Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

jerryjanka
1. únor 2010

merrel - obyčajne to je tak že jeden deň nastupiš do nemocnice
druhy den robia lsk
a potom bud další den alebo obden ideš domov - 3-4 dni teda nemocnica - ale zaleží aj na tom čo najdu a čo robia a pripadne či nie su komplikacie, zapal a tak
do prace sa zvyčajne ide až po 1-2 tyždnoch podla toho ako sa citiš a aku pracu maš

jaspi - chjo ja nastupujem o 2 dni, prdecek už zajtra - o den ma mrška predbehla. ale ona bude mať asi ntbk so sebou tak ak sa jej bude dať napiše aj o mne mam na nu telefonne čislo. tak uvidime ako dopadneme hlavne aby sme sa prebrali 😅

jaspina
1. únor 2010

Jerry - neboj 😉 Dopadne nám to dobře 😵

jerryjanka
1. únor 2010

no jaspi dufam že ano 😅 ale myslim že ten strach je uplne prirodzeny

merrel
1. únor 2010

Ahojky holky,
jerry dekuji ti , a jeste asi tak za jak dlouho se muzeme po laparce zacit snazit? 😉

jerryjanka
1. únor 2010

merrel - no niekto skušal už po 5 dnoch
zaleži velmi na tom ako sa citiš
niekto nemal chuť aj mesiac 😀

babyyyyyyyyyyyyyy ja sa bojiiiiiiiiiiiim

merrel
1. únor 2010

aha takze to by mohlo jt takhle rychle kdyby vse slo dobre jo ja jsem mylslela, jeslti treba mesic dva pauza no vidis :0))
zitra zavolam k Drabych si stihla obehat predoperacni a hra do toho a dela se to hned po MS ano?

jerryjanka
1. únor 2010

no mne to vychadza na 14 DC lebo nebolo skoršie možne to vybaviť ale da sa to robiť hned po ms od 4-5 DC

merrel
1. únor 2010

aha tak to je fain me jde o to jestli mam cekat na Ms abych se objednala a vybehala si to predoperacni zatim vis jak ...

jerryjanka
1. únor 2010

ja som bola asi tyžden pred ms ked som to vybavila - a predoperačne veci som si vybavila aj počas ms 🙂

jaspina
2. únor 2010

Tak to mě nabízeli termín asi týden po MS a doktorka že ne, že to je pozdě a sliznice už by mohla být vysoká.. Tak mi posunula termín MS utrošem.
Já se momentálně asi víc bojím trhání moudráku - to mě čeká už za týden, ale u toho spát nebudu 😖

natulaaa
2. únor 2010

Jaspi mi zase řekli,že musím po MS a taky jdu týden po a nikdo mi o sliznici nic neřek,tak já to nechápu.S čím jdeš jestli mužu vědět,protože já s cystou na vaječníku,tak jestli to nezáleží i na tom kdo s čím jde

jaspina
2. únor 2010

Natul - já jdu na kontrolní laparku - brala jsem clostil a folíky byly, ale mimi se stejně nezadařilo, tak aby se podívali jestli nemám právě cystu, srůsty.. Mě to doktorka vysvětlovala, že to musí být po MS nějak v souvislosti s tou sliznicí (možná kdyby měl člověk endometriozu?) Že tak můžou zkontrolovat, jestli při MS ta sliznice správně odejde? Taky mi říkala, že se to dá dělat i kdyby mi MS teprve končila - prý není problém, že si to vypláchnou. Ale to doufám nebudu muset řešit a načasuju to správně.
Holky taky si pár dní před laparkou musíte zavádět nějaké bobule?

natulaaa
2. únor 2010

no já né ,ale každá jdeme na jiný výkon

jaspina
2. únor 2010

To je podle mě jen proto, kdyby byl třeba uvnitř zánět, tak aby se to přeléčilo.. Pamatuju si, když jsem byla kdysi na operaci s čípkem, tak jsem ty bobule musela zavádět taky..

damaska
3. únor 2010

Ahojky holky, tak si představte, dneska jsem se byla objednat na tu laparku a hned mě objednali na příští týden v úterý. Je to ale rychlost, ani se nestihnou všechna předoperační vyšetření. Moje praktická byla z té rychlosti v šoku. No hlavně, abych měla krev v pořádku, minulý týden jsem měla chřipku a ještě trochu rýmu. No tak nevím.

nadis.h
4. únor 2010

Damasko super. Budeš to mít brzy za sebou.Já se byla objednat v pátek a ve čtvrtek už nastupovala. 😉

lilusic
4. únor 2010

Ahojte babenky

chcem vas iba ukludnit ja som den doma po laparoskopii.Nieje to nic tazkoprekonatelne.Ja som isla v pondelok do nemocnice a v utorok ma robili a v stredu som bola uz o 10 doobeda doma.Jedine co mi je tak mam svalovicu na ruke to asi ,ze mi tusim kazdych 30minut merali tlak a na bruchu ale je to v pohode a za sedem dni idem na stichy,Robili mi to TT a mozem vam povedat mame perfektny pessonal.

