Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

dlabinecka
29. pro 2010

@marvilka Určitě to bude dobré!!! Doktoři dnes dokážou zázraky! Je až neuvěřitelné kolik párů by v dnešní době mimi bez doktorů nemělo. Moje sestra měla taky veliké problémy a má taky holčičku!! Třeba to bude nějaká maličkost a příští Vánoce už budete tři - vím, že je těžké být optimista, ale co se dá dělat jiného, ne?! Já už to taky oplakala. Dr. mi po operaci na folikulometrii řekl, že tam nic není a ono bylo - už jsem byla těhotná!! Jen jsem měla ovulku asi12DC!!! 🙂

dlabinecka
29. pro 2010

@consti Tak to mě mrzí, ale po operaci máte za sebou tedy jen jedno snažení,ne? určitě to vyjde, jen někdy se holt přírodě musí drobek pomoct, no...

marvilka
29. pro 2010

@consti hej, on mal vyborny spermiogram, aj geneticke testy. Bez doktora sme sa snazili asi nieco okolo roka, potom som to zacala riesit s nim a celkovo sa snazime uz rok a pol. takze uvidime, co nam odhali operacia. a vam nasli daku pricinu, preco sa vam nedari?

jaspina
29. pro 2010

Holky narazila jsem na tohle téma zas po dlouho době - před rokem pro mě bylo aktuální, protože jsem šla v únoru na laparo a hystero.. no a teď po roce mám v únoru termín 😉 Sice mi při ní nenašli nic, ale asi nějak nastartovala tělo, že začalo líp fungovat a pak mi dík imunologii v Praze přeléčili jednu bakterii a byla jsem těhotná hned a naprosto nečekaně 😉 Takže vy co ji máte před sebou, vím jak vám je a že máte strach..ale fakt to může pomoct a stojí to za to 😉

consti
29. pro 2010

@dlabinecka No v podstatě dva měsíce snažení, což je kraťounká doba. Do léta tomu ještě dáme volný průběh 😉. Tak ať ti malá dělá jen a jen radost 😉.

marvilka
29. pro 2010

@dlabinecka jasne, verim tomu a dam potom vediet, ako som dopadla 🙂 aj ja poznam par, kt. sa snazil 7 rokov a boli na tolkych umelych a teraz maju dvojmesacny poklad 🙂 ako povedal moj doktor tiez, v dnesnej dobe je radsost zit, lebo sa da vsetkemu pomoct....x-rokov dozadu by sme mohli mat hlavy v smutku, teraz uz veda pokrocila

consti
29. pro 2010

@marvilka žádný problém nemáme, i když např. na genetice nebo imunu jsme zatím nebyli. Problém mohl být ten myom, ale doktor říkal, že to problém být může, ale taky nemusí. Jinak ms mám jako hodinky, ovuli přesně na den, i ovu bolesti a manžel má výsledky taky v pořádku. 😉

marvilka
29. pro 2010

@consti no mne sa teraz posledne dva mesiace prvykrat posunnula ms, tym padom aj ovulacia. mozno to bude tym stresom, alebo neviem cim, lebo predtym som vzdy mala presne na den. nic to. budem aj vam drzat palce, aby sa zadarilo nech je co najviac spokojnych mamiciek a deticiek 🙂

dlabinecka
29. pro 2010

@consti Je dobré, že to bereš takhle v pohodě - to určitě všemu jedině prospívá!! Děkuju, a přeju aby jsi taky brzy řešila prdíky a probdělé noci a na dobu laparo jen vzpomínala 😉
@marvilka ...🙂 Zázraky se prostě někdy dějí. Moje sestra 3x potratila, než donosila zdravou holčičku ☹ a pomohlo nám oběma změnit doktora 🙂 Moc Ti držím palce a těším se na rodosté zprávy 😉

marvilka
29. pro 2010

@jaspina dakujeme a verim, ze to je krok k uspechu 🙂 ockavam tiez taky krasny vysledok po laparo a hystero 🙂 gratulujem k babatku a prajem vela zdravicka 😉

consti
29. pro 2010

@marvilka já to tak před operací taky měla. Jak na potvoru přišla mrcha dřív. To je tím stresem. Ale neboj se, není to žádný velký zásah. Oproti operaci to byla fakt pohodička 😉! Držím moc moc pěsti a pak napiš, jak bylo a pochlub se, až budeš těhulka 😉.

