Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

rioko
3. kvě 2008

martulina : mě se to stalo taky a doktor říkal, že je to možné, že pokud mě nebolí hodně břicho nebo nemám teplotu, nic se neděje. A navíc mě to pak asi po dvou dnech přešlo a menzes jsem dostala v termínu. tak pokud Tě nebolí břicho a nemáš teplotu tak se neboj a vydrží do pondělí

palvap
3. kvě 2008

Ahoj holky, já byla v pondělí, tak můžu machrovat 😀
Mě tedy o MS neříkal nikdo nic a dokonce co se týká teploty, tak do 37,5 prý v poho. Jen se přiznám že mě trápí prdečky jako malé miminko 😢

martulina
4. kvě 2008

Moc dík za odpovědi 😉 . Horečku naštěstí nemám, ale jinak mě to fakt přijde jako "pravá menstruace". Tak jsem zítra zvědavá, co mi řekne doktor. Jsem z toho fakt zaskočená, loni jsem byla na laparoskopi i hysteroskopii najednou a úplně v pohodě, menstruace pravidelná....no a teď - menší zákrok a taková reakce 😲 . Fakt už mám dost....já se těšila, že mi doktor konečně předepíše něco na podporu ovulace a ono se zase něco .... 😨
Teď v květnu to bude rok- co se snažíme o mimčo.....a pořád to nevypadá 😔 . Když si vzpoměnu na první děcko - to bylo hned první cyklus..... 😵

ibi
5. kvě 2008

Ahoj Martulina,aj ja som krvacala hned po laparo - spustilo sa mi to tusim druhy den (nieco ako MZ), potom mi to po cca 5 dnoch preslo a potom prisla aj normalna MZ... tak uvidis, ale ja myslim, ze to je v poho. Tiez mi odstranovali len polyp na krcku /operovali ma tiez nedavno 10.marca/ Neboj!

leto79
18. kvě 2008

ahojte baby,
zaujimalo by ma, v ktory DC vam robili laparku. Alebo je to jedno?

cvirko
18. kvě 2008

ahoj leto, mne to robili v 10 DC, asi by sa to malo urobiť pred ovuláciou

palvap
18. kvě 2008

Ahoj holky,
já po hysteroskopii a laparce (o týden dýl po hysteroskopii) dostala MS o 3 dny déle, ale šla jsem si pro ďobanec, pro sichr, protože odjíždím.
Jinak ohledně dne cyklu - mě řekli do 16-tého DC a jiná nemocnice, že to dělaj do 10 DC, tak asi záleží jak kdo, ale převažovalo do 16DC. A o nějakých abnormalitách ohledně cyklu mě nikdo neříkal. Je fakt, že obojí bylo diagnostické i když při laparce odstraňovali srůsty po císaři.

macadi
18. kvě 2008

Ahojte, ja som absolvovala laparku 13.05.08, na Kramároch, vzali mi 2 myómy a 2 cysty na vaječníkoch. Vajcovody sú priechodné. Deň po laparke sa mi spustila mrcha, ale vlastne aj mala, lebo už bol 28. deň cyklu. Teraz mám ísť do GYNFIN-u, nasadia liečbu na "super ovuláciu" a máme sa snažiť. 🙂 Štichy mi majú vybrať do 10 dní.
Chcem sa opýtať, že ako dlho po zákroku ste sa prvýkrát milovali?

palvap
18. kvě 2008

Nám doktror řekl, že můžeme třeba hned, jakmile se prostě na to budu cítit. Jenže mě bolelo břicho a ramena z toho plynu, takže z toho nic nebylo. Ale šestinedělí nebo tak něco se prý držet nemusí. Takže macadi, pokud se na to cítíš a manža se nebojí, tak proč ne.

macadi
18. kvě 2008

palvap, ďakujem. 😀 😉

elennka
20. kvě 2008

tak jsem už po laparce.myslela jsem, že to bude horší...

krakulka
25. kvě 2008

Tak uz to mam za sebou. Nie je nejako narocna operacia, len ta bolest ramien po nafuknuti, br... 😔

christla
25. kvě 2008

Ahojky! Mám to taky za sebou. Operace dopadla nadmíru dobře, nic mi nenašli, jen udělali driling vaječníků a prý je to na správné cestě. Teď už jen čekat na mimi.

Jinak ty nepříjemné pocity spojen s nafukováním jsou teda nesnesitelné. Teda teď už to jde, ale po té operaci jsem se nemohla ani nadechnout. 😖
Hlavně narkózu jsem prozvracela. 😝

mmmk
25. kvě 2008

Ahoj, taky to mam za sebou. Dneska me pustili z nemocnice, taky je vse ok + drilling vajecniku. Plyn v tele je desny, ale pomaha mi na to chozeni.

Mohly byste mi napsat, jak dloho jste spinily? Prislo mi, ze je to uz lepsi, ale zase to zacalo 😅 Dik.

mirip
25. kvě 2008

4af, ja som špinila ešte 5_6dní ako som prišla z nemocky

elennka
25. kvě 2008

já jsem 6 dní od operace a stále ještě špiním...

mirip
25. kvě 2008

to je ok, počkaj ešte pár dní 😉 kým pojdeš na kontrolu po operácii o 10dní tak to bude už bez špinenia, ja poznám baby ktoré špinili ešte 10den po operácii

christla
25. kvě 2008

Já to měla tak, že jsem po zákroku chvíli krvácela, chvíli špinila. Teď ale tak trochu víc špiním. Při propuštění mi řekli, že takhle to může být i 10 dní.

