Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

kam
7. črc 2008

Chtěla jsem se zeptat, zda jste měli po laparce taky nafouklé břicho. Mě vypalovali endometriozu ve čtvrtek a pořád mám pocit, že jsem nějak moc nafouklá................. 😒

lenand
7. črc 2008

ja som s tím problem nemala alebo som si to nevšimla ale oni predtým ako operuju tak si to brucho nafuknu a napnia niečim neakím vzduchom alebo niečim ja presne neviem len viem že brucho je nafuknoté a tak robia laparku tak možno s toho maš ten pocit že maš nafuknuté brucho 🙂

lemulca
7. črc 2008

ahojky holky, tak se k vám přidávám... 🙂 v pondělí nastupuji do nemocnice a v úterý mi budou dělat laparku (průchodnost vejcovodů). Přiznám se, že se bojím - bude to poprvé co budu v nemocnici, nikdy mi nic neoperovali ani celkovou narkozu jsem ještě neměla. Po konzultaci v Pronatalu pokud budou průchodné tak ok, pokud částečně tak zprůchodnit a pokud bude některý úplně neprůchodný nebo zdeformovaný tak vyoperovat.
Jak vlastně laparka probíhá? Podle toho co vím tak mi dají narkozu a pak 3 dirky v břichu.... nebo něco dělají i spodem přes vaginu? Díky moc za info, jsem posr... až za ušima ☹

musilka
7. črc 2008

lemulca neboj se já se taky bála ateď je to přesně tejden co jsem po operaci. Vaginálně ti jen zavedou zrcadla klasicky jako na gyndě a pak ty tři ďubky je to v pohodě věř mi. Ty první tři dny to trochu bolí ale dá se to vydržet.

lenand
7. črc 2008

mne robili priechodnost sšte len teraz pred 2týždnami neboj sa neboli to už večer som išla sama na wc urobia ti 3dierky do bruška a potom takou modrou tekutinou skušaju priechodnost mne jeden spriechodnili ale druhý sa nedal ale nechali ho tam ja som sa tiež bala či sa preberiem z narkozi ale v pohode toto bola už moja 3narkoza 😉

zofik
7. črc 2008

já měla jen 2 dírky 😉 jo jo, není to tak hrozné.....

lemulca
7. črc 2008

musilko díky za odpověď - takže si tam lehneš zavedou ti zrcadla a dají narkozu (nebo i kapačku?) a pak se vzbudíš prostě už na pokoji? Já byla jen na malé 15minut.narkoze pri IVF...tak se bojím no...
ptala jsem se dr.a řekl mi že v pondělí nastoupím do nemocnice, v úterý mě budou operovat a když vše dobře dopadne tak ve čtvrtek mě pustí a v pondělí prý můžu jít do práce....

lemulca
7. črc 2008

lenand: a po narkoze ti neni špatně? Mě dr. říkal že když mi zjistěj že je nějaký zdeformovaný a už se nedá ani zprůchodnit tak že si ho mám nechat vyndat protože je tam stejně zbytečně a neotěhotním přes něj, navíc to že srostl je vlastně v těle od toho nějaká infekce která snižuje IVF - nebo lépe řečeno když budou vejcovody neopravitelné a vyndají je rovnou (než jít pak znovu na další operaci) tak je vyšší pravděpodobnost IVF. Prý vlastní zkušenost, s jeho manželkou 3x IVF a nic - stále si nechtěla nechat ty vejcovody vyndat až jí ukecat a hned pokus po tom těhu tak mu věřím...snad bude vše ok ☹

lemulca
7. črc 2008

jinak u nás indiopatická neplodnost, žádná příčina vše funguje jak má, manža skvělý spermio, u mě taky vše ok a 3 roky nic, 2x neúspěšné IUI a jedno IVF...jediné co mi chybí je laparka tak možná to bude v tom...

lenand
7. črc 2008

mne nebolo zle ani po jednej narkoze ale čo boli operovene zomnou v ten istý den tak vracali každí to zneša inač
neboj ono to bue ok laparka neni až taka strašna horšie ked ti rozrežu brucho tak to viac boli ja som mala oliverka na cisarsky tak to ju vetšia bolest ale všetko sa da nakoniec zvladnut mi ženy si musime vytrpiet aby sme mali detičky ale potom nato pri tích detičkach aj zabudneme 😉

lemulca
7. črc 2008

nejhorší je, že sousedka manželovo rodičů - 37 let, přes IVF otěhotněla a vše v naprostém pořádku, ukázkové těhu a porod v termínu - narodily se dvojčátka chlapeček a holčička císařem, a jí při tom nařízli močák a nevšimli si toho a druhej den umřela (chudák manžel, jeden den se dozví že má zdravá dvojčata a druhej den že mu zemřela manželka) a já v pondělí nastupuju na to stejné oddělení....ale manža mě uklidňuje že právě teď si dají 200x víc pozor...

