Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

piskotlea
11. pro 2010

Ahoj holky. Copak tady spinkáte a nepíšete? Já už to mám vše za sebou. Bylo to celkem v pohodě, až na ty nervy (celkem zbytečné) před operací. Ale byla na pokoji se mnou jedna super ženská, tak jsme to spíše první den prokecaly. Druhý den ráno punčošky, empírek(andílek), prenestetikum a jelo se. Všude sami příjemní lidé 🙂 . Dle info doktora dělali prvně hysteroskopii, pak laparoskopii a pak chromopertubaci. Vše ok, žádné srůsty, jen tekutina nechtěla téct kudy měla, prý použili jinou barvičku, asi jinou tekutinu a pak to šlo 🙂 Takže doporučení zní : makat tři čtyři měsíce a pak se ozvat 🙂 Je nám 33, takže asi pak zbytečně nečekat, ale věřím, že to včil půjde 😎 . Jinak kdybych moooc chtěla, tak by mě pustili už včera, domluvili jsme se rozumně na dnešní sobotě (nastupovala jsem ve středu, operace ve čtvrtek). Jinak mám jednu jizvičku v pupíku - dva stehy a jednu jizvičku vpravo - jeden steh. A pak asi ještě dvě dírky - nevím k čemu.
Tak holky budíííček a pisejte, těším se. piškotek Lea

dasty79
12. pro 2010

Ahoj holky.

@piskotlea - tak to jsi statečná 🙂 Ty se máš, že už to máš za sebou.A tak to není tak hrozný???
Co to je chromopertubace????A ještě jsi na neschopence?a nebojdeš do práce?
Já si příští týden jedu domluvit s dr. termín - to mě vypočítá dle ms a v lednu mě to taky čeká.
Ale já se tak bojííím.Sice tady holky píšou,že to není tak strašný,ale stejně se bojím ☹
Tys měla ten dren?A bolí tě po tom něco???Tak přeju hodně štěstíčka,ať se brzo zadaří 🙂

fibi21
12. pro 2010

@jana444 ahoj jani mne idu hysteroskopiu robit v ISCARE a bude mi ju robit Dr. Valky ....malo by to byt medzi sviatkami a velmi sa bojim este cakam na predoperacne vysetrenia a potom sa mam objednat ...robia to pod narkozou a vraj na obed pojdem domov cize to bude trvat iba rano resp. doobeda ...ale aj tak sa bojim kedy ides ty ? a ku komu chodis ?

fibi21
12. pro 2010

@kuratenko80 ahoj 🙂 tak mna to caka teraz medzi sviatkami ak vsetko pojde ako ma ...da sa to vydrzat ? hrozne sa bojim nikdy som nebola pod narkozou ....a vlastne ani neviem koli comu mi to idu robit ...Dr. mi povedal ze sa tam chce iba pozriet a pripravit sii to tam ...tebe to koli comu robili ? a kde v iscare ? u akeho lekara ? dakujem za odpoved

jana444
12. pro 2010

@fibi21 Ahojky, tak ja idem zajtra a bude mi to robiť predpokladám Dr. Petrová k nej aj chodím. Mne povedali, že
po 2 hodinách odchádzaš domov. Tak uvidíme dám vedieť ako som dopadla. Aj ja sa veľmi bojím bojím ...

tortelinka
12. pro 2010

neboj, aj mne to robili v iscare, nic mi nebolo a poobede som bola doma, bola som len unavena, ziadna bolest

fibi21
12. pro 2010

@jana444 Janulik strasnme ti drzim palce.... potom napis ako to bolo ....odkedy chodis do iscare ?..neboj vsetko dobre dopadne

piskotlea
12. pro 2010

@jajuuus copak je s tebou, že nepíšeš?

sem
12. pro 2010

dasty: ničeho se neboju - bude to dobé a dren vůbec nemusíš mít, já ho také neměla takže v klidu, bude to dobré, profouknout tě, propláchnou a bude mimísek 😵 😵 😵 . Já teď čekám jestli se zadařilo, ale asi už cítím přicházet MS takže asi smůla ☹ .

