Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

bebinko
7. říj 2012

A HLAVNĚ HOLKY ZLATÉ ....MUSÍME MÍT KLID ŽÁDNÝ STRES..PSYCHIKA A NEUSTÁLÉ MYŠLENÍ NA MIMINKO TAKÝ NENÍ DOBRÉ !!!!! JSEM NA NEMOCENSKÉ JEN PROTO ABYCH MĚLA KLID OD ŠÉFA, KTERÝ SE PO MĚ JEN VOZIL A BYLA JSEM VE STRESU A JE MI JEDNO, ŽE TAK TAK VYCHÁZÍM S PENĚZÍ MÁM MAMČU A TA MI NĚJAK POMŮŽE 🙂 SNAD JI TO VRÁTÍM NĚKDY NĚJAKÝM VNOUČKEM.....KDOVÍ?

tina74
8. říj 2012

@bebinko Ahoj, já jsem otěhotněla relativně brzy po laparoskopii a operaci dělohy🙂

bebinko
14. říj 2012

Na laparce jsem byla 24. 9-před ovulaci a menzes bych měla teď dostat 15.10 a ted posledně jsem měla pohlavní styk (10.9) šla si lehnout a ve 3 ráno jsem dostala takovou bolest (píchani v pravém vaječníku a pak přesun do podbřišku) , nasledující den taký ostrá bolest a celkově jsem měla tlak a bolest v prsou, i nýni jsou trochu citlivé a napnuté včera mě dokonce v 7 hodin vzbudila neskutečná bolest hlavy a oči mě trošku taký bolely vzala jsem si Algifen a přešlo to a ale dneska mám taký tlak v hlavě nebolí ale cítím tam něco nevím co to je? zda to někdo měl po operaci nevím co to znamená a nemocná (nachlazená nejsem) Na těhotenství ještě raději nemyslím abych nebyla zklamaná -raději počkám děkuji za odpovědí

damilinka
15. říj 2012

Já jsem byla na diagnostické laparoskopii minulý týden, do toho mi dělali hysteroskopii a "profuk". Operaci jsem měla v pondělí a ve čtvrtek ráno mě pustili z nemocnice. Jizvičky mám 3 a jsou maličké, operace byla v pohodě. Každopádně mi zjistili endometriozu, ale dle mého to nebylo až tak šílené - nikdy jsem neměla žádné problémy. O miminko se snažíme cca rok a půl, takže mi dneska doktor v CARu řekl, že už by nečekal a přistoupil k IVF. Teď jsme se s manželem rozhodli, že to po laparce zkusíme ještě normálně a pokud se to nepovede, tak zkusíme IVF, ale chceme tomu nechat ještě čas. Do IVF se mi nechce, pořád si říkám, že to může po laparce vyjít přirozeně. Nevím jestli mě do toho doktor tlačí kvůli výdělku a nebo že opravdu jiná šance není :(

milaciky
11. lis 2012

tak opisem Vam laparoskopiu vo Svajci, rano na 10.15 som prisla do nemocnice, musela som sa prezliet a cakala som do 12.00, lebo mali meskanie, nikto mi nic nepovedal, ze musim cakat. Konecne som sa dostala na rad s ansteziolog sa netrafil s ihlou do ruky, tak mi ju napichaval na dva krat, tvrdil, ze mam krivu zilu (ha ha). Po operacii som sa zobudila o 13.37 a sestricka(vlastne bracek) povedal, ze mozem ist domov, ked som povedala, ze sestra pride po mna az za hodinu, tak bol sklamany(manzel bol v praci). Tak sestra prisla po mna, len si pamatam, ze na postel bola krv a bracek sa pytal ci mam doma nejake lieky proti bolesti. Ja si nepamatam ako som prisla z nemocnice domov a ni na to, ze som fajcila a jedla. Takze v takom to stave ma pustili domov. Tiez som bola 3 dni na PN aj s operacnym dnom. Operovali ma v stredu a este stale mam bolesti, kedze vcera som bola v praci(pracujem ako casnicka). Baby nieviem ci som im padla, alebo som lezala v prievane, ale nenormalne ma boli prave rameno. Pupok je v poriadku, len lava strana je nemormalne podliata krvou, ale to je asi normalne.

