Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

lucikpetik
18. dub 2007

to se priznam rerun, ze me taky prekvapuje, taky jsme pak tri mesice meli cekat

vercav
18. dub 2007

No fakt,, taky jsem byla překvapena. Ríkal že je to největší pravděpodobnost,,tak že do toho hned vlítnem. Vlastně ja du hned po MS pak budu odpočívat po zákroku a hned mi chce předepsat zase hormony. Tak uvidíme. Ale docela jste mě postrašily ,,že je to zase ohrožující pro udržení plodu. Kamarádka chodí ke stejnému lekaři,,taky hned s ni začal redukovaný cyklus a dneska ma dvojčatka,, -Ale ona se snažila krátce,, 1,5 roku. Tak uvidím co mě teda čeká..JEn mě děší pořád ta 3týdenní neschopenka,, a ted i trošku Reruna ,, že to tak probíhá v nemocnici,,že jsou po tom opravdu velké bolesti...

lucikpetik
18. dub 2007

verco tak ja te zase teda muzu uklidnit, jsem silena cita, i na banalni zakroky jako odber krve apod..hroutim se uz tyden dopredu, po operaci to slo vydrzet uplne v pohode a to mi zapomneli pichnou injekci proti bolesti....takze si to predstav...a jakmile te jen trosku neco boli, pichnou ti injekci, tak neboj...kdyz jsem to prezila ja....sranda to nebyla to ne, ale da se to prezit...pro me bylo nejhorsi, kdyz mi meli vytahovat dren, ale sestra byla tak sikovna, ze jsem to vubec necitila

vercav
19. dub 2007

ahoj Lucikpetiku,, tak díky moc za pozitivní slova.Už abych to měla za sebou a byla doma. 🙂 A v jakem stadiu jsi ted ty? začináte už znovu pokoušet osud?

lucikpetik
19. dub 2007

verco uvidis, ze to bude v pohode...no jo, ted jsme ve fazi, kdy se snazime znovu, ale zadne nasili, plodne dny nesleduju..tak uvidime, kdy to prijde...ted zrovna cekam kazdou chvili MS, tak uvidim, treba neprijde, ale nedoufam....
jinak jsem po laparce dostala lazne, takze jsem si dostatecne odpocala a ted uvidime, jak rychle to pujde...

vercav
19. dub 2007

HOdně slyším o těch láznich,,na jake procedury bych se měla těšit?Jinač držím palečky at MS nepříjde a hlavně následně dobrý konec. 🙂

lucikpetik
19. dub 2007

no nepredpokladam, ze by MS neprisla...lazne byly fajn, odpocala jsem si, a procedury byly ruzne, cviceni, posilka, bazen, virivka, bublinky, jodovka, elektrolecba, inhalace....

vercav
19. dub 2007

No teda super,, asi je to i třeba si potom pěkně odpočinout a nabrat nové síly.. A jak píšeš dějou se tam samé lepší věci na které ted nemám čas 😀
Kolik týdnu jsi tam byla?

lucikpetik
19. dub 2007

byla jsem tam mesic, takze parada, puvodne jsem ani moc nechtela jet, ze co tam mesic budu delat, ale hned bych jela znova 😉

vercav
19. dub 2007

boože je to už hodně dlouha trat životem.. v životě by mě ani ve snu nenapadlo ,,že tohle bude u mě problém. Těch 6 let už začíná byt nekonečných..Jak tak vidím tak ty lázně jsou jediná odměna ,,zatím 🙂
Jinač říkal vam holky někdy doktor ,,že v období ovulace by jste neměla dělat žádne sporty jako je např. spinning apod? Kámoška na mě s tímhle vyrukovala ,,ale já to nikde neslyšela ani nečetla..

lucikpetik
19. dub 2007

tak to jsem verco teda taky neslysela.... co se clovek jeste nedovi...