piskotlea
12. pro 2010

@dasty79 Ne, opravdu to není hrozný. Nervy jsem měla, i když jsem se uklidňovala, že jde o diagnostickou hysteroskopii i diagnostickou laparoskopii. Chromopertubace je vstříknutí kontrastní tekutiny do vejcovodů, jestli ti to tama proteče. Ohledně neschopenky - domluvila jsem se na příjmu, že uvidím, jak mi bude po operaci. Můžou ti ji vystavit tři dny zpětně. Jelikož mi bylo fajn, tak jsem si ji vystavit nenechala. Ve středu jsem měla nástup, ve čtvrtek zákrok, v sobotu domů a dnes v neděli jsem byla už v práci. Dren jsem neměla, nebyl důvod. Jen jsem měla do rána cévku, protože mi nakázali ležet, tak ať nemusím vstávat na záchod. Operace byla fakt v poho, mladá a šikovná anestezioložka mi řekla "teď budete spát", řekla jsem si "jedna ovečka, druhá - a nevím už nic 🙂 Jinak jsem jí ještě chtěla říct, že už usínám, ale to jsem nestihla 🙂 Probudila jsem se na Jipce, zkontrolovala hned kolik mám dírek a za dvě hoďky jsem byla na normálním pokoji. Ty jdeš na laparku z jakého důvodu?

jajuuus
12. pro 2010

@piskotlea ahojky... prišla som včera doobedu a nebolo mi moc dobre, tak píšem až dnes...
v utorok príjem - urobili mi vyšetrenie a poslali ma domov...
v stredu o 6:15 hod som nastúpila, dali ma rovno na JIS (že sa tam aj tak vrátim), pichli mi injekciu na riedenie krvi a dali infúzku. okolo 8:50 som už išla na sálu, malo to byť do hodiny hotové, sestrička hovorila, že som bola rýchlo urobená... dali ma späť na JIS na 24 hodín... napichnutá na infúzku, hadička v podbrušku - tadiaľ mi odtekala tá transparentná látka a ešte nejaký bordel, ktorý ostal po cyste - praskla, keď sa ju snažili vylupnúť, ale všetko vyčistili... vaječník som mala prirastený o ani neviem čo, ale podarilo sa ho dať do poriadku, je trošku menší, ako ten pravý, nakoľko tá cysta bola veľká ako taká menšia slivka... tak z neho museli trošku odrezať... ale je taktiež funkčný, chromopertubácia tiež prebehla dobre, vajcovody sú chválabohu priechodné... 😉 cikala som 2x cez cievku, nakoľko to bolo opuchnuté a nedalo sa inak... stále mi pichali niečo proti bolesti, takže som to ani skoro necítila... dávali injekcie na riedenie krvi, antibiotiká a čípky... boleli ma strašne plecia - ale to z narkózy... mám 4 dierky, jednu tesne pod pupíkom, jednu napravo v podbrušku, jednu vľavo v bruchu a jednu pod ňou v podbrušku...
vo štvrtok ráno mi sestrička vybrala tú hadičku - fuuuu, zvláštna a dosť blbá bolesť ☹ ale trvalo to len pár sekúnd - našťastie... potom ma preložili z JIS na normálnu izbu, sem-tam niečo pichli a dali čípok...
v piatok - ráno zas injekcia, potom už len chodili merať tlak a teplotu...
no a v sobotu o 9:00 ma pustili domov... 🙂
je mi ešte trošku blbo, občas ma bolí hlava a zle sa mi dýcha, mám trochu akoby žalúdočné nevoľnosti, už som rozhýbaná, bolesti našťastie nemám...
v utorok sa mám hlásiť u svojho gynekológa, lebo som na PN a vo štvrtok mám ísť vyberať stehy...
tak asi takto som to ja prežila... 😉 dúfam, že sa mi už takáto cysta NIKDY nevráti, nechcela by som to zažiť znovu... ☹
ale sestričky boli skvelé!!! 🙂

