Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

orchidea0
5. kvě 2012

po akej dobe po laparoskopii cysty ste mali sex? ?

alabu
15. kvě 2012

Ahojte, koncom maja ma caka laparka aj hystereskopia....po akej dobe je mozne ist k moru? tak po 4tyzdnoch by to mohlo byt ok nie? mate niekto takuto skusenost? diky

zikinka
16. kvě 2012

Ahoj holky,
chci vám jen napsat mou zkusenost z hysteroskopie. Měla jsem možnost projít tímto zákrokem ambulantně tj. bez narkozy jak je již nějakou dobu pár CARy nabízeno. Volba je samozřejmě na Vás zda s narkouzou či bez, ale dle mé zkušenosti mohu říct, že se to dá v pohodě vydržet. Je to skoro jako gyn. vyšetření, dají vám před zakrokem premedikaci - proti bolesti a takovy psychologicky tlumici prostredek a jeste jednorazova ANTB. Takže je to menší zátěž pro organismus. Já se toho děsně bála, ale pak jsem byla děsně ráda, že jsem to takhle zvolila.

deinad
18. kvě 2012

Ahojte, tak mna to tiez caka o nejaky ten tyzden, mne odporucili taku slabu narkozu na 15 min. takze to radsej dam s tym, ako vediet o tom, co tam so mnou robia 🙂
@alabu skus si po zakroku nasadit alchemylku, mysi chvostik a praslicku, maternica sa da rychlejsie do povodneho stavu a podla doktorky v CAR-e to nie je velka zataz pre maternicu.

lucynka46
18. kvě 2012

@orchidea0 po třech - čtyřech týdnech.. To by ti měl říct doktor.
@alabu myslim, že ano

niccky.z
19. kvě 2012

@alabu ono fakt zalezi co ti budu delat. Pani co byla se mnu sla na laparku a skoncila zakrokrokem a mnela zakazano se vystavovat slunicku.

ruzenkas
19. kvě 2012

Ahojky, mám týden po laparo. Byla mi odstraněna cysta a srůsty, které jsem měla po operaci slepáku (06). Chtěla bych se zeptat, jak dlouho jste měli pobolívání podbřišku po zákroku? Mně pořád pobolívá a popíchává. Měla jsem velký kašel a tak se bojím, abych si "neuhnala" kýlu. Jinak mám po prvním cyklu a ten proběhl v pohodě. Na velkou taky nemám problém, spíš při malé mě píchá v podbřišku. Zažívala jste to některá, prosím, taky? Budu ráda za každé Vaše zkušenosti. Díky moc 🙂

majca55
4. čer 2012

Ahojte chcem sa spytať zajtra ma čaka hysteroskopia to som 15 DC a potom ovulku mavam tak 16-17 DC možeme sa hned snažiť po zakroku?

zuziklc29
6. čer 2012

kocky po tom co ste absolvovali laparku,stalo sa ze sa vam vratili cysty spat? a otehotneli ste hned alebo ?

mamartinka
6. čer 2012

Ja som rok po laparo a hysteroskopii a zatial tehu niesom.Mala som neake polipy tak preto som to podstupila.Zatial sa to nevracia.

werinka1
6. čer 2012

@zuziklc29 Ahoj, čistě náááhodou jsem nakoukla do této diskuse a mohu připojit svoji zkušenost. Já byla na operaci cysty v r.2007. Byla už vcelku velká. Dodnes toho lituju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cysta byla za 14 dní zpět a všechno se tím podělalo. Loni na zimu jsem totiž podstoupila diagnostickou laparku protože se nám pořád nedařilo a byly mi zjištěny masivní srůsty a tudíž šance na přirozené početí nulová. A to vše kvůli té operaci, po které se mi ty srůsty udělaly. Netvrdím, že se to stane každému, ale někdo je k tomu bohužel náchylnější. Jenže jak poznáš že ty ne či naopak. 😒 Mimochodem, za pár let kdy jsme byli v centru pro asis.reprodukci stačilo pouhé odsátí cysty pod narkózou a bylo vyřešeno!!!!!! Takže za mě operace cysty už v žádném případě!!!!

zuziklc29
8. čer 2012

@werinka1 ahoj . . .dakujem krasne za tvoju skusenost,no ja mam cysty na vajecnikoch a teda je ich tam dost. lekar mi povedal ze teraz ked mam plodne dni aby sme to skusili a ak nic tak buduci mesiac by som mala ist. my sa stiez snazime o babatko a nejak sa nedari. moja kamaratka to podstupila a este aj prefuk vajecnikov a do troch mesiacov otehotnela a teraz pred dvoma tyzdnami uz porodila,dcerka ma 4,5kg teda ked sa narodila 😀 neboj aj tebe sa podari,a budes skvela maminka 😀

werinka1
8. čer 2012

@zuziklc29 Taky jsem slyšela od holek že jim to pomohlo. Ty profuky. Ale bohužel mě to jenom uškodilo 😒 Moje dr. mi tenkrát řekla, ať raději co nejdříve otěhotním, že jak se jednou sahne do bříška, můžou z toho být problémy typu srůsty. Bohužel u mě se trefila ☹ Pokud ty cysty nezpůsobujou vyloženě velké problémy, jen to sem tam zabolí, tak bych opravdu raději zkoušela a zkoušela. Případně bych volila jenom to odsátí neboli punkci. Mě to pomohlo. Nechci tvrdit tak či onak, jen já mam prostě špatnou zkušenost a kdybych mohla vrátit čas, už bych to nikdy neudělala. Fakt bych být tebou operaci zvážila s ohledem na problémy které ti cysty momentálně způsobují.Ty profuky se dělají i "zaživa". Je to sice nepříjemné (vím jen z doslechu), ale raději vytrpět pár minut než si pak zadělat na takové problémy jako mám teď já. Moc ti přeju, aby se brzo zadařilo a nemusela si nic postupovat. Budu držet palečky 😉

