Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

lauritka
26. únor 2009

pipinka pomohla vela babulkam, skus si precitat temu od zaciatku.... 😵

nelia
26. únor 2009

Lauritka, tak Tebe zatiaľ mrcha ani nedorazila?? 😨 .. To by bolo super, keby si teraz ostala tehu a žiadnu operáciu by si nepotrebovala, hmm??? 😀
Petra, veru dúfam, že sa aj nám raz zadarí.. fakt by tá laparka mohla zaúčinkovať 😔

lauritka
26. únor 2009

nelia uz je na ceste, ja si meriam BT , takze mam presny prehlad 😀

petra2505
26. únor 2009

stanusa ja mam lavy vajickovod nepouzitelny

petra2505
26. únor 2009

nelia no ja dufam, ze ked sme sa uz na to dali tak nam to pomoze 🙂 ale co som citala tak su baby, ktore uz dokonca mali ist na umele a laparka im pomohla tak snad sa zadari aj nam vsetkym 😉

nelia
26. únor 2009

Petra, tak asi musím začať veriť tomu, že to pomôže 😔
Lauritka, škoda.. aj ja si meriam BT, no už ma párkrát prekabátila.. zvyknem mať v prvej polovici cyklu okolo 36,6 a v druhej okolo 37 a v deň mrchy mi vždy klesne. No minulý cyklus som mala 37 a mrcha prišla, tak som ostala zaskočená.. ale to som bola tesne po laparke, tak to mohlo byť spôsobené tým 😕 .. Tak verím, že už dorazila a že Ťa v pohodde vezmú na laparku.

akatka
27. únor 2009

Ahojte kocky, tak uz som domka ospeskovana cistucka, mnam 😢
fakt to nebolo take hrozne ako som sa bala.. Ale strach je prirodzeny, takze v pohode. No ja mam tiez lavy vajickovod nepriechodny ako petra, ale vajecnik by mal fungovat. Osetrujuca Dr. mi vtavela, ze aj ked je vajickovod nepriechodny, tak vajicko sa uvolnim moze aj tak. Ale nespytala som sa, ci potom nehrozi mimomaternicove tehu. No a pravy bol priechodny. Este mi vybrali dve male 0,5cm cysty a inak vsetko v poriadku. Brucho ma boli ako keby som urobila 300 brusakov, takze taka svalovica to je 😀
Ja pockam do dalsej MS a potom to roztocime 😵
Lauritka: ja som bola operovana na 7DC, ale moj menzes trva 2-3dni s krvacanim, potom uz len spinim. Lauri, strasne ti fandim a drzim palce moja... Uz to úredsa musi vyjst, no nie?
A dakujem vam vsetkym za podporu pred laparkou, aj ta mi velmi pomohla od vas 😵 🙂
Este raz diky

petra2505
27. únor 2009

akatka no super, ze si to zvladla...ja ked som sa pytalaci mi hrozi mimomaternicove tak som dostala odpoved, ze ano prave pre ten nepriechodny vajickovod, ze sa to tam moze "zašprajcovať", ale snad sa nic podobne nestane.a co ti Dr.povedala?ze mate skusat alebo ti dala lieky?

nelia
27. únor 2009

Akatka, to je super, že to máš za sebou. To je pozitívna správa, že jeden vajíčkovod je priechodný, to znamená, že je tam šanca na prirodzené tehu.. Držím palce 😅 .

stanusa
27. únor 2009

akatka teším sa s tebou, hlavne že máš dobrý pravý vajíčkovod 🙂 Mali sme rovnaký termín LSK, lenže kvôli nachladnutiu a kašĺu som nešla, ale čaká ma v blízkej dobe.

fifinka31
27. únor 2009

Ahoj Akatka,tak ty uz to mas za sebou a mmne to ceka 14dni po tobe taky v utery-uz at to je za mnou!
ale chci se te zeptat,jak ti bylo hned po probuzeni?co bolesti daly se vydrzet?a melas dren?a cevku?
Holky a jak to je pred operaci?prijdou rict ze pujdu na radu,a co pak prijedou pro mne a povezou mne na lehatku?a na sale si prelezu?a nez vas uspali uz vas chystali k zakroku?myslim desinfekce atd.ja doufam ze mne hned uspi a pak at si delaji co potrebujou.
a jeste jak prijdu na prijem,co se pak deje?kde se prevlikate?a pak vas zavedou uz v zupanu na pokoj,a tam proste lezite a cekate co bude dal?nikdy sem nebyla ve spitale a tak vubec netusim jak to tam chodi.doufam ze budu mit na pokoji nejake dobre osazenstvo svetle pleti.UF uz se mi to blizi a ja mam strasne smisene pocity,jednou se tesim a vubec se nebojim a pak najednou mne prepadne takovy divny pocit,zeto tam nezvladnu,treba znama rikala ze ona pred zakrokem si aji pobrecela doma-jak se bala.Ale tak cekaji nas este horsi veci ze,treba porod 🙂

