Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

campi
30. lis 2007

Co je noveho? Uz mas termin, Grej?
Zdravim z Krce, uz to mam za sebou. Ve stredu jsem nastoupila, dostala jsem projimadlo a hladovku. Ve ctvrtek byl zakrok, po narkoze jsem se citila v desne euforii,ale pak prisla kocovina - bolest a motani hlavy a 2x jsem zvracela. Na noc jsem dostala injekci proti bolesti a dnes me pousti domu!

campi
3. pro 2007

V patek - druhy den po zakroku - jsem odjela do Spindlu, vydrzela 2,5 hodiny v aute, o vikendu jsem se setrila, je pravda, ze pri pohybu - 30 min prochazka ve snehu do kopce a z kopce - jsem mela krvavy vytok, ale jinak nic hrozneho.

Dneska se citim uplne uzasne, takze budu normalne pracovat. Ve ctvrtek jdu ke gyn. na vytazeni stehu a domluvit se jak dal.

V brise mam 3 dirky, odstranovali mi loziska endometriozy, takze to nebyla jen diagnosticka laparoskopie.

Nejvetsi rotyku mi delal plyn, kterym me napumpovali. Zda se mi, ze jakoby putuje po tele, tlaci na organy, pichalo me u srdce, v rameni, zadech. To bylo hodne neprijemne a bolelo to vic nez rany v brise.

gucci
3. pro 2007

Ahoj holky, tak taky přispěji kapkou do mlýna 😀

mám za sebou laparku, hysterku a profukování plynem
na operaci jsem byla předminulý čtvrtek, předtím mě čekal klystýr (nic hrozného), hladovění apod. 😀
nález nic moc, neprůchodný pravý vejcovod, na půl fungující pravý vaječník (jako malá jsem prodělala dvojitou operaci slepého střeva a pak ještě kýly, takže z toho srůsty na celé pravé straně), dále menší ložisko endometriozy

na vytahování stehů jsem byla po týdnu a za další týden jdu na pooperační vyšetření, tak jsem zvědavá
jinak operace samotná není nic hrozného (pokud snášíte lépe narkozu jak já 🙂 , já blila po narkoze jak amina), nejhorší byla bolest kostí po tom profuku plynem, nejdříve začnou bolet klíční kosti, pak žebra, špatně se mi dýchalo, sedělo, hrůza, odezní to asi po 5 dnech po operaci

grej
3. pro 2007

Ahoj Campi,
termín jsem dostala zrovna v pátek 30.1.1 🙂 Jdu příští středu. Takže v úterý 11.12. nástup na Homolku a ve středu 12.12. zákrok.
Je zajímavý, jak to má každá nemocnice jinak.
Já mám 4 dny před zákrokem dodržovat bezezbytkovou dietu a nejíst snad až v den nástupu nebo tak nějak. Pak si taky 4 dny budu zavádět čípky na desinfekci dělohy Betadine. Měla jsem jít taky na laparo, chromo a hystero, ale v papírech mi zaškrtli jen laparo a zjištění průchodnosti, tak uvidíme...

Termín jsem dostala poměrně brzy, což je fajn, ale štve mě, že v práci přijdu o firemní večírek, školení a ještě o zubaře... Sice ty poslední věci nejsou nic moc, ale budu si to muset všechno přesouvat, což mě vůbec netěší.
Tenhle týden budu mít asi fofr, chci už mít koupený všechny dárky, protože člověk nikdy neví, že jo...

Snad to budu zvládat tak dobře jako vy holky a taky mě to bude bolet jen chvíli🙂

campi
3. pro 2007

Grej: my meli zase hned po laparce objednany vikend ve Spindlu - hotel se saunou, kuzelkama, whirlpoolem, na sjezdovce snih. Taky me to stvalo, ze jenom lezim na pokoji nebo vysedavam v baru a nemuzu si uzit. Nastesti celou sobotu prselo, tak me nemrzelo, ze nemuzu lyzovat.
Je fajn, ze se to u tebe stihne pred Vanoci.
O hadicce v krku jsem vubec nevedela🙂.

