Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

luko
22. čer 2009

sonka: este asi tri tyzdne + potom cerpam dovolenku uz

harmanceky: prave ze vela zien ma take prejavy, ze bolestiva menstruacia alebo pohl. styk, ale ja patrim k tym, co ziadne priznaky nemali

sonka.77
22. čer 2009

Harmanceky, to jsme na tom stejně, celý život jsem zdravá jak řípa a šup mám neprůchodné vejcovody. ☹ Kdo ví z čeho???

luko
22. čer 2009

co uz...ale my sa nevzdame a aj ked ide priroda proti nam, my mame vedeckotechnicky pokrok v rukave 😀 😉

harmanceky
22. čer 2009

🙂 ano luko, asi tak, nevzdame. Aj ked s tou vedou a technikou ja radsej opatrnejsie 🙂
Skor sa snazim cajickovat, riadit sa podla teploty a hladam aj ine metody, lebo tlacit do seba iba umele hormony tiez nic moc

harmanceky
22. čer 2009

Drzim nam palce, zatial sa majte

luko
22. čer 2009

tak ja bez hormonov nemam sancu, jedine ako ta potvora vykape je nedat jej estrogen, ach jo 😅
ale vsetko je mozne, co ma byt, to bude 😉
drzme si palce a hlavu hore 🙂

damida
23. čer 2009

Ahojte, vie mi niekto pomôcť, mám strašný strach 8.7 mám podstúpiť laparoskopiu, mám veeeľký strach.Môžu mi vybrať niečo bez toho aby sme sa poradili.

stavba
23. čer 2009

damida: ahoj, nemůžou ti vzít nic na čem se nedomluvíte. Je jasný, že pokud by našly nějaké srůsty nebo neprůchodný vaječník či vejcovod, tak se to budou snažit pročistit příp. odstranit. Budeš podepisovat nějaké papíry, kde se o tom přímo píše. Já jsem byla na laparo+hysteroskopii 21.5. a taky jsem se moc bála, hlavně toho, co mi najdou. Ale naštěstí toho moc nenašli, "jen" malé ložisko endometriózy, které odstranili. Jediné co bylo fakt nepříjemné bylo to jak člověka napustí tím plynem, tak to několik dní (u mě 3) píchá v oblasti žeber a klíční kosti, což je normální průběh po takovéto operaci, jinak jsem měa naprosto bezproblémový průběh bez teplot atd.
A tobě to mají dělat proto, aby se do tebe jen koukli nebo máš nějaký konkrétní zdravotní problém?

zelvik
23. čer 2009

Damida - neboj se toho. Já byla 25.5. - měli mi zjistit průchodnost vejcovodů. Bohužel museli s cystou na vaječníku odebrat i kus toho vaječníku. Ale rozhodně bezdůvodně ti nic z těla neseberou...Vědí, co dělají...Kdyby mi to řekli před operací, jestli chci aby mi vzali vaječník - nevím, co bych odpověděla. Ale když to bylo pro dobro věci (ta cysta do něj prorůstala a zničila by ho časem sama), tak jsem i ráda, že mi pomohli.
Určitě neměj strach...

luko
23. čer 2009

damida: neboj, urobia urcite len to najlepsie pre teba 😉

damida
24. čer 2009

Ahojte,ste zlaté, no mne ju budú robiť preto lebo už dlhšiu dobu mávam bolesti v posbrušku a naposledy mi ani menštuácia neprišla ale bolesti boli strašné.Mala som aj cystu takže tie vzrasty tam môžu aj byť. ja sa ani nebojím tak operácie ako toho že mi niečo vyberú a nebudem môcť mať deti.ako vždy som tvrdila, že radšej dve dogy ako jedno dieťa 🙂 ale teraz si začínam uvedomovať že yorkshire čo mám doma mi stačí ale to dieťa by som predsa len chcela, a začína ma chytať panika, že ho možno ani mať nebudem.A ďalší problém je že mám dosť nízky tlak v priemere 90/60 a pri narkóze ževraj klesá. bože keď si tak čítam spätne tie riadky cítim sa ako stará babka na lavičke čo klebetí a sťažuje sa. 😒 pomóóc do 8.7 sa asi aj zbláznim.

