Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

kkamca
17. bře 2010

altalia:ahoj..tak já musim hned sovńdovat teda taky..dělaj i v hloubětíně?nějaký vyšetření? 😲

kkamca
17. bře 2010

sondovat..ty voe já píšu..
jinak ahooj všem

natulaaa
17. bře 2010

Holky jste moc hodné,moc díky za podporu,ještě se tu určitě ozvu než pujdu.Jinak jsem překecala primáře,jestli tam musím být den předem no tak chvilku přemýšlel,že teda mužu příjit až v den zákroku v 7 hod ráno,že hladovku od pulnoci i s pitím samozřejmě , a že ráno udělají jen klistýr,tak aspon to mě potěšilo,protože já a nemocnice,to je moje smrt,a doma je doma,prostě mi to bude lépe vyhovovat 😒 . holky a jak to je,když seberou teda tu cystu i s tím vaječníkem potom se snažením,popř,jak to je po řezu.děkují

kkamca
17. bře 2010

natulaaa:jdeš docela brzy--fofr..na lsk já na ní čekala roky..než se dr umoudřil ,že bude.. 😔 tak taky sonduju,ale zas ne moc do hloubky,..by mě pak mrsklo z těch všémožnejch rizik 😎

elana
17. bře 2010

Natul, myslím že zbytečně maluješ čerta na zeď, dneska se, pokud to jen trošku jde, řezu vyhybají. Ten papír podepisuješ jen pro jistotu, protože dnešní legislativa zakazuje lékařům udělat cokoli, co nemají podepsáno (příklad, operují slepé střevo, zjistí nádor na vaječníku...ale pacientku musí zavřít!! seznámit ji s novým zákrokem, znovu uspat, znovu rozříznout, prostě práva pacienta postavená nakonec proti němu 😖 ).

Kdyby Ti náhodou vzali vaječník, tak snažení je dál normální🙂 samozřejmě plodnost je snížená, nedá se říct že o 50%, protože tělo je mocné a často ten zbylý prostě převezme tu funkci a ovuluje skoro každý měsíc sám. Anebo ob měsíc, jak je na něm řada🙂, to je indivindi.

A na otázku po řezu...(mám za sebou řez pro prasklé mimoděložní)...to je zas závislé na každé z nás, já se hojím dobře, dva týdny po operaci jsem jela na dovolenou do hor a v pohodě, tohle Ti nikdo nepředpoví.

Každopádně laparky se opravdu neboj, narkozy už vůbec ne (jak píše Terinda, mně je taky příjemná, to obluzení před ní, pak hup do bezvědomí, to je super 😅 ), na rovinku, možná Ti po ní bude špatně (na zvracení, nebo rovnou budeš zvracet), ale to je normální a krátkodobý.

pici
17. bře 2010

ako vas tak citam, tak tej laparky sa zacinam obavat... :D

matelko1
17. bře 2010

pici laparky sa vobec nemusis obavat.to je kratka narkoza.mne po narkoze vobec nic nebolo,citila som sa dobre.
na dalsi den pojdes domov.
🙂

natulaaa
17. bře 2010

pici,já taky ☹ ,pici kdy jdeš 😉

natulaaa
22. bře 2010

halooo,kde jste,holky já zítra valím na tu laparo,mám strach jak ještě nikdy v životě 😔 😔 😔 😔 😔

jerryjanka
22. bře 2010

natulaaa neboj to dáš - a aspon už budeš mať po nej držim palce

vierka1974
22. bře 2010

Ahojte kocky, tak ja som objednana na laparku rovno po velkej noci 6.4. takze budem mat skutocne "veselu" velku noc:((

hucka
22. bře 2010

Ahojte, chcem sa opytat ci mi neviete poradit, kolko cyklov treba pockat po hysteroskopii k dalsiemu snazikovaniu?

elana
22. bře 2010

Stačí dodržet šestinedělí (někdo na to kašle, ale bezpečnější je to nepodcenit, kvůli riziku infekce) a potom už se může 😉

jerryjanka
22. bře 2010

no ja neviem - ja som bola na laparke - a to je väčší zakrok a sex sme mali po 4 dnoch 😅

natulaaa
22. bře 2010

holky,já furt bulím,mám strašný strach,že se neproberu,já to normálně nedávám psychicky 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

jerryjanka
22. bře 2010

naty - viem ako sa citiš - uvidiš bude to fajn - zobudiš sa ani bolesti nejake nebudu velke - uvidiš sama. budeš si hovoriť to čo ja - strach je najhorší - my ti budeme držať palce

natulaaa
23. bře 2010

holky, tady manžel mám vám vzkázat, že už je po operaci a až bude úplně vzhůru tak napíše 😉 😉 😉

elana
23. bře 2010

No vida manželi, tak že ji vítáme mezi živýma a přejeme rychlé zotavení 😵

elana
23. bře 2010

Jerry, jo, jenže hysterka je zákrok, který se dělá skrz čípek, násilně se rozevírá, aby tudy hysteroskop prošel (zvlášť u ženy, která nerodila), takže proto to 6N. Jinak samozřejmě jak se kdo cítí.

natulaaa
24. bře 2010

holky,tak už vám píšu,sice ještě z nemocnice,jinak už chodím sama,ješte se trochu motám,ale už to jde,už jsem normálně obědvala,ale ještě nevím co mi dělali přesně,primář,co mě operoval nenapsal chorobopis a tak mi dneska ráno pí doktorka řekla,že by mi ráda řekla,ale že fakt neví,takže musím počkat do zítřka,dneska mi vytahovali dren a to bylo na tom to nejhorší.Takže už snad nikdy víc 😝

jerryjanka
24. bře 2010

nat- tak vidiš prežila si to už maš ten krok k mimi bližšie 😵

natulaaa
24. bře 2010

jo jo jerry,snad mě zítra pustí 😝

jerryjanka
24. bře 2010

určite ano - hlavne daj vedieť čo zistili či nezistili 🙂 a zažitky 😀

natulaaa
24. bře 2010

holky píchali vám injekce do břicha?

terinda
24. bře 2010

natula, ano píchali 😉
buď do břicha nebo do ruky

jerryjanka
24. bře 2010

nat - jasne - fragmin mi pichali na riedenie krvi
a ja som jednu dostala aj do stehna 🙄 🙄

miroslava89
25. bře 2010

ahojte🙂 ech ja som v pondelok konecne dostala menzes🙂 normalne som mala pocit ze od stastia vyskocim z koze.. uz len nech skonci a potom laparka.. ach jaj 😔 dufam ze nieco zistia..

jaspina
25. bře 2010

Natulaa - když jsi přežila vytahování drénu, tak už bude jen líp 😉
Jinak já jsem byla taky na laparce i hysterce a měsíc jsem nesměla ani sednout do vany - jen se sprchovat a sex byl taky zakázaný. Fakt je tam riziko infekce. Ale injekce na ředění krve mi naštěstí nedávali 🙂

sonka.77
25. bře 2010

Jaspino, proč "naštěstí" ty injekce na ředění krve? Vždyť to je prevence proti emboliím, které hrozí při každé operaci/narkóze.

natulaaa
25. bře 2010

mám slíbeno jít domu zítra,tak jsem zvědavá,už jsem si myslela,že pujdu dneska,ale cysta byla velká,takže tu ještě sem .Jinak cysta 12cm s kousičkem vyječníku a pár malinkých srustíku,Takže tak, no nic moc,ale už to seru,mám to za sebou a prý vzali jen kousíček toho vaječníku a prý tu neduležitou část,takže funkce by měla být zachována.Tak dobrou,jejda,už jedenáct skoro a mi se vubec nechce spát