Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

pici
4. led 2011

@reruna ň
myslim ze pred porodom a pred laparkou je iny klystyr.. lebo ja som ho musela urdzat len 5min a pred porodom asi musia byt vsetky cesty vyprazdnene

reruna
4. led 2011

@pici já myslím, že klystýr je vždycky stejný 🙂 mě taky řekli, že to mám udržet 5 minut, asi jsi mě špatně pochopila, to by ani dýl snad udržet nešlo, to jsem dodržela, ale potom jsem fakt skoro 3 hodiny seděla na WC, děsný křeče a vyprázdila jsem se opravdu, ale opravdu dokonale ... myslela jsem, že to do operace ani nepřejde... všichni se divili, že mě to tak prohání, asi to na každého působí jinak...

pici
4. led 2011

@reruna
ano toj e pravda.. ja som myslela ze tehotnym tam toho viac mixnu :d
zo mna zase nic neslo tak som isla pytat druhe kolo a smiali sa...

jajuuus
4. led 2011

@dasty79
áno, od 8.12. do 19.1. som na neschopenke 😉 som taká rada, konečne som si poriadne oddýchla... 😀

@andara
jaj taaaak... ty si na materskej... 😉 tak teda aj vám držím palce, nech sa vám čím skôr podarí "zamiesiť" ďalšieho drobčeka... 😀

baby, ja som si myslela, že klystír je niečo oveľa horšie... že to bolí... 😀 tak to potom je horšia asi cievka do močového mechúra.... tú som teda cítila poriadne... 😅

neradka
4. led 2011

@pici ahoj, no ved prave, mala by som ist dva tyzdne po nej a to na lyze. ☹ to je asi hlupost, budem musiet asi zavolat doktorovi a zmenit to. Dufam ze mi nebude nadavat ☹ mam z toho trochu obavy 🙂

neradka
4. led 2011

@jajuuus jeeeej dakujem pekne, prave sa rozhodujem, ze prelozim termin, kvoli dovolenke ☹ nechcem to prehnat ☹ takze asi to bude az v marci

pici
4. led 2011

@neradka
na lyze urcite nie... to skutocne nie je dobry napad.. radsej po lyzovacke... fakt... nie jej to dobre pre telo....

marvilka
5. led 2011

no kocky az teraz som dosla domov...citim sa slaba, prve dva dni boli hrozne, mam este take tlaky v bruchu, to z toho plynu...vysledok je taky, ze lavy vajickovod bol uplne nepriechodny, ten mi odobrali a pravy je priechodny. pri nom som mala cystu, kt. dali prec, takze uz len povkat na dake vysledky z histologie. tak som zvedava, ale doktor mi hovoril, ze to dobre dopadlo, tak uz len verit, ze sa to teraz podari...

andara
5. led 2011

@marvilka tak drzim palce na snazeni🙂 Bude to ok, ja mela endometr.cystu -proste naplnenou krvi a jeste je moznost, ze to byla cysta zluteho teliska.

dasty79
5. led 2011

Ahoj všem 🙂

@marvilka - ahooooj,ty už seš doma?Nějak brzo,ne?A tak jak to probíhalo?Měla jsi klystýr?a ten drén?
a tak ti bylo špatně po probuzení?Povídej,jsem zvědavá ženská.A tak máš neschopenku?A kdy jdeš na vytahování stehů?a na kontrolu?a už se můžete snažilkovat????Moc Ti přeju,ať to co nejdřív vyjde 🙂

neradka
5. led 2011

@pici no budem to musiet nejako vybavit, snad to pan doktor pochopi. Ved som si aj myslela podla toho co som citala ze to nebude najlepsie riesenie. Telo treba potom nechat asi oddychovat aby sa dalo do poriadku. 😉

piskotlea
5. led 2011

@marvilka Ahojky, to je príma, že jsi zase tady s náma 🙂 Ptát už se tě nebudu na nic, otázkama tě zásobovala dasty79 😀
@neradka Nejsi blázen? Jasně, že tělo musí odpočívat. Co je pro tebe důležitější? lyže nebo zdraví a bábetko 😉 Já jsem měsíc po laparce a na lyže jedeme za měsíc. Ráda lyžuji, ale tělo dostává při lyžovačce zabrat, tak si přesuň laparku nebo lyže.
@pici Ty jsi náš noční hlídač? 😀

pici
5. led 2011

@marvilka
ahoj pipi... tak mas to za sebou... da sa otehotniet aj s jednym neboj :D