jajuuus
12. pro 2010

@piskotlea si fakt dobrá, obdivujem ťa... 😉 ja by som teda do práce nevládala ísť... nie som síce žiadna citlivka, ale bolo toho na mňa fakt dosť... asi to bolo komplikovanejšie, alebo čo... neviem...
inak doktorka mi odporučila enzýmy WOBENZYM - ževraj sú dobré proti cystám a endometrióze - že sú vraj drahé, ale dobré... uvidíme, vyskúšam... 🙂

jana444
13. pro 2010

@fibi21 Ahoj, tak všetko dobre dopadlo, až na hodiny čakania Dalo sa to vydržať. Veľmi som sa bála ale ten strach nestál za nič. Po vianočnom upratovaní môže prísť bábätko, po ktorom tak nesmierne túžim. Hurá do nového roka plný rozmnožovania.

elana
13. pro 2010

@piskotlea no super, tak jsi to krásně zvládla...a už můžeš uklidňovat zdejší nováčky, mazáku 😉 😅

dasty79
13. pro 2010

Ahoj holky - @piskotlea - to seš teda šikulka,jak jsi to zvládla 🙂
Jo uklidňovat můžeš třeba mě,protože já se bojím úplně příšerně 😠
A to mám ještě měsíc čas a už kvůli tomu nespím ☹

@sem - tak jak?Zadařilo se?a nebo přišla ms????
Držím pěsti,ať to vyjde 🙂
Jo a já drén mít budu určo - holky ze stejného CARu ho tam
měli všechny 😠

@piskotlea - mě chce dr. prohlédnout - protože jsem po zamlklém potratu a
můžu mít srůsty....A o mimčo se snažíme už 3,5 roku a nic.
A taky mě někdy bolí v podbříšku .- okolo pupíka 😒

fibi21
13. pro 2010

@jana444 super tesim sa s tebou ...super si to zvladla ...ja idem zajtra na interne preoperacne ...budu mi brat urcite hektolitre krvicky ...a ked to budem mat idem aj ja na hysteroskopiu ....no dufam ze to teda aj ja zvladnem ....Jani a tebe koli comu robili hysteroskopiu ?

piskotlea
14. pro 2010

@elana zvládla, ale u mě bylo vše diagnostické, kontrolní...i když i to nevylučovalo, že by mohli najít srůsty či něco jiného...teď už mám i odvahu podívat se na nějaké video 😀
na uklidňování jsi zkušenější ty 😎 ještě jednou ti moc děkuju, opravdu

@dasty79 já měla tu výhodu, že ve čtvrtek mi doktor volal, poslal mejlíkem různé papíry k podepsání a žádanku na předoperační a další čtvrtek jsem to už měla za sebou...naštěstí, už tak jsem spala třeba tři hoďky...myšlenky ti šrotují v hlavě a už neusneš, ale neboj 😉

Holky, vy jste už byly v CARu? Já myslela, že bez různých vyšetření by mě tam nevzali (spermiogram, laparoskopie..)

jajuuus
14. pro 2010

@piskotlea tak PN-ka zatiaľ do 19.1.2011.... 😖
ale hlavne, nech je už všetko tak, ako má byť... 😉

lcinka
14. pro 2010

Zdravím 😉 Chci se zeptat,nemáte zkušennost?jsem po laparoskopické operaci,kdy mi vzali jeden vejcovod po mimoděložním těhu.Kdy se může začít snažílkovat?Každý říká něco jiného?Někdo min půl roku,někdo po 6nedělí?

buffinko
14. pro 2010

@lcinka, čo doktor, to názor, najčastejšie čo som sa stretla (vrátane odporúčania môjho dr.) bolo po 3ch cykloch. závisí, či bol robený aj kyret - ak áno, práve vtedy odporúčajú pauzu, aby sa sliznica zregenerovala. a samozrejme, je dôležité, ako je na tom zdravotne žena...niektoré otehotneli už po prvej mrche, videla som prípad tu na MK, že ani prvá mrcha nedošla a bola tehu. osobne som sa chcela začat snažiť po 2ch cykloch od mimomaternicového, teraz čakám na 2hú mrchu, ale bohužiaľ sa mi rozbehli zápaly 😒 , ktoré som doteraz nikdy nemala...a tak snaženie odkladáme, kým nebudem fit 😉 je ťažké nájsť univerzálny vzorec, a zas keď sa podarí skôr a niečo sa stane, lekári majú tendenciu zvaliť to na nedodržanú pauzu...