ada83
8. čer 2012

ahojte mozem sa opýtať ci niekto bol na laparoskopii v iscare ako to prebieha dakujem

zuziklc29
10. čer 2012

@werinka1 en problem,ze mne tie cysty brzdia aby mi dorastlo vajce. preto beriem zvysene davky liekov a priberam.teraz mi dal lekar injekciu tak som zvedava co mi povie v stredu

werinka1
11. čer 2012

@zuziklc29 No a co zkusit tu punkci? Pod narkózou ti je odsají. Většinou to prý nemá dlouhodobý efekt, ale i kdyby byl krátkodobý, tak získáš čas a můžeš během té doby třeba otěhotnět. U mě se po odsátí třeba už neobjevila. ťuk ťuk ťuk. zatííííím 😒

ada83
21. črc 2012

ahojte mozem sa opýtat či je normalne ak som bola vo stvrtok na laparoskopii a včera som dostala menzes ktorý by mal prisť az za 8 dni dakujem 🙂

bulik30
21. črc 2012

@ada83 ahoj aj ja som bola vo teraz vo stvrtok na laparke - moze byt ze len mierne spinis , mne lekar vravel ze mozem 3 dni po laparke spinit. Prosim ta tiez mas tak nafuknute brucho ? J a dost a dost to aj boli , ranu mas zakrytu?

ada83
21. črc 2012

@bulik30 ahoj hej mam brucho nafuknute boli a este k tomu ten menzes. volala som a ze moze to byt menzes ale po vedcine ide taka zrazena krv. a kde si bola? ja v iscare.hej ranu mam zakrytu mam jednu na pupku a druhu na lavo. najhorsie je sedenie vcera sa mi tak hlava tocila

bulik30
22. črc 2012

@ada83 ja som bola v nemeocnici tv - dnes uz lepsie - uz aj brucho mam volne - ked ti mozem poradit tak som pila razkovy caj vcera a dnes je mi konecne dobre a aj som sa dobre vyspala. Drzkaj sa bude dobre - a ranu si oplachujem rumancekom 🙂

ada83
22. črc 2012

@bulik30 ja mam brucho stale velke mozno aj tým menzsom to je,kedy nebol tak je urcite lepsie. Ale tieš už pomali lepsie už to tak netlaci. musim pozrieť ci mame rumancek. aj ty sa drž a dufam že nam to pomože aj ti niečo nasli? lebo mne nie že je vsetko v poriadku 🙂

dia6
27. črc 2012

baby, vy ste tu po laparoskopii?
Lebo ja som ju mala tento utorok... a teraz som čítala niečo také, že to môže pomôcť aj k otehotneniu. Len mne také nič lekár nehovoril. To môžeme hneď po zákroku mať pohl.styk?
Viete niekto poradiť?
Ďakujem

lucia2505
27. črc 2012

@dia6 ak ti robili prefuky a odstraňovali zrasty, tak môže to pomôcť, ale mne nepomohlo...styk môžeš mať najskôr myslím po troch týždňoch, počkaj kým pôjdeš na kontrolu a lekár ti povie, že je všetko ok, aby si si tam nezaniesla nejakú infekciu...

dia6
28. črc 2012

@lucia2505 Aha, takže tak. Ďakujem 😉 a mrzí ma, že ti to nepomohlo. U nás to podľa všetkého tiež nevyzerá nádejne, no ja stále verím.

mamartinka
28. črc 2012

@dia6 Mne tiez laparka a hysteroskopia nepomohla.Uz 6 rokov bude co sa nam nedari.Odstranovali my neake polipy.Aj na umelom sme boli a nic nevyslo.

dia6
30. črc 2012

@mamartinka Tak to ma strašne mrzí. A čo adopcia? nepripadá u vás v úvahu? Lebo my skúšame dva roky, ale už nad tým vážne rozmýšľame.

ludmilaka
30. črc 2012

@bulik30 Bulik, brucho je nafúknuté preto, že pri laparke pustia do teba taký plyn, aby sa ti zväčšil objem a mali väčší priestor na pohyb tých "náradí". J asom po laparke vyzerala ako vo 4 mesiaci...

ludmilaka
30. črc 2012

@dia6 Mne v nemocke povedali, že aspoň 2 týždne nemať styk. Robili mi laparku pre mimomaternicové a museli mi odstrániť vajcovod. Mali sme čakať 3 mesiace s pokusmi o bábo. Po 3 mesiacoch sme skúsili, podarilo sa na prvý šup, ale v 9 tt to skončilo MA ☹

ludmilaka
30. črc 2012

@bulik30 Máš dve rany? Kurnik a ja tri a tá tretia je najhoršia, ostala mi diera doslova ako druhý pupok ☹ A to som takmer rok po. A tú krv máš tmavočervenú? Ono telo sa ešte čistí....

mamartinka
30. črc 2012

@dia6 zatial nie.My sme inak obaja zdravy.Manzel az moc.No uvidime ako to bude s nami.Snad sa raz aspon jedno podari.