elana
24. čer 2009

Dami, opravdu se neobávej ničeho. Bez Tvého informovaného souhlasu Ti nikdo nic nevezme, dnes je to dokonce dotahováno ad absurdum: když např. otevřou ženu kvůli tomu, aby jí vzali žlučník a během operace vidí, že má i nádor např. na slinivce, tak jí nesmí odoperovat, protože o slinivce nebyl inf.souhlas. Musí ji zas zavřít, poinformovat, podepsat nový souhlas a znova pod nůž.

Doktor by si s Tebou před operací měl sednout a vše Ti vysvětlit, s tím, že neni rozumný např. nepodepsat jim, že když budou naprosto neopravitelně srostlé a nefunkční vejcovody, tak že je nesmí vzít...tam je to hloupost, nefunkční vejcovod funkci nikdy neobnoví (takže stejně Ti k dítěti nepomůže), ba naopak, produkuje chem. látky, které povedou ke snížené plodnosti (i kdybys šla na IVF) nebo k hrozbě mimoděložního těhotenství.

A dělohu Ti určitě jen tak nevezmou, jsou to lékaři, nikoli doktor Mengele, jehož zájmem je sterilizovat nevinnou ženu v plodném věku 😉

bibb
24. čer 2009

ahoj damida,bola som presne v takej situacii, cakala ma laparka kvoli cyste. bala som sa vsetkeho od narkozy az po vysledok. a ze naozaj chcem deti som si uvedomila tiez az vtedy, ked mi hrozilo, ze pridem o vajecnik. potom mi este tesne pred operaciou hrozili klasickou operaciou s rozrezanym bruskom.
a dopadlo to tak, ze to zvladli laparoskopiou, vajecnik mi ostal a narkozu som znasala obstojne s takym tlakom, ako mas ty, mne ale bolo dlho zle od zaludka. ale chodila som uz vecer v den operacie (doobeda ma operovali).
najhorsie je to cakanie, ale potom to uz pojde velmi rychlo a budes mat potom. drzim palce!!!

stavba
24. čer 2009

Mě na tom taky nejvíc ubíjelo to čekání, kdy už půjdu na operaci. Nastupovala jsem v úterý ráno a zákrok mi prováděli až ve čtvrtek. Nikdo z nás, kdo tam byl nepochopil, proč se nastupuje dva dny před zákrokem, dělali sice pár vyšetření, ale to by se za jeden den dalo v pohodě zvládnout. No ale nelituju toho, jelikož mi nic zlého naštěstí nenašli, operoval mě přímo primář se svým zástupcem, takže jsem byla snad v dostatečně vzdělaných lékařů. Já se bála i toho, s kým budu na pokoji, ale ani z toho jsem nebyla zklamaná. Sešla se nás ve stejnou dobu docela fajn asi 5-ti členná partička a hned se vše lépe snášelo, navíc i sestry se nám to snažily zpříjemnit a byly moc milé. Když je kolem příjemný personál, vše se snáší daleko lépe, takže všem, které čeká jakákoliv operace přeji, ať mají kolem sebe skvělý personál, jako tomu bylo u mě. 😉

petista
24. čer 2009

Damida, mám 5 dnů po laparce. Nemůžu říct, že jsem se nabála, hlavně co mi řeknou jako výsledek, 4,5 roku se snažíme o mimi a nic, tak jsme chtěli vědět důvod. Ve čt mě přijali, odpoledne mi dali jakýsi slaný roztok na vypití, po něm to byla docela síla, člověk se nemohl vzdálit od záchodu. V pá ráno jsem dostala diazepam na uklidnění, o půl deváté mě vezli na sál a o půl dvanácté jsem se probudila úplně v pohodě, nic mě nebolelo, ani hlava či žaludek. Musela jsem se podívat na břicho, jestli mi vůbec něco dělali. Mám tři malinké stehy jeden v pupíku a dva v podbříšku, Po probuzení jsem ještě pospávala, o půj čtvrté přišel manža, to bylo v poho, pak jsem usnula až do rána a pak už mě lifrovali z JIP na normální pokoj, kam jsem došla sama. Je fakt, že mi nic závažného nenašli, jen malé srůsty, malé ložisko endošky, to vše odstranili. Takže držím pěsti ...

