Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

koryna
23. říj 2007

Murasek,byt tebou,tak bych si to domluvila obojí.HSK se ti podívají jen do dělohy na sliznici a jestli tam nejsou polypy nebo myomy,ale LPSK ti zjistí,jestli máš průchodné vejcovody a jestli tam není endometrioza,což si myslím je pro otěhotnění velmi důležité.

murasek
23. říj 2007

no, ja do toho nebudu kecat.uvidim, co bude.

koryna
23. říj 2007

O.k.,ale za zeptání nic nedáš.V každém případě držím pěsti,ať ti to dobře dopadne.

grej
23. říj 2007

Campi - konkrétní doporučení jsem nedostala, protože mi nabízeli možnost nechat si to udělat od doktora, který vyšetřuje u nich v CAR (GEST Praha). Ten jednou týdně dělá laparky v Podolí. Jenže prý se na to čeká, do Vánoc by to s největší pravděpodobností nebylo. Tak mi dal jen klasickou doporučenku, ať si najdu něco sama a když nic nenajdu, tak a´t se objednám u nich...

Ty jo to je hrůza, jak se na všechno čeká... Mě taky budou dělat laparo dohromady s hysteroskopií...

Murasek, já myslím, že po hystereskopii budeš moct jít do práce. Mě když to MUDr nabízel, tak mi právě říkal, že je to sice v narkoze, ale že to jsou spešl anestetika, abys pak byla brzy ready. Dokonce říkal, že bych si za to připlácela asi 1500,-...

Já právě musím sehnat ještě nějaké oddělení, kde mi rovnou prohlídnou i ty střeva. Mám na nich srůst a právě mají podezření na endometriozu.

Zkusím jich obvolat víc a uvidíme. Díky za vaše ohlasy!

sroubek
23. říj 2007

mě zatím dělali jen hysteroskopii 🙂

byla jsem den v nemocnici...a dlaší den jsem byla úplně mrtvá a bolelo mě břicho...ale vyspala jsem se z toho a ok. 🙂

takže mi to vlastně zabralo tak 2- 3 dny

laparoskopie...nevím...myslím že to je trošku větší zásah 😎

koryna
23. říj 2007

Jojo,každý to asi snáší jinak.Měla jsem obojí,ve čt.na příjem, pá.12h.operace a so.v 10.h.už jsem si jela dát husičku k našim,byly zrovna hody,takže jsem zvládla i kolotoče s malým.Přeji všem,které to čeká,ať to zvládají tak dobře jako já.

zina2
23. říj 2007

Ahojte babulky, pridavam sa do vasej diskusie ak teda mozem... som totiz po 1. IUI avsak neuspesne a moja doktorka ma poslala na RTG maternice a tak sa chcem opytat, ci je to bolestive vysetrenie? Dakujem za odpoved a drzkajte sa raz to mimco urcite budeme mat 🙂

campi
24. říj 2007

Koryna: po hysteroskopii a laparoskopii dohromady jsi byla na kolotoci? 😕
Ja se na to chystam, rada bych jeste v tom cyklu miminkovala, ale nektere zenske psaly, ze byly tak rozbolavene, ze na sex nemely naladu...

koryna
24. říj 2007

Já jsem po tom byla v pohodě,takže jsem dělala úplně vše,jen sex máme zakázaný na 14 dní,ale dnes je to 12.den a rozhodli jsme se,že ty dva dny nás už nezachrání a jdem do toho.Doktorka říkala,že se máme snažit hned první cyklus po,takže už se těším.První mimi se nám podařilo taky po laparce,i když až třetí měsíc.

sindus
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina26
25. říj 2007

Ahoj,
až dnes jsem objevila tyto stránky a rozhodla jsem se, že taky přispěju do diskuse na téma laparaskopie. Jsem 8 dní po laparaskopii. Měla jsem veliký zánět břiše a bohužel mi museli vzít jeden vejcovod, který byl zánětem hodně poškozený. Týden jsem ležela v nemocnici na kapačkách a popravdě ani teď mi není zrovna dvakrát nejlíp.Vzheldem k tomu, že jsem měla fakt na mále budu na neschopence ještě minimálně 5 týdnů.Nesmím nic uspěchat ani zanedbat a tak jsem vzorná pacientka. Chtěla bych moc druhé dítě. Máte někdo zkušenost s otěhotněním, když je pouze jedemn vejcovod?

