Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

sedmitecka
10. bře 2010

ahoj holky, laparka mě možná v dohledné době taky čeká, můžu se vás, zkušenějších, zeptat (omlouvám se, jestli budou otázky úplně blbé), cévkují vás při laparce pokaždé, preventivně? to se probudím s cévkou? jak dlouho tak zákrok trvá - délka narkozy? a ještě, nějak nechápu, proč se potom krvácí z pochvy, když dělají ďoury do břicha a nejdou tam spodem ? 😉

sonka.77
10. bře 2010

Sedmitecko, mě necévkovali, po probuzení z narkózy nás sestra postupně dávala na "nočník" 🙂 , abysme se vyčůraly. Šlo to ztuha, ale šlo. 🙂 Pokud ti nic nedělají, jen zjistí, že je vše v pořádku, tak to trvá asi do dvaceti minut. Pokud jsou potřeba nějaké zákroky, tak podle závažnosti. Proč jsem krvácela z pochvy, to vlastně nevím, ale mě brali cystu na vaječníku, tak možná z toho. Možná, že se vždy nekrvácí.

elana
10. bře 2010

Sedmitečko, já byla na dvou laparkách a necévkovali mě ani jednou, s cévkou jsem se probudila až po laparotomii (velký řez), když jsem měla prasklé mimoděložní. Ale to mi pak cévku jen vyndavali (nandali ji v narkoze) a tak trochu to štíplo, nic hroznýho. Vyndavání drénu bylo mnohem horší (taky jsem ho neměla při laparkách), ale to je nemocnice od nemocnice různé.

Jinak Sonka má pravdu, je to takový nepříjemný překvapení, to první čurání po narkoze🙂, mně to nikdy nejde ze sebe vynutit, musí se fakt "zatlačit". Ale je to o to první, každý další už jde líp a líp 😉 tak se nenech zastrašit.

Moje operace trvala cca. 15min, podle operačního protokolu. Já z pochvy ani nekrvácela, jen takový slaboučký červený špinění asi dva dny a potom ze mě šla pár dnů ta zelená barva🙂. Myslím že to krvácení/špinění je od toho, jak se čípkem vstřikuje do dělohy ta barvička, tak se to tam může trošku poranit, popraskat.

terinda
10. bře 2010

Ahoj, mám to stejně jako elanka. Vyndavání cévky jsem nic necítila a po laparce ani neměla jít problém na wc 😉

sedmitecka
10. bře 2010

moc vám děkuji holky, je ve mě malá dušička ☹

jaspina
11. bře 2010

Sedmi neboj, když jsem to vydržela já 😀 Mě dělali při tom i hysteroskopii a prý při tom se cévkuje, ale nevím.. Vzbudila jsem se bez cévky a normálně jsem šla na WC a nebolelo to. Pro mě byl nejhorší ten drén, co mi čouhal z břicha - teda jak ho vytahovali. Ale pak se mi zas hrozně ulevilo. Dá se to fakt vydržet 😉

katka.he
11. bře 2010

ahojte zienky, vyberali myom pri laparke niektorej z vas?

vveru
11. bře 2010

Ahoj holky, teda ze zvědavosti jsem sem vlazla, normálně se mi udělalo špatně, jsem hroznej nervák!
Na laparku+hysterku nastupuju do nemocnice v úterý a ve středu jdu na to ='o(

katka.he
11. bře 2010

ahoj vveru..ja som na tom podobne..len ja idem na LPK tak ze nastupujem v stredu a vo stvrtok mam zakrok...mas aj nejaky konkretny problem o kt. uz vies alebo je to len diagnostika?

vveru
11. bře 2010

Ahoj Katko, já mám všechno ne čem jsme doposu byli v pořádku, ale mám bolesti v podbříšku a i když spolu s manželem spíme. Maminka měla velké problémy otěhotnět a měla endometriózu, tak si moje paní doktorka myslí, že je to dědičné a jelikož ta mrcha není na ultrazvuku vidět, tak musím.
To Ti budu určitě držet palečky!

katka.he
11. bře 2010

vveru aj ja tebe..mne nasli myom zatial jeden a 2 cysty uvidime ako to vsetko dopadne, ci mi ten myom vyberu,a elbo nie a vobec ani samam neviem co budu so mnou robit... takze ty si zrejme objednana na diagnosticku LPK? ze?