damida
24. čer 2009

Elenka,bibb,stavba ,petista:
ked tak čítam vaše riadky tak som hneď kľudnejšia,vaše vety mi dávaju pocit bezpečia a aj istoty, predsa len ste si tým prešli a viete aké to je.No uvidím ale veľmi dúfam lebo čím viac nad tým rozmýšlam tak tým viac sa mi motajú myšlienky okolo bábätka.mám 24.rokov ale keby som sa mala rozhodnúť tak ho mám radšej teraz ako celý život banovať. síce nemáme s mojím drahým byt ani dom ale myslím si že by sa to už nejako vykresalo. no ako jednoznačne u jeho rodičov bývať ja nebudem ani keby čo bolo ale moja mamina je super, tá už pred tým ako som mala problémy mi hovorila že chce byť mladou babičkou nech sa začneme usylovať 🙂 .je ale srandistka, ale teraz by som si aj dala povedať. viem že po laperke bude nejaké pol ročné preliečovanie nejaké injekcie budem dostávať do zadku a že 6 mesiacov nebudem mať menzes. viete aj v tomto poradiť?
v pondelok idem na interné a ked tam skončím tak sa určite pôjdem porozprávať s gynekológom,a opýtam sa ho,on je tiež super. my sme malé mesto ale je lekár z bratislavy a aj tam žije a má dosť skúseností tak mu verím, tých čo som mala pred tým tak neboli lekári ale mastičkári, či som mala bolesti alebo zápal vždy mi dávali buď čípky alebo maste.a ked som prišla k tomuto tak hned antibiotioká a preliečovanie ultrazvuk a všetko čo k tomu patrí, proste sa staral ale nechcem ho zakríknuť ,je fakt dobrý, a beriem ho aj ako kamaráta.Proste verím mu.Dúfam,že laparka a aj narkóza prebehnú bez konplikácii, a že ma nešlahne ked sa z nej preberiem 😀 .Baby vážne ešte že som sa sem klikla lebo by som sa asi aj zbláznila.Posielam VÁM VEĽkÉ ĎAKUJEM. 😉

luko
24. čer 2009

damida, podla toho co pises, budes dostavat po laparke hormony? lebo mne zistili endometriozu uz 4. stupna a pol roka tiez nebudem mat menzes, vdaka hormonalnej liecbe.
ja som zvladla klasicku operaciu (nerobili mi to laparkou), uz na treti den som si nepytala nic od bolesti, aj ked prve dna dvi neboli nic moc, postupne sa to zlepsovalo. Nakoniec nelutujem, lekar zachranil takmer cely vajecnik.

nanenka
25. čer 2009

Ahojte kočky, tak už som naspät medzi vami . robili mi laparku, HSK a chromopertubáciu. výsledok však nie je moc potešivý, mám vyvinutú ľavú polovicu maternice , pravá polovica je nevyvinutá a nepriechodný pravý vajíčkovod. pôjdem ešte na HSG vyšetrenie, to by to malo upresniť, potom sa uvidí aký bude u mna další postup. má niektorá nejaké skúsenosti s takouto diagnózou ?

nanenka
25. čer 2009

ešte som sa chcela apýtať, ako dlho ste krvácali po laparke a kedy vám potom prišiel menzes ?

damida
25. čer 2009

luko asi to tak vizerá niečo mi lekár hovoril o endometrioze ale neviem ani ja ani on, ale dúfam, že to bude fayn.
Nanenka držím ti palce aby bolo všetko v poriadku.