consti
29. pro 2010

@dlabinecka no ono to po té době ani jinak brát nejde, jinak bych se z toho asi zbláznila. V dnešní době je naštěstí spousta řešení, tak věřím, že se prcka dočkáme. 😉

dlabinecka
29. pro 2010

@consti Jasně, ještě určitě máte spostu možností, jak to řešit, ačkoliv třeba nebude potřeba a budeš "v tom" natošup 😉 Držím palce!!!

jaspina
29. pro 2010

@marvilka Taky děkuju 😉 Já jsem před tím brala půl roku clostil, utroš a pregnyl a nic... potom jsme se domluvili s doktorkou, že ještě 3 měsíce zkusíme ty léky a pak do centra.. no a už jsem je ani nestihla nasadit.. Fakt to bylo jak zázrak, protože já jsem bez léků neměla nikdy MS ani ovulku. Podle mě nejvíc udělalo to přeléčení bakterie. Protože hned v době, kdy jsem na ni brala ATB, tak ten měsíc jsem otěhotněla a kamarádka to měla přesně tak.. Je blbé, že ji nezjišťují běžně.. Byla to bakterie e.coli - ta co způsobuje zánět močáku, ale právě může být i v děloze a tam se nijak neprojevuje..ale dělá kyselé prostředí a tím zabíjí spermie.

marvilka
29. pro 2010

@jaspina to je zaujimave a to nevedia zistit z krvi alebo mocu? na co potom robia tolko vysetreni, ked nezistuju taketo mrchy.

jaspina
29. pro 2010

@marvilka Právě že ne.. V moči by to zjistili, pokud bys je měla v močovém měchýři a z krve, kdybys měla třeba zánět -že by byly zvedlé leukocity, ale právě že v té děloze ne.. My jsme byli na imunologii v Praze a tam nám doktorka napsala pro moji gyndařku asi 5 věcí na které měla udělat stěry (jak když dělá klasický stěr z čípku) ale bylo jich víc- no a asi do týdne mi volala, že ať se stavím na ATB..

jajuuus
29. pro 2010

@pici
no mne tiež mykózu zistili teraz, keď som bola na predoperačnom vyšetrení... nechápem, ako ju môj doky nevidel!!! 😠
nemala som pri nej ani žiadne problémy, takže som ani nevedela, že ju mám....
snáď už budeme všetky OK! 😉

ivca82
29. pro 2010

@jajuuus nemusel to videť, keď si ešte ani ty necítila, že niečo nieje v poriadku, mne tak raz pri preventívke bral stery a až za nejaké 2 týždne som začala mať problémy, tak som volala, že sa idem objednať, a len mi hneď sestrička povedala, že sa mi nemohla dovolať (menila som vtedy číslo), že si mám prísť po predpis, že výsledky sú nanič 😅 😀

piskotlea
29. pro 2010

@jaspina To je super. Moc ráda čtu takové příběhy - s krásným koncem 🙂 Piš dál 🙂
Eli, taky si myslím, že většina dělá z laparky větší problém, nicméně i já měla bojara a nevěděla jsem do čeho jdu. Proto se přidávám k tobě a souhlasím s tvým názorem...holky opravdu se nebojte 😉
Je třeba být optimistou. Já si nepřipouštěla nějaké nevolnosti, snažila jsem se na každého usmívat a brát to pozitivně. Sice mi bylo večer po narkóze trochu blbě, ale to jsem se snažila zaspat a neotravovat sestřičky ...a přešlo to 🙂 Do práce jsem šla třetí den, ale je fakt, že jsem se snažila těch pár prvních dnů šetřit a hlavně neprochladnout.
Ještě dotaz...ještě jsem neslyšela o ovulačních bolestech, které tady někdo zmiňoval. Jak poznat ovulaci - kromě teploty či nějakých testů?