lcinka
14. pro 2010

To teda jo 🙂 No přeju brzké uzdravení a vydařené snažilkování!!! 😅

piskotlea
14. pro 2010

@jajuuus PN je jako nemocenská? občas se v těch zkrátkách ztrácím...aspoň si odpočiň a naber sil...vychutnej klid vánoc, žádné bláznění, úklid a tak, vánoce jsou o něčem jiném 😉

Holky, kdy jste dostaly menses? Normálně či jak? Já se nezeptala 😒

jajuuus
15. pro 2010

@piskotlea PN ako práceneschopná... neviem, ako sa to u vás povie 😉 budem sa síce snažiť oddychovať, ale domáce koláče sú domáce koláče... 😀
ja som sa na menzes pýtala, povedali mi, že by mal prísť normálne, môže trošku skôr, aj neskôr, záleží od organizmu, nakoľko pri tom boli použité rôzne "nástroje" a každá žena môže reagovať odlišne... ja by som mala dostať menzes o 2 dni, náznaky už sú, tak hádam príde na čas... 🙂
zajtra idem vyberať štichy, myslite na mňa... 😅

piskotlea
16. pro 2010

@jajuuus tak PN...u nás se říká tomu taky tak 🙂 Já byla vytahovat stehy dnes - u obvodní gynekoložky (měla jsem psáno za týden) a zítra nebude moc času. Ten jeden steh na pravém boku v poho, ty dva v pupíku daly sestřičce trochu zabrat, prý to dobře utáhli 😀 . Ptala jsem se doktorky, jak menses...prý by měla příjít normálně, tak uvidíme. Tak mohla by přijít ...snad třeba poslední 😎 . A ako u vás, pracujete už na miminku? 😀 Jo a začátkem ledna mám přijít na kontrolu.

jajuuus
16. pro 2010

@piskotlea ja som tiež bola dnes vyťahovať stehy, nebolo to také strašné, ako som si myslela... 😉
veru, tiež dúfam, že to už bude posledná menštruácia, ktorá zajtra príde... 😀
na miminku ešte nepracujeme... úplne som sa zabudla opýtať, či už môžme mať styk, keďže zasahovali aj do toho vaječníka... ☹
ja idem na kontrolu 19.1.

piskotlea
17. pro 2010

@jajuuus Tak vidíš, že vytahování stehů nic není 🙂 Člověk se zapomene zeptat na spoustu věcí. V tu chvíli ho to ani nenapadne a pak má plno otázek 😎 . Já jdu na kontrolu 7.1.
A co ostatní? Spinkají? ☹

jajuuus
17. pro 2010

@piskotlea presne tak, tiež si spomeniem na všetky otázky, až keď odídem z ordinácie... 😀

dasty79
18. pro 2010

Ahoj holky 🙂
Už se pěkně snažilkujete po laparce???
(může se hned,nebo až po ms????)
V pondělí jedu k dr. - tak jsem zvědavá,jestli mě dá termínek na tu laparku.
Protože nám přišli výsledky z imunologie a tam našli něco manželovi ve spermiu
a má to přeléčit atb - tak jsem zvědavá,jestli se ta laparka neposune.....

Je tady nějaká čerstvá těhulka po laparo?či hystero?

dlabinecka
18. pro 2010

Ahoj holky, jdu vás jen povzbudit. Laparo i hysteroskopii jsem absolovovala. A výsledkem je nádherná holčička!!! Není to sice uplně příjemné - je to zkrátka pobyt v nemocnici, ale žádná bolest nic a výsledek??? Ten za to opravdu stojí!!!!

dlabinecka
18. pro 2010

@dasty79 Ahojky, my měli sexík zakázaný týden po operaci, ale ovulka byla stejně až další cyklus 😉