nelia
28. únor 2009

Fifinka, neboj sa, bude to dobré. Tie zmiešané pocity sú normálne, hlavne, keď si ešte nebola ani v nemonici, ale naozaj sa nie je čoho báť. Ja som ráno prišla na príjem o 8, vypísali papiere a strčili nás do jedálne čakať. Asi do 11-tej sme čakali, aby upratali nejaké izby, lebo medzitým mali aj nejaké operácie, tak moc nestíhali. Potom som šla na izbu, tam som mala svoju skrinku, prezliekla som sa a už som len oddychovala 😉 a čakala čo bude.
V deň operácie som čakala, kedy prídem na radu (bolo to okolo pol 11-tej) a potom ma zobrali aj s posteľou na operačku, tam som sa musela vyzliecť a sama som preliezla na operačný stôl. Potom mi pichli infúziu a potom som sa zobudila na svojej izbe 🙂 Po prebudení som mala bolesti, ktoré sa dali vydržať (menštruačné mávam silnejšie).. ale dali mi aj niečo na bolesť.. viac ako brucho ma však bolelo plece a rameno.. mala som asi 3-4 dni svalovicu, vraj je to od toho vzduchu, ktorým Ťa nafúknu a pri operácii ležíš v nejakej neprirodzenej polohe. Mala som aj dren, tam mi ešte vytekali zvyšky tej modrej tekutiny, ktorou vyšetrovali priechodnosť vajíčkovodov (odborne sa tomu nadáva tuším chromopertubácia) a vybrali mi to hneď na druhý deň ráno. Ale cievku som nemala, večer po operácii som už sama išla na záchod. Držím palce, aby Ti to rýchlo ubehlo a mala si to za sebou.

darla27
28. únor 2009

Ahojte, boli ste niektorá len na hysteroskopii, bez laparoskopie? Ja sa na ňu chystám onedlho, tak ma zaujíma všetko ako to prebieha, čo Vám zistili, či ste po tomto zákroku otehotneli.

lauritka
28. únor 2009

ahojki.... nelie dnes som 3DC... krv uz len poslabsie, zajtra uz skoro nic nebude, ja nemavam silnu MS, tak ako katka . Takze by to malo byt do utorka v pohode.
Katka dobre spravy, tak uz to mas za sebou. kolko si vlastne lezala ??? dva dni ?

matelko1
28. únor 2009

ahojte.
darla ja som absolvovala teraz v januar hysteroskopiu.nemas sa coho bat,nieje to nic.v jeden den je prijem,dalsi den operacia a na treti ta pustia domov.robi sa to zo spodu,takze ziaden rez.mala som tam v dutine uteru zrast,ktory mi vabrali a zistili ,ze mam zdefor.maternicu/tak som sa narodila/ a to mi az teraz po 34 rokoch zistili.
otehotniet sa mi zatial nepodarilo,ale 13.3.zacinam uz so stimulkou,takze ma caka 1 ivf.

darla27
28. únor 2009

Matelko to som rada že si sa ozvala.
Mne to budú robiť na jednodňovej chirurgii, takže v 1 deň je príjem, operácia aj odchod domov.
Budem schopná ísť ďalší deň do práce, ano?
Aké si mala problémy že ti navrhli hystero? Pobolievala ťa maternica? Mala si zápaly?
To sa nedá zistiť pri uzv že máš zdeform. maternicu? No som v šoku. 😅
Ja idem na to viac-menej na vlastnú žiadosť. Kam ideš na IVF?

matelko1
28. únor 2009

darla mne primar odporucil aspon 4 dni doma,teplo sa obliekat aby som sa zo spodu neprechladla.spinila som po hysteros.tyzden a MS som dostala na 35 DC/inac mam 28 DC/
dr.herman z KE z gyncare mi odporucil.videl tam nejaky rastuci utvar v dutine brusnej a to mi mohlo branit/aj nemuselo/k otehot.Inac ma nic nebolelo,ziadne zapaly som v zivote nemala.
na ivf idem do gyncare KE.no vidis,nezistili mi to pri ultarz.