Gucci: ale levy vajecnik a vejcovod mas v poradku, ne? A co ti rekli k te endometrioze? Jak moc zpusobila, ze nemuzes otehotnet?

gucci
3. pro 2007

campi: jj, levou stranu mám dobrou.....akorát, že dr. říkala, že většinou ovuluje pravý........na pooperační jdu ve čtvrtek, to jdu přímo k dr., která mě operovala, takže se dozvím víc

campi
3. pro 2007

A zkouseli ti stimulaci ovulace clostylbegytem? Ten mi zpusobil, ze se folikuly tvorily na obou vajecnicich zaroven... Taky cekam na ctvrtek, v te nemocnici jsem toho moc nepobrala. Jeste na chodbe u operacniho salu jsem se vzbudila, volala jsem na gyn., ktera me operovala, jak to dopadlo a zapamatovala si jen: vajecniky krasny, tuby pruchodny. Tak jsem si rikala: tak oni nic nenasli. Druhy den mi rekli o te endometrioze, ale ne o tom, co to pro me vlastne znamena.

luciik
3. pro 2007

Ahojte holky, chtěla jsem se zeptat. V lednu mě čeká laparo s hystero. Který den cyklu se asi provádí?

grej
3. pro 2007

Luciik - mě řekli, že je to úplně jedno, hlavně abych nekrvácela. Taky jsem si to zjišťovala. Jdu příští týden a to budu těsně před ovu...

campi
3. pro 2007

Mne rekli v prvni polovine cyklu a zda se mi to lepsi, protoze v druhe po ovulaci by asi hlodal cervicek: co kdyz jsem nahodou ten mesic otehotnela a laparoskopie to zabije?

luciik
3. pro 2007

No, tak to jsem zvědavá. Mám jít v lednu, ale od 14 do 18 jsem ve škole v brně, tak snad to stihnu po tom....záleží, kdy dorazí MS..

mal
4. pro 2007

Ahoj Campi, chci se zeptat příští čtvrtek nastupuji do Krče na laparo, chci se zeptat jak jsi byla s touhle nemocnicí spokojená..Co by si mi doporučovala vzít si sebou co naopak mít nemusím..a další dobrý rady děkuju 😅

campi
4. pro 2007

Ahoj Mal, a budes mit nadstandard nebo ne? Mam zkusenost s normalnim oddelenim i nadstandardem, tak muzu popsat oboji..

mal
4. pro 2007

Tak mi porad já se právě rozmýšlím...i si klidně připlatím nevim no zase nechci být někde ale sama..co myslíš co je lepší.. 😉

campi
4. pro 2007

Loni jsem byla na normalnim oddeleni - hospitalizace patek rano, odstraneni polypu a v sobotu odchod domu. Je treba si vzit toaletni papir, rucnik, mydlo, doporucuji i stahovaci puncochy nebo obinadla. Na pokoji jsme byly 3, po zakroku mi nastesti nebylo moc spatne. V noci jedna pani strasne chrapala a uz v pet nas budila - byla totiz uklizecka a bezne vstava ve 4 rano, jak chodi uklizet kancelarske budovy. Takto kratkou dobu to slo, ale delsi dobu bych s ni neprezila, vypravela strasny nesmysly a nenechala nas odpocivat.
Sestry byly fajn, ale moc individualne se ti nevenuji. Televize, zachod a sprcha na patre.

Letos me hospitalizovali ve stredu rano, ve ctvrtek zakrok, hodne blbe po narkoze a v patek jsem sla domu. Vlastni koupelna a zachod (pri klystyru se fakt hodi), byl tam toaletak - takovy ten, ktery dre. TV na pokoji, ta se hodila hlavne prvni den, kdy mi vlastne nic nebylo, pak jsem na ni nemela naladu. Ale kdybych tam musela trcet cely tyden, tak by me to tam samotnou nebavilo, na oddeleni jsou vsichni zalezli ve svych pokojich.

Podle meho nazoru tech 450 Kc/noc stalo za to. Prece jen clovek nema naladu na jine lidi, kdyz je mu spatne. Zvracela jsem treba v posteli a to se dela o samote trochu snadneji🙂.

Pristup sester byl na nadstandardu jeste lepsi. Vsechno mi dopredu vysvetlily, chodily me porad kontrolovat, pece je takova individualnejsi.

A doktori taky super, kdyz cekas chvili pred salem, tak kazdy pozdravi, anesteziolog se prijde vyptat na pokoj pred operaci, poda Ti ruku...

