotneniet a neotehotniet za svet 😠 , ale pritom absolutne ziadne bolesti a predsa upchate vajcovody alebo cyste na vajecnikoch??? my s muzom sa snazime aktivne uz rok a pol a stale nic...muz bol aj na spg a je okay, tak asi nieco lezi vo mne....

ivk
23. zář 2009

puska, ja som bola na laparke prave preto, lebo mam za sebou 2 potraty a posledny rok sa nam nedari otehotniet vobec. nikdy som nemala ziadne bolesti, vysledok laparoskopie - vsetko ok, priechodne vajecniky, maternica v poriadku. Takze nenasli nic, co je super, len na druhej strane stale neviem, preco tie potraty. Dufam, ze coskoro otehotniem a bude to v poriadku.

misanda
23. zář 2009

puska : já jsem neměla žádný bolesti a nic...všechny testy a výsledky na jedničku...no a pak jsem šla na laparo a tam zjistili endometriozu a i na vaječníku...

IVK : nechala sis dělat imuno testy????

simass
23. zář 2009

ahoj vespolek, holky, které už máte laparku za sebou a bydlíte v Praze, můžete mi napsat, kde jste si jí v Praze nechali dělat a jaké máte zkušenosti? Mám jít do Podolí, k Apolináři, do Gyncentra nebo kam? jsem z toho jelen ☹

mmmk
23. zář 2009

Puska, mne rozvrtali cysty na vajecnikach a nasli jedno male lozisko endometriozy, ale vysledek se dostavil az po roce. Ale zname tahle navrtali prilis tvrdy obal vajecniku a hned dalsi cyklus otehotnela. Navic je dobry udelat i tu pruchodnost, protoze muzes mit mirkoskopicke (pavucinkove) srusty ve vejcovodech a to muze byt problem pro pruchod vajicka. A ten tlak te tekutiny ty mikroskopicke srusty muze porusit a ty otehotnis.

neme
23. zář 2009

Simass,
já byla v Podolí, nemůžu si to vynachválit, jsou tam odborníci. Kamarádka byla u Apolináře a taky vše v pořádku. V obou nemocncicích jsou odborníci. Sice pokoje nejsou žádný luxux, toalety na chodbě,ale o tom o opravdu neni.Důležitá je péče, nikoli, jestli mám krásný pokoj a záclonky v okne 🙂 . Takže Podolí doporučuji.Byla jsem tam přesně před 14 dny mě operovali. Už od minulého pondělí pracuji. Nic to neni.

nadis.h
23. zář 2009

Puska já jsem šla na laparku dobrovolně. I když mě nic nebolelo, ani jsem neměla potíže s ms..ALe jako malá jsem měla dost zskažený slepák a tak jsem věděla, že tam něco určitě budu mít, protože jsem neotěhotněla x let. A bylo..Vzali mi oba vejcovody neprůchodné....

simass
23. zář 2009

neme: děkuju ti, právě o Podolí uvažuju nejvíc, jsou tam špičkoví odborníci a všichni je doporučují...takže jestli tomu dobře rozumím, byla jsi nějakých 5 dní po zákroku už v práci?

puska16
23. zář 2009

Dik moc baby, asi sa nato dam...hoci bojim bojim 😖 ale co nespravime pre babo ze???

nadis.h ja som mala zase pravidelne mozno 4 roky kazdy mesiac, alebo mozno kazdy druhy mesiac vaginalnu plesen, az pred cca rokom som si to dala totalne do poriadku a pak uz nic takeho, inak mozem povedat ze som zdrava...ako ziadne ine problemy, prosto nic a predsa nic ☹

mmmk
23. zář 2009

Puska, prave ruzne mykozy (plisne, kvasinky) muzou zpusobovat zanety, ktere muzou vest i ke srustum, tak pozor na to. Mne osobne od toho pomohl definitivne az menstruacni kalisek. 😎

puska16
23. zář 2009

a co je to ten menstruacni kalisek 😉 😕