Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

miluse
1. pro 2008

Chtěla jsem se zeptat, holek co to mají již za sebou, po jak dlouhé době vám vyndaly stehy?Mě po 8 dnech, ale začalo mi to hnisat... obávám se že tam malou jizvičku asi mít nebudu ☹

campi
1. pro 2008

miluse: stehy po 7 dnech u gyn. Hnisání se naštěstí nekonalo, hodně jsem při sprchování potírala rány obyčejným mýdlem - ale nevím, jestli to bylo zrovna to, co pomohlo. Asi radši zavolej dr., at se toho hnisání zbavíš co nejrychleji.

jovi
1. pro 2008

ahoj holky, přidám svou trošku do mlýna.. týden jsem po laparoskopii - chrompertubace. Vše ok, narkozu jsme blbě snášela, sice jsme nezvracela, ale měla jsem hodně nízký tlak, takže jsem při každém pokusu o vstaní z postele šla k zemi. Na stehy jsu po týdnu a a bych předešla hnisání jizviček - jsou opravdu malé, jedna v pupíku a druhá v podbřišku, velikost asi tak 1 cm, tak si je potírám lihem, kterým se čistí miminkům pupíky. Teď po týdnu se cítím v pohodě, ramena mě vůbec nebolely, jen jsem měla trochu nafouklé břicho a asi 4 dny, ze mě vytékala ta kontrasrní látka. Měla jem z toho obavu, ale opravdu to nic není. Ještě se vás zeptám. Doky mi povídal, že 1. sexík po laparce mi určí lékař, po jaké době jste mohly sexovat?

miluse
1. pro 2008

Campi já ráno byla u obvodáka a dal mi na to černou mast a framikojn. Mě právě řekly, že to moc namáčet nemám, tak nevím... koukám co doktor to jiný názor.

Jovi, mě doktor říkal, že sexovat tak po 2 - 3 týdnech. Když jsem se ho zeptala, odky se znovu můžeme snažit tak říkal, že taky tak... a někdo zas říká, že by ten první měsíc po laparce bys neměla otěhotnět, tak nevím 😕

campi
1. pro 2008

miluse: ja mýdlovala, zdálo se mi to logické, že se tím vysušuje kůže a pak to líp vysychá. Ale taky je to prý hodně individuální, každá kůže reaguje jinak, někdo je obecně citlivější. Framykoin Ti určitě pomůže, tak hezky maž🙂

jovi: říká se, že by měla proběhnout 1. očistná menstruace. My jsme veverkovali asi 10 dní po laparce (ale já měla jen diagnostickou, nic mi tam neodstraňovali ani nevrtali).

carole
1. pro 2008

Miluse: stehy jsem měla týden, pak mi je vyndali, prý už byly zarostlé ☹
Sestra mi poradila natírat se pleťovým mlékem, aby to zvláčnělo, docela to pomáhá.Na solárko raději ne, jsou po tom bílé fleky..

jovi : do MS abstinence styku ,potom na to vlítnout s pozitivním výsledkem 😎

saharka_78
1. pro 2008

Ahojky holky.... chtěla jsem se zeptat... jdu teď ve čtvrtek na laparoskopii diagnostickou.. průchodnost.. a hysteroskopii.... nevíte, jak dlouho tam budu muset být ???.... Nebo to ráno udělají a večer už půjdu domů ??? díky za radu...

elana
1. pro 2008

Tak rychlý to zas nebude...většinou se hospitalizuje na 2-4 dny, záleží na nemocnici. Já po slepáku šla domů 2. den (ale na protekci, jinak by mě pustili 3.) a teď mě čeká laparka s cystou a to mají v pátek dělat a v neděli nebo v pondělí mě mají pustit.

saharka_78
1. pro 2008

elana... díky moc za odpoved... myslela jsem, ze snad na vikend bych mohla jit domu.... no uvidime... docela uz ted mam strach, vim, ze to asi nic neni.. ale stejne to ve mne je...

elana
1. pro 2008

Není to nic, neboj se...

To je normální mít obavy, já už sice vím, do čeho jdu, ale přesto, nebýt cysty, tak bych se k laparce neodhodlala a to bych jí potřebovala (myslím diagnostickou) taky jako sůl🙂 (srůsty mám po té první a vím o nich a nejspíš je to další z důvodů, proč se nám rok a půl nedaří).

saharka_78
1. pro 2008

elan... ty máš srůsty po laparce ??? to se stane,????? 😲

elana
1. pro 2008

No, to se bohužel právě stane 😖 a to tak, že hodně často, dr. mi to vysvětloval tak, že i když jsou ty ranky malé, tak tělo jak je z toho vykolejené, tak nastartuje masivní hojivý proces a holt to "přeroste" i místa, která zasažena vůbec nebyla. Takže mně se napravo, kde byl slepák, udělaly tak velký srůsty, že jsou coby bílá fibrózní pole vidět i na uzv...