Krc si nemuzu vynachvalit

mal
4. pro 2007

Moc děkuju za radu, jsme z českých budějovic budu tam celý dny asi sama, snad to tam nějak vydržím a nerada bych se tam sama nějak trápila záchody na chodbě mě asi přesvědčili.. 😅 já doufám že laparka proběhne v pořádku a já tam budu jen ty tři noci a to zas neni tolik peněz..Stačí si tam tedy zavolat já doufám že ten nadstandart ještě budou mít...Moc děkuju za radu..kdyby tě ještě něco napadlo budu ráda..Psala jsi že tě operoval někdo z pronatalu mě taky bude..bylo vše v pořádku??

campi
4. pro 2007

Mal: po zakroku jsem nemela naladu ani na manzela, poslala jsem ho po 15 minutach pryc.
Kvuli nadstandardu si tam zavolej co nejdriv. Ja ho mela pojisteny pres svou gyn., ktera me operovala - z Pronatalu neni.
Loni jsem mela nadstandard taky rezervovany, ale pak mi rekli, ze tam museli prijmout urgentni pripad a soupli me na normalni oddeleni.
Jinak si to musis posoudit sama, ja jsem tak trochu asocial, mam rada svuj klid a obcas mi nektery lidi nesedi. Ten toaletni papir doporucuji v kazdem pripade - radeji vice kvuli klystyru. A taky vodu, po zakroku je dost zizen.

mal
5. pro 2007

Ahoj Campi,
Po tom co jsi mi včera řekla , šla jsem si tam rovnou zavolat. Řekli mi ale že není jisté že bude místo, že si mě napsala, že se to teda většinou nestává že by bylo plno ale že mi to řekne sestřička na příjmu. Dala jsem na všechny tvoje rady, dneska jsem byla na předoperačním vyšetření tak už se „těším“ a budu doufat že ten pokoj budu mít. Jsem asi stejná jako ty ráda bych byla v klidu a neposlouchala v noci nemocný cizý lidi i když vůbec nic proti, spíš by mi jich bylo líto..Jdu ve čtvrtek když bude vše v pořádku myslíš že mě pošlou v pondělí domu??snad jo..Když jsem četla tvoje příspěvky doufám že to proběhne jako u tebe a ani se nemám takovej strach.

campi
5. pro 2007

Mal, pousti se i o vikendu, treba pujdes domu uz v sobotu🙂. Vcera me zacalo bricho pobolivat, asi nejvic od operace, asi se to tam uvnitr zacalo hojit, nevim...

Jeste jsem nenapsala, ze jedinou nevyhodou bylo, ze tam jsou slyset dost mimina. Na vetsine nadstandardu jsou maminky po porodu, uprostred noci je budi na krmeni, takze uplnej klid tam neni. Ja jsem si vzala pred zakrokem prasek na spani, i kdyz ho jinak neuzivam.

Neboj, dopadne to dobre, ja byla az prekvapena, kdyz mi doktor hned rano po zakroku - aniz by se ptal, jak se citim - rekl, ze jdu domu. A jeste rikal: uvedomte si, ze v Anglii pousti jeste stejny den, a to i v pripade, ze odstranuji laparoskopicky delohu, tak ze se na to moc nesoustredte a krome velkeho fyzickeho vykonu muzete delat cokoliv.

mal
5. pro 2007

Aha takže jsou to nadstandarty i po porodech ach jo radši už bych tam teda ležela s tim miminkem 😢 , tohle až uvidim..no nedá se nic dělat..Tak to budu mít asi velký štěstí dostat se tam v dnešní době když porodnice praskají ve švech..Ale to je fajn klidně půjdu domu co nejdřív nemocnice má blbou atmosféru..A kolik dní si po zákroku, to se ti to už určitě hojí,a jsi doma nebu už v práci...

campi
5. pro 2007

Po zakroku jsem 6. den. Pracuju doma, od pondeli sedim 9 hodin denne u PC (vcera od 8 do 23:00), porad "otravuji" nejaci klienti (zaplat pan Buh za to 😵 ). Kdybych musela nekam dochazet, tak bych si nechala napsat neschopenku do vyndani stehu - tj. na tyden. Ale kazda laparoskopie je jina a kazdy se citi jinak.

Mal: ja jeste nemam zadne mimi, ale kupodivu mi to ani nevadilo, ze jsem mimina slysela, videla, jak chodi za maminkama navstevy a tatinkove se s nima prochazeji po chodbe... Legracni bylo, ze mi do nemocnice prinesl manzel omylem misto casopisu Marianne Maminku - nejak se prekouknul, videl Ma.. a sahnul po tom. Tak jsme si delali legraci, ze to bylo znameni.