jajuuus
29. pro 2010

@ivca82
aha... takže to je riadna mrcha tá mykóza, keď sa dokáže takto skrývať... 😀

na margo otázky, ako dlho je človek po laparke na neschopenke:
je pravda, je to individuálne, záleží od zásahu do organizmu a od organizmu ako takého, ako sa s tým vyrovná...
ja som právne na PNke - som po laparke (odstraňovali mi čokoládovú cystu) a po chromopertubácii (prefuk vajcovodov).... robili mi to 8.12. ... sestrička sa so mnou ani nebavila - automaticky napísala kontrolu o 6 týždňov... ani ju nezaujímalo, akú mám prácu... ale na jednej strane som rada, lebo asi 2 týždne som bola celkom unavená, ešte nedávno sa mi ťažšie dýchalo.... už je to OK, ale nejdem pokúšať, vydržím do 19.1. doma, nech som čím skôr OK a môžme začať snažilkovať!!! zdravie mám len jedno!!! 😵 😵 😵

jajuuus
29. pro 2010

@piskotlea
pri ovulácii by si mala mať výtok podobný vaječnému bielku - priesvitný a taký tuhší... to som sa tiež len nedávno dozvedela... a ja že prečo mám občas taký výtok... 😀 😀 😀

dasty79
29. pro 2010

děvčata,hlavně se nehádejte.... 😕 Já nechtěla,aby jsme se tady dohadovaly..... 😕
ale je vidět,že každý to snáší jinak - tak jsem zvědavá na sebe 😅
@dlabinecka - zázraky se dějí?to bych taky někdy chtěla zažít 😔
My se snažíme 3,5 roku a nic ☹

dasty79
29. pro 2010

@jaspina - velká gratulace!!! 🙂 To je krásné povzbuzení 🙂 🙂 🙂
Mému manželovi na imunologii taky zjistili leukocyty ve spermiu a
má jít k urologovi pro ATB - že by podobný problém.....?

marvilka
29. pro 2010

@piskotlea ja tiez citim ovulaciu. Mam slaby skoro priesvitny vytok, a citim v brusku bolesti ako pocas menstruacie. ked si to zacnes vsimat, o chvilu to rozpoznas, kedy mas prave ty ovulaciu.

dlabinecka
29. pro 2010

@dasty79 To je mi vážně moc líto, ale věř mi - zázraky se fakt dějí, už jsem jich v okolí pár viděla 😉 Např moje babička - před padesáti lety se jí narodil můj otec a byl až 11tým!!!!! donošeným dítětem!! O deset miminek babička přišla a pak, ve 40ti letech, jedno donosila! To mi připadá jako zázrak a v dnešní době? už to může být jenom lepší!!!

jajuuus
29. pro 2010

@dlabinecka
chudinka tvoja babička... tá si musela vytrpieť, kým neprišiel na svet tvoj ocino... 😨 toľko bolesti a trápenia... ale bol to fakt neuveriteľný zázrak, na jedenásty krát!!! 😵

dlabinecka
29. pro 2010

@jajuuus TAky mi vzpomínka na ní dodavala sílu po každém neúspěchu při snažení. Měla asi stejný problém jako moje sestra a ta donosila čtvrté dítě ☹ Vážně na zázraky věřím. A taky u mě - ovulku jsem měla poprvé v životě po laparce a ted, sedm měsíců po pordou, přišla MS a vypadá to,že druhé mimi pujde snaz 🙂

jajuuus
29. pro 2010

@dlabinecka
tak to sú teda zázraky!!! 🙂 držím teda palce, aby sa na druhé mimčo zadarilo ľahšie!!! 😉

piskotlea
29. pro 2010

@marvilka no nějaký lehký výtok mívám 🙂
míváte ovulaci uprostřed cyklu nebo každý jinak?
matně si vybavuji z dob na střední škole...vajíčko žije dva dny a spermie jeden...či naopak?

jajuuus
29. pro 2010

@piskotlea
Životnosť spermie po ejakulácii: 30 sekúnd až 6 dní (v závislosti od podmienok prostredia) 😎