Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

karlos12
5. kvě 2017

@tammm držím pěsti 😉, proč jsi šla na vyšetření a jaký byl výsledek? Já teď byla v Gennetu, předtím v Iscaru, tam mi nechtěli nic udělat, prý je to zbytečné a najednou 2 ivf pryč, jen 25 kg mi zůstalo po stimulacích. Sice jsem nikdy nebyla na operaci, žádné záněty jsem neměla, ale nikdo nevidí dovnitř a nemusí se to projevit, znám plno lidí co mělo skrytý zánět bez příznaků a přišlo se na něj náhodou. A endometrioza? O té nevím vůbec nic, ale to neznamená že jí nemám, ne? Jsem ráda za změnu, už jen kvůli přístupu

tammm
5. kvě 2017

@karlos12 ja v Caru jeste nebyla,zatim to rešim s dr,ale asi budu muset,abych mohla podstoupit vic vyšetření.Jsu v pořádku,muj taky a proste za těch 15 měsícu nic,divný ☹

tammm
5. kvě 2017

@karlos12 chtěla bych začit s iui

karlos12
5. kvě 2017

@tammm hodně štěstí. Jestli můžu radit, nech si udělat veškerá možná vyšetření imunologii - nám v Praze odebrali krev a udělat od celiakie až já nevím co a pak jsme byli v Plzni, tam je spíš reprodukční, takže vzali ovulační hlen a spermie a tak a genetiku, teď ještě pojedeme na genetiku spermií. Nám nic nechtěli udělat, až právě po tom 2 ivf a to jsem si si musela zajistit sama a až jim říct o žádanky, oni jediné co chtěli tak další IVF a opět bez vyšetření. My se snažíme 3,5 roku a také nic, ani biochemické, nic.

tammm
5. kvě 2017

@karlos12 taky držím palce ,to je ale škoda,že vás takhle trápili bez vyšetření.To já bych šla jinam,zbytečne nervy a peníze.Můj dr ze mě roste 🙂 chodím k němu chytra z mk a neodejdu dokud si neprosadím sve.
Toho se prave obavam,že mám obal vajička nepřipustný spermiim nebo že mě neprojdou čípkem.Člověk pak doufa zda mrcha dorazi nebo ne ☹

karlos12
5. kvě 2017

@tammm to je pravda a je dobře že se nedáš, já se sice také nedám, ale věřila jsem jim. Já teď zase myslím že bude něco z genetiky, při obou ivf nám nedošla embrya do 5 dne, teda při druhém prý ano, ale údajně nebyla nic moc, což si ale nevěřím a nevím co znamená nic moc, hodnocení je subjektivní.

tammm
5. kvě 2017

@karlos12 no abych ti řekla pravdu,tak dr mě říkal,že hodně klinik má špatne embryology,a od tech se odvíjí neuspěchy,jelikož davaji nekvalitni,jen skrz prachy zavedou,tak nevim.Delal v Brně na Obilňaku,taky Car.

karlos12
5. kvě 2017

@tammm tomu bych i věřila. Já zase slyšela že v Brně jsou nejlepší kliniky. Kdybych to neměla daleko a hlavně nebyla tak hnusná D1 klidně bych dojížděla do Brna. Jo, ale jak najít dobrého embryologa? To už Ti neporadil?

tammm
5. kvě 2017

@karlos12 doporučil mě Reprofit ,to druhy si nepamatuji.