darla27
28. únor 2009

No tak to som ozaj prekvapená, mňa totižto maternica stále pobolieva , mala som viacej zápalov a môj doki aj doki v Gynfive si myslia že je to zbytočný zásah, radšej nech idem na IVF.
Ale som sa rozhodla, že bez hysteroskopie proste na umelé nejdem, tak mi to v centre nakoniec urobia.
Ty si niečo platila? Po mne chcú skoro tisíc. 😖

matelko1
28. únor 2009

ja som neplatila nic.
a zase v gyncare bez laparoskopie ani doki neda ziadost na umele.tam musi byt laparka,alebo hysteros.
aspon budes vediet,ze je vsetko ok.budes kludnejsia a nic to nieje,ani ziadne bolesti som nemala po.ja som to dobre znasala.

darla27
28. únor 2009

No u nás je to asi viac o peniazoch. ☹
Takže zvládnem ísť druhý deň po zákroku do práce?
Akú ti dali narkózu? Znášala si ju v pohode?

matelko1
28. únor 2009

ja som velmi dobre znasala narkozu....ak nerobis nejaku tazku pracu,tak zvladnes ist do prace.

darla27
28. únor 2009

Ďakujem za info, pokiaľ ma niečo ešte napadne, dovolím si ťa ešte pootravovať, dobre? 🙂

matelko1
28. únor 2009

darla nemas za co.na to sme tu 🙂 aby sme jadna druhej poradili.
ak budes este nieco potreb.tak kludne otravuj 🙂

akatka
28. únor 2009

Ahojte 🙂
No ako by som to nejak strucne popisala... v utorok som prisla na prijem, tam som sa prezliekla, dala nejake udaje, potom nas sestra zobrala na oddelenie. Tam bola lekarka, ktora nas este vysetrila, potom sme sli na UZV a potom na izby. Na izbe sme boli dve kocky s podobnym problemom, tak to bolo fajn. Ju priviezli kolo obeda po operacii, tak ma ukludnila, ze je to v pohode, ze sa nemusim nicoho bat 🙂 Ale nervozita samozrejme bola aj tak. V den prichodu mi dali dokonca aj obed a aj veceru.Na veceru len polievku, ale ziadna dieta. Podvecer ma prisla nejaka zenska skontrolovat, ci som oholena. Vravim, ze som. Ale aj tak jej to nedalo a skontrolovala ma 😅. Bola spokojna, snad 😀 Pred spanim mi priniesla sestricka dve tabletky Diazepamu na ukludnenie a cipok do posvy na dezinfekciu vraj. Na noc som si dala vlozku, lebo cipok sa rozpustil a rano bol vonku 😝 Spala som ako mimino a rano som nevedela, ze kde to som. Do polnoci som mohla pit, potom uz nie. Pred zakrokom prisla anesteziologicka a dala mi tabletku, aby som sa vraj na nich pekne usmievala, ze za pol hodinku pride pre mna. Ta tabletka ma tak zmohla, ze som si aj schrupla. No a okolo 10.15 prisla pre mna, preliezla som si na ten vozik, zaviezli ma na salu, tam som sa tusim vyzliekla, uz ani neviem poriadne a preliezla na kozu, to si pamatam 😀 . Potom mi z lavej strany zmerali tlak a z pravej strany pichla asi narkozu do zili, potom som si zazelala, aby mi namiesali pekne sny a na to som dostala odpoved, ze ved to oni vzdy len dobre sny miesaju 😀 . Dali mi masku na tvar s kyslikom a uz mi len otazeli oci a zobudila som sa az na pooperacke o 12.30...
Troska ma bolel lavy vajecnik ako ked sa blizi mrcha, ale to asi kvoli tomu, ze mi z neho brali vzorku na histologiu... Tak mi sestricka dala do zili asi nieco proti bolesti a bolo fajn... ziadnu hadicku na cikanie ani vyvod na cistenie som nemala, co som bola fakt rada. Dokonca ani najvacsia trauma pre mna sa nekonala, klistyr.To som bola teda milo prekvapena. Potom prisiel Dr. a povedal mi, ze co mi nasli a zistili a dokonca som vecer uz isla sama aj na WC-ko. Sice ma sestricka pridrzala, aby som sa nahodou nezosypala. Ale pockala predo dvermi 🙂 O 17.30 ma previezli na moju izbu, lebo ma nic nebolelo a citila som sa dobre. Vecer uz som aj stradala pozerat TV, ale ked som sa potom zdvihla do izby, sa mi zatocila hlava a rychlo som utekala do izby, aby som neodpadla. Kolegynka z izby mi vravela, ze som bola bleda ako stena, ale to bolo len chvilkove. Sestricka mi zmerala tlak, ale bol OK. No co by som chcela hned po operacii, ze?
V piatok rano o osmej som uz cakala na muza v cakarni... Personal vratane lekarov (TN) bol uzasny, takze mozem len vychvalit a kockam z okolia doporucit. Fuuha, ale som sa rozpisala, tak snad som na nic nezabudla. Som este chvilkami unavena, takze medzi upratovanim si tak 5min. pooddychujem a je lepsie. Som rada, ze to celkom dobre zvladam. V pondelok sa nahlasim k svojej Dr. na vybratie stehov.
Keby nieco, kludne sa pytajte.
Zatial sa majte krasne 🙂