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

jannyska
25. čer 2009

Ahojky holky tohle je můj první příspěvěk na koníkovi, myslela jsem si že ještě na to budu mít trochu čas ale......
byla jsem u doktora kvůli bolesti v podbřišku a on mě prohlídl a řekl že to vypadá na srůt a jestli se to potvrdí budu muset na laparoskopii a že by jsme se potom měli začít snažit o otěhotnění, že to jde po tom nejlépe. Jenže my jsme plánovali začát snažilkování nejdříve tak za rok v létě (kvůli bytové situaci) a tak jsem se vás chtěla zeptat jestli je to pravda a taky vám to doktor doporučil anebo jestli si myslíte že by to ještě chvilku mohlo počkat. Začíná mi trochu hryzat červíček v hlavně abych něco nepropásla. Díky předem za odpovědi. Janča

larri
25. čer 2009

Ahoj Jannyska a proc by jste se meli snazit otehotnet,kdyz jeste nechcete? Ja sla na laparoskopii,protoze nam otehotnet neslo.
Ono se po laparoskopii melo lip otehotnet,protoze ti tam odstrani to,co tam nema delat.Jestli nemysli dr.,ze by ti ted treba odstranil srusty a az budes chtit za rok mimi,tak tam muzou byt znova.Ja tam mela cystu a za dva mesice pri stimulaci se udelala zase.

jannyska
25. čer 2009

no on mi právě těhotenství celkově doporučoval na ty moje gynekologické problémy (mám otočenou dělohu) že se to pak všechno hezky spraví, ale potřebovala jsem slyšet názor že ikdyž se do toho po laparoskopii hnedka nevrhnem tak to za rok taky půjde 😉

zelvik
26. čer 2009

Ahoj holky,
Jannyska - je jen na tobě, kdy budete chtít otěhotnět. A nedělala bych závěry před laparkou. Počkala bych, až co v tobě uviděj, najdou, poopraví...Já si taky bláhově myslela, že jde o skouknutí vejcovodů a maximálně odsátí cysty. S ní šel kus vaječníku, spousta srůstů a endometriozy. A taky jsem měla otočenou dělohu - kvůli tomu by ale samotnou laparku nedělali. Ale když už tam byli, tak ji "přešili" na normální stranu.

zelvik
26. čer 2009

Larri - co u tebe nového?

janettka
26. čer 2009

ahojky holky mám jít na hysteroskopii a dr mi řekla,že se to dá zvládnout i bez narkozy...byla jste na tom některá?Dáte mi info?

litsea
26. čer 2009

ahoj Janet, já byla na hysteroskopii v Praze u Apolináře minulý týden. Dělají to tam bez narkozy, ale s tím, že když najdou v děloze nějaký problém, tak tě uspí a domů tě pustí později odpoledne. Ale vím, že třeba v Motole uspávají rovnou a domu tě pustí až další den. Takže záleží, co máš za problém a na jakou jdeš kliniku 🙂
Mě narkozu nakonec nedávali, ale bylo to dost bolestivé - prý je to tím, že mám zakloněnou dělohu. Je to taková horší menstruační bolest, ale hned po zákroku (který trvá jen pár minutek) to odezní, takže se to dá vydržet. A lepší než jít zbytečně pod narkozu, která sebou nese další rizika...

janettka
26. čer 2009

ahoj litseo jdu jen na kontrolu jestli tam něco nemám co by mohlo způsobovat zamlklé těhu.Jinak mám taky nějak jinak obrácenou dělohu, obrácenou nebo co.Mám z toho docela strach zatím mi každý doporučil narkozu.

jannyska
26. čer 2009

ahoj zelvik, mě na tu otočenou dělohu řekl že se těhotenstvím sama srovná a laparoskopií by měli odstranit ty srůsty. Ještě se mu nelíbila voda za dělohou ale to mi boužel nějako nevysvětlil. Je možný že ty srůsty se mi můžou znova opakovat? No určitě tedy počkám co tam všechno najdou a pak uvidíme 🙂