karlos12
5. kvě 2017

@tammm to máš dobré, já budu dál doufat 😉

radkas87
5. kvě 2017

My se snažíme už 2,5roku...v Caru jsme byli zatím jen testovat přítelovi spermie...dopadl víc než dobře, tak se chtěl pan doktor podívat na mě...proto mi dělal laparo...nic nenašli...tak nás teď nechá v klidu 3měsíce a když nic, tak nás čeká Car...když jsme tam byli s přítelem, tak dojmy byly dobré...tak snad nám tam i pomůžou...pan doktor je super, tak snad ví co dělá a kam nás posílá 😀 Dřím nám všem pěsti děvčata 🙂

karlos12
5. kvě 2017

@radkas87 hodně štěstí a pevné nervy 🙂

megi89
23. kvě 2017

Ahojte holky, jsem po porodu mrtvého miminka v srpnu minulého roku, pak v dalším měsíci revize, takže od září do teď nemám MS, sliznice je vysoká asi 4,5mm, hormony, vyvolávačky na mě nic nepůsobí, za tu dobu jsem 2x špinila, toď vše.... Včera mi doktor řekl, že pokuď se to nezmění, nezlepší, tak v září půjdu na laparoskopie a hysteroskopie ( nevím, zda to dobře píše). Dělám ve fabrice, tahám těžké věci... Mám nárok na nemocenskou? Bolí to? Pomůže to? Děkuji za odpověď...

karlos12
23. kvě 2017

@megi89 Ahoj , to je mi moc líto . Nevím zda to pomůže , snad jo . Na nemocenskou máš nárok , někde jsem četla že snad i 6 týdnů , ale nevím zda je to pravda. Já jsem čerstvě po a vím že mi něco dělali , jsem zatím trochu pohybově omezená , ale jinak v pohodě . Nepotřebovala jsem žádná analgetika a v den výkonu jsem courala po nemocnici . Druhý den jsem šla domu , nevím zda je to běžné , já jsem zaměstnanec nemocnice a prý vím co nemám dělat. Budu moc držet palce a doufám že Ti to pomůže 😘

megi89
23. kvě 2017

@karlos12 děkuji snad ano... A můžu se zeptat proč si na to šla ty?

karlos12
24. kvě 2017

@megi89 určitě 😉 3,5 roku snažení, všechna vyšetření v naprostém pořádku ( ještě teda čekáme na genetiku) , 4 IUI a 2 X IVF a stále nic a průchodnost kl kdy mi bylo řečeno že pravý vejcovod je stažený ale neví jestli to není jen křeč. Bolelo to jak sviňa a k ho....., tak mi teď bylo doporučeno toto a já ráda šla. Chtěla jsem to už dřív, ale v Iscaru se nebavili a udělali jen průchodnost. Proto. Fakt se není čeho bát a moc jsem si užila narkózu, namíchal mi super koktejl 😉

lavender19xx
29. kvě 2017

@megi89 není se čeho bát, já to prodělala před dvěma týdny, jsem ještě doma na nemocenské, z nemocnice jsem šla třetí den po zákroku. U těchto zákroků je běžné zůstat doma 4-6 týdnů podle hojení, takže se neboj, že bys pak musela hned do práce 😉.
Mně zjišťovali průchodnost vejcovodů (dobrá), odstranili mi srůsty na slepáku, dnes už jsem dostala trochu roupy, tak jsem si střihla mojžíšovku, ale po těch týdnech klidu mi dala dost zabrat, břicho ještě musím šetřit 🙂.

jarmarca
29. kvě 2017

Ahoj holky, tak ja hlasim ze jsem mela konecne po skoro dvou letech ovulaci, i krasne pozitivni test jsem mela a ted presne po 14 dnech dosla MS, tak jsem fakt stastna, ze mi laparka pomohla😍
Ted jeste to tehu no, ale mne k radosti ted staci i ta ovulace 😀😂

megi89
30. kvě 2017

Holky děkuji za info... 12. 6. Jdu zase na gyndu nasadí mi hormony a pokud teda nebude žádná změna, tak teda v to září na ten zákrok... Upřímně i ráda půjdu na ten zákrok, ať vím, zda je vše v pořádku 😑 a ráda bych věděla, kde je ta chyba...

lavender19xx
31. kvě 2017

Holky měly jste nějaké zpoždění ms po laparce a hysteroskopii?
Zákrok jsem měla 12DC, zhruba 4-5 dní jsem pak ještě krvácela, termín ms jsem měla včera a dodnes pořád nic, i když už mě podbřišek bolí 4 dny.. Těhu určitě být nemůžu, mám nízkou bt viz graf.

