Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

deb
4. bře 2010

Ahojte, 1.3. som bola na laparoskopii (drilling oavrii + komplet vyšetrenie sterility). V den operacácie som trošku krvácala, na druhý deň nie a včera a dnes opäť. Možem to brať ako menzes? Kedy sa dostaví menzes?

deb
4. bře 2010

Nikto mi neporadí? 😒

jaspina
4. bře 2010

Deb já jsem měla laparo v pondělí a vím, že nejvíc jsem krvácela ve středu - a pak to úplně ustalo. MS bys měla dostat normálně v termínu. Záleží jak ti chodí..

jerryjanka
4. bře 2010

deb - nie nie je to menzes
menzes by mal prisť tak ako zvyčajne

rozalenka
5. bře 2010

Holky a jeste jsem se chtela zeptat....po te laparce a hysterce...muzeme se normalne dal snazit???nebo je tam nejaka doba kdy by jsme se meli chranit???

kapka
5. bře 2010

Rozalenka my se začali snažit hned jak sem přestala špinit....tj.asi 6 den po laparce 😉

jerryjanka
5. bře 2010

rozalenka - no ja som bola na laparo presne v den ovu takže o snaženie nam nešlo ale kexik sme mali 4ty den po operacii 😅

rozalenka
5. bře 2010

jo takze zadne odkladani....to je super....no ja jdu na laparku 9dc takze pripadnou ovulku by sme jeste mohli stihnout🙂a jak to vlastne dopadlo u vas???pomohla vam laparka???a jak to probihalo v nemocnici????pamatujete si na neco ze salu....???ja z toho mam uplne obavy....nejraci bych byla aby me uspali hned na pokoji a abych se na tom pokoji zase probudila...

terinda
5. bře 2010

ahoj roza, laparky se neboj 😉

Holky, chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho po laparce jste mohly začít cvičit?
Jsem týden po 😀

rozalenka
5. bře 2010

tyo chci uz taky psat ze jsem po.... 😠

damaska
5. bře 2010

Ahojky Rozalenko, mám za sebou laparoskopii, v úterý to bude měsíc. Taky jsem měla hrozný strach, ale nakonec to nebylo tak hrozné. Nastoupila jsem pondělí, k obědu dostala polívku a odpoledne mě čekal klystýr (nebylo to tak hrozný, sestřička byla hrozně ohleduplná, hodně mě pomohla že nikam nespěchala a pak mně nechala soukromí). Oholená jsem byla z domova, takže pohoda. Jinak večer jsem měla možnost vzít si prášky na spaní, ale nevzala jsem si a usnula jsem normálně. Ráno sprcha, oblect si speciální stahovací punčošky, a čekání. To bylo nejhorší. Před polednem mi sestřička přišla píchnout oblbovačku, předtím jsem si musela odskočit a vzít si na sebe andílka a čepičku. Pak přišel lapiduch a odvezl mě na sál i s postelí, tam jsem čekala až uklidí po operaci předemnou. Doktoři byli úplně nabití energii, bylo vidět jak se těší na operování. Z postele jsem si přelezla na kozu, paní asi doktorka mi sundala andělíčka z rukou, na prsa nalepila nálepky pro kontrolu srdce, knandala sponu na měření tlaku. Pak se za mnou objevil anesteziolog, měl nádherné modré oči, zkontrolovat mi ústa a nos a zeptal se na váhu. Ještě trochu upravovali polohu kozy, hlavu jsem měla zakloněnou, pravou ruku u sebe, levou nataženou a v ní kanylu. Ještě si vzpomínám, na masku co držel anesteziolog v ruce a hrozný smrad co z ní vycházel, pak řekli jdeme do hajan a nevím už nic. Probudila jsem se na pokoji, když mě akorát přiváželi ze sálu, sestřička mě vyvložkovala a ještě jsem usnula. Po narkoze mi bylo fajn, jen kvůli vyndání slepáku jsem byla dlouho na dietě a tím i dlouho v nemocnici. Snad jsem tě nevyděsila, není to tak hrozný, neboj se.

rozalenka
5. bře 2010

hej ne super si to odvykladala...teda popsala....ja se ani tolik nebojim ale spis se stydim....prelezu na tu kozu a tam kolem me bude hafo lidi....chjo....ja su hrozna ...vim ale co uz. jinak misto klistyru mam napsany YAL tak z toho mam taky trochu strach...nikdy jsem nic podobneho neabsolvovala....

