Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

lienocka235
10. pro 2008

aj ja mam za sebou LPK a HSK.. vcera o 4 mi to robili 45 min. narkoza.. citim sa ok.. jest mozem normalne... nalez je uplne normalny.. vsetko priechodne.. a ukazkove.. aj vajecniky, vajickovody aj maternica.. takze problemom bude asi nakoniec to ze tie muzove potvorky idu viac do boku ako rovno..

lucula73
10. pro 2008

Lienočka a to si už doma????
Aj mňa čaká laparka po novom roku,tak si to tu čítam,čo ma čaká.

lienocka235
10. pro 2008

no sak tu sedim doma za kompom... normalne fungujem.. teda nedviham nic.. tazsie..

larri
10. pro 2008

Ja cetla,ze nektere z vas sly po laparce na druhy den domu.Ja mela nastup ve ctvrtek a v pondeli me pustili,ale mela jsem dietu.No spis hladovku,ale ja po narkoze zvracela,tak je to mozna i tim.Jestli bych mohla poprosit,mame v planu jt na IVF k Apolinari.Mate nekdo zkusenosti? Znama tam byla,neplatila ani korunu a ma krasna dvojcatka.Kamaradka byla v Podoli,platila asi 30 000kc a ma holcicku.jake mate vy s timhle zkusenosti vy? Chapu,ze jste na tom nebyly,ale treba vase zname.Za 14dni jdu na kontrolu,tak to budeme teprve resit.Nebydlite nekdo na Praze 10?

miluse
10. pro 2008

Larri o apolináři je tu samostatná diskuse, tak se můžeš juknout tam, je to taky v sekci snažilky.

Já šla vlastně 3 den domů, dělali mi jí v čtvrtek a v sobotu ráno pustili, možná už bych šla i v pátek, ale taky mi bylo blbě po narkoze, tak si mě tam den nechali

miluse
10. pro 2008
awe
10. pro 2008

ahojte kocky 🙂
lienocka235, poslala som ti IP 😉 aky mas dalsi postup teraz po absolvovani laparky?

lydka12
11. pro 2008

ahojte,
rada by som prispela mojou skúsenosťou. Minulú stredu som absolvovala laparo a to na jednodňovej chirurgii, pričom o 13 hod som mala príjem a o 15.30 hod ma už viezol manžel domov, cítila som sa v pohode, na druhý deň ráno som šla k svojej lekárke a potom do práce. Teraz už ani neviem, že som po nejakom zákroku. Jedine čo má trápi, že sem tam špiním, čo mi príde zvláštne, lebo 2 dni po zákroku som špinila, čo mi bolo povedané, že to je normálne, no týždeň po zákroku? ( jeden deň nič, a druhý špiním ...) Koľko ste vy špinili?

matelko1
11. pro 2008

ahojte baby.
lydka ja som po laparke spinola 5 dni a moja MS mi nabehla asi 30 DC,co som ostala prekvapena,lebo kazdy mi povedal,ze mi bude meskat a mam pocitat aj 3-4 tyzd.ale u kazdeho je to inac,kazdy organizmus sa s tym inac vyrovnava,inac znaša.

corinne
11. pro 2008

Ahojte.Aj ja mam za sebou laparoskopiu a hysteroskopiu,v pondelok som mala nastup o 7h pustili ma hned v pondelok vecer o 19H.Prve 2 dni som bola totalne nefunkcna,strasne ma boleli ramena ,to z toho dovodu,ze som bola naplnena plynom CO2,vcera uz celkom v pohode.Od pondelka vobec nespinim a dnes uz fungujem na 90% .Takze vam drzim palce,nieje to take strasne 🙂 ja som mala hlavne obavy z narkozy,ale na operacke bol super team,takze som to zvladla.Pekny zasnezeny den

matelko1
11. pro 2008

corinne ty odkial pochadzas,ze este v ten den ta prepustili.ja ked som bola na laparke,tak 4 dni som tam bola a to bolo vsetko ok.
teraz idem na hysteroskopiu a som zvedava ako dlho budem v nemocnici.najradsej by som bola,keby ma este v ten den prepustili,ale to urcite nebude tak.
ja mam tiez obavy z narkozy.

kuspitka
11. pro 2008

Ahojte.ako sa mate???stehy mam uz vonku tak je to super.ozaj ak i v rane zostali stehy ale take male moze sa to zapalit???

bocianka
11. pro 2008

zdravim vas vsetky, co vam bolo povedane po zakroku? aky bol vysledok?