jarmarca
31. kvě 2017

@lavender19xx Dostala jsem to az po 6 tydnech po zakroku a to jsem byla ke konci cyklu na laparce... vubec ted nema cenu merit a pocitat nejaky dny cyklu, telo dostalo sok a nekdy si fakt pocka jakoby to sestinedeli...takze mas casu dost😉

lavender19xx
1. čer 2017

@jarmarca ou... Dík za odpověď, mě matou i ty teploty, tak šíleně nízké (dnes 36,2), že to musí přijít.. No uvidím, budu trpělivá.

karlos12
8. čer 2017

Zdravím, první pooperační ms dorazila na den přesně, to není nic divného, ale asi vypětím z kůže bolestí. Vždy jsem měla bolesti břicha aby se neřeklo a teď toto. Jak se všechny máte? 😘

lavender19xx
8. čer 2017

@karlos12 mně nakonec dorazila o dva dny později, proběhla klasicky (první den křeče, druhý den hlava, třetí den už pohoda 🙂). Díky tomu, že jsem měla zákrok v půlce cyklu, tak už bylo břicho docela v pořádku.

karlos12
8. čer 2017

@lavender19xx dva dny jsou super, já byla cca 8 dc, takže jinak dobré. Doufám že to bude jen dnešek, krvácení je teda silnější, ale třeba je to právě dobře. A jinak dobré?

efijil
8. čer 2017

Holky, jsem také po laparo. Na zákroku jsem byla minulou středu. Zítra jdu na tahání stehů a za týden ve středu na pooperační. Snad to dopadne dobře. Nic mi nedělali... Nyní jsem nějaký 16. DC tak čekám, kdy přijde MS - myslím, že si ale počkám ;) Hodně zdraví!

lavender19xx
8. čer 2017

@karlos12 jj, taky jsem ráda, že se to moc neodchýlilo a můžu pokračovat, zase jsem nasadila bylinky, přidala fertipronu a jedeem 🙂. Jinak jsme byla na nemocenské tři a půl týdne a myslím, že to je adekvátní čas, dýl už bych se doma moc rozlenošila (stejně už jsem doma cvičila mojžíšovku)) a do práce by mě pak už nikdo nedostal 😀.

@efijil pokud ti zároveň nedělali i hysteroskopii, tak by se termín ms neměl o moc opozdit.. A oni do tebe jen kukli, dělali průchodnost vejcovodů?
Tak ať se ti to dobře hojí 😉

efijil
8. čer 2017

@lavender19xx Dělali mi LPS s chromopertubací, takže uvidím... Děkuji, snad se to hojit bude a hlavně doufám, že to nebylo zbytečné ;) Hodně štěstí 🙂

verkatomca
17. črc 2017

Taky mi léčili neplodnost, anovulační cykly, mám i polycystické vaječníky...jsem po chromopetrubaci a hysteroskopii, dělali mi i drilling vaječníků..to všechno někdy v březnu 2015, pak jsme zkoušeli podporovat proverou, clostylbegytem, párkrát i pregnyl..letos v lednu jsem podstoupila první inseminaci a nic, v březnu druhou a teď už jsem konečně v 18 týdnu těhotenství...takže holky snažilky, nic nevzdávejte, někdy to nejde hned, ale úspěch se jistě dostaví 🙂

balet
17. črc 2017

Mne lecili neplodnost a anovulační cykly kvuli polycystickym vaječníkum. Dělali mi laparoskopicky chromopetrubaci, hysteroskopii a drilling vaječníků v cervnu 2015 a v zari 2015 uz jsem mela pozitivni test. U mne to zabralo hned. Hned jsem mela ovulaci a druhy cyklus po operaci jsem otehotnela. Rekonvalescence byla asi tydenni a uplne v pohode, nemela jsem zadne bolesti. 😉