Nebojte sa neni to nic strasne 😀 Ja som mala hlavne strach v nedelu doma hlane vecer ked som isla spat ,ale akonahle som bola v nemocnici a na izbe tak bolo uz dobre.A vecer mi dali tabletku na spanie a bolo.

Drzim Vam palceky a nebojte 😀

jaspina
4. únor 2010

Tak jsem přišla právě z odběrů a EKG. Taky vám braly tolik krve? 😕 😖 A neumíte někdo přeložit výsledky EKG?

nadis.h
4. únor 2010

Lisu a dopadlo Ti to dobře? 🙂

Jaspi nekoumej po tom. 😉 Kdyby něco nebylo OK tak Ti to povědí.

lilusic
4. únor 2010

nadis

povedali mi ze mam priechodne vojickovody len sa mi nevytvara ovulacia tak teraz neviem co budu somnou robit ☹

lebo,ze sa mi nerobi ovulka tak to mi uz povedal aj doki este pred laparosk.a brala som na to lieky ale tehu som neostala ☹

nadis.h
4. únor 2010

Lilu takže asi navrhnou nejspíš umělé opl.? Nebo zkusí nějaké hormony zda to pomůže?

damaska
4. únor 2010

Ahojky, dneska jsem byla na odběrech, sestřička mi vzala 4 zkumavky. No a EKG mi vůbec nedělali, prý to nestihnou když už v pondělí nastupuji. Myslíte, že mi to raději udělají v nemocnici?

nadis.h
4. únor 2010

Damasko to asi nebudou rádi. Asi bych do špitálu cinkla a řekla jim to...Aby Ti to neodložilo z toho důvodu že to nemáš.

damaska
4. únor 2010

Moje praktická tvrdila, že jsem mladá a že to nepotřebuji. No zítra si mám jít pro výsledky krve a doporučení na operaci, tak pak kdyžtak do nemocnice zavolám. To, víš poliklinika, tak se veškerá vyšetření hrozně vlečou.
Jinak nejsem ani moc nervózní, zatím - tím jak je to tak rychle. Už mám skoro sbaleno, v práci zrovna blázinec a já půjdu odpočivat do nemocnice.

nadis.h
4. únor 2010

Damas to je pěkná slepice ta doktorka!!! EKG je kvůli narkoze. At jsi mladá či ne. 😠 Já mám naštěstí předoperační vždy v jeden den i s EKG které je jinde-když jdu v pondělí.Jinak je to druhý den ráno.

natulaaa
4. únor 2010

Damas nejsi sama co jsi tak nervní ,já jsem taky uplně posr....To EKG má naštestí mu obvodák a když jsem tam volala,a objednávala se na to předoperační tak mi sestra taky řekla,že jsem na EKG mladá,ale já jí říkam,žeto teda ne,že já to chci za každou cenu,že budu uspaná a že mám strach a že to prostě chci,mám to napsané i v papírech od gyn.Tak prý se mám domluvit s lékařem až tam pujdu.Tak jsem zvědavá ale nenechám se odbýt.

nadis.h
4. únor 2010

Holky oni to EKG nepíšou pro srandu králíkům že ho chtějí. 😝

damaska
4. únor 2010

Ona je takovej flákoš. No to budou mít ze mě v nemocnici radost. V pátek tam zavolám a uvidím. Ale mohli by mi EKG udělat v nemocnici v pondělí, když jdu na operaci až v úterý, co je asi blbost, viď? Takže asi tam budu muset v pátek. Dneska tam jedu za babičkou, tak se zkusím zeptat sestřičky co mám dělat. Ale ještě nevím, jak dopadne tak krev. Ještě mám po chřipce, trochu kašel. Ale možná se moc pozoruju, protože v pondělí mi nic nebylo.

natulaaa
4. únor 2010

Přesně tak,nesmíme se dát.Holky nevíte jak to je ze sexikem po laparce ale já nejdu na diagnosticou,jdu s cystou,ani tak nejde o te sexík,jako o to snaženíčko.Nadish poznala si ještě před MSže jsi těhotná,měla si nějaké příznaky?My jsme se tento měsíc hodně snažili a dneska jsem 9DPO ale už od neděle mám zvýšenou teplotu,jak tělesnou,tak BTzatím 37 a už dva dny se potýkam s výtokem,Prsa se mi nezdají napjaté a le na dotyk mě bolí bradavky a prsa taky jen na dotek ale to je ještě brzo amuže to být i PMS,při mem štěstí.A pár krát za den mám i takové pocity,jako bych už to měla dostat.

nadis.h
4. únor 2010

Damasko na 100% se zeptej. Dle mého je EKG jedna z nejdůležitějších věcí pro narkozu.