Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

darazv
25. srp 2012

Ahojky holky tak už som doma vo štvrtok som nastupila o desiatej na obed mi dali polievku bleeee a v piatok rano o 7.30hod zakrok a o deviatej som už bola na izbe mala som aj mierne krvacanie z pupíka ale uz je to oki najest mi dali až dnes rano jogurt takže som dva dni držala hladovku čo sa týka vysledku mam len dve malé jazvy v pupiku a vedla ešte jednu a som uplne zdravá absolutne mi nič nenašli žiadny myom ziadny polyp žiadne zrasty proste nič mám vraj ukažkovu zdravu delohu aj vaječniky takže som sa aj potešila ale zaroven zaskočilo ma to takže u mna je všetko oki len moja polovička je problem takže ideme dopapat lieky čo berie má ich ešte na 40dní a ak dovtedy neotehotniem šup do 2ivf aso do gennetu mam mierne bolesti brušné ale doktor povedal nech sa za 2-3 dni vrhnem sexovat vo velkom pretože ma aj prefukali tak nadej tam stále je dnes som 12DC a ovulku mam cca 18-21 dc tak hadam sa poštastí dakujem že ste na mna mysleli ste zlaté a ja som rada že to už mam za sebou a som doma pri svojej laske

ada83
25. srp 2012

@darazv tak to som rada ze si v poriadku a nic ti nenasli

darazv
25. srp 2012

@ada83 dakujem ale teraz som akurat zacala mierne krvacat tak dufam že je to oki 😒 a čoskoro to prejde pretože cca o tri dni chcem ist na vec-SEXOVAT 😀

ada83
25. srp 2012

@darazv to ja som hnet na druh den dostala menzes prisiel o 8 dni skorej

darazv
25. srp 2012

@ada83 no tak u mna to nehrozí mam cyklys 30-32 a dnes som len 13dc 😒 ale čitala som že mierne krvacanie je normalne

ada83
26. srp 2012

@darazv to aj ja mavam ze 30 a viac a sranda je ze aj tento mi prisiel o tyzfen skor ale do lapar. Nikdy neprisiel skor

nelly3
26. srp 2012

@cuculik1
ja som isla druhy den normalne do prace, bolesti som nemala.

darazv
27. srp 2012

@ada83 ahoj tak dnes som bola na gynde a to krvacanie je z laparky nieje to menzes už ani nešpinim skoro,,,ale nevidim to ružovo pretože pozrela ma cez UZ a sliznicu mam len 4mm a folikul je oki ale povedala že zazrak sa može stat 😒 nech skúsime na 20-21DC sexík kedže mam dlhe cykly tak aj ovulku mam neskor,,dnes som 15DC,,,no uvidime dávam tomu dva mesiace a ak sa nepodarí idem do 2ivf 😉

ada83
27. srp 2012

@darazv tak drzim palce aby sa podarilo

p.e.t.u.l.k.a
1. zář 2012

Ahojte holky , já se dnes vrátila taky z nemocnice a měla jsem srůsty, ty odstranili tak snad to pomůže 😉

mamartinka
2. zář 2012

@p.e.t.u.l.k.a neviem ako tebe ale mne tiez odstranovali zrusty,polip a nepomohlo ani to.Nezadarilo sa ani potom a to sme obaja ze zdravy.Ale kazdy to muze mit jine.Drzim palce aspon tobe nech se cim skur dockate mimiska.

darazv
2. zář 2012

@p.e.t.u.l.k.a ahoj prajem aby sa zadarilo 😉 ja som tyzden po laparke mne nič nenasl som oki, ale u nas je vačší problem priatel ma pomalé spermiky 😖

dia6
12. zář 2012

@p.e.t.u.l.k.a Určite to pomôže. Treba veriť. To je najdôležitejšie psychika. 🙂

katka2011
12. zář 2012

@mamartinka skus alternativnu medicinu

smudlinka2019
12. zář 2012

Ahoj holky.Našla jsem teď tuhle Vaši diskuzi a chtěla bych Vás trochu povzbudit.Já byla na laparce minulý rok před Vánoci.Nic mi nenašly a tak jsem šla dva dny po operaci domů.Sice jsem s tím týden marodila a druhý mi dal taky zabrat,protože mi nedělal dobře ten plyn a hlavně venku mě bolelo na prsou.Ale to hlavní.V dubnu jsem se pak dozvěděla,že jsem těhotná,tak že jsem tak v březnu,tři měsíce po operaci otěhotněla 🙂 Tak že,loni jsem týden před Vánoci byla v nemocnici proto,abych zkusila další věc,která by nám mohla pomoci k miminku.No a tento rok buď před a nebo po Vánocích tam budu znova,ale tentokrát proto,abych tam přivedla na svět to nejcenější v mém životě 🙂 Pokud se tedy některá tady na laparku teprve chystáte,za mě říkám šup tam,opravdu mi to pomohlo 😉 a nevěšte hlavu,ani když je problém u chlapa.Znám holky,co třeba manžel měl pomalé spermie,ale stačilo upravit výživu nebo přestat kouřit a hned se to zlepšilo.Opravdu toho umí doktoři už hodně řešit 🙂 Tak že vám tady všem držím palce,ať se na vás usměje štěstí tak jako i na nás.Sice po dva a půl letech snažení,nervů a slz,ale usmálo 🙂

dia6
12. zář 2012

@darazv pomalé spermie už dnes naozaj nie sú problém. Boli ste na IUI? To by vám mohlo pomôcť.