takitak
7. črc 2008

no dosť smutný príbeh ...
ja som 3 t. po laparke. operacia v pohode, nepriechodné oba vajcovody, takže jediná šanca ivf. ale to už som ako tak predýchala. ináč ten druhý deň po laparke bol najhorší, bolel ma snád každý sval. a potom už ok. až terz 2 t po laparke som začala krvácať a krvácam už 11 deň a nie a nie zastaviť to. a ešte horšie je že mám také krče že sa niekedy neviem postaviť z postele. robili mi znovu horm. profil ale v piatok výsledky ešte nemalai dnes tam zase nemám lekárku a nemôžu mi ich dať. nemali ste niekto niečo takéto?

lemulca
7. črc 2008

takitak to je divný že takhle krvácíš... já vlastně ani nevím jestli ti ta laparka rozhodí cyklus nebo ne...
když je máš neprůchodné tak sis je nechala rovnou vyoperovat? Zvyšuje to prý IVF...

laskonka
7. črc 2008

ahoj takitak ja som po laparke krvalala hned ale to bolo vraj cistenie, vcera som mala dostat MS a nic, dufam ze pride co najskor lebo uz chcem ist na druhe IVF/ICSI.

kam
7. črc 2008

no mě bylo po narkoze zle, zvracela jsem. cyklus by se rozhodit neměl, protože se ta lap. dělá před ovulací a bylo mi sděleno, že se máme hned snažit. mě vejcovody neodstraňovali, jen vypálili endometriozu..a spodek mě nebolí vůbec. jen ten pupík...

lemulca
7. črc 2008

kam před ovulací? No jenže já jsem teď byla cyklus po IVF tak jsem ho měla o týden delší, takže mi OVU vyjde zrovna na operaci...

vladunka
7. črc 2008

ahojky,tak já už mám termín stanovený..8.8...krásné datum 😅
akorát jsem torchu zmatená..vychází to na pátek a já myslela,že nástup bvudu mít den před zákrokem..ale v papíru mám napsáno k přijetí 8.8...jaký vy máte zkušenosti v den nástupu se dělá zákrok nebo se primář upsal?? 😕

lemulca
7. črc 2008

kam to je divný, při tom když mi sdělovali termín tak se neohlíželi jaký den cyklu budu, kdybych to dostala tak jak jsem měla tak bych na laparku šla týden po ovu....
Vladunko: já mám nástup v pondělí 14.7. ráno v 7hodin a operace v úterý...

lenand
7. črc 2008

mne robili prefuk až tesne pred mrchou až po ovulacii že vraj vtedy to je najlepšie az po 20-23dni od mrchy tak neviem

vladunka
7. črc 2008

lemulca děkuji..raději si ještě zavolám..taky říkal nástup den předem a potom napíše tohle 😖

kam
7. črc 2008

no mě to tak řekla moje doktorka a i v nemocnici-lékařka co mě operovala mi říkala, že se dívala na to který den cyklu jsem..... Prý se to tak dělá z toho důvodu, kdybych náhodou byla těhotná, aby se zárodku nic nestalo...

lemulca
7. črc 2008

kam no tak to nevím, každopádně já těhu nebudu v den nástupu bych měla mít těsně před ovu a ovu na operaci 😀

janka30
7. črc 2008

Mne robili laparku 9 den cyklu, mala som cysty a hned mi robili aj prefuky, doktor mi tiez povedal, ze to musi byt v 1. polovici, aby som nebola tehotna. Teraz som 20 DC, na buduci tyzden cakam, ci dostanem, a ked som bola teraz v GF tak povedali, ze hned po 1. mrche sa mozeme snazit. Ak nie IUI alebo IVF. Ja som nastupovala v den laparky o 7 rano, ale bola som na jednodnovej chirurgii.

lemulca
7. črc 2008

janko nastoupila jsi v den laparky ráno a ten den ti jí i dělali jo? A domu si šla druhý den? No já tam budu v 7 ráno ale den před operací (to vážně nevim co tam budu celej den dělat a i to spaní tam na to se netěšim) takže nastupuju v pondělí, laparka v úterý a ve čtvrtek by mě "mohli" pustit domu a v pondělí počítám že už půjdu do práce...

