Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

lilli1
16. lis 2007

Ahoj Evi. To jsi mě překvapila. My máme po laparce dodržovat šestinedělí.. ☹ . Teda, prý máme počkat do prvních měsíčků. Jinak s tím krvácením jsem problémy neměla. Trochu jsem špinila - tak 2, 3 dny. Jinak nic.

evikmi
16. lis 2007

hmm, já věděla, že musím mít zase něco extra 😀 já šestinedělí nemusím dodržovat, protože se mi do dělohy jenom podívali a nic tam nedělali...nic mi nezjistili, vše průchodné, jen trochu vaječníky,které prý vypovídají o anovulačním cyklu, tak mi popropíchávali vaječníky a prý by to mělo pomoci a odejít i pár vajíček

evikmi
16. lis 2007

jo a ještě jeden dotaz...měla tu některá z vás po laparce modřiny kolem jizev? mně se udělaly kolem pupku a kolem jizvy nalevo modřiny a nevím, jestli to j enormální,objevily se mi až dnes, když jsem už doma,tak nechci hned letět zpátky za dr

lilli1
16. lis 2007

Evi, mně taky nic nedělali a všechno bylo v pořádku ☹ . Tak mám pocit, že jsem propásla jeden měsíc. Ach jo.. ☹ . Já měla jen jednu dirku - v pupíku. A asi o to krásnější byla ta modřina. Vůbec si s ní nelam hlavu, mně hrála všema barvama. 😀

evikmi
16. lis 2007

už jsem se lekla,že se něco stalo, a že budu muset zpátky do nemocnice...ufff jsem si opravdu oddechla!!!

lilli1
16. lis 2007

Ne, neboj se. Tak držím pěsti, aby už to krvácení přestalo a mohli jste se snažit o mimíska 😉

evikmi
16. lis 2007

děkuji, snažílkování je na tom všem nejpříjemnější 😀 😵 hlavně,aby brzo přišlo mimišenko, to samé přeju i já Tobě

lilli1
16. lis 2007

Děkuji. Snad, snad se dočkáme 😉 .

haninka
16. lis 2007

Ahojda,
i já jsem měla velikánskou modřinu v jizvě u pupíku..vybarvila se až 2. den po operaci a nejbarevnější byla až doma..týden po laparce ji pořád mám, ale už se vstřebává 🙂

Můžeme se začít snažit až po 2 týdnech. Nikdo se se mnou o tom nebavil, takže jsem se jen zeptala sestry před odchodem.. 😒

julietka
16. lis 2007

ahoj haninka, lilian, naozaj som mala na mysli doslova odstranenie vajickovodov. Mne robili len diagnosticku laparku na ziadost odporucenia od doktora. Ked som jej priniesla vysledok z operacie tak sa ma spytala ze preco som si nedala vyoperovat vajickovody ked su nepriechodne. Preto som chcela vediet ci niekto ma niekto za sebou laparku a zistili vam nepriechodne vaj. A ci sa podarilo napriek tomu IVF. Mne totiz povedali ze je mensia sanca IVF ak mi ich tam nechali ☹
Vraj spriechodnenie neexistuje..

lilli1
16. lis 2007

Julietko, mně při laparce nic nezjistili. Vše je v pořádku. Ale před operací jsem podepisovala papír, že souhlasím, aby mi odstranili vejcovody, v případě, že budou neprůchodné. Také mi řikali, že pokud bude jeden zdravý a druhý poškozený, že to ovlivňuje funkci toho zdravého a doporučili by ho vyoperovat. Tak nevím ☹

evikmi
16. lis 2007

lilli1: ten papír musíš podepisovat vždycky...je to vlastněkrytí doktorů, abys je v podstatě nemohla žalovat za ublížení na zdraví...nebo tak něco

chiwule
16. lis 2007

holky, to zní dost děsivě! podepsat doktorům čistěj papír, že můžou vyoperovat úplně všecko je šílený!

evikmi
16. lis 2007

nene,to je provdu jen jištění pro pány doktory. zbytečně Ti nic nevyoperujou, protože by to stálo peníze!!a ty,jak ted pořád slyšíme, mají v lékařství málo 😉
takovej papír musíš podepsat před každým zákrokem,i před blbým slepákem. ten papír je to nejmenší zlo

chiwule
17. lis 2007

no stejně se bojím... v textu, který podepisuju před zákrokem, je napsáno že můžou provést zákrok podle svého uvážení. 😠 Blbý je, že o peníze jim vůbec nejde, oni si umí zdůvodnit proč co dělají, takže pojišťovna zaplatí vše...a když ti vyjmou nějaký orgán, je to nevratný proces 😠 holky já se tak bojím! 😕

