Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

fibi21
9. led 2011

Ahojte babulky ...mna zajtra caka hysteroskopia v Iscare u doc. Valkyho ...hadam to zvladnem ...trosku mam strach este nikdy som nebola v narkoze ....ale hadam vsetko bude ok ... 🙂

pici
9. led 2011

@piskotlea neboj sa ty nic... neskusate planovat styk? vies myslim ze ta odkontroluje dokyna ci je ovulacia a tak a vtedy idete na to? my sme to tak skusali a prd z toho :D ale tak my sme iny pripad

pici
9. led 2011

@neradka kto si pocka, ten sa docka... moje dve kamosky su tehotne.. a to boli moje posledne dve adeptky na matersku spolocnu :D a predbehli ma.. neva.. aj my budeme mat svoje babatka...

pici
9. led 2011

@fibi21 neboj sa ... vsetko bude dobre.. a preco mas hysteroskopiu a nie aj laparo?

jajuuus
9. led 2011

@piskotlea
pipi, a kde je fotka? 😕

@pici
no teda, tak dámska jazda... 😀 dúfam, že ste sa dobre zabavili... 😉 ako sa cítiš? ako mrcha? bolí ťa bruško? 😖
ďakujem za pochvalu (za fotku) - snažila som sa... 😀 ale nie... to je z lode, kde som práve zistila, že mám asi morskú chorobu, bo mi začal byť parádne zle... to je práve z posledného štádia veselosti... potom už prišli nevoľnosti... 😀 😀 😀
kedy presne ideš do centra? nech na teba môžme myslieť! 😵

@neradka
veru, užite si poslednú lyžovačku! budúcu zimu už len s krpánikom na sánkach... 😉
a neďakuj, sme tu na to, aby sme sa jedna druhú povzbudzovali... 😉

@fibi21
myslíme na teba! 😉

pici
10. led 2011

@jajuuus akurat som vstala... idem o hodinu s kamoskou na rannu kavu a potom idem po manzela a ideme do centra.. 10,15 tam mame byt so spermiami a o 11 mame konzultaciu. kramy v pohode brucho ma uz neboli.. to mne je na skapanie tak dva dni a potom ok , ani neviem ze mam... teda ako kedy. ked som mala endo som isla skapat cely cas, :D

marvilka
10. led 2011

@pici myslim na teba 🙂 mne dnes zrusili doktora, je chory, ale zajtra ma ocakava 🙂)

pici
10. led 2011

no cafte opice... :DDDDDD
bola som treti den cyklu tak mi vzali hned krv na hormonalny profil, od stredy mam stimulaciu do nedele v pondelok krv, utz a injekcie dostanem ako si pichat a potom IUI, dohodli sme sa na dvoch cykloch, ked neostanem tehotna, budeme riesit dalej :D

jajuuus
10. led 2011

@marvilka
no do kelu... nevadí, aspoň že nemusíš dlho čakať... 😉

@pici
čo je to stimulácia? čo je to utz? a čo je to IUI? injekcie si budeš sama pichať? 😕

marvilka
10. led 2011

@pici a nespominla si, ze IUI je podla teba a doktora "zbytocne"? ze to vidis rovno na IVF? ja ti budem strasne drzat palce, aby vam to vyslo takto 🙂 nech uz dalsia baba nas potesi krasnymi //

pici
10. led 2011

@marvilka ano spominala, moj doky sa takto vyjadril... ale to bola jeho domnienka ... kedze mam ale vsetko priechodne, oba vajecnicky, aj vajcovody ok, tak ze to mame skusit...

