Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

jerryjanka
14. únor 2010

no tak my mame v spg problem v morfologii
ale profertil je dobry na vyrazne zlepšienie množstva a pohybu
ten pohyb mate fakt mizerny - ale neoplati sa isť na novy spg o mesiac
lebo spermie dozrievaju takmer 3 mesiace
tak mu daj len vitaminky ak nechceš profertil - je dost drahy tak kup aspon selezin ACE stoji okolo 4 eur
a po 3 mesiacoch chodte na kontrolu 😉

cicka30micka
14. únor 2010

ahojte 🙂 zuz 🙂 laparka sa dá urobit spoločne s prefukmi,tak o tom aspon nevieš že to bolelo aj mne ju tak robili-to bola moja druhá. 🙂 a teraz pri tretej ma operovali v pondelok a štvrtok som bola doma...takže v pohode 😉 jerryjanka da sa profertil kúpit aj tu ? a kde ho kupuješ?...lebo mi sme kvoli nemu chodili do BB každý mesiac,lebo lekár povedal že sa dá kúpit u neho a potom len v Rakúsku... je drahý ale naopzaj možem povedat že ten spermiogram bol ovela ovela lepší ako je teraz... 😒

zuz178
14. únor 2010

na spg bol 18.1.10 a za ten cas bral zinok a E-cko a tiez sa mi zdalo ze mesiac je kratko! No ale kedze si moze vziat volno z prace najskor o mesiac tak za ten cas skusime este (prepac ale asi ostanem pri) femigarde. Ked si pozries zlozenie Profertilu tak je to cisto vitaminova tabletka a ta cena v pomere k davkovaniu!?, no zda sa mi to privelmi drahe! Predsa len objednam 1 balenie a to je tak na mesiac + zinok+E. Uvidime a dam vediet.
Asi si teraz myslis ze som tvrdohlava. 😉
Inac co si myslite o mojom prefuku vajcovodov. Na RTG asi nepojdem, lebo ak aj zisti ze nie je vsetko tak ako ma byt, tak aj tak budem musiet ist na lsk a moze mi hned vybrat aj myom. Myom na taku polohu, ze vobec neprekaza pri oplodneni a lekar povedal, ze iba koli tomu by mi lsk nerobil, ma len 1,5cm.
Co by ste urobili? Pockam radsej na lepsi spg alebo mam nazberat odvahu a ist na lsk? Poradte.

nadis.h
14. únor 2010

Zuzi já jsem si laparka sama "vydupala" chtěla jsem mít jistotu,že je vše ok a to se lépe jak laparkou nepozná. A jsem za to ráda, že jsem se na ní dostala a že jsme se na ní dostala hodně brzy.

krisruska
14. únor 2010

Ahoj, vie mi niekto povedať, kedy je najlepšie robiť laparoskopiu a ako je to cenovo?!

jerryjanka
14. únor 2010

jasne napriklad u nas v tescovej lekarni ho vedia objednať ale tam je drahy ja ho objednavam v netovych lekarnach ako mojalekaren alebo magister - kukni kde je lacnejši

krisruska
14. únor 2010

Jerryjanka, môžem sa spýtať, či si bola na laparoskopii?

lucianko1988
14. únor 2010

Ahojte akurat 12.3 idem na operaciu na Laparoskopie,lebo nemavam pravidelne krami a nedalo sa asi o tehotnit,ked neco mam tak mi ostrania,daufam ze nic nemam take vazne.A dufam ze sa mi podari byt teh.A kolko mint to robia ked operuju??Hm?Ja idem po prvy krat?Ten laparoskopie ide cez postvu alebo ozresu 2 cm ??By som bola zvedava viete 😒

jerryjanka
14. únor 2010

kris ano bola som pred 10 dnami 😉
lucianko - operacia ako taka cca hodinu
robia to rezom na pupku a dvoma pri bedrách
a rektalna sonda- teda pred tym klystír

lucianko1988
15. únor 2010

Ahoj jerry janka-Co za taku hodinku to robia??Lebo lekar mi hovoril ze iba cca 20 mit?A bala si sa???Uff boze take veci neznasam pocut,

krisruska
15. únor 2010

Jerryjanka ďakujem za odpoveď, a môžeš mi povedať, na základe čoho si podstúpila laparoskopiu. Pretože ja čakám na hormonálne testy a na základe ich výsledkov, budem musieť absolvovať vyšetrenie vnútorných orgánov! Avšak neviem či HSG alebo laparku! Len sa snažím vopred informovať!

jerryjanka
15. únor 2010

jasne - ja som strachopud 😀
bala som sa hrozitánsky - dnes už by som sa ale tak nebala
no mne robili aj drilling
a to bolo len približne ano laparo môže trvať aj 20 minut ale aj 3 hodiny ak zistia niečo čo treba riešiť

krisruska
15. únor 2010

Inak vraj Gyn five je laparoskopia záležitosť na jeden deň, ráno ťa príjmu a večer pustia do domáceho ošetrenia!

kaciatko81
15. únor 2010

krisruska, mne robili laparku v iscare-jednodnovou chirurgiou... bez klystiru... akurat som rano prisla nalacno... odkedy ma brali na salu, kym som si pri prebudzani vsimla hodiny na stene ubehla hodina... ako pise jerryjanka, jeden rez pod pupkom, dva pri bedrach... tiez mi robili aj drilling, priechodnost... mne dr odporucal radsej laparku ako hsg...