haninka
17. lis 2007

No, myslela jsem, že když jsou neprůchodné vaječníky, tak že se zprůchodní tuším tím drillingem, nebo jak se tomu řiká. Takže jsem předpokládala, že v příp. neprůch. vejcovodů dělají něco podobné..prostě udělám díru a je, ne? 😅
..podepisovat papír, že mi je kdyžtak můžou vzít je dost depresivní. Já naštěstí podepisovala jen papír, že souhlastím, že se z narkózy už nemusím probrat, a že souhlasím aby v případě problémů doktoři udělali cokoliv pro záchranu života..a ani to mi zrovna nepřidalo. Ale je mi jasný, že se musí i oni něčím krýt.. 😒

chiwule
17. lis 2007

haninko, nechci zlehčovat tvou situaci nebo ostatních holek, kterým odebírali vejcovody nebo vaječníky, ale to pořád není tak zlý - vajíčka můžeš mít z druhé strany vlastní a nebo od dárkyně. Ale bez dělohy je to v pr.deli! 😠

haninka
18. lis 2007

Chiwule,
to máš určitě pravdu, ale teď jsem mimo..hrozí tu někomu, že mu vezmou dělohu?? myslím, že jsme se bavili o vejcovodech.. 😒

chiwule
18. lis 2007

haninko, já to zmiňovala v souvislosti s tím nevratným odebráním orgánů.to jestli definitivně hrozí nebo ne uvidím až podle toho jak dopadne právě hysteroskopie a kyretáž a na výsledcích z histologie...jsem z toho dost nervozní a tak jsem se tu byla vyptat jak se obvykle postupuje u podobných operací... 😕 omlouvám se, jestli otravuju...

haninka
19. lis 2007

Ahoj Chiwule,
určitě neotravuješ, jen se mi zdála tvoje odpověď drobíček ostrá.. 😒
Na to nejhorší ale nemysli..prostě to dobře dopadne.

H.

chiwule
19. lis 2007

díky haninko, už jsem víc v klidu, ten první šok nic moc...se omlouvám, jestli jsem byla protivná 😒 😉

lillian
19. lis 2007

Baby, ja som v šoku, keby som vedela, že pri nepriechodných vajcovodoch mi ich vezmú, tak na laparku ani nejdem. 😨 Kolegynka mi spomínala, že keď ona bola na odstraňovaní zrastov na vajcovodoch, ich spriechodňovali nejakou látkou. Vtedy to bolo ešte za komunistov a dalo sa ich spriechodniť. Myslíte, že sme šli smerom vzad? To je vážne sila. 🤐

roasha
19. lis 2007

lillian nie,vajcovody nevezmu len tak.pri nepriechodnosti sa robia"prefuky",ja som mala mimom.teh.,a mam oba vajcovody,nemuseli mi vziat nic,a po hsg kontrole je vsetko ok.musela si to mat vaznejsie. ☹

lillian
19. lis 2007

mne nic nevzali, chvalabohu, len som sa nalakala po precitani prispevkov.

julietka
19. lis 2007

lilian tou tekutinou sa nespriechodnuju vajcovody ale len sa zistuje ci su priechodne. Dopocula som sa ze uz sa ani prefuky nerobievaju, vraj to nema vyznam lebo za dva mesiace su v takom istom stave 😒

julietka
19. lis 2007

vraj ked su vajcovody naplnene nejakou tekutinou ktora sposobuje zapaly /vola sa to sa saktosalpinx. A tato tekutina sa vraj zvykne vylievat do maternice a brani tak pri uhiezdovani embrijka pretoze sa tou tekutinou infikuje

lillian
19. lis 2007

ja som si práve myslela, že to je iná tekutina, ktorou sa zrasty odstraňujú. Som rada, že som sa dozvedela ako to v skutočnosti je. Ja som našťastie bola na laparke s úspešným koncom, všetko bolo v poriadku. 🙂 Neviem, kde som mala hlavu, keď som o tom nepočula, ale priznám sa, ani lekár (či už môj gynekológ, alebo operatér) sa mi o tomto nezdôveril. 😒 Vďaka bohu, že som v poriadku.

gucci
20. lis 2007

Ahoj holky. Zítra mám nástup a ve čtvrtek jdu na operaci. Při ukončení operace mi dají do břicha roztok, který brání tvorbě srůstů. Více budu vědět ještě dnes, kdy jdu na poslední předoperační vyšetření.

campi
20. lis 2007

Gucci: tak drzim palce, at jsi brzy zase doma. Ja nastupuju pristi stredu.

grej
20. lis 2007

Holky já vám to závidím... já jdu až příští pátek na předoperační konzultaci 😒 Už abych to měla za sebou...