marvilka
6. led 2011

@dasty79 hej, uz som druhy den doma 🙂 no rano mi dali taku naladovku a potom ma zobrali na sal...operacia trvala vyse hodiny, pekne som sa zobudila a mala som dren. to mi vytiahli az na druhy den(bala som sa ci to nebude boliet, ale sikovno to vytiahla sestricka)...v pondelok mi bolo divne, lebo som sa nemohla moc hybat a od utorka ma trapi akurat to, ze sa zo mna dostava pomaly plyn, co do mna napustili. inak tazkosti nemam 🙂 v pondelok idem k svojmu doktorovi na vyber stehov tak sa ho popytam, lebo po operacii bol za mnou asi 3 krat, ale moc si nepamatam, co mi povedal. takze som zatial rada, ze mi nenasli nic vazne zatial, s tym, ze lavy bude upchaty som ratala. tak uvidim, v pondelok sa s nim dohodnem, kedy sa mozme zacat snazit o babo...alebo ci pojdeme rovno na umele

pici
6. led 2011

@marvilka no zvadla si to hrdinsky. skus si kupit espumisan, toje na prdy, na zastavene prdy, pomoze ti to. do tyzdna ti brucho splasne neboj...

marvilka
6. led 2011

@pici to je fajn napad, lebo normalne citim, ako ma to tlaci a ked sa pretacam na posteli, citim ako sa mi to tam prevaluje. ja len dufam, ze mi to k niecomu pomoze a som o krok blizsie k malemu pokladu 🙂

pici
6. led 2011

@marvilka
to ste urcite... neboj... ja hovorim stale, nech je cesta aka kolvek ale nech vedie k babatku :D
a espumisan mi pomohol... ked som isla do nemocky ja prvy krat tak mi to niekto odporucil tak hne som si to dala a bol pokoj

petula22
6. led 2011

@dasty79 Ahoj, tak jak se na to chystáš? Budeš mít v nemocnici přístup na ten, abys nás informovala 🙂

marvilka
6. led 2011

@dasty79 a inak ten klystyr som si musela urobit, doma, v nedelu rano a poobede. a co som sledovala, kazdemu pred operaciou to robili...no nie je to nic hrozne, bola som prekvapena, je to v pohode.

dasty79
6. led 2011

Ahoj holky 🙂

@marvilka - ty jsi mě úplně dostala,jak jsi v pohodě 🙂 Jak jsi to vše krásně zvládla 🙂
A tak ten drén - nebylo to tak strašný?a když jsi to měla do druhého dne - nevadilo ti to-
když jsi se pohnula?Doma sis robila klystýr?to slyším poprvé...
Tak to jsem zvědavá, co ti řekne dr. 🙂
A jsi na neschopence?asi jo,že?

@petula22 - jo mám vše nachystaný.Ale tak v neděli to přijde,to budou nervy 😒
Tobě se to taky blíží,viď?Vidíš,jak se tady pořád holek na něco ptám - ty ze mě
musej bejt hotový - pořád tolik otázek 😀
Nevím,jestli tam je přístup na net...
ALe snad mě pustěj brzo domu a ozvu se vám.
Snad mě tam nebudou dlouho trápit.

marvilka
6. led 2011

@dasty79 vies co, akurat co som trosku rozcitlivena a ukludnim sa az v pondelok, ked sa porozpravam s dokotorm...este mam plnu hlavu otazok, hlavna je, aby sa nam to uz konecne podarilo. dren bol divny, v pondelok som sa vobec nehybala, iba som lezala v posteli a v utorok ma uz sestricka donutila ist do sprchy na normalne na zachod. bol to blby pocit, ze mam v sebe hadicku ale vobec som to necitila. no klystyr..vola sa to YAL...kupila som si to v lekarni, boli to take dve tuby, jednu som si urobila rano o osmej, druhu na obed. a ucinok rovnaky. no na pn nie som, lebo ja mam zivnost, cize mi to je jedno, kolko ostanem doma, ale pri prepustani mi doktorka kazala mesiac nic nedvihat, a velmi sa setrit...tak ale uvidim, co mi povie doktor v pondelok, ako sa mi hoja rany a co bude dalej

petula22
6. led 2011

@dasty79 KLystýr si asi dělala doma, protože šla hned ráno na zákrok. Pokud jdeš do nemocnice a operují až druhý den, tak ti udělají klystýr tam.

pici
6. led 2011

@dasty79 hej hej o tom yale som pocula, zvyknu to davaj aj pred porodom kde tu v nemocniciach
zvladnes to pekne.. neboj sa ty nic... najhorsia bola prva noic ale dala som si vypisat na are pekne diazepam a za pat miniut som ani nevedela ze sa bojim a spala som a rano uz nebol cas na nervy lebo som isla prva. klystyr sprcha, injekcia, bandaz noh a uz som tlacila postel pred sebou...