sarinka47
16. lis 2012

Ahojky, tady kolegyně mi dnes řekla, že břicho měla nafouklé a že jí jen tak nesplasklo, tak to mě docela rozdrtilo, jako že mi po laparce zůstane bříško??? 😲

vendsy
18. lis 2012

Tak já to už mám za sebou, ve čtvrtek mi to dělali. Kdybych věděla do čeho jdu tak na to nejdu. Bolest až v kličních kostech, v břiše mám 4 díry, nafouknutá jako žába a ještě když jsem měla jet na sál tak mi řekli, že mám obrovskou výhodu a že mají nějaký nový přístroj, že ho na mě otestují. Když jsem tak ležela a 4 lidi kolem toho lítali a nevěděli jak to mají zapnout šla jsem do mdlob. Naštěstí mě potom uspali, jinak bych z toho sálu asi utekla. Vytahování drenu hrůza, jako by mi vytahovali střeva. Ale mám prý všechno v pořádku a je zachováná funkce normálního otěhotnění. Ve čtvrtek jdu na vytahování stehů. Jsem ráda, že to mám za sebou ale zážitek děs 😒

darazv
18. lis 2012

@vendsy fuuha tak to musel byt mazec ale hlavné je ze si v poriadku 😉 ja som bola na laparke,hysteroskopii koncom augusta tiez som oki nic mi nenasli ,stehy som si po tyzdny sama doma vybrala 🙂

ludinka
18. led 2013

ahojte baby, chcem sa opytat bola ste niekora na laparke v ruzomberku? ako to prebieha?

martasyr
21. led 2013

ahojky ve čtvrtek mám podstoupit hysteroskopii a mám z toho strach. Paní doktorka mi slíbila že mě ještě večer pustí domů, nevím co si vzít sebou

darazv
21. led 2013

@martasyr ahoj neboj nic to nieje teda u mna to bolo tak...ja som musela mat zdravotnicke puncochy stahovacie, nocnu koselu a zupan .

jankajanika
27. led 2013

Ahojte, aj mňa čaká laparoskopia vaječníkov a vajcovodov, chcem sa spýtať, hlavne ako je to pred ňou. Kto vás odporučil, kde ste sa objednali, či predoperačné odbery robí obvoďák alebo gynekológ a za aký čas od začiatku vybavovania ste mali operáciu??? Laparka by mala byť v Bánovciach nad Bebravou, máte odtiaľ niekto skúsenosti? 😉

natasvachova
27. led 2013

ahoj holky, jak ctu co pisete , tak nerozumím, je mi to dost trapne , ale nevím co to slovo.znamená. Znám laparoskopii, je to operace vejcovodu a tak, je ještě něco jiné než to co myslím já.Fakt je mi to je blbe , víc se naučím a to díky Vám.Moc děkuji.

natasvachova
27. led 2013

@jankajanika. ahoj a proč na to musis jít? Co si tehotna.mimodelozne? Anebo máš ucpané vejcovody! Buď jsi tehu a dorazilo do vejcovodu a ne do dělohy.Anebo máš srusty , dej vědět. Ahoj zatím.

jankajanika
27. led 2013

@natasvachova Ahoj, nie som tehotná, ale mám endometriózu (to je stav, kedy sa kúsky sliznice maternice uhniezdia v brušnej dutine - ja ich mám na vaječníkoch a to potom spôsobuje aj nepriechodnosť vajcovodov), a táto endometrióza mi spôsobuje neplodnosť, takže keď chcem dieťa musím to podstúpiť. Tiež mi lekára vravel, že endometrióza poškodzuje aj samostné vaječníky, takže bude nutné IVF - umelé oplodnenie. No a čo je laparoskopia - operácia dutými tubami - urobia sa 3 malé rezy, cez ktoré sa týmito tubami a kamerovým systémom operuje, je to menší zásah, menšie rany, menšie krvácanie, skoršie hojenie ako pri normálnej operácii a normálnom operačnom reze. Teraz sa tak už operuje veľa vecí - gynekologické, žlčníky, kolenné kĺby... Toto všetko ovládam, ale nepoznám postup pred operáciou, preto som sa o to zaujímala, tak ak niekto máte skúsenosť budem vďačná za odpoveď 🙂