Proto se doporučuje opravdu po ní co nejrychleji otěhotnět, pokud je v pořádku spg tak fakt co nejdřív zkusit alespoň IUI, oni ty vejcovody během testu tak jako protáhnou a vajíčko jima pak dobře putuje. Ten efekt bohužel trvá max. 3 měsíce.

saharka_78
1. pro 2008

no nám SPG vyšel na výbornou... tak doufám, že to půjde pak dobře... díky moc za radu... jsi hodná...

elana
1. pro 2008

Tak to snad potom už půjde, prý je to jak pohnojený.

Tak ať Ti to dobře dopadne!, za týden touto dobou už budeš laparkový mazák 😉

saharka_78
1. pro 2008

to teda jo...... 🙂.... a myslíš, že se můžeme hned pak po lpsk snažit??... nebo jednu ms počkat... ?..

elana
1. pro 2008

Myslím že se říká nesnažit se hned teď, tento cyklus, ale ten další už ano. Přece jen ať se tělo dá maličko dokupy, ono ani to milování by týden po operaci nemuselo být moc košér...

elennka
1. pro 2008

No my veverkovali taktéž cca týden po laparce... mě dělali driling vaječníků a doktor řekl, že můžeme veverkovat hned jak budu mít chuť... / nedělali mě hystero../... Jinak na hnisavé jizvy je dobrá Betadina mast nebo Framykoin, na dezinfekci peroxdid vodiku nebo Betadina roztok. A sprchovat a umývat obyčejným mýdlem...

saharka_78
1. pro 2008

elennko.. a jak dlouho jsi tam pobyla ,??

elennka
1. pro 2008

já jsem byla v nemocnici 2 dny, v neděli odpo příjem, po operace, úterý dopoledne doma../ po domluvě, jsem zdravotní sestra a měla jsem zajištěnou péči doma/.. jinak jsem po týdnu byla o.k. a chtěla jsem do práce... / doma po laparce jsem byla 10 dní/.

saharka_78
1. pro 2008

tak to jo.... umluvím je.. 🙂... díky holky... mooooc 😉 🙂

miluse
2. pro 2008

saharko, já tam byla 4 dny, ale druhý den by mě klidně pustili dom, jenže mě po narkoze ještě bylo blbě. Zpravidla pouští druhý den po operaci pokud ti nic není. Primářka mi říkala, že hospitalizace 3 - 5 dní podle stavu pacienty po opereci. Já nastupovala ve středu a v sobotu dopoledne šla dom. 😉

campi
2. pro 2008

Saharko: ja byla taky na diagnosticke a domu jsem sla 2. den po zakroku. A odpoledne jsme odjeli do Spindlu. Tam jsem se pohybovala jenom po hotelu a asi pul hodiny se brodila snehem a vsechno v pohode. V den zakroku cloveka nepusti kvuli narkoze. Ale pry se da objednat na hydrolaparoskopii, ktera je setrnejsi a po te se pousti hnedle domu (v Pze se dela treba v Pronatalu).

elisa80
2. pro 2008

ahojte ako skoro po lapar ste dostali menstr,,,ja som bola na odstr endo cysty??? ☹
a ako dlho trva cistenie

miluse
2. pro 2008

elisa, mě doktor řekl, že bych ji měla dostat v termínu, popř. max. do 6 týdnů od zákroku

campi
2. pro 2008

eliso: m. jsem dostala v terminu, presne si nepamatuju, ale nebyla tam zadna odchylka.

kuspitka
2. pro 2008

ahojte ja idem vo stvrtok na laparku neviet mi napisat ako to prebieha po laparke

campi
2. pro 2008

kuspitka: myslis primo po laparce v nemocnici nebo rezim po prichodu domu? Taky zalezi na tom, jestli ti tam vevnitr budou neco rezat nebo nee. Nebo mas jenom diagnostickou?

kuspitka
2. pro 2008

tak ja neviem ci aj nieco mam chodiem na umele oplodnenie a chceli sme pred tym ako pojdeme na ineseminaciu ist na laparku.
ale neviem ci mi nieco budu robit...
myslim po zakroku... aj ked mi nic nebudu robit budem mat nejake bolesti???

saharka_78
2. pro 2008

ahojky...miluse, campi... děkuju moc za rady.... jdu také ve čtvrtek... počítám, že mě v pátek pustí domů... a byly jste na neschopence, nebo jste hned chodily do práce ????

kuspitka
2. pro 2008

saharka tak aspon viem ze niekto tiez budem mat laparku ako ja