hancam
20. dub 2007

Myslím, že to je nesmysl. Většina žen ani nesleduje, kdy má ovulaci, natož aby hlídala co v té době smí a nesmí. Příroda si s tímhle musí umět poradit (co dělali dříve ženy bez testů na ovluci, výpočtu ovul.dnů apod.). Ani já jsem to nikdy od lékařky neslyšela (a gynekologa jsem i měnila a ani jeden se o tom nezmínil).

vercav
20. dub 2007

ahoj holky,, no je vidět ,,že už někteří k tomu hledají opravdu maličkosti. To bychom nesměli zachvilku dělat nic...Lepší budeme uživat života naplno a ono to jednou to štěstí spadne i na nás 🙂

lucikpetik
20. dub 2007

no taky si myslim, po pravde receno, jsem presne ten pripad, jak pise hanca, nevim kdy ovu mam, natoz abych hlidala, jestli muzu jit cvicit nebo ne...to uz bych pak asi zblbla uplne... 😉

vercav
20. dub 2007

LUcikpetiku,, ja už právě z toho blbnu,,jenomže mám doktora,,který mě pořád sleduje,, chodím k němu co 1/2 roku vždy na 3 měsiční sledování cyklu. Chce mě vidět 12 den,15,16 jak ta ovülace vypadá. a to je mi právě hodně nepříjemne,Pořád ulevy z práce apod. Proto chci jit na tu laparoskopii potom si necham stimulovat cyklus a když se to nepovede tak dlouho ho nebudu chtit zase vidět. to je právě to co mi vadí a vnitřně to určitě škodí. Má až přehnanou peči a pořád něco zkouší .. No a pak řekni nemyslet na to kdy máš ovula¨ci 😀

reruna
20. dub 2007

Verco, mrzí mě, že jsem Tě postrašila, ale já jsem to tak nemyslela. Jenom jsem někde v nějakém seriálu viděla, jak ženská byla na laparoskopii dopoledne a večer už šla na večírek, tak jsem nechtěla, aby si to tak někdo představoval. Ale oni ti opravdu pořád dávají injekce a prášky proti bolesti, takže se to dá vydržet. A moje mimi je zatím úplně v pořádku, takže to rychlé těhotenství asi tak úplně nevadí. Samozřejmě jsem byla od začátku doma a brala hormony na udržení, ale jak vidíš, tak to jde. A Verco, když už to zkoušíš tak dlouho, byla jsi už na inseminaci nebo umělém oplodnění? Mě doktor z Centra asistované reprodukce poslal na inseminaci hned třetí měsíc, co jsme tam s manželem začali jezdit a do půl roku byla ta laparoskopie.

vercav
20. dub 2007

ahoj reruno,,ano byla jsem už i v Olomouci na inseminaci a na te hydrolaparoskopie, Inseminace se nezdařila , na hydrolaparoskopii mi nic nezjistili, byla jsem z toho už ale hodně unavena v práci jsem toho měla hodně,tak jsem se doma dohodla na menší odmlce at se na ten kolotoč nových vyšetření a případně IVF připravím. Ted jsem na to najela zase od nového roku a zase kolotoč vyšetření, v květnu bude ta laparoskopie. následně hormonální pomoc a potom když se nezadaří tak jsem rozhodnuta pro to IVf. Už jsem trocha klidnější ,vím že je nás kolem hodně, ale pro mě je to hodně dlouha cesta ☹ Tobě přeji hodně zdravíčka,,at se na tebe brzy usměje štastne mimi a děkuji za rady a podporu. 🙂

lucikpetik
20. dub 2007

verco moc na tebe budeme myslet a doufam, ze pak rychle bude uz to mimi...

dagina
20. dub 2007

Ahojky holky, když to tady tak pročítám...., to je jako fakt že po laparce následují lázně? To by bylo dobré, ale pochybuji že zrovna mě tam pošlou. Jinak k tomu spinningu - chodím 3x týdně, dokonce jsem šla den poIUI, v práci tahám těžké věci, prostě nehlídám se už vůbec, nemá to cenu. Už mě to ale také začíná všechno pěkně unavovat, je to nekonečný kolotoč. Těm co se povede otěhotnět hned nebo několik měsíců po vysazení HA mají opravdu veliké životní štěstí. Nezávidím jim to, ale možná trochu mrzí. Verčo, můžeš prosím tě říct kolik ti je let? Mě bude 29, příteli 30 a mimčo už by jsme MOC MOC MOC CHTĚLI 🙂

lucikpetik
20. dub 2007

ahoj dagi, ja lazne dostala teda hned a to bez reci...a dneska jsem rada..