A jeste jedna vec mezi nami devcaty: mam prisernou chut na sex, ale neptala jsem se, kdy to bude mozne. Manzel si nejak namohl zada, chodi na injekce a napravovani, takze to je jedina vec, ktera nas brzdi. Ja bych do toho sla hned, laparoskopie nelaparoskopie... V patek se zeptam gyn., to pujdu na vyndani stehu, a snad se do vikendu manzelova zada napravi

mal
5. pro 2007

Ne to mě taky nevadí vůbec já děti slyšim ráda je mi mezi nima dobře, spíš budu po pravdě řečeno těm maminkám a štastným tatínkům zavidět..Tak to je dobrý to budeš v pořádku jestli je chut tak bych to opatrně zkusila a šla bych do toho..Já říct tohle manželovi tak zada nezada sel by do toho a když to máš ted proštouchlý je určitě větší šance. 😀 Já počítám že mě nejpozději v pondělí hned pustí a jedu rovnou do Pronatalu domluvit se na dalším postupu, chtěla bych hned druhou IUI..

mal
5. pro 2007

Campi ještě že budu otravovat, chci se zeptat kolikátý DC jsi na laparce byla..

campi
5. pro 2007

Mal, neotravujes, prekladam takovy sileny veci ze stavebni dokumentace, ktery me nebavi a rada se necham odlakat od prace.

Vyslo mi to na 8. DC.

mal
5. pro 2007

Já se ani nemusim lákat taky musim pracovat ale v hlavě nic jinýho než tohle nemám..mě to vyjde na třináctej DC tak to je asi stejný 😉 tak fajn..
Jo a ještě platí se něco i za zákrok...

campi
5. pro 2007

Platila jsem jenom 2x450 Kc za ubytovani. Ted se smeju, ze mi vlastne za ty penize ani nedali najist, teda den po zakroku jsem mela rohlik s margarinem..

Ani mi nenabizeli zadnou tekutinu proti srustum, jak psala Gucci, nebo "lepsi" narkozu, kterou si platila loni v Brne kamaradka.

mal
6. pro 2007

Ahoj campi já jsem už včera pádila z práce domů..
Já jsem četla že někde za to chtějí až 4.500,-Kč tak bych si to asi nadělila k ježíšku, už jsem s nějakou částkou počítala tak to je dobrý.. 😅 Teď už asi všechno vím, koukala jsem se na internet připravuju se ať vim do čeho jdu tak je všechno v pohodě, když už i teď vim jak je to s tou nemocnicí, co si vzít co ne, co sestřičky a tak. Takže děkuju za rady 😉 ..Kdyby tě ještě něco napadlo budu ráda děkuju..

campi
6. pro 2007

Se mi zda, ze je lepsi to dopredu moc nestudovat..
Ty sestricky Ti pak v pravy cas reknou, co te ceka. Ja jsem si po navratu z nemocnice procetla poctive vsechny predchozi strany o tom, jak se holky z laparoskopie lecily a jake mely priznaky... Musim rict, ze krome toho plynu jsem zadne potize necitila a nedokazu si treba predstavit, ze bych byla 3 tydny na nemocenske. Asi to vypalovani endometriozy neni tak velky zakrok jako to, kdyz nekomu neco vylozene rezou. A to nemuzes dopredu vedet.

Muzu se zeptat, jestli Te posilaji s nejakym podezrenim nebo je to jenom diagnosticke?

mal
6. pro 2007

Ne ne žádné podezření jen zkoušíme všechno aby ta cesta za miminkem netrvala tak dlouho..Já jdu do všecho po dvou letech čekání mě to přestalo bavit takže v listopadu první návštěva pronatalu, hned IUI, ve čtvrtek laparoskopie a příští pondělí když bude všechno v pořádku se domluvím na dalším postupu, já jsem pro další IUI, snad to vyjde. U tebe měli podezření že je něco špatně..

campi
6. pro 2007

Podezreni jsem mela ja, kdyz kamaradce nasli endometriozu a ja se dozvedela, ze neco takoveho existuje, tak jsem zacala priznaky hledat i na sobe (normalni BLAZEN). Potom me zacalo po vycurani pobolivat v druhe polovine cyklu kratce v podbrisku, byla jsem na UTZ, sonu celyho bricha, delali testy na chlamydie, gyn. a urologicke prohlidky a nic se nenaslo. Tak jsem si endometriozu sama diagnostikovala a o laparo si pozadala s tim, ze aspon zjistim, jestli mam nejaky problem nebo ne.