Stanusa: tak to ma mrzi, ze ta to minulo, ale neboj nic, naozaj to nic nie je... Vyplnovala som aj dotaznik vecer pred odchodom a bol tam bod: stupnica strachu od 0 po 10(0-ziadny strach az 10-velky strach). Ja som dala 4 😀
Lauritka: lezala som den po operacii a na dalsi som sla uz domov (utorok-nastup, streda-laparka, stvrtok-lezanie a pozorovanie, piatok-odchod domkov)
petra2505: nepytala som sa na skusanie, ze kedy mozme zacat. Zacneme, ked sa budem citit 😵 Lieky mi nedali ziadne...

janemari
28. únor 2009

Ahojte tak aj ja vam opisem ako to bolo.Nastupila som v utoroko rano,mali sme obed a podvecer holenie,vysetrenie,klistir avecer diazepan na spanie.Na druhy den mala byt operacia,rano nam dali znova klistir,ale akosi mali toho vela a pretiahli sa im nejake operacie,tak nas prelozili na druhy den.Mali sme obed a veceru uz nie,tiez sme mohli pit do polnoci.Na druhy den nas pripravili asi 30 min pred operaciou mi pichli nejaku naladovku.Odviezli ma na posteli na operacku,tam som sa aj vyzliekla/ale hned ma prikrili plachtou/,odviezli ma na posteli ku koze a na tu mi pomohol vyliezt ten co ma viezol,lebo sa mi krutila hlava.Potom ma pripravili infuzka a kyslik.Posledne co si pamätam je ze doktori preberali PANELAK,takze som zaspala s uskrnom na perach.Prebudila som sa pobede,nic ma nebolelo,krutila sa mi hlava a jedine negativum bolo,ze som viackrat zvracala.Ale dali mi nieco do infuzie a potom to preslo.Podvecer som uz isla so sestrickou na WC.Mal som vyvod,ale necitila som ho.Prepustali nas az v pond.rano.Bola som velmi spokojna s pristupom lekarov aj sestricie.A vdaka tomu,ze sme boli na izbe 3 mlade baby,dve sme isli na laparku v ten isty den jedna po druhej bol pobyt v nemocnici perfektny. 🙂

lauritka
28. únor 2009

😉 tak ma tesi, ze mate prijemne zazitky... potom opisem ja 😅

janemari
28. únor 2009

Neboj urcite ti to rychlo ubehne a budes pisat o tom ako ti tam bolo faj.Ci chceme,alebo nie pokial chceme deticky musime to podstupit.A myslim si,ze to bude stat za to nie? 🙂

lauritka
28. únor 2009

no jasneee 😉

misik1
28. únor 2009

ahojte....
aj ja idem na laparku, som zvedava hlavne kvoli tomu,lebo idem na jednodnovu chirurgiu a vsetky tu pisete o viacdnovom pobyte....tak uvidim ako pochodim...
lauritka,tak budeme teda v jeden den, len na opacnych koncoch slovenska

lauritka
28. únor 2009

misik, ja by som bola najradsej keby ma pustili uz v stredu 😕 ale to asi zalezi od poistovne kolko si to vyzaduje.

ako si si vybavila tu jednodnovu chirurgiu ??? o tom som uz pocula.