elennka
25. kvě 2008

jinak výraznější bolesti jsem měla do středy, jinak mě bříško skotro nebolí, jen po velké záteži... 😒

mmmk
25. kvě 2008

Me brisko teda boli dost, protoze mi intubacni trubice pri narkoze trochu odrela dychaci trubici (moji vlastni 😀 ), nuti me to porad do sucheho kasle a ten dava tomu brichu teda zabrat 😠

Jeste dotaz - jsem jedina, kdo ma jen 2 asi 1 cm velke jizvicky? Vsichni mi rikaji, ze se delaji 3 😅

komisarka
25. kvě 2008

caute kocky,ja zajtra nastupujem do nemocnice a v utorok ma operuju, kedze ste uz skusene a mate to za sebou, je to taka laparka, kde vam trci potom este nejaka hadicka z tela na vylucovanie (napr. ako po zlcniku..).teda dufam ze nie..a tiez k tym jazvickam - tiez by ma zaujimalo kolko dve ci tri? no ale tu uz asi nikto z vas nie je...tak sa to dozviem z vlastnej skusenosti, trochu sa bojim, hlavne narkozy. drzte palceky 😖

elennka
26. kvě 2008

ee já jsem drén neměla,ale před operací a asi 6 h po operaci jsem měla zavedený močový katetr. kašel mě chvíli trápil taky- ale jak jsem po operaci začala pít čajík, tak to bylo dobré..
pro mmmk- každé pracoviště to dělá jinak.. takže můžeš mít jen 2 jizvičky... já mám 3 🙂
všem pěkný den.. zítra jdu na stehy..

mmmk
26. kvě 2008

Elennka, me teda mocovy katetr nezavadeli, ale den pred jsem dostala jen polivku a smela jen hodne pit, od pulnoci pred operaci jsem nesmela ani pit, rano dostala klistyr, ovazali mi nohy, spolkla jsem oblbovacku a slo se na vec.
Porad jsem jeste naoranzovela od te desinfekce 😝 Vypadam jako hodne opalena 😎
A jsem teda rada, ze je to jedno, jestli jsou 2 nebo 3 jizvicky, mela jsem jen obavu, aby treba nebylo neco zanedbane 😅 😀

Ne, ted vazne - je tu nekdo, kdo mel zasite ty ranky tim vnitrnim stehem, ktery se nevytahuje? Udelala se mi na te rance na brise takova hrudka asi o velikosti hrasku a nevim, jestli je to tak ok.

christla
26. kvě 2008

Tak já se v nemocnici ptala, kolik dírek se dělá, protože já mám taky jen dvě. Ono záleží podle toho co najdou. Vzhledem k tomu, že mě nenašli vůbec nic, tak stačily dvě ty dírky.
Jinak já mám ty samovstřebatelné stehy, takže mi nic vyndavat nebudou, jen poku mi tam něco zbyde.
Mě od včerejška bolí břicho jako pod pupkem, ale je to mimo ty jizvičky, bojím se, aby se mi neudělala třeba kýla. ☹

mmmk
26. kvě 2008

Christla, tak to mame stejne a ty ranky mas v pohode? Neudelali se ti tam hrudky?

christla
26. kvě 2008

Ranky mám v pohodě, vypadají dobře. Tu v pupíku si mám namydeným prstem a krouživými pohyby vymývat.

mmmk
26. kvě 2008

Jak dlouho jsi po zakroku? Ja teda 3. den a predstava namydleneho prstu mi dela husi kuzi 😅 Porad tam mam jeste novikov (to zelene).

christla
26. kvě 2008

Já jsem dneska 5.den po zákroku a už takhle vymývat jsem si to měla v nemocnici.
Taky mi to není zrovna dvakrát příjené, ale vydržím to.
Za 14 dní bych měla jít na kontrolu.

mmmk
26. kvě 2008

Jo, tak to mam jit na kontrolu taky. Konecne jsem se dovlala tete, co je doktorka. A pry to mam zkusit malicko masirovat, ze to muze byt treba neco jako kyla. A kdyby to bylo zrudle a bolelo, mam s tim zabehnout do nemocnice 😅 Tak kdyztak info pro ostatni. Me to jde trochu zatlacit, neboli to nejak moc, spis me kvuli tomu kasli boli cely clovek 😀

krakulka
26. kvě 2008

To je fantasticke, ze mate super vysledky z laparky.
U mna to bolo horsie. Z vysledkov som bola prekvapena, necakala som to.
Nastupila som do nemecky v pondelok poobede. Vecer som dostala vecer, potom klystir. Musela som vela pit, ale len do polnoci (asi 2,5l). Rano kllystir, zobrali mi krv dali oblbovat a na operacku. Najskor mi robili hysteroskopiu, pretoze si mysleli, ze mam polyp v dutine maternice. Nenasli nic. Potom laparku. Nasli zrasty na pravej strane po slepaku. Pravy vajickovod mam nepriechodny, lavy sa lekarom podarilo spriechodnit. Dufam, ze uz navzdy. Podla lekara som mala pri slepaku velky zapal, ktory sa rozsirila ja na vajickovody a preto je pravy nepriechodny. Po narkoz mi bolo trochu zle, ale dalo sa to. Bruchu moc nebolelo, ale na noc som si vypytala injekciu od bolesti, lebo na tych nemocnicnych posteliach sa neda dlhsie lezat ako 3 hodiny. Vecer v den operacie, som uz isla z postele dole, dokonca som sa bola osprchovat. A konecne som mohla zacat pit. Jedlo som dostala az nasledujuci den rano. Pustili ma 3 dne po operacii domov. Mam dve jazvicky, jedna takmer v pupku a druha na lavej strane. Odporucam to kazdej, ktora ma nejake problemy. Pri tomto vysetreni vam zistia vsetko. 😉