Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

anansie40
10. led 2016

@nikinu pro tebe to musí být o to horší, že ještě děti nemáš, to s tebou musí mávat ještě víc, mě právě uklidňuje jen to, že už děti mám, ale i tak je to zásah jak z čistého nebe, ale věřím, že čas to obrousí a půjde se dál

nikinu
10. led 2016

@anansie40 tak ono to není tak hrozný mě hodně podpořil přítel sice i ostatní ale hlavně ten přítel,pač to bylo i jeho.dělá ze sebe tvrďáka,ale nakonec ho to taky sebralo a taky občas si vzpomene a říká mi už by si měla bříško už by to šlo vidět že.no ale život jde dál hlavně že sem já v pořádku a uděláme si další 🙂

anansie40
10. led 2016

@nikinu to víš že jo, směle do toho, já si dám pauzu na zotavení a rozmyšlení, co dál, jelikož už je mi 40 a nemám tolik času jako ty, držím moc palce, ať se vám brzy zadaří a vše probíhá, jak má!! 🙂

nikinu
10. led 2016

@anansie40 ty chceš ještě jedno?mě budou bohatě dvě stačit pro nás to i finančně bude stačit 😉 ale děkujem za podporu 🙂 určitě ti dám vědět co a jak 🙂

xeruska3
15. srp 2016

ahoj zienky neviem ci to este niekto sleduje ale mam otazocku 🙂 tiez mam za sebou HSK LSK takze sa chcem opytat pomohlo to niekomu k prirodzenemu tehu ? mam len jeden vajcovod a je priechodny inak vseko v poriadku podla dr. nic tomu nebrani podstupila som to kôli sekundarnej sterilite po mimomaternicovom tehu tiez mam brat clostil

nita1984
15. srp 2016

@nikusa nečetla jsem diskuzi, ale tohle mám za sebou. Není to nic.. druhý den jsem šla domů, o víkendu už škrabala na baráku omítky (na zákroku jsem byla v pondělí). Takže fakt pohoda. Jizvičky minimální.

xeruska3
15. srp 2016

@nita1984 ahoj no to viem ale mna by zaujimalo ci sa niekomu po hsk a lsk poradilo prirodzene otehotniet 😒

nita1984
15. srp 2016

@xeruska3 reagovala jsem na první příspěvek, nevšimla jsem si, že je téma staré. Co vím, pomohlo to hodně holkám. Já jsem měsíc po zákroku, dnes po druhé IUI, nečekali sjme na nic, všichni říkali, že tenhle měsíc je ideální. Brala jsem clostilbegyt, teď po IUI budu brát utrogestan

xeruska3
15. srp 2016

@nita1984 no tak dufam ze sa ti podari a neskusala si prirodzene ? ja by som len 4 den po hsk tak zistujem ako to je 😀

nita1984
15. srp 2016

@xeruska3 vzhledem k tomu, že jsem měsíc po zákroku, tak na přirozené jaksi nebylo kdy. Byl mezitím jeden cyklus, ale podle UTZ nebyl folikul, takže nebylo co zkoušet 🙂 Tak uvidíme, co tenhle pokus. Máme čas do konce roku, pak nás poženou na IVF

xeruska3
15. srp 2016

no mne tiez povedal dr. v cenre ze ak do konca roka sa nepodari tak IVF som po dvoch neuspesnych IUI a hned ma tlacil uz teraz na IVF bez akychkolvek vysetreni tak som si dupla ze chcem vysetrenia ci vobec mam priechodny ten vajcovod inak by som mohla chodit na IUI asi do nekonecna ukazalo sa ze priechodny je a niekde som citala ze po hsk nakoniec zienky otehotnely upne prirodzene tak som zvedava 🙂

nita1984
15. srp 2016

@xeruska3 já jsem měla jednu neúspěšnou a taky jsem si vydupala vyšetření. Taktéž jeden průchodný.... nicméně vzhledem k mému věku už na úplně přirozené prostě čekat nechci. IUI mi přijde jao nejmenśí zlo. Snad to bude stačit. Teď je šnace velká, podle dr. 2 krásné folikuly na průchodné straně... no za 20 dní bude jasno