pici
10. led 2011

@jajuuus stimulacia... to je ako ked ta boyfriend pripravuje na sex, stimuluje :D aby sa klzalo :D
tak v mojom pripade telo sa nastimuluje aby dozrelo vajicko tak ako ma a prasklo..
IUI je vnutro maternicova inseminacia, znamena to, ze po stimulacii dostanem injekcie aby vajicko prasklo a pomocou katetra sa zavedie uz priamo len dobre spermijky aby dostali sancu oplodnil vajko :D
injekcie nebudem pichat sama.. su len tri tak sa dohodnem s mojim dokym ci ma sestricky pichnu... moze ma aj kamoska ale este nemam nastaveny protokol, mozno ani pichat nebudem
a utz je ultrazvuk ty koza :D

jajuuus
10. led 2011

@pici
😀 ďakujem za vyčerpávajúce odpovede... 😀 ale fakt som nevedela a nechcelo sa mi googliť... 😀
tak toto sa už musí podariť... toľko príprav predtým... to už musí vyjsť!!! 😉

marvilka
10. led 2011

@pici jasne, ked mas vsetko ok, mohlo by to zafungovat 🙂 no ja som zvedava, len aby sa zadarilo

pici
10. led 2011

@jajuuus no najhorsie na tom je, ze vobec to nemusi vist... to je to.. ale tak nevadi, nevide toto, dame si este jeden cyklus IUI a ked ani to, tak ideme na IVF a to uz by v tom bol cert aby to nevyslo D:

pici
10. led 2011

@marvilka no praveze nemusi. mojim kamoskam to nevyslo... tak ja neviem...

pici
10. led 2011

@jajuuus IVF je in vitro fertilisation. spojenie vajicka a spermie mimo tela matky.. cize v "skumavke".... :D a vkladaju ti do tela uz embryjko :D

marvilka
10. led 2011

@pici treba ist s tym, ze sa to podari a hotovo. clovek nikdy nevie, mozno len babatko strajkuje a teraz si uz povie, ze dost bolo a budes bruchana 🙂)) juj, sa mi tu mudroskuje a sama som zajko bojko, no nic, my sa raz dockame 😉

pici
10. led 2011

@marvilka no ved jasne.. dufat dufam to nehovorim. ale potichucku, potom bude sklamanie mensie....

dasty79
10. led 2011

Ahoj všem 🙂

Koukám jak jste dopadly u dr....

@pici - tak se začne něco dít,to je super.Tak přeju moc moc štěstíčka,ať IUI vyjde 🙂

@marvilka - a tobě držím palečky na zítra 😵

marvilka
10. led 2011

@dasty79 no a ty sa pochval, ako sa dari 😉

cvana
10. led 2011

má tady někdo endometriozu..?:(me ji zjistili a pujdu taky na laparku ale jeste se uvidí jestli to je ve streve tak asi laparka stačit nebude.. ☹

pici
10. led 2011

@cvana ahoj ja som mala :( na malej panve

tiffany81
10. led 2011

@pici ahoj a ako sa teraz cítiš?inak dakujem ti za pomoc🙂)))

tiffany81
10. led 2011

@cvana ahoj pravdepodobne aj ja mám tuto pliagu...čaká ma laparoskopia...takže sme na jednej lodi...a máš aj bolesti?

pici
10. led 2011

@tiffany81 teraz sa citim ovela lepsie. bolesti mam. ovela mensie, pri sexe skoro ziadne. vela hra aj psychika si myslim. ja by som liecbu podstupila za kazdych okolnosti, pre mna to bol krok k vytuzenemu babatku... a nechat si rast v tele endo by som isla sama proti sebe...

pici
10. led 2011

@dasty79 zmen si pas :D uz sa nesnazis :D

fibi21
10. led 2011

@pici ahoj uz som doma pisala som vyssie preco hystero ...valkymu sa to nezdalo preto hystero a mal pravdu ....mam nejaku zmensenu maternicu a tym padom plne funkcny iba jeden vajcovod ☹ aspon tak som to pochopila ...vraj vyvojova vada ...ale ideme na umele a uvidime ...jedine co mi hrozi je predcasny porod ak sa to teda samozrejme podari ...ale ten predcasny vraj moze ale aj nemusi byt .....takze dnesne vysledky nic moc 😒

fibi21
10. led 2011

@jajuuus dakujeeeeeem 🙂

cvana
10. led 2011

@tiffany81 -hej mám hlavne pri ms!kdyz jdu na wc, podbrisek napravo jak kdyby slepak a krize strasne:/