Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

akatka
19. únor 2009

natuska: ahoj, Dr. ma asi pravdu, ze ak mas zrasty, tak tadial neprejde vobec nic... Mne tiez navrhoval IUI, ale moznost bola aj laparka. Vybrala som si po 2 rokoch a roku odkladania laparku a uz sa trasiem na utorok, kedy idem na prijem... dufam, ze mi to tam vsetko pekne upracu a mimi potom uz pride. drzim ti palce, nech mas IUI uspesne 😉

ivanalysonkova
19. únor 2009

ahoj holky, mám dotaz. Tento týden jsem absolvovala laparku. Chci se zeptat, jak laparka ovlivňuje cyklus? Je možné, že můžu mít pozitivní ovu test? Ovu bych normálně měla mít dnes nebo zítra. díky

gucci
19. únor 2009

ivi: hlavně po laparce bys asi neměla hned sexovat ne?
nám říkal dr., že máme počkat do ms a pak se můžem zase normálně snažit
MS mi přišla normálně, ani cykly se mi nezměnily

larri
19. únor 2009

ivi,ja mam cyklus 35 dni,po laparce prisel 36den a pak 24 a dalsi,to jsem po odberech vajicek 22den.Laparku jsem mela v prosinci,takze kazdy mesic jinak.

ivanalysonkova
19. únor 2009

gucci: mě dr. říkala,že máme tak aspo'ň týden vydržet,sexovat nebudeme,jen mě zajímalo,jak je to s cyklem. 😉

gucci
19. únor 2009

Ivi: a zjistili ti na laparce něco?

ivanalysonkova
19. únor 2009

gucci: nějaké ložiska endometriozy ☹, v Pondělí jdu na stehy,tak se s Dr. budeme domlouvat jak dál. Jinak vejcovody průchodné 🙂

gucci
19. únor 2009

ivi: no tak to máš super, hlavně, že máš OK vejcovody, malé ložiska endošky má snad každý, já taky, mě je odstranili, snad všechny

elana
19. únor 2009

Já myslím, že laparka cyklus neovlivňuje určitě vůbec...ostatně cyklus je víceméně chemická záležitost a laparka mechanická, pokud se neudělá kyretáž dělohy (což se rutinně určitě nedělá), tak cyklus běží tak, jak začal. Jinak se snažením, mně neřekl nikdo nic, ale předpokládám, že jak se na to kdo cítí, ať sexuje, nakonec je spousta holek, co jim po laparce už MS nepřišla 😉

pipinka
22. únor 2009

ahoj holky, jsem po laparoskpii a je vše v pořádku, tak jsem ráda.Odstranili mi jen nějaké srůsty a je to ok.Dnes jsem z ničeho nic začala trošku špinit.Je to normální, nebo mám jet ihned k doktorovi?Jsem z toho docela rozhozená.Děkuji za odpovědi

awe
22. únor 2009

pipinka, spinenie po laparke tak 3-4 dni je normalne...
co sa tyka MS, mne prisla normalne, aj ked lapar. a hyster. je operacny zasah do oragnizmu a pre niekoho to moze byt sok, pre ineho nie a podla toho aj pride MS na cas alebo sa oneskori 😉

elana
22. únor 2009

Pipinko, je to normální, tělo se trochu čistí. Já i maličko krvácela, ale fakt tak jedna, dvě kapky za 24h, ale byla to opravdová krev. Navíc někdy odchází i ta barvička, kterou kontrolovali průchodnost.

nelia
22. únor 2009

Pipinka, neboj sa, špinenie po laparke nie je nič neobvyklé. Aj ja som špinila až do menzesu a Dr. povedal, že je to normálne.

pipinka
22. únor 2009

holky děkuji moc, měla jsem fakt strach

akatka
22. únor 2009

pipinka a ako sa to dalo zvladnut? v pohode? je to lepsie ako ten strach pred tym? a este by ma zaujimalo, ked ta prepustili, ci ta to este bolelo... v akom stave si odchadzala z nemocky? zvladla by som to BUS-om domov? dik, papa 🙂

pipinka
22. únor 2009

ahoj akatka, dá se to zvládnout. když mě vezli na sál, měla jsem nepopsatelný strach. Na sále si se mnou sestřičky povídali, připravili mě, pak mi něco píchli a už nevím nic.Není se čeho bát. po zákroku jsem druhý den málem omdlela ve sprše, takže do ní nechvátej, jen si pěkně odpočiň. Druhý den po operaci jsem trochu zvracela ale pak už to bylo v pořádku. Já na tvým místě bych to BUSEM neriskovala.Budeš mít strašně nafouklé bříško, nebudeš se moct pořádně narovnat a budeš stále unavená,tak si radši obstarej odvoz.Já jsem dnes druhý den po operaci a když někde dlouho stojím, tak se mi začne motat hlava a musím si sednout, tak to neriskuj.Byla jsem ráda, že pro mě přijel přítel,sama bych to určitě nezvládla. Jo a hlavně se neboj, není čeho. Po operaci ti píchnou injekci proti bolesti a pak uz jen odpočíváš a spinkáš 😉