lucijeta
8. únor 2013

@jankajanika aoj, mě objednala moje gyndr. (po roce snažení), chtěla jen vědět termín ms, zákrok se dělá v období po ms. objednali mě za měsíc, dnes jsem u ní byla na předoperační odběry, pokud budou ok, tak mám v út ráno nástup a ve středu zákrok- laparo+hystero+chromopertubace
už máš taky termín?

jankajanika
10. únor 2013

@lucijeta ahoj, mala som termín na 1.2., ale som ochorela, tak mi to preložili na 15.2., ale stále som chorá, takže si idem zajtra zavolať na ďalší preklad ☹ už som z toho zúfalá... 2 týždne som na PN-ke a stále sa tej virózy neviem zbaviť... môj zákrok je ten istý... držím palce, aby všetko dobre dopadlo a aby sa potom čím skôr zadarilo 🙂

lucijeta
10. únor 2013

@jankajanika jáj, tak to jsme na tom podobně 😒 já jsem od 30.1. taky na PN a hrozí mi odložení, zítra si jdu pro výsledky předoperačních odběrů a podle toho jak mi vyjde krev buď v úterý ráno nastoupím do nemocnice(zákrok má být ve středu) nebo se vrátím do práce a dostanu jiný termín.. fakt doufám, že krev vyjde ok, už to chci mít za sebou
taky držím palce 😉

lucijeta
11. únor 2013

@jankajanika odběry ok, tak už mám sbalíno, zítra ráno nástup.. přeju ať už to máš taky brzy za sebou 😉

jankajanika
12. únor 2013

@lucijeta držím palce, daj potom vedieť ako si dopadla 🙂

lucijeta
15. únor 2013

@jankajanika aoj, tak už jsem doma- vejcovody průchodné, děloha v pořádku 🙂
jak to vypadá u tebe?

jankajanika
16. únor 2013

@lucijeta ahoj, no teším sa s tebou 🙂 super... a to si ani nebola dlho v nemocnici... aké sú pocity? aj ti niečo našli? myslím endometriózu alebo cysty? Ja mám anesteziologické 21.2. a termín operácie mi dajú až potom, tak snáď to bude čím skôr... to čakanie je hrozné... držím palce v snažilkovaní 🙂

lucijeta
16. únor 2013

@jankajanika děkuju 🙂 tři noci no, v út v 8 ráno nástup a v pá už jsem frčela domů.. na zákrok jsem šla ve středu až ve dvě, tak jsem do té doby byla na kapačce, protože od út 11h jsme už nesměli jíst. no a 15:15 už jsem se probrala na pokoji. akorát mi nesedla narkoza, po každém pokusu vstát na wc jsem se poblila 😔 ale myslím, že to bylo i tím, že mi vadil ten dren v břiše, buď ráda, pokud se u vás nedává 😅 ale nadruhý den už to bylo dobrý a ten den zákroku prospíš a pořád nám píchali injekce od bolesti takže o tom víceméně ani nevíš.
nenašli nic 😵 podrobnější zprávu poslali mé gyndr. tam jdu ve čt na kontrolu, vytáhnutí stehů a domluvit se co dál..
tak ať už to máš taky brzy za sebou 😉

jitule222
18. únor 2013

ahoj,chci se zeptat,jestli někdo neví kde se provádí operace na zprůchodnění vejcovodů po sterilizaci a co to obnáší díkypopř kolik to stojí.,., 😒

kitinka76
18. únor 2013

@jitule222 dnes jsem byla žádat o sterilizaci a paní doktorka mě informovala, že zákrok je nevratný a jediná možnost otěhotnět je umělé oplodnění, ale celé si to musí hradit pacientka