lienocka235
11. pro 2008

no som uplne v poriadku.. aj LPK aj HSK.. dopadli vyborne.. ziadne cysty myomy dokonca krasne videli odkial sa mi uvolnilo vajicko tento mesiac..povedal mi to doktor ked ma prisiel skontrolovat po operacii
citim s av poriadku. mam doma aj dcerku nechcel aist do skolky.. vcera som uz robila veceru.. len nedviham tazke veci..
spinila som len velmi malo..

kuspitka
11. pro 2008

ak ja nemam priachodnu pravu stranu to je skoda tak idem na IVF a ze ani sa neda spriechodnit

lienocka235
11. pro 2008

stehy mi vzberu na 7 den.. u obvodneho gyn.
awe odpoviem ti sem...
PN mi oni nedali povedali do troch dni sa hlasit u obvodnej gyn. PN vypise ona.. tak tam idem dnes.. tento mesiac si este dame pokoj.. a v januari ideme na IUI..

ak idete normalne do nemocnice tak tam musite lezat tie 3-4 dni. inak bz im to poistovna nepreplatila.. ak idete na jednodnovu chirurgiu tak idete onedlho domov.. ja som tam musela ostat cez noc.. ale robili mi naraz HSK a LPK a mala som aj infuzku .. v centrach sa ale priplaca..

kuspitka
11. pro 2008

tak mne dali aj pnku ani riadne v nemocnici.....inak pohoda.ak mi gynekolog nevybral stehy mne tam nieco zotalo nemoze sa to zapalit???

bocianka
11. pro 2008

lienocka, to je velmi pozitivne 🙂 gratulujem ti k takemu vysledku. co vam teraz poradil doktor?

lienocka235
11. pro 2008

ale urcite nerozmyslam nad pracou kym mi nevyberu stehy.. bojim sa ze by sa mi to zapalilo..

lienocka235
11. pro 2008

kuspitka dali ti PN v nemocnici ci nie? teraz som to nepochopila..
bocianka.. moj muz ma takyto vysledok.. z SPG z spred tyzdna
22 mil. z toho 18 mil.pohyblivych 70percent patologia.. pohyb abbb leuk. v pohode.. len malo odovzdal.. len 1.5 mil.. a norma je 2 mill. len on bol dost vystresovany.. a tak..
kupil asom mu na mikulas a plno vitaminov a dopl. veci.. tak uvidime co nam v FC povedia.

kuspitka
11. pro 2008

lienocka ano mne dali tam ......to je normalne ze ti daju onku ani......

lienocka235
11. pro 2008

no vidis. a mne tam nedali.. ze mi ju da.. moj gyn. kolko si tam bola? muzovi dali potvrdenie ze tam bol so mnou

kuspitka
11. pro 2008

tak ja od stredy do piatku....stvrtok ma operovali.a potom mi to gynekolog predlzil do Pnky napisali aj jeho meno

lienocka235
11. pro 2008

ja mam dobreho gyn.. Simka.. a streida sa s Otapkovou.. to bude ok.. ta PN..a vrobote bohuzial vedia ze sa to tyka zenskych veci... lebo robime spolu s muzom.. a on to prekecol..
no proste chalpi

kuspitka
11. pro 2008

lienockachlap vsetko povie ved aj moj povedal asi kazdemu komu vedel 😅

lucula73
11. pro 2008

Kuspitka...teraz som si prečítala,že máš žiadosť na IVF,aj mňa to asi čaká,na laparku idem síce až v januári,ale bez ohľadu na výsledok nás aj tak čaká Ivf.Ale prečo tam máš napísané,že až 8.1.?Tá žiadosť sa nedá poslať hocikedy?lebo mi ideme do centra 30.12. a ja som chcela,aby nám ju hneď aj vypísali.Dík.

kuspitka
11. pro 2008

lucula a kde ides do centra??
tak ja som chcela v tedy..aj kamoska ide tak chceme ist podat ziadost spolu ak sa bude dat tak aj spolu stimulovat....

lucula73
11. pro 2008

aha....my ideme do Heliosu po výsledky a povedia nám,čo ďalej.

kuspitka
11. pro 2008

tak ako aj nam gatova povie ako dalej

lucula73
11. pro 2008

Nám už viacmenej povedali,čakáme na manželov spg,ak by nebol taký zlý,možno by sme skúsili IUI,no my sa snažíme už 4roky,tak niet veľmi na čo čakať.A ja mám priechodnú len jednu stranu a okrem toho mám ešte v maternici septum,teda prepážku a tým pádom 2 dutiny,preto idem na laparku,či s tým budeme dačo robiť alebo nie.(to nie je príčinou že sa nám nedarí,ale donosenia v prípade tehotenstva)