akatka
23. únor 2009

dakujem pipinka... ja sa urcite ozvem, ked sa vratim.. no s tym BUS-om to nebol moj napad, manzel pre mna pride... len aby som vedela argumentovat, tak preto som sa pytala... ty si ale nejak skoro doma po operacii? 😉
este raz dakujem papa

akatka
23. únor 2009

a este ma napadlo, ci si sa sama doma holila... a teraz take blbe 😅 , ze ci uplne... 😕
dik pa

nelia
23. únor 2009

Ahoj Akatka... radšej sa uplne ohol, ak nechceš, aby Ťa sanitáry/ky holili 😝 .. ku mne sa sanitárka prišla spýtať, či som oholená.. ja že ano a musela som si stiahnuť gaťky, aby skontrolovala ako 😝
Ja som 3 týždne po operácii a už som aj zabudla, že som na nejakej bola.. takže sa fakt ničoho báť nemusíš.. V pupku mám len maličkú jazvičku 😅

pipinka
23. únor 2009

ahoj Akatka, já měla stejný případ jako nelia.Ještě mě zkontorlovali.Mě operovali v pátek a v neděli ráno mě pustili domů.Dnes jdu na vyndání stehů 😉
Hlavně se neboj, nic to není 🙂

lenka_bohousek
23. únor 2009

Ahoj Pipinko, chtěla bych se zeptat, jestli jsi byla na laparce v nemocnici v JH nebo někde jinde. Možná mě to v budoucnu také čeká a JH-nemocnici jsem neslyšela moc chvály. Díky 🙂

pipinka
23. únor 2009

ahoj Lenko, byla jsem v Jindřichově Hradci a byla jsem tam spokojená. Sestřičky i lékaři byli příjemní a velmi vstřícní.

pipinka
23. únor 2009

holky jak dlouho jstze byli v pracovní neschopnosti? A měli jste vycházky? Děkuji za odpovědi 😉

nelia
23. únor 2009

Pipinka, ja som si zobrala dovolenku, takže som nebola na PN. V stredu ma operovali a ďaľší týžden vo štvrtok som nastúpila do roboty.

larri
23. únor 2009

pipinko,ja mela neschopenku tri tydny,ale mela jsem v tom vanoce.Jinek 14dni bych byla doma.Vychazky jsem nemela prvni tyden,ale byla jsem domluvena ze sestrickou,ze muzu chodit ven na chvilku.Ale rikala,ze jsem si mela vychazky napsat,protoze je lepsi,kdyz po laparce mas pohyb.

matelko1
23. únor 2009

pipinka ja som po laparke bola doma 4 dni a potom som nastupila do prace.

elana
23. únor 2009

Já jsem to měla jako Nelia-řešila jsem to dovolenou, ve Čt jsem nastupovala do nemocnice, v Pá mě operovali a další týden jsem měla dovču, tj. celkem jsem jí "vyplácala" 7 dní...ale fyzicky bych byla klidně mohla do práce třeba hned v to pondělí, nemám náročnou. Podle mně po laparce ty tři týdny, které se normálně dávají, jsou naprosto zbytečné...(pokud je výkon a pooperační stav bez komplikací).

janemari
23. únor 2009

ahojte.Ak sa mozem pripojit,ja som bola na laparke v novembri.Chodila som uz v ten den ked ma operovali,po prebudeni sz narkozy som dost zvracala ale potom to uz bolo ok.Prve dni som vsak bola dost vycerpana takze trochu som chodila potom lezala a tak dookola.

larri
23. únor 2009

Pipinko,zalezi na tom co ti delaji a jakou mas praci.Ja delam v restauraci a 12hodin bych teda nedala.U mne to bylo ale spis psychika nez o bolesti.A ted jsem to poznala u ivf.Nebolelo mne nic,ale ten pocit,ze se to nepovedlo,to boli. ☹

pipinka
23. únor 2009

jsem zpatky od lékaře.Za týden jdu na vyndání stehů a budu doma nejmíň 14dní, jelikož v práci tahám těžké bedny,takže budu odpočívat 😉

larri, neboj, určitě to někdy vyjde.držím palce 😉