jerryjanka
5. bře 2010

damaska super si toho pamataš
teraz to opišem ja 😀
no nastupila som v utorok do nemocky - mala som až v stredu ale vypadla im pacientka tak ma vzali o den skôr - to som bola rada
mala som super baby na izbe rôzne vekove kategorie ale srandy bolo kopec
od strachu som ani nejedla
večer klystir
rano o 5 znova klystir ale uplna pohodka
okolo 9 prišli dali mi oblbovak ale on mi vôbec nezabral strach teda som mala raiadny
oviazali mi nohy bandažami a potom prišli a viezli ma na salu - no prisamfakt som si pripadala ako v nemocnici chicago hope 😀
pred operačkou som sa musela vyzliecť a prešla som si na kozu tam mi priviazali nohy aj ruku dali mi na prst to sledovanie saturacie a ja som sa stihla spytať kto je to ten ujo nadomnou - bol to anesteziolog - znamy mojho svokra tak sme ešte pokecali 😀
dali kanylu spytali sa kolko važim a to už som ledva odpovedala - a potom už bola tma 😀 😀 😀
inak tiež celkom fešak anesteziolog 😀 😀 😀
potom som sa zobudila až na pooperačke neviem kedy ma cievkovali, ani kedy intubovali...
v nose kyslikova hadička - a ja som bola smadná a oblbnutá
ale vraj sa na mne pekne nasmiali ked ma prebudzali. dali mi 4 infuzky a potom mi konečne dovolili sa napiť trošky vody

no do rana som bola na pooperačke - pichli mi fraxiparin do brucha na riedenie krvi, injekciu od bolesti do stehna a večer do zadku aj na spanie. rano už som šla naspať na izbu a dali ma tam kde som bola predtym
takže dalši den srandy sme sa nasmiali riadne.
hned dalši den som šla domov
dokopy teda 3 noci v nemocke

mne chceli brať tiež apendix - slepak - ale ho nenašli 😅 😕 sa im asi schoval niekam neviem

najhorší okrem strachu bol zažitok z cikania na posteli na misu - hlavne kvoli tomu že potom je v brušku poopuchane všetko tak sa ťažko cika - tak to šlo tak po troškach ale šlo inak by ma museli zacievkovať
večer asi 8 hodin po operacii už som si prešla sama na vecko ktore bolo priamo na pooperačke. 😉

no ked sa na to divam teraz spätne - tak to bolo skôr všetko komicke než hrôzostrašne 😀

jerryjanka
5. bře 2010

jeeeeeežin - to je ine litanie 😀 😀 😀

jerryjanka
5. bře 2010

ešte ma napadlo - bolelo ma hrdlo z tej untubacie jak ked mam anginu - ale trvalo to tak 3 dni a pohodka 😉

rozalenka
5. bře 2010

co je ine?????

rozalenka
5. bře 2010

ale jinak holky fakt ste to krasne napsaly.....no stydet se budu asi stejne ale snad brzo usnu....

damaska
5. bře 2010

Rozalenka vůbec se nestyď, v tu chvíli, kdy jsem lezla na kozu jsem byla ráda že jdu po té oblbovačce, navíc mě drželi za ruce a pomáhali i oni. V tu chvíli si na stud ani nevzpomeneš. Když mě pak sundavali andělíčka a dezinfikovali už jsem byla v limbu. Tak neboj. Navíc jsou na to zvyklí. Jsem taky taková stydlivka, ale dokonce po operaci šla se mnou sestřička do sprchy, sušila mě , oblíkala a dávala vložku a vůbec mi to nepřišlo, byla jsem ráda že je tam se mnou. Vůbec na to nemysli, prostě je to normální. Yal je jako klystýr, ale místo toho aby ti sestřička naplňovala přes konečník vlažnou vodou, aplikuješ si toto sama. Nevím přesně jak, ale poví ti to.

Jé, Jerryjanka, tak už máš taky po. Přežily jsme to, viď, ale bylo to strachu. Představ si, mě necévkovali a dokonce za 2 hodiny po operaci jsem šla se sestřičkou na záchod sama. A večer s ní zase do sprchy, takže docela v pohodě. Já měla klystýr jen jeden, moc jsem před operací nejedla a sama chodila doma.
Rovnou po operaci mě vezli na pokoj, byla jsem na izolaci a měla záchod na pokoji. Ten den nás pak chodili hlídat a kontrolovat.

