Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

lulu10
7. únor 2012

@gerdusha tak ona uz pride, u mna vzdy zaberie: cervene vino, horuca sprcha a sex 😅

kacena85
12. únor 2012

@lulu10
@gerdusha

ahojte baby neviete mi poradit?po roku a 2 mesiacoch mi konecneeeee prisla mrcha, od kyretu nebola, kyret mi robili vo feb minuly rok
bola som na pohotovosti a ze to je ok, ze to je menzes, ale ja mam mat zajtra rano hysteroskopiu, neviete robi sa zakrok aj ked krvacam?dakujem za kazdu info

nelly3
12. únor 2012

@kacena85
ja si myslim, ze na hysteroskopiu urcite nemozes ist ked mas menzes, ved to ti idu pozriet maternicu, ja som bola minuly rok na hysteroskopii a to som bola myslim v strede cyklu, to sa asi ani nerobi hocikedy hysteroskopia.

kacena85
12. únor 2012

@nelly3 ved preto mi to je divne, vcera ked mi konecna na moje velke prekvapko mrcha dorazila tak dr na pohotovosti povedala, ze sak dojdite a uvidi sa, ved mozno pondelok uz krvacat nebudete.ale malo by sa to urobit ze ked som uz objednana, tak neviem ci mi sama nevedela na to odpovedat alebo chcela len pockat co dalej.dnes o dost viac krvacam, ani sa necudujem po roku

gerdusha
12. únor 2012

@kacena85

mne viacero lekarov potvrdilo, ze hysterka sa robi az PO menzese, najlepsie 5-10 DC

evikj33
12. únor 2012

ahoj holky,nezlobte se že sem lezu,ja řeším take laparku,ale tu lekař zavrhl,že mam plast.břišní stěny a nemuseli by se dostat dovnitř,tak mam žádanku na hysterosalpingografii a když jsem tam volala,bylo mi řečeno že to musí být krátce po menses cca5-10den,aby to nezasáhlo do ovulace a nepoškodilo případné těhotenství.

fori
12. únor 2012

já byla na obojím, dělali mi to najednou, těsně po ms. cca 7dc.

@evikj33 a těhotná být nesmíš, když jdeš na hysteroskopii.... vždyt ti lezou do dělohy

evikj33
12. únor 2012

@fori ja nemyslela těhotenství o kterém už víš,myslela jsem že při Ovu.muže dojít k početí,proto to má být před.

fori
12. únor 2012

@evikj33 no jasně, já tě špatně pochopila, já si pro jistotu dělala ještě test... i když jsem ms normálně dostala.

shooping
12. únor 2012

ahojky cmuco tenhle pripad se stal i me dvakrat tak ze sem prisla o oba vejcovody moje rada zaplat si ivf mimotelni oplodneni a mas klid protoze pokud si ted tehotna mimodelozne tak setito muze opakovat me seto stalo dvakrat do roka a nemuzu se stoho spamatovat a to mam jen jedno 15 tilety dite a noviho pritele

tina74
13. únor 2012

@sedmitecka Tak jak jsi dopadla? Je všechno v pořádku?

sedmitecka
13. únor 2012

@shooping ahojda, jen upresneni, ani IVF ti neda zaruku, ze neotehotnis mimodelozne, naopak, pri IVf je statisticky jeste vetsi riziko mimodelozniho nez pri prirozenem poceti, nikdo nevi proc, ale je to tak ☹

@tina74 ahojky, jj, je to za mnou, doodstraneny srusty na strevech, ale neco tam nechali, hrozilo poraneni streva, tak to neriskovali ☹ ale jinak bych mela byt opravena 🙂
loziska, ktera sla, byla vypalena a prepazka v deloze taky doodstranena....probehlo to v pohode, nic me nebolelo, hned jsem byla fit a dnes uz funguju uplne normalne, jen tedy dodrzuji sestinedeli......
ceka me jeste na 3 mesice lecba Visanne, hormony na endometriozu a abych nemenstruovala a pak snad nekdy IVF.......dokud je brisko pekne vycistene 🙂

sedmitecka
13. únor 2012

@silvi34 ahoj, jsem dva tydny po laparoskopii a ty tvrde boulicky pod jizvickami mam take, nic to neni, pokud nejsou zanicene a neboli, samy vymizi a rozmasirujes je, mela jsem je i po prvni laparce v zari loni 🙂

lucinkao
13. únor 2012

ahojte man by zaujimalo ako ta laparoskopia prebieha mna to tiez caka ale akosi sa k tomu neviem odhodlat 😀

kaculkadraculka
13. únor 2012

ahoj, tak 1.3. mě čeká laparoskopie + chromopertubace + drilling vaječníků. Nějak jsem to tady pročítala, tak asi i vím do čeho jdu. Mám PCO, bez léků nemám menzes. Tak snad mi to pomůže ... 😕

buba13
13. únor 2012

@kaculkadraculka neboj. pomoze ti to. aj nam to pomohlo 😉

kaculkadraculka
13. únor 2012

@buba13 díky, nebojím se, jen malinko 😀 a tobě dělali co?

buba13
13. únor 2012

@kaculkadraculka tak to je fajn, neboj sa ani malinko 😀 laparku. osetrenie vajecnikov, laserom a prieskum vajickovodov ci su priechodne. a tiez mam pco

lulu10
13. únor 2012

@sedmitecka ahoj uz mas po kontrolnej laparke? ako si dopadla? kedy sa mozete zase snazit? ja idem teraz v stredu na kontolnu hystero... mam aj obavy ci sa to tam vsetko dobre a pekne zrastlo...