xeruska3
15. srp 2016

prajem ti vela stastia potom daj vediet ja chcem aspon jeden max dva cykly skusit prirodzene a potom by som sa znova objednala na IUI

nita1984
15. srp 2016

@xeruska3 díky.... držení palců je potřeba... snad to klapne, po dvou etech snahy bych si to moc přála

lindaatobias
21. srp 2016

Holky, já jsem případ toho, že nám laparoskopie, hysteroskopie a chromopertubace, které jsem prodělala, pomohla k mimču přirozenou cestou 🙂 2 roky snažení, pak tady ty zákroky, počkala jsem si jen na jednu menstruaci po operaci a ta další už nepřišla, místo toho jsem objevila II na testu 🙂 Už jsme měli objednanou i konzultaci ohledně umělého, ale rušila jsem ji den před jejím termínem, to bylo velmi příjemné. Operace zjistila jeden neprůchodný vejdovod. Takže to jde, opravdu ano. Všem držím pěsti ! Moc !!!

xeruska3
22. srp 2016

@lindaatobias diky za info mam upne to iste ako si mala ty tak dufam ze sa podari aj nam

lindaatobias
22. srp 2016

@xeruska3 Určitě, šance je veliká !!! Já myslím, že u nás zabralo několik faktorů - díky půstu měl manžel zřejmě "kvalitnější materiál", já byla operací pročištěná a navíc jsme měli čistou hlavu a byli smíření s tím, že teda jdeme cestou umělého oplodnění. O to větší bylo pak překvapení 🙂 Od té doby vážně věřím, že otěhotnět je i záležitost hlavy. Moc držím pěsti, ať máte stejný výsledek !!!

1306
1. lis 2016

Jdu na hysteriskopii a laparoskopii za mesic,jak je to potom se sexem?Taky jako po potratu musime cekat na jeden cyklus?Nebo te nic neboli a muzem hned?🙂 A doporucujete jit hned na IUI?

lindaatobias
1. lis 2016

@1306 ahoj, my jsme s manzelem se sexem pockali az do prvni pooperacni kontroly, coz bylo cca 20 dni po zakroku, ale verim, ze se da zacit i driv, bylo to jen doporuceni meho gynekologa. Každopadne se nam ta pauza vyplatila, hned z prvniho sexu po operaci se podařil nas syn 🙂 Ohledne IUI netusim, to radeji konzultuj s doktorem. Ale nemyslim si, ze by to mel byt problem. Drzim pesti !! 🙂

1306
1. lis 2016

@lindaatobias A jak dlouho jste se predtim snazili?Jestli to muzu vedet 🙂

lenusaak
1. lis 2016

@1306 mne doktorka radila po laparce počkat do dalšího cyklu. Záleží co všechno v tom bříšku budou dělat a hlavně taky na tom, jak se ty budeš cítit po operaci 🙂 Já mám tři gyn.operace za sebou z toho dve laparky. Jedna byla na odstranění cyst a průchodnost vejcovodu + odstranění srůstů, na sex jsem se zmohla až po měsíci. paradoxne druhá laparka ( přerušeni vejcovodu) a odstraněni opet cysty, byla složitejší, ale fit jsem byla téměř hned 😀 🙂))

1306
1. lis 2016

@lenusaak Tak uvidíme,snad se nám brzy zadaří 🙂 Cekali jsme totiz dvojčátka a v srpnu jsem potratila :( Tak bych byla ráda,kdyby se zadarilo..Snad nezjistí nic hrozného,z toho mam obavy..Jeste jeden dotaz, mam se rozhodnout,zda si nechat odstranit vajecnik,kdyz by nebyl v poradku nebo ho tam nechat, co myslite?