bublinka11
5. bře 2010

Ahojte 🙂 Rozalenka stydet sa nebudes urcite...tohoto som sa bala aj ja, lebo som trosku sirsej postavy 😀
Mna stale niecim prikryvali. Ked som cakala na zakrok pred operackou, lezala som na voziku a bola som naha, ale prikryta...potom ked som sla na kozu, tiez som mala cely cas na sebe plachtu, ktorou som bola prikryta. Takze respektuju zeny, mna vlastne ani nahu nevideli tusim...no neviem ako ma prekladali uz po, ale ani ma to netrapilo 🙂

jerryjanka
5. bře 2010

hej aj ja som sa bala že sa budem hambiť - a aj pri vizite sa nam kukali medzi nohy a to som zrovna stihla velku vizitu 😀 takže asi 20 ludi 😅 ale tak prišlo mi to v tej chvili nejak prirodzene
oni tych šušiek vidia denne tolko 😀
som rada že som bola u nas sa prišlo na hlavny problem takže sme sa aspon v tomto posunuli dalej
len si teraz trieskam hlavu prečo som nešla aj skôr (zo strachu)

damaska
5. bře 2010

Jo to mě taky bolelo v krku, ale do 3 dní to přestalo. To je holt po té trubičce, co máš v krku. Rozalenko, určitě brzo usneš. Taky jsem se bála, a pak jsem se na operaci těšila. Hlavně je mi hrozně fajn, už mám i 3 dírky skoro zahojené, ještě se trochu loupou strupy. A slepák, co mě trápil venku. Dokonce jsem dostala přesně v termínu MS a už jsme se začli snažit o mimi. Tak jsem zvědavá, kdy se to povede. Jsem šťastná, že mám zkontrolované vaječníky a vím že je vše jak má být. Sice je mě ještě v podbřišku zabolí, ale vím že to je hojení po operaci. No, kéž by mi ten optimismus vydržel.

Jerryjanko, neplánuješ také lázně?

bublinka11
5. bře 2010

Jerryjanka a na co ti nakoniec prisli?
U mna nastastie vsetko O.K.
A medzi nohy mi na vizite nepozerali 😀 kontrolovali hlavne bruska... 🙂

rozalenka
5. bře 2010

chjoooo holky zavidim vam ze uz to mate za sebou....taky doufam ze to s tim cevkovanim a takovym podobnym ukecam a budu moct jit na zachod....a snad mi pichnou nejakou poradnou konskou davku oblbovacky abych o nicem nevedela....jo a taky nejsem zadna tycka.... 🙂

damaska
5. bře 2010

No já taky nejsem žádná tyčka, nevíce se mi ukládají špíčky na břichu, ale nikdo nic neřekl. Dokonce jsem se bála, aby se tam přes to sádlo dostali 🙂 Ale v poho. Po dietě jsem si připadala i hubenější.

Neboj, ani tu narkózu dávaj podle toho kolik vážíš. Jo ještě jsem si vzpomněla, že jsem měla mastné oči, při narkóze je máš prý otevřené, tak aby nevyschly kanálky, tak je buď zalepují, nebo mažou.

jerryjanka
5. bře 2010

damaska aj som myslela že pojdem
ale musela by som isť cez celu republiku na druhy koniec 😠
bublinka mam zrasteny pravy vajcovod - v normalnom pripade by to nebolo nič take hrozne
ale ja ovulujem prave len z praveho vaječnika - lavemu sa proste nechce 😖
rozalenka - len si prečitaj pred našimi laparkami ako sme sa bali
mne bolo každy den na vracanie 😀
spavať som nemohla
no fakt strašne som sa bala
ale to je presne o tom
strach ma velke oči
strach bol na celom tom kolotoči najhorší 😉

bublinka11
5. bře 2010

Pri narkoze su otvorene oci? Tak s tymto som sa este nestretla, ja si pamatam posledne, co bolo, ze som chytila akoby krce do viecok, ako sa mi zatvarali, mam pocit, ze som mala zatvorene...

jerryjanka
5. bře 2010

tak mne ich asi lepili lebo masne som ich nemala
s tymi špekmi - tak na mna sa nechytate ja mam 30 kil nadvahu 😀
jediny kto mi niečo povedal bol primar pri prijimani na oddelenie
že nevie či sa tam dostanu 😀

kapka
5. bře 2010

rozalenka,laparky se neboj,nic to není....taky sem se jí bála a hned po ní jsem se musela dívat na břicho jestli mi ji dělali,protože mě vůbec nic nebolelo...a přesto že mi sestra nabízela injekce od bolesti,vůbec sem je nepotřebovala - nebolelo to....
Mně laparka pomohla.... A vím že je tady na koníkovi spoustu holek,kterým pomohla.... 😉 Kdyby to tak nebylo,tak by ji nedělali... 😉

damaska
5. bře 2010

Jerryjanka, no já to mám také přes celou republiku, ještě se musím zeptat, ale připadají v úvahu Františkovy lázně. Jen v červenci máme svatbu, tak to musí být před, nebo po.
Bublinka11, no o těch očích jsem to četla a je fakt, že jsem je měla hrozně mastné, tak nevím.

jerryjanka
5. bře 2010

ja si to akosi neviem predstaviť
3 tyždne bez rodiny
ale zasa oddych by bol 😀