Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

kveta
8. pro 2008

Ahojte, absolvovala som laparku minulý týždeň a po narkóze mi nebolo zle. Prvé hodiny po prebratí som ležala a nehýbala hlavou, tak sa netočila, ale inak narkóza k nevoľnostiam u mňa neviedla. Len bolesti ramena, medzirebrových svalov, jaziev a u mňa aj vaječníka, lebo ten mi rezali kvôli cyste. Prvé dva dni sú malé peklo, ale nie sú to nevoľnosti na zbláznenie... Takže odvahu.

lienocka235
8. pro 2008

kveta.. prosim ta mozem par otazok.. kde ti to robili.. kedy si sla domov od LPK? prepac ze ta bombardujem otazkami.. 🙂

matelko1
8. pro 2008

baby mna caka po novom roku 5.1.09 hysteroskopia.viete mi poradit,ci je ten zakrok bolestivy?hlavne po ak budem mat,lebo sa to robi v narkoze.
a este jedna otazocka,treba sa uplne vyholit ako pri laparke?lebo to by som nezniesla,keby ma sanitarka holila.

kuspitka
8. pro 2008

kveta mne bolo velmi nanic este mi je a poriadne

kuspitka
8. pro 2008

ano treba sa uplne vyholit .....

matelko1
8. pro 2008

kuspitka aj pri hysteroskopii?

kuspitka
8. pro 2008

to neviem ..to mi este nerobili to je co????

lienocka235
8. pro 2008

pokial viem ja.. tak
HSK.. je kontrola maternice /myomy.. a tak celkovo/
LSk. je laparoskopicka kontrola vajickovodov a vajecnikov

obe sa robia v narkoze..

HSG je tzv. prefuk.. kedy sa strekne latka do maternice a vajickovodov.. a sleduje sa rontgenom ci je to priechodne.. ak su mensie zrasty tak to ta kon. latka rozrusi.. ale len mensie

lienocka235
8. pro 2008

HYSTEROSKOPIE – HSK endoskopie dutiny dělohy. Endoskop se zavádí transcervikálně, dilatační medium je tekutina. Využívá se elektrochirurgie.
Indikace – diagnostické (sterilita, poruchy krvácení, vrozené vady, myomy, polypy..) a operační (resekce polypů, myomů, přepážek..). deloha je maternica

LAPAROSKOPIE – LPK endoskopie břišní/pánevní dutiny. Široce využívaná diagnostická a operační technika. Mediem je CO2. Využívá se elektrochirurgie.
Indikací je mnoho – bolesti, sterilita, vrozené vady, endometrioza, patologie ovarií, onkologie, diferenciální diagnoza v pánvi a břiše…

HYSTEROSALPINGOGRAFIE (HSG) – rtg vyšetření dutiny dělohy a průchodnosti vejcovodů. Je nahrazováno UZ a hysteroskopií. Schultzeho aparátem se přes hrdlo děložní instiluje rtg kontrastní vodný jodový roztok, který je skiaskopicky a skiagraficky snímán..
Indikace – sterilita, infertilita. KI – zánět, alergie na kontrast, gravidita.

lienocka235
8. pro 2008

Vacsinou sa robi LPK a HSK spolu v jednej narkoze..

a HSG sa robi bez narkozy

kuspitka
8. pro 2008

ale naco to chcem moj doktor ked som bola na laparke....

matelko1
8. pro 2008

a pri hesteroskopii musi byt zena uplne vyholena,lebo pri laparke ano.

lienocka235
8. pro 2008

ano vyholena musis byt tak ci tak.. podla mna..
Kuspi. neviem preco to tvoj doktor chce.. mne to vysvetloval doktor v centre.. ze to HSG je bolestive a nepostacujuce.. tak mi napisal. ze treba urobit diagnosticku LPK a HSK.. a to mi budu zajtra robit.. a este mi povedal ze aj ked je to diagnosticka. tak ak nieco zistia tak mi to hned osetria.

mozno by si mu mohla zavolat. a uvidis co ti povie..

kuspitka
8. pro 2008

tak som mu poslala papiere neviem ci on nevie citat alebo co......
tak sa rozhodujeme ci viem otehotniet aj s jednym vajickom

lienocka235
8. pro 2008

a preco nie. ked ti odsleduju ovulku.. ze je na tom spravnom vajecniku. tak preco by to nemalo vyjst.. podla mna v pohode.. len nech ti robia folikulometriu a ked to bude ten spravny tak potom.. podla spermii bud prirodzene alebo IUI..

kuspitka
8. pro 2008

tak my nemame spermie ale darcu...neviem mojka bojim sa

lienocka235
8. pro 2008

kuspitka.. neboj.. bude dobre.. rok 2009 je nas...

kuspitka
8. pro 2008

dufam mojka neviem ja uz nejako stracam nadej.mozno 2009 budem setrit peniaze a rok 2010 mozno budem stimulkovat neviem

kveta
8. pro 2008

Ahojte, robili mi to v Dunajskej Strede. Fóbiu z holenia mám tiež, takže som sa s operatérom dohodla na tom, aké holenie je postačujúce: vyholila som si brucho /od pupku dole/ a na pyskoch som si nechala "letný zostrih". Môj operatér mi povedal, že mu postačí, keď budem mať vyholené brucho, podbruško, ale na pyskoch môžem nechať letný zostrih. Skúste sa aj Vy dohodnúť so svojím operatérom... Jeden deň som prišla do nemocky, druhý ma operovali a tretí deň ma nepustili domov, lebo som bola ešte prislabá /pripomínam, že mi robili cystu na vaječníku, nielen dg. laparku/, takže som odišla domov na štvrtý deň.