lenusaak
1. lis 2016

@1306 to mě moc mrzí ☹ ( ja zase na jaře, ale nebyly to dvojčátka) , říká se že i po krátkém těhotenství je v tom těle pohnoje, v dobrém smyslu slova. Věřím, že to bude už určitě na dobré cestičce !
No ja podepisovala papir se souhlasem , když jsem šla na průchodnost vejcovodů, že v případě potřeby, mi bude jeden ( hodně problematicky vejcovod, ve kterým se dokola tvořila zánetlivá tekutina) odstraněn, spolu s vaječníkem, na kterým zase byla velká cysta a měli strach, že se ji nepodaři odstranit samotnou. Byla jsem ale důkladně informovaná o všem, o mým zdravotním stavu, důvodu, o možných komplikacích. Podepsala jsem to, ale měla jsem velkou důvěru v moji doktorku, že pokud to opravdu nebude nutný, nic neodstraní. Nakonec vše nechala, ale po 3/4roce jsem se tomu stejně nevyhla a musel byt odstraněn vejcovod, ale zase jsem věděla, že to odstranění bylo opravdu nutné a provedené v nejkrajnějším případě.
z jakého důvodu ti hrozí odstranění právě vaječníku???

1306
1. lis 2016

@lenusaak v kvetnu jsem byla v centru na profouknuti vejcovodu,ale po zakroku mi rekli,ze do me nedostali tekutinu,ktera se tam vstrikuje,takze mi rekli,ze mam zrejme mam tubarni faktor na te prave strane (nevim ale co to znamena), pak sem ale hned dalsi cyklus musela otehotnet(prirozenou cestou po 13mesicich snazeni) a laparoskopie je jedine vysetreni,ktere jsem jeste nepodstoupila,jinak mam za sebou uz vse..

1306
1. lis 2016

@lenusaak asi jsem to napsala spatne né odstranit vajecnik ale asi ten vejcovod,ja uz jsem z toho docela zmatena...

lindaatobias
2. lis 2016

@1306 Určitě 🙂 Snaha byla dvouletá než se zadařilo...

1306
2. lis 2016

@lindaatobias Doufám, že budeme mít stejné štěstí jako ty 😉

1306
2. lis 2016

@lindaatobias A ještě jedna věc, nechala sis ten neprůchozí vejcovod vzít? Mě říkal, že když by ta pravá strana nebyla v pořádku, že se musím rozhodnout, jestli jim povolím ho odstřihnout a nebo jim to zakážu...S čím si trochu nevím rady..

lenusaak
2. lis 2016

@1306 Tubárni faktor znamená, že vejcovod nefunguje, je poškozený - neprůchozí. Tak uvidíš co při té laparoskopii bude. Ale pokud by byl ,,pouze" neprůchozí, nebyl by zánětlivý a neznamenal by určité riziko, odstraňovat bych si ho nenechala. Vznikne tam zbytečné prázdně misto, zbytečná zásah. Já měla vlastně oba vejcovody neprůchozí, jeden byl jenom neprůchozí, druhý byl se zánětlivou tekutinou, tu při operaci odstranili a dali mu ještě šanci. Jenže zánetlivá tekutina se objevila znovu, takže znovu operace, ten nepruchozi vejcovod tam nechali a druhý s tím zánetem přerušili od dělohy ( bylo rirziko, že ta tekutina nateče do dělohy a poškodi tak plod ) ale přesto ho nevyjmuli, upalili jeho konce, upalili ložisko vzniku zánetu, takže tam je jakýsi zjizvený utvar, ale pro tělo je to to nejšetrnější co může být. Je lepši, když žádný orgán nechybí ( i když nemůž plnit svoji funkci). Chvilku jsem bojovala o to, at mi je daj pryč ( bylo to v takovým zoufalství trochu) moje mudr i doktoři z centra asistované reprodukce byli zásadně proti. Prý je nejlepši, když je ženská co nejvíce zachovaná a snažili se mi toho zachovat co nejvic. Nakonec mi řekli, že příroda je někdy mocná a vejcovod co se ted zdá být naprosto neprůchozí, jednou nějakou tu spermijku i vajíčko může propustit🙂

1306
2. lis 2016

@lenusaak A ty zatim zadne mimco nemas?Jak dlouho se snazite..Zda se mi,ze to beres opravdu statecne..Budu doufat,ze se na nas obe brzy usmeje stesti a jednou se temto komentarim budeme jen smat 🙂 No tak dam asi na tebe, pokud bude jen nepruchozi,tak ho tam necham..A snad se hned zadari..Budu doufat..