dagina
20. dub 2007

Luci, já budu také ráda, určitě to jen prospěje. Kamarádka ale také byla na laparoskopii (po potratu ji čistili), ale žádné lázně nedostala ☹

lucikpetik
20. dub 2007

no tak nevim, mi to doktor nabidl sam, a kdyz ne, tak je treba se zeptat, proc si nechat ujit mesic krasne dovolenky

reruna
22. dub 2007

Ahoj, Verco, přeju hodně štěstí. Dagino, já jsem žádné lázně nedostala a ani mi je nikdo nenabízel, sestra byla na laparce už před pěti lety, ale tehdy jí taky žádné lázně nedali. To asi záleží na doktorovi.

lucikpetik
23. dub 2007

no tezko rict, kazdopadne to bylo fajn a doporucuji se na to priptat, za to nic nedate...

vercav
23. dub 2007

ahoj holky,, děkuji za držení palečku,,samozřejmě i já vam přeji at vše dopadne dle vaších představ 🙂 Jinak mi je 29 let ,partner 34let.
Už se mi ta doba krátí,,tak se psychicky připravuji na tu laparoskopii. Je tady ted někdo kdo jde v tom květnu? Ve středu jsi jdu vyřídit vyšetření na anesteziologii, pak mě čeká obvodák a není cesta zpátky. Ale už se i těším at to mám za sebou a doufám ,,že mi to zase něco málo zvýši tu pravděpodobnost. JInak v záři bychom už neodkladně museli na to IVf.No doufejme holky ,,že nám tenhle životní kolotoč brzy skončí 😉 všem moc moc štěstíčka. zatím se mějte krásně 🙂

vercav
23. dub 2007

Jen doplnující informace,, že po léčbě neplodnosti 3 let jsou i tak v nároku lázně. Takže se tu někdo takový najde a měl by zájem,, má na to právo a může zažádat u svého lékaře..

luciakubista
23. dub 2007

ahoj vercav,
ja idem na laparku takisto,ale az koncom kvetna,termin budem vediet podla menstruacie,zevraj sa to robi po skonceni cyklu,ked je sliznica najmensia.

karin25
23. dub 2007

ahoj holky,
na stránkách Modrého Koníka jsem úplně poprvé, takže se rozkoukávám, ale tohle téma mě zaujalo. Mám totiž laparoskopickou operaci za sebou a prodělala jsem ji už ve 13 letech. Chtěla jsem se zeptat, jak jsou na tom ostatním, jestli už ji taky máte za sebou, jestli máte nějaké problémy nebo Vás teprve čeká. Mě totiž čeká znovu a pak léčení v lázních.

lucikpetik
24. dub 2007

ahoj karin, tak ja mam laparku uz za sebou, byla jsem na konci zari a mam za sebou i mesicni pobyt v laznich, tam bylo fajn, myslim, ze to pomohlo....a co ty jak ty jsi teda na tom, kdy zacinas s lecbou?

vercav
24. dub 2007

ahoj Luciakubista laparoskopie se opravdu děla hned po skončení cyklu, je ale docela fajn ,,že si můžeš tak narychlo domluvit termín operace. Já čekám na laparoskopii v Ostravě 2 měsíce.. ☹ A jestli jsem to vypočetla správně to se pozná,, vzhledem k tomu, že to opravdu nemám pravidelně 🙂 ale doktorovi to pry nevadí. Vidím i tohle za možnou příčinu neotěhotnění,,ale pry je to jedno.. 🙂 Zatím holky ahoj a ty Karin napiš v jakém stadiu snažení jsi 😉