jajuuus
6. led 2011

baby, mne sa tu včera vôbec nedalo prihlásiť, som aj heslo zmenila a nič!!! ja som bola normálne chorá z toho, že vám tu nič nemôžem napísať!!! 😨 😕

@marvilka
som rada, že si už domka a že si to tak pekne zvládla! 😉 neboj, ako písala @pici, otehotnieť sa dá aj s jedným vajcovodom 😉 budeme sa všetky pekne ďalej snažiť, nech sme čím skôr tehuliaky! 😀

@dasty79
ja som napríklad nemala klystír - musela som si deň pred zákrokom o 16:00 dať čípok do zadku, čo ma malo vyprázdniť... no ale bohvieako ma nemalo čo vyprázdniť, nakoľko mi zakázali papať, mohla som len piť do polnoci... 😅

pici
6. led 2011

@jajuuus tak to su neprijemnosti, nedostat sa na kona co? uz sme si mysleli ze kasles na nas.... najblizsie ide teda na laparku dasty a potom je niekto na plane?

jajuuus
6. led 2011

@pici
no ani nehovor... každý deň musím aspoň na chvíľočku nazrieť na koňa... 😀 inak by sa mi nerátalo... 😀

nekašlem kočky, nekašlem na vás... 😉
ja som akási chorá už asi piaty deň... neviem, čo sa to deje... ešte aj nejaké červené suché fľaky mám po rukách... ako keby som sa máčala v save alebo v cemente... 😢 neviem, či to môže byť z toho, že beriem ten wobenzym, či čo... skúsila som ho vysadiť, uvidím, čo sa stane... 🙄 najhoršie, že keď si tie ruky natriem nejakým krémom, aby neboli suché, tak ma to straaašne štípe... som ja jeleň z toho... 😖
my s priateľom už druhý deň netrpezlivo očakávame príchod ďalšieho člena do rodiny... 😀 priateľova sestra je už druhý deň v nemocnici a dávajú jej čípky na vyvolanie tehotenstva - maličkému sa moc nechce vonku... tak stále očakávame telefonát, kedy už konečne porodí... 😅

piskotlea
6. led 2011

@jajuuus No přiznám se, že to tady na koňovi mám taky ako závislost 😀 V posledních dnech se mi nějak seká net, dlouho čekám, ale vydržím 😀
@dasty79 To už jdeš teď v neděli a v pondělí laparka? Tý jo, to to letí. Já mám dnes už čtyři týdny po laparce. Uteče ti to rychle, neboj. Net tam mít asi nebudou, tak přeji, ať si fit a brzy doma píšeš opět tady koňovi 🙂

jajuuus
6. led 2011

@piskotlea
veru pomaly už závislosť... 😀 no mňa to vôbec celý večer nechcelo prihlásiť, stále mi hlásilo, že chybné heslo... aj som si ho zmenila a stále nič! no hrôza! ale už to ide... 😵
@dasty79
samozrejme na teba taktiež myslíme!!! 😵

pici
6. led 2011

@jajuuus
pocuj ja som tiez zacala papat ten wobenzym a probiotika.. nechcem byt nechutna, ale pri stolici mi tak cudne smrdi hovno... 😒 pardon ale nevedela som ako sa toto da zrovna napisat diplomaticky. myslis ze to moze byt tymi liekmi?

@dasty79 ty to das. .. neboj budeme na teba mysliet nech je to z co najlepsim vysledkom...

jajuuus
6. led 2011

@pici
áno, je to tým wobenzymom, aj mne hovienko tak čudne smrdí... 😀 minule sme s priateľom otvorili jeden džús - blackcurrant - a ja že: "Takto smrdí teraz moje hovienko!" 😀 presne tak to zasmrdelo... ale inak bol dobrý - ten džús... 😀 aj farbu som mala trošku takú svetlejšiu, akoby oranžovejšiu. je to aj na príbalovom letáku ako nežiadúce účinky uvedené - zmena farby, konzistencie a pachu výkalov... tak neboj nič, je to normálne... 😉
píšu tam aj o kožnej vyrážke, ale ja to nemám vyrážku, je to len viac suchých začervenaných a trochu popraskaných miest... 😕 tak som ich skúsila vysadiť, zjedla som ich zatiaľ presne 114 ks, hádam to k niečomu bolo... 😒