krisruska
15. únor 2010

A robili Ti na základe výsledku hormonálynch testov, alebo...Pretože ja som sa chcela už teraz niekedy objednať na laparoskopiu, aby som využila čas a vedela čo mi vlastne je (i bez konzultácie s lekárkou z gyn fivu). Pretože kaž. deň čakania na výsledky ma už deptá!

kaciatko81
15. únor 2010

krisruska, ja som mala diagnostikovane pco... takze aj hormonalny profil aj sono... a ja som prisla na zaciatku cyklu a o dva tyzdne som mala po... bolo to fakt rychle

krisruska
15. únor 2010

Mám ešte ďalšie otázoky, len musím odbehnuť, tak ma čakaj 🙂

kaciatko81
15. únor 2010

ak chces, napis mi ip 🙂

marrad
15. únor 2010

krisruska
ja som bola na laparke v malom meste na vychode SK, tiez vramci jednodnovej chirurgie...
Bolo to uplne v pohode rano som prisla na 8 a o 13:30 pre mna uz manzel prisiel...
poobede som sa uz prechadzala u po zahrade /bola som v lete/
inak neplatila som vobec nic vsetko to preplacala poistovna... a uroven nemocnice a personalu vynikajuca....

damaska
15. únor 2010

Ahojky, tak se zase přídávám. Dneska mě pustili z nemocnice. Při laparce zjistili že nemám žádné srůsty na vaječnících, ale vyndali mi slepák, tak jsem tam byla týden. Jinak ty co to čeká, tak nemusí mít strach.
Taky jsem ho měla a hrozný, bylo to vidět na tlaku, jak před infarktem. 🙂 Klystýr nakonec nebyl tak hrozný, docela v pořádku, taky díky sklvělé sestřičce. A konečná laparka - po oblbovačce mi už bylo všechno jedno, sestřičky strašně hodné a tolerantní, a jediné co si pamatuji z operace, byly nádherné modré oči anesteziologa.
Příště písnu víc, jsem pořád unavená, mám 3 dírky v břichu, i vyndané stehy, tak musím hodně odpočívat. Zatím papa

harmanceky
15. únor 2010

Ahojte vsetky. Krisruska, ja som cerstvo po laparke, uz po druhej. Prvou mi zistovali pricinu preco som este neotehotnela a zistili nepriechodny jeden vajcovod. Odvtedy ubehol rok, absolvovali sme 3xIUI a teraz pred IVF som bola na druhej laparke aby mi ho odstranili, pretoze tekutina, ktora sa v nom vytvarala znemoznovala otehotnenie.
Nie je to tak narocny zakrok ako klasicka chirurgicka operacia, ale bala som sa aj tak🙂

Robi sa to aj v ramci jednodnovej chirurcie, ale ak pocas zakroku nieco zistia, trva to dlhsie a potom asi ani nepustia domov hned v ten den. Mne preto tiez tuto druhu laparku nechceli robit v ramci jednodnovej chirurgie, lebo bolo jasne, ze ma v ten den nepustia, ked mi budu brat ten vajcovod.

miroslava89
15. únor 2010

ahojte..
mam otazocku.: na ktory den cyklu sa robi laparoskopia? ci je to jedno?

jerryjanka
15. únor 2010

ahoj mirka - prijmi moju uprimnu sustrasť za to čo sa vam stalo ☹
laparka sa robi v prvej polovici cyklu idealne hned po ms

lucianko1988
15. únor 2010

Aha,takze uvidim co mi poviedia ak mi zistia,lebo ja chodim gyn-fiv a poslal mi vo stvrtok a piatok mi budu robit.Dufam ze nemam nic tamm vazne,Len nemamvam krami a preto sa neda otehotnit,vraj ze vajcovi nevytvoria a preto sa neda oteh.Hm uvidim operacie a potom sa vstetko zistim,Ale mam strach ach musim byt silna 😅

janecka84
17. únor 2010

Ahojte dievcata vi stale pisete o laparoskopii ale nenasla som ten problem co mam ja.Ja ties som bola asi pred dvony tyznami a mi nasli male folekuli priblizne cca 10 mm.momentalne beriem injekcie mam za sebov jednu a este ma cakeju pet.Ktora mi vie povedat ako to potom bude dalej

jaspina
17. únor 2010

Tak konečně zdravím z domu po laparce. Dělali mi ji v pondělí a dnes mě pustili. Dělali mi zároveň i histerektoskopii - to jsem ani nevěděla, ale prý je vše v pořádku. Můžu se zaptat jak dlouho jste pak krvácely nebo špinily?

harmanceky
18. únor 2010

Ahoj jaspina, ja po prvej laparke len v den zakroku trosku ale po tejto druhej dva-tri dni.

jerryjanka
18. únor 2010

jaspi ja ked som šla z nemocky tak už som nešpinila
takže len dva dni v nemocnici

ale je to individi

jaspi teraz dalšie 3 mesiace je vyššia šanca otehotnieť tak hor sa na to

harmanceky
18. únor 2010

jerryjanka, fakt je teraz, cerstvo po laparke vyssia sanca na otehotnenie?

jerryjanka
18. únor 2010

harmanceky ano potrvdlili mi to dvaja lekári
je to kvoli tomu že tá kontrastná látka preruši a uvolní aj tie male upchatia - ktore mohli byť
tak preto