jankajanika
25. únor 2013

@lucijeta ahoj, tak už mám aj ja po laparoskopii, nakoniec sa z plánovej operácie stala neplánovaná, keď mi vo štvrtok večer praskla endometriálna cysta a vyliala sa do brušnej dutiny. Ešte som si vo štvrtok doobeda stihla vybaviť anesteziologické vyšetrenie a večer som už mala hrozné bolesti bolesti, tak ma hospitalizovali a v piatok operovali. Ale spravili to všetko, aj odstránili endometrióm, aj nejaké cysty vypálili a aj skúšali priechodnosť vajcovodov. Drén som mala aj ja a bolo to hrozne nechutné a vyťahovanie strašne bolestivé - dúfam, že už nikdy viac... 😒 V nedeľu ma pustili domov a v piatok idem na vybraie stehov. Moja doktorka ma chce ešte na 3 meciace hormonálne "zablokovať" keďže sa tam tá cysta vyliala, tak aby sa neuchytili ďalšie ložiská, tak mi stopnú hormóny ako keď je žena v prechode a po 3 mesiacoch nás asi čaká príprava na IVF. Ešte sa chystám aj do CAR budúci týždeň, tak tam to ešte preberiem s iným lekárom a uvidím, čo mi povie... som nedočkavá a ďalšie tri mesiace čakania ma nepotešili... ale keď to má pomôcť iné mi neostáva... 😒 ale musíme myslieť pozitívne a tešiť sa z toho, že snáď to najhoršie už máme za sebou 🙂 všetko dobré želám a držím ti palce 🙂

lucijeta
25. únor 2013

@jankajanika jaj, tak tys to nakonec měla teda pěkně náročné 😒 no tak hlavně že už to máš taky za sebou a udělali co mohli. takže průchodnost není ok nebo proč IVF?
nj, ten dren byl na tom celém nejhorší, při každém pohybu jsem ho cítila a to vytahování naštěstí nebylo ani tak bolestivé jak nepříjemné, ten podtlak.. ale byla jsem ráda, že už je pryč.
no tak teď se budeš muset něčím zabavit a být trpělivá no.. já jsem třeba teď začla háčkovat 😀
ale už jsem si zašla do CARu domluvit co dál a mám doma clostilbegyt a pokud bude folík jdem v březnu zkusit druhé IUI 🙂

ronika123
25. únor 2013

Ahojte mala som myóm nad maternicou a vyoperovali mi ho chcem sa opýtať niektorej z Vás či máte niektorá skúsenosti
s otehotnením či je problém alebo nie. Či si nemám kúpiť vitamíny, v novembri som mala spontánni potrat
Ďakujem 🙂

jankajanika
26. únor 2013

@lucijeta Ahoj, vajcovody boli priechodné, ale podľa lekárov môžu byť vaječníky a ostatné orgány veľmi poškodené samotnou endometriózou a keďže mám 31 rokov, tak aby som nestrácala čas, mi odporučili hneď IVF. Ale teda až po tých 3 mesiacoch... Budúcu stredu idem do CAR, tak uvidím ako sa dohodneme. A ty si ešte PN? V piatok mi budú vyberať stehy a neviem, ako dlho ma nechajú doma. Ešte ma tie rany totižto bolia a keďže som sestrička, tak musím byť fyzicky fit 🙂
Držím palce na IUI 🙂

makovicka53
26. únor 2013

Ahojte baby...neviete mi poradit? na 23DC som bola hysteroskopii a krvacala (jasnocervena krv) som do 27DC...pred hystero som brala estrimax 1-22DC a duphaston 18-22DC...dnes som 28DC a prestala som uplne krvacat ...neviem ci pebehla za tych par dni mesntruacia alebo to bolo len krvacanie zo zakroku a menstruaciu mam este cakat...je to pre mna velmi dolezite lebo mam zas zacat brat estrimax od 1DC...nemate niektora s tym skusenost? pripadne ako sa da zistit ci som uz mala menstruaciu? vdaka