jaspina
11. bře 2010

Holky nebojte. Já vím, že se mi to mluví - ale byla jsem na tom 3 týdny zpátky a taky jsem se bála, ale fakt je to v pohodě! Jsou tam takové ty blbost kolem, jako holení a klistýr, jenže to je jen nepříjemné a nebolí to. Ráno mi dali prášek, po kterém jsem spala a pak jen vím, že si pro mě přišli.. ale fakt si moc z toho dne nepamatuju - asi mi dali dobrý oblbovák. Po narkóze mi bylo trochu blbě - 1x jsem zvracela. Ale to spíš bylo, jak jsem vstala na WC, tak se mi prostě zamotala hlava. Upřímně pro mě bylo hnusné, že jsem se vzbudila a z jedné té jizvy mi čouhala hadička, která vedla do sáčku co byl pověšený na posteli. Tou hadičkou odcházela z těla ta kontrastní látka, co zjišťuje průchodnost vejcovodů. Nebolelo to, jen mi vadilo tahat s sebou ten pytlík a vidět, že čouhá ze mě. Měla jsem občas křeče jak při MS - myslela jsem, že jsou po operaci - ale jak vytáhli tu hadičku, tak to přestalo. Pro mě bylo nejhnusnější to tahání hadičky den po laparce. Ale asi taky záleží kolik jí tam máte a né všude ji dávají. Ale moje představy byly daleko horší než pak ta realita 😉 Teď jsem ráda, že to mám za sebou. Hlavně se snažte si to nepřipouštět (já jsem v noci před laparkou měla takové bobky a taky žízeň a hlad, že jsem zvažovala, že uteču 😀 ) nakupte si pěkné knížky..prostě si to udělat hezčí.. Jo a doporučuju si koupit třeba Strepsils nebo něco proti škrábání v krku. Po narkóze vás tam může dost škrábat po intubaci a pak to kašlání bolí do jizev. Ale to jen tak den. Držím palce! 😉

katka.he
11. bře 2010

jaspina dakujem ti prevelmi za podporu..jasne mam aj ja strach..ale ani nie tak z bolesti ako z toho co mi povedia po nej... viem ze aspon budem vediet na com som..ale predsa, bude to dost pre mna krute dozvediet sa nejake hrozne spravy a potom neviem ako to bude s tym myomom...nestretla si sa niekde s takym problemom?

jaspina
11. bře 2010

Katka v nemocnici jsem mluvila s nějakou holkou a ta říkala, že jí při hysterce brali tuším myom.. Podrobnosti nevím, ale šla domů jak já - nebyla tam dýl..A s tím co najdou - když to bude něco blbého, tak zas víš od čeho se odrazit a doktoři se zaměří na příčinu. Mě na nic nepřišli a tak nás posílají na genetiku a imunologii. Zas když to nejde a neví se proč, tak je to taky na prd.

vveru
11. bře 2010

Jo, jo Katko souhlasím s Jaspi. Jsme ženský a ty přeci něco vydrží, to nějak zvládneme!!!

jaspina
11. bře 2010

Určitě jo! 😉 Neznám nikoho, kdo by to nezvládl - jen jednu holku, co napoprvé utekla 😀 Ale pak stejně šla.. 😉

vveru
11. bře 2010

No tak to jo, taky to zvažuju . . . ale nic jiného mi nezbývá, zase to bude další krůček k vytouženému miminku.

terinda
11. bře 2010

katka he, já jsem byla na myomektomii v říjnu 09. Bylo to v pohodě, jen oproti laparce jsem tam byla dýl - celkem 4 dny. Kontrolní laparoskopii mi udělali po 4 měsících 😉

jaspina
11. bře 2010

Já jsem nastupovala do nemocky v neděli odpoledne, laparka byla v pondělí a domů jsem šla ve středu.

terinda
11. bře 2010

Na tu myomektomii jsem nastoupila v neděli a pustili mě ve čtvrtek, a na lapaku v pondělí (v út. ji udělali) a pustili ve středu 😉

katka.he
11. bře 2010

terinda...a kolko si mala myomov a ak sa smiem opytat ako to prebiehalo? vyberli ti ich, alebo ich nechali tak...a za aky cas ste sa mohli snazit a babatko?

terinda
11. bře 2010

Katko, já si zašla do myomové poradny a nechala jsem si poradit.
Odstranění myomů mi doporučili i v Caru, protože ten větší rostl.
Měla jsem dva - 4cm a asi 1cm - ten našli až při operaci.
Po 4 měsících mi doporučili kontrolní laparku, kde zkoukli průchodnost, vejcovody, vaječníky..
Povolení snažit máme půl roku po té první operaci, děloha se musí zahojit.