U nás je trošku väčší problém. Spermie sú super, ale moje telo si proti ním tvorí protilátky. Vlastne mám moc silnú imunitu, takže odmieta všetko cudzie.
Ale aj keď teraz lekár nevie moc čo s tým. Ja verím, že sa to spraví. Určite otehotniem, asi už tento rok. Mám dobrý pocit. Všetko bude OK. 😉 🙂

darazv
12. zář 2012

@dia6 tak tak otehotneme musime tomu verit 🙂 vieš co my ked sme prisli do car tam vtedy navrhli hned ivf ani som nevedela vtedy co je iui a teraz ma tiež doktor tlačil do 2ivf 😒

mamartinka
12. zář 2012

@katka2011 a to je aka?

dia6
12. zář 2012

@mamartinka smiem sa spýtať? ... vy ste obaja úplne zdravý a nedarí sa?
a ako dlho?
Ja len, že či nie ste už z toho príliš na nervy. Teda ja som, ale ja to už riešim. Vieš, niekedy to treby riešiť po psychickej stránke. Pozri si fertilitycoaching.sk (určite je také niečo aj v Írsku). Možno to poznáš, no tu na MK to jedna baba veľmi pochvalovala, a otehotnela, a to sa predtým pokúšali tri roky a nič.

dia6
12. zář 2012

@darazv Hneď IVF? ani jedno IUI? sranda... to málokedy vraj robia. A IVF nepomohlo? A idete na druhé?

darazv
12. zář 2012

@dia6 ano ale tam kde chodim my príde ze chcu len tlačit do ivf preto mením aj CAR mam za sebou 5 neuspešnych transferov a som znechutena už,,, tak chcem zmenu 😉

dia6
12. zář 2012

@darazv Sranda. U nás v CAR je to zase inak. Tu musíš mať IUI min. 3x a až potom IVF. Občas povedia, že stačí jedno IUI a hneď IVF. Ale ako sa mi zdá, IVF až ako takmer posledná možnosť. Ale asi skôr kôvli poisťovniam.
Neviem ako to je inde.
Ja dúfam, že nám výde IUI a nebudem musieť podstupovať IVF. Lebo po pravde sa ho trošičku bojím. Ani neviem prečo.

Inak sranda, že keď je u vás len problém v pomalých spermiách, tak sa IVF nepodarilo. To je zvláštne, nie?

darazv
12. zář 2012

@dia6 sama seba sa pytam prečo?prečo sa nedarí,,moja posledna nadej bola laparka,hysteroskopia a tam mi nič nenasli som uplne zdravá!!!priroda je mocná čarodejka a ja musim len dufat a verit ze sa i na mna usmeje stastie a stanem sa vytuzenou mamickou 🙂

dia6
12. zář 2012

@darazv Ak nevadí... koľko sa už pokúšate?

aandulinka
12. zář 2012

Ahojte dievcata. Necitala som to tu cele, ale chcem vas tiez povzbudit. Ja som bola na "prefuky" laparoskopiou, lebo mi aj urobili generalku maternice. zaver bol taky, ze ani po opakovanom streknuti tej tekutiny do vajecnikovodov sa ich nepodarilo spriechodnit... som bola z toho dost mimo, hlavne preto, ze nase snazenie trvalo uz 5 rokov... a za 3 mesiace som ostala tehotna - pre nas zazrak! moj gynekolog povedal, ze podla tych vysledkov z operacie necakal, ze niekedy spontanne otehotniem.. zazraky sa deju dievcata, len treba verit a byt trpezlivy. drzte sa!

mamartinka
12. zář 2012

@dia6 Ano sme zdravy.Nam Ivf v septembri 2011 nevyslo.A zas mi potom zistily ze nemam hormony ze ako 40 rocna a netvoria sa mi vajicka.Aj clostibegyt som brala 3 mesiace a nic.Teraz v nedelu bolo 6 rokov co sa nam nedari.Ale uz to neako neriesim.Raz sa snad dockame.A tu stranku si pozrem ak bude cas.Dik.

dia6
12. zář 2012

@mamartinka Možno je dobré, že to už nejako neriešiš. Ja to nedokážem. Ja riešim so všetkých strán.
a čo adopcia? V Írsku to vraj dlho trvá, ale.... aspoň je to nádej.

dia6
12. zář 2012

@aandulinka Ja tiež verím, že aj zázraky sa dejú. Najkrajšie keď ich človek môže zažiť na vlasnej koži, tak dúfam, že aj my zažijeme jeden... dva?
😀

darazv
12. zář 2012

@dia6 sme spolu čo chvila 7 rokov a na ostro sme sa zacali milovat pred 4 rokmi,takže 4 roky sa snazime prve dva roky sme to neriešili a hovorili si ked sa zadarí tak sa zadarí ale po dvoch rokoch ked som neotehotnela sme si povedali asi je dáky problem najprv som behala po doktoroch ja nic mi nenasli tak siel na radu priatel a vysledok už poznas 😒

dia6
12. zář 2012

@darazv aha, toto si tu už tuším písala. Len si asi nemala fotku. 🙂
No tak sme na to podobne, len my skúšame 2aj pol roka. a sme spolu 8 aj pol 🙂

Niekedy si hovorím, že je to už nekonečné, tie dva roky čakania. Ale keď čítam, že tu niektoré baby skúšajú aj sedem rokov... asi by ma porazilo. Ja viem, že sa nám to podarí. V poslednej dobe som zistila, že keď naozaj niečomu verím, tak sa mi to splní. Takže je jasné, že čoskoro otehotniem 😉