janka30
7. črc 2008

Lemulca, nastupila som rano nalacno v den operacie-stvrtok, o deviatej na operovali a na druhy den hned rano som isla domov. Nezavidim Ti, ze tam musis byt cely den predtym, laparky sa neboj, nie je to prijemne, ale da sa. Mne sa po narkoze tocila hlava, ked som sa postavila, bola som ako na kolotoci, ale to je u kazdeho inak. Na druhy den je to uz dobre, ale bola som rada, ze idem hned domov, predsa je to lepsie prostredie ako v nemocnici. V nedelu som sa uz bola opalovat na kupalisku a v pondelok som sla do roboty. Dnes som 11 den potom a ani neviem, ze som tam bola.
Drzim palceky. 🙂 🙂 🙂

kam
7. črc 2008

já tam byla taky den předem, protože mě operovali už v 8 ráno...takže mi udělali klystýr...tak proto se chodí dříve

lemulca
7. črc 2008

aha oni pred tím dělají ještě krystýr? A dají ti nějaký oblbovací prášek abys nebyla nervozní? Právě ta noc před tím bude nejhorší, doma bych se přitulila k manžovi a ten by mě uklidnil ale takhle sama a poprve v nemocnici 😒

h.jitka
7. črc 2008

Lemulco, popíšu ti, jak to probíhalo v naší nemocnici. Nevím, jak to bude u vás, ale mělo by to být podobné. Přijem byl před 9 ráno. Vzal si mě doktor, vyptal se mě asi na 100 otázek, vyšetřil mě, vysvětlil mi, co mě čeká. Hysteroskopie je vyšetření přes vagínu, kromě zrcadla tam jde ještě "kamerka", kterou se vyšetří děloha zevnitř. A taky by ti spodem měli aplikovat kontrastní látku. Laparoskopie jsou pak ty 2-3 vpichy přes břiho, aby páni doktoři viděli právě na ty vejcovody a na to, jestli látka vytéká volně ven. Pokud ne, znamená to neprůchodnost. Vysvětluji to tak nějak hodně lidově, jak jsem to já pochopila. Na těchto stránkách se dozvíš víc http://www.endometrioza.cz.
Samozřejmě jsem musela podepsat spoustu papírů, že souhlasím s kdečím. Jo, ještě přišel za mnou anesteziolog a zase mi všechno vysvětlil ohledně té narkózy. Poté, co jsem se uložila na pokoj jsem čekala na oběd - polévka a pak už opravdu jen a pouze vyčištění střev a jídlo do večera žádné. Tabletky na uklidění mi nabízeli snad celý den, já jsem je pořád odmítala. Ráno mi nějakou injekci dali, ještě mi zkontrolovali kvalitu oholení (naštěstí jsem to zvládla už doma), a pak si toho moc nepamatuju. Nakonec mi nedělali žádný zákrok, takže jsem na jipce zůstala jeden den, na čůrání jsem měla cévku a pytlík, a v žíle kapačku.
Břicho jsem měla nafouklé kvalitně. Chodila za námi sestřička z rehab a učila nás nějaké cviky na to, abychom rozhýbaly střeva a aby se to rychleji uvolnilo. No a 4.den jsem šla domů, dostala jsem vycházky téměř na celý den a doma jsem pobyla 3 týdny.

kk28
7. črc 2008

Ahojky,
omlouvám se, že Vám vstupuji do debaty, ale já jsem byla na laparoskopii loni 16. dubna. Vypočítaný to bylo tak, že jsem byla asi 5 dní po menstruaci. Nastoupila jsem v pondělí ráno (celý den tam byl vopruz, ale nějak jsem to přečkala), v úterý ráno v 8 operace. Ve středu mi přišli říct, že je všechno v pořádku a pustili mě domů, protože neměli místa.
V břiše jsem měla 2 vpichy, ale bylo to v pohodě. Jen mě hrozně bolel krk a ramena jak se uvolňoval plyn, kterým nafukují břicho.
V květnu jsem dostala svoji poslední menstruaci, protože v červnu se objevili // čárky.
Teď mi ty // čárky leží v kočáře a chrupčí. 🙂

janka30
7. črc 2008

Mne klistir nerobili, iba mi povedali,aby som od pol noci nepila, tak som sa este navecerala, ale iba take lahke jedlo, o pol noci som sa este napila a potom som pila az dve hodiny po operacii. Ja som bola u anesteziologicky den predtym na nejaku polhodinku, mohla som sa spytat, co som chcela a povedala mi co a ako.
Najhorsie bolo, ze ja som si na nete nasla pribehy dievcat, ktore na laparke boli a asi 5% bolo prijatelnych a ostatne boli dost zle, tak som sa bala, ale anesteziologicka ma den predtym trosku ukludnila. Po operacii som mala vrecko na cikanie a vyvod, kde odteka ta modra tekutina a ten mi rano vybrali. Brucho mam otrosku nafuknute stale, ale postupne to uz ide dolu.
Uz len teraz cakat na tie //.