Ta myomektomie probíhala podobně jako laparoskopie, jen jsem mohla vstát až den po operaci. Takže vycévkování a kapačky.
Není to žádná hrůza 😉 a každá nemocnice má trochu jiné postupy.

katka.he
11. bře 2010

terinda vdaka za odpoved 🙂

elana
11. bře 2010

Se vším co bylo řečeno souhlasím, není fakt se čeho bát...nejhorší je ten drén a ten zdaleka nedávají všechny nemocnice!!! tak žádný strach🙂 No a když na něj dojde...tak jo, bolí to vyndavání, nebudu lhát že ne, ale je to o technice, mně to zkoušela sestra a nešlo jí to, nadávala u toho, já měla pocit že se mi obrátí vnitřnosti naruby třikrát 😅 , pak s tím sekla, přišla mladinká doktorka a bylo to hned, s poloviční bolestí. A to jsem ho měla hluboko v Douglasově prostoru, myslím že po běžný laparce se tak daleko možná ani nedává (pokud už ho vůbec někdo má, jak říkám, byla jsem na LPSK 2x a neměla ho ani jednou).

Tak žádný strach, přežije každá a za rodinu to stojí 😉

jerryjanka
11. bře 2010

mne dren nedavali vôbec
a cievku asi len na sale som mala lebo som sa zobudila bez nej
mna sral ten smäd - neskutočný 😠

tictac
11. bře 2010

z vlastni zkusenosti, kdyz nejde vyndat dren, natocte se na bok, ono se to pricucnuti uvolni a vyjde to bezbolestne 😉

jaspina
12. bře 2010

Tictac - mě přikázali ležet na zádech.. a navíc na to poslali sestu - žákyňku 😠 Ta za to asi 3x zatahala a to už jsem fakt zařvala, tak říkala vystrašeně sestřičce, že jí to nejde, jestli by nemohla ona.. Ta to rvala takovým stylem, že sem myslela, že jí urazím ruky. Nejhorší je ten pocit, že ti prostě něco rvou zevnitř z břicha - člověk ten pocit nezná, tak to úplně ohromí.. Ale ta úleva, když je drén venku! 😵

helusatecko
12. bře 2010

Ahoj, chci uklidnit všechny, kteří jdou na gynekologickou laparoskopii. Byla jsem na tom tento týden v Nemocnici na Homolce. Bolí mě sice záda a bříško, ale jsem ráda,že to mám za sebou. Nejvíce bolí ty záda - je to prý od toho plynu, co tím nafukují břicho. Břicho bolí jenom občas - v noci, když se např. v posteli otáčím. Žádnou cévku mi nezáváděli, když jsem se probudila, tak jsem měla kapačku a po ní jsem si zkusila sednout, pak po chvilce vstát a pak jsem šla na záchod - vůbec mě to nebolelo, jenom jsem pak byla unavená 🙂. Asi půl hodiny před tím, než mě odvezdli mi dali nějaký prášek na uklidnění - pak mi bylo všechno jedno. Oholila jsem se sama doma a klystýr byl opravdu jemný a trvalo to asi minutku, než mi ho zavedli - den předtím, pak to bylo všechno v pohodě. Na Homolce jsou velmi dobří doktoři a příjemné sestřičky.

Jinak je vše OK a za pár týdnů to můžeme zkusit 🙂. Snažíme se 3 roky a manžel je v pořádku. Doufám, že se to podaří. Ještě jsem neabsolvovlala test na imunitu vůči spermiím, ale jinak jsou všechny výsledky v pořádku. Tak doufám, že to vyjde 🙂

katka.he
12. bře 2010

helusatecka.... tesim sa s tebou ze mate vsetko v poriadku a myslim ze teraz sa vam uz babatko urcite zadari 😉 😀

sedmitecka
12. bře 2010

holky, které to máte za sebou, můžu se zeptat, kde vám palarku dělali?