lienocka235
8. pro 2008

kveta ja som sa uz oholila cela.. nejako som prezila.. aj ked 😒 mne to maju robit v Sagax tiez v Dunajskej Strede
zajtra o 11 mam predoperacne a po druhej mi to budu robit.. a v stredu rano mam ist domov.. tak hadam to dobre dopadne...
kuspitka.. a robili ti aj nejake ine vysetrenia napr. imunitu. alebo tu zrazanlivost krvi, inzulinovu intoelranciu ..a tak..ked si mala neuspesne IVF?

kuspitka
8. pro 2008

v heliose som bola.vsetko .......oko tak uz neviem co je vo veci

spagatice
8. pro 2008

Ahoj holky, měla bych jeden malý dotaz. Dnes jsem byla u doktora, ten mě objednal na leden na velké vyšetření a pak mě objedná na laparo... a hystero... Nebojím se vůbec té operace (na laparo už jsem byla a je to v pohodě), jen by mě zajímalo, jak dlouho musí být člověk na neschopence, na začátku diskuze se píše, že 3 týdny, to mi přijde docela dost ☹

awe
8. pro 2008

ahojte kocky 😉 lienocka235 drzim zajtra palce, daj mi potom vediet, co a ako, lebo ja sa do Sagaxu chystam v januari🙂

miluse
9. pro 2008

spagatice
ono záleží jak se poté budeš cítit, já byla celkem doma cca 10 dní z toho 4 dny v nemocnici

saharka_78
9. pro 2008

ahojky holky....tak i já mám za sebou lpsk/hsk.... 😒

matelko1
9. pro 2008

ahoj saharka.a ako sa citis?
hysteroskopia sa robi zo spodu.mala si potom velke bolesti?ako dlho si bola v nemocnici a ako dlho trva zakrok.
mna to caka v januari.

kuspitka
9. pro 2008

Ahoj saharka..
ako sa mas???

ismail
9. pro 2008

ahoj holky,
muzu mit na vas dotaz? Na jare 2007 jsem prodelala hysteroskopii(podezreni na polyp, ten se nepotvrdil), od te doby se snazime, ovsem skoro rok jsem nemela ovulaci. Byl mi nasazen clostilbegyt, 5 mesic jsem otehotnela, ovsem v lete byla na revizi(zamlkly potrat). Posledni dva cykly se zase snazime, mam par dni po ovuaci az od ms bokesti bricha(stejne jako jsem mela v cyklu kdy jsem otehotnela), dnes jsem 27 den, test je negativni, bolesti trvaji, jednou se objevily i pri styku. Myslite, ze bych mela podstoupit laparoskopii? Muze to byt endometrioza? Nasli ji nekomu z vas po laparce? Diky za odpovedi

larri
10. pro 2008

Ahoj holky,ja si jeste do minuleho tydne myslela,ze z me strany je vse v poradku.Pravidelne kontroly,zadne velke problemy a ted uz vim,ze je vse uplne jinak.Podstopila jsem HSC,LPSK CHPT a ted jsem rada,ze jsem sla.Holky,nebojte se az tak velka bolest to neni.My se snazime rok a pul,driv jsme kvuli zdravi partnera nemohli a ted uz vime,ze nebudeme na nic cekat a zacneme planovat IVF.Ismail,nechci ti radit,ale zkus jit na laparku.Ja mam ovulaci az 25den a to jsem si myslele,ze je muj nejvetsi problem.Jizvicky jsou male,jenom bricho po operaci nafoukle jako balon,bolesti nemam skoro zadne.Vzhledem k tomu,ze mam cerstvych 35,neni na co cekat.Pa pa pa

krista
10. pro 2008

larri • Dnes v 07:51
Ahoj holky,jsem tady poprve a rada,ze si budu moci s nekym predavat informace.Minuly tyden jsem byla na HSC,LPSK,CHPT a zvladla jsem to.Ikdyz byT 24hodin na JIPCE mi prislo nekonecne,tak diky hodnym sestrickam se to dalo vydrzet.Vysledky jsou negativni,ale ted uz vim,na cem jsem.Srusty mam odstraneny a oba vejcovody nepruchozi,takze nas ceka IVF.Ale co se tyka operace,tak se nebojte.Je to to nejmensi,co musime podstoupit,aby jsme byly taky mamy a za to stoji malo bolesti.Jizvicky jsou malicke,ale bricho nafoukle jako balon.Nejhorsi byl ten sok,protoze jsem si myslele,ze z moji strany je vsechno v poradku.Myslela si to teda i moje lekarka.Takze holky nebat se,hlavne at se neco deje.Mejte se hezky,budu tady koukat,protoze si nemocenskou uzivam.PA 😉

miluse • snž • Dnes v 07:53
kuk sem

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

bosorkajarka • snž • Dnes v 07:54
ahoj larri a muzu se zeptat proc te doktorka poslala na laparku?

miluse • snž • Dnes v 07:55
bosorko, jukni do té diskuse co jsem dala odkaz výše, tam je to všechno popsané