kaculkadraculka
13. únor 2012

@buba13 a brala jsi před operací nějaké léky?

sedmitecka
13. únor 2012

@lulu10 ahoj, ano, jsme dva tydny po kontrolni laparo ahystero a je mi fajn 🙂 funguju normalne, jen dodrzuji sestinedeli, takze bez vany, sexu a nic tezkeho nenosim, jinak normalni rezim 🙂
probehlo to ok, snad jsem opravena 🙂
snazeni jeste nebude, protoze mam opet telisko kvuli prepazce v deloze, ktera se jeste musela doodstranit a ted budu mit jeste tri mesice hormonalni lecbu endometriozy, pak se uvidi.....akorat se to hodi, protoze nastupuji do nove prace, takze budu mit stejne tri mesice zkusebni dobu 🙂

lulu10
13. únor 2012

@sedmitecka mna to caka v stredu, ale dufam ze uz nic nebudu musiet odstranovat... ja som teliesko nemala tak cakam aky bude vysledok hystero,

evikj33
13. únor 2012

Ahoj holky,stalo se vam někomu,že se nepodařilo laparo,a řekli vám že to nešlo,protože jste tluste?Ma sestřenice tak dopadla,říkala že před,zakrokem nikdo nic neměl ajak se probrala ,ptala se dr.jak to dopadlo a on ji sjel,že nijak,protože je tlustá,nedostali se kam potřebovali.Tak mně to trochu děsí,taky nejsem zrovna štíhla,navíc mam po prvním dítěti plastyku břišní stěny.Lekař mě po neuspěšne lečbě poslal na Hysterosalpingografii,ale tím se pouze zjistí zda jsou vejcovody pruchodne.Tak jsem zvažovala diriling,mam PCO,taky bez hormonu,nemenstruuji ani neovuluji a 1IVF byla špatná stimulace,odebrany 2OOCYTY,ale jen jeden zraly a ten se neoplodnil,na ET nedošlo.Nechci zas na IVF s nejasným koncem,když mame 1dítě přirozeně bez problému,a po porodu se to nějak zvrtlo a už přes 4roky jedu s malyma pauzama na hormonech,bez uspěchu.

shooping
13. únor 2012

@sedmitecka ahojky ja vim ze u ivf jeto vic imodelozni ale ume to asi uz nehrozi proto ze sem uz tyden po odstraneni i druheho vejcovodu no abych upresnila v jednom roce 2 mimodelozni tehotenstvi a to mi doktori rikali nemusite se bat za pul roku to muzete skusit zas pred prvnim mimodeloznim tehotenstvi sem byla na laparoskopii kvuli tomu jestli mam pruchodny vejcovody mela sem vsechno bylo v poradku .tak chci skusit ivf v zahranici jak to chodi tam.jinak ti preju brzky uzdraveni a aby ti vyslo miminko pres ivf

kaculkadraculka
13. únor 2012

@evikj33 já silná tedy nejsem ale mám PCO, já mám syna po inseminaci, která se nám povedla napoprvé. Já jsem se po konzultaci s Dr. rozhodla pro ten drilling a uvidíme....

evikj33
13. únor 2012

kaculkadraculka Moc prosím dej mi vědět jak ti to dopadlo,uvažuju otomto postupu,a překvapuje mně že mi to nikdo nedoporučil,když hormony nezabraly a IUIbylo neuspěšne.A stou vahou mam pocit to lekaři používají když si s něčím neví rady.Známe řekli že nemuže otěhotnět protože je hubená a dnes ma 2děti a druhé že je obézní a proto to nejde a ma taky 2děti.Obě otěhotněly přirozeně

silvi34
13. únor 2012

@sedmitecka Ahoj, dakujem za spravu ked to prestane boliet budem sa snazit rozmasirovat si to..uz som kludnejsia dakujem

silvi34
13. únor 2012

Ešte pridávam moju skúsenosť..v roku 2010 som bola na hysteroskopii, nie nebolelo to, nemáte sa čoho báť. Odstranili mi nejaké srůsty a na 2 mesiace dali dovnútra teliesko danu, ako prtevenciu...až následne som našla stranku www.srusty.cz. Existuje totiž gel Hyalobarrier, ktorý vám možu aplikovať pri operácii /revize, hysteroskopii, pri odstraneni endiometrozy, operácie v dutine brušnej../. poisťovna ho žial nehradí, ale vyberanie telieska Dany bolo omnoho horšie než tá hysteroskopia, škoda, že som tu stránku neobjavila skor. Nie je to malá suma, ale tá bolesť bola omnoho vetšia...rozhodne by nám ošetrujúci lekár mal dať na výber, alebo nás aspoň informovať o tejto možnosti....

buba13
14. únor 2012

@kaculkadraculka vobec ziadne lieky. vecer som uz nejedla po 6h a rano som nemohla ani uz pit. na operacke ma napichli a uz som citila ako zaspavam a vstavala som ako keby po 5 minutach spanku. takze pohodicka a ani z narkozy mi nebolo zle. akurat ma zacali boliet ramena, ale to z toho plynu ako ma nafuklu, tak mi teta (zdrav. sestra) kazala mat ruky hore a bolest odisla do dvoch dni 😉

kaculkadraculka
14. únor 2012

@buba13 a ovulace ti přišla sama? nebo tě stimlovali nějakými prášky - Clostylbegyt nebo něco takového?