murasek
29. říj 2007

ahoj, pred par dny jsem tu sbirala informace, tak se podelim i o sve zazitky. Mam po hysteroskopii a jsem v poradku 😎 pokouseli si mi ji udelat pri vedomi, ale bylo mi to docela neprijemne, to jak me plnili vodou, neprijeme tlaky, takze me celkova anestezie neminula, a holky doporucuji ji. probudila jsme se pak hezky vyhajana na pokoji a na nic si nepamatuju, tak nebojte se a drzte se. 😖

lora
30. říj 2007

Čauko Korina aj ostatné kočky,
tiež som po laparoskopii, našťaste som bola len 1 deň v nemocnici, dve malé jazvičky a celkom v pohode. Zistili mi však pravý nepriechodný - uzavretý vajcovod. Máte s tým skúsenosti ? Takže 50 % šanca, že sa to podarí. Už som 13 deň PO zákroku a pomaly by sme chceli začať znova snažilkovať. Veď už čakáme 1,5 roku napriek tomu, že dve deti máme, toto sa nedarí. Inak sme vraj obaja OK.
Máte niektorá takýto výsledok laparky ? Navyše, mrcha mešká, mala byť cca 27.10., aj Vám po laparke rozhádzalo cyklus ?
Majte sa pekne a držím všetkým palce. Díky za skorú odpoveď.

lora

koryna
30. říj 2007

S tím nálezem ti neporadím,já jsem o.k.,ale šance na přirozené otěhotnění je opravdu,jak píšeš 50%.Ono taky záleží na věku,jak dlouho ženská může ještě čekat,a když už má vyšší věk,doporučují IVF.My jsme s manžou v pořádku,jen někdy má pomalejší spermie,ale nejde to skoro dva roky,tak už rok chodím na CRM Zlín.Jinak po laparce se mi cyklus nerozhodil,mrcha přišla přesně a na ovulaci trěnujem už od 12 dne po laparce.

erin4
1. lis 2007

Ahoj..já jsme se zatím otěhotnět nesnažila,ani to ještě pár let neplánujeme,ale dneska mi na gyn. doporučili laparoskopii 😒 s mým strachem,to bude asi můj konec ☹ Jsem se aspoń přišla poradit sem 🙂

campi
2. lis 2007

Erin, a proc ti ji doporucil?

perla200
2. lis 2007

ahojte kočky. ja som bola na laparoskopii, nevedeli mi zistiť čo mi je, mali podozrenie na endometriozu, a predtým som mla min. 5 diagnoz, a nakoniec sa rozhodli pre laparoskopiu, strašne som sa bála. ale nič to nie je, fakt, je to nepríjemné ked ste na sále🙂 ale inak som nemala bolesti po operácii, len som bola strašne smädná a nedali mi piť a ked som niečo zjedla, vyvrátila som to, ale to bol následok narkozy. bolesti som nemala nejaké extra veľké , vždy menšie ako pred operáciou.
a ked isiel ten plyn zo mna, čo nafukujú pred laparkou tak ten dosť bolel, ale dalo sa to vydržať. držím palce

campi
2. lis 2007

Perla200: a byla to endometrioza?

lilienka
2. lis 2007

holky,jak to tu tak čtu-to je hrozné,co všechno musíme vydržet 😒

marcelapetrikova
3. lis 2007

ahoj holky tak i já se s váma podělím zážitek z laparoskopie .měla jsem diagnostickou lsk a chromopertubaci.v úterý nástup do špitálu ve středu samotná operace.takže v úterý už mi nedali ani najíst ale za odměnu jsem dostala 2x nálev ale bylo to v pohodě takhle vyprázdněná jsem fakt už dlouho nebyla 😀 😀 ve středu jsem šla na operaci jako 4 takže nervy pracovali ale dali mi oblbovák tak to šlo na sále ukáplo pár slz ale jinak v poho šla jsem ve 12:15 zákrok trval asi 30 minut probrala jsem se tak kolem 13 hoďky.no odpoledne mi bylo ještě divně ale k večeru jsem už lítala jak pošuk sama na wc sama do sprchy tam jsem pomohla jedné paní na pokoji pak druhé.no a ve čtvrtek v 10 hodin jsem šla domů.takže můj dojem je celkem dobrý až na tu hladovkua strašnou žízeň to bylo fajn.

campi
3. lis 2007

Laparoskopie se mi blizi, bud posledni cvrtek v listopadu nebo prvni ctvrtek v prosinci. Vite, ze se na ni zacinam tesit? Doufam, ze se konecne zjisti, PROC to nejde.

grej
3. lis 2007

Taky se chystám na laparku a stejně jako ty, Campi, se na ní už docela těším. Taky už chci vědět, PROĆ to nejde... Jestli to teda zjistěj. Někdy si říkám, že by bylo možná lepší, kdybych se té laparky bála, protože znám několik holek, kterým tenhle strach pomohl a raději než by šly na operaci, tak radši hned otěhotněly😀
No, u mě to nějak nefunguje.
Já mám ještě nějaké srůsty na střevech, tak doufám, že mi rovnou zkontrolují i to.
30.11. jdu na předoperační vyšetření a pokec s doktorem na Homolku a snad prý do 14 dnů od tohohle data by ta laparka měla být hotová. No doufám, ráda bych to stihla ještě před Vánocema.

Do jaké nemocnice se chystáš ty, campi? A jak dlouho jsi čekala na termín?

campi
3. lis 2007

Pujdu do Krce, moje gyn tam operuje. O laparo jsem ji pozadala vcera a ona rekla, ze zjisti, jak jsou po mé pristi m. volne terminy, aby to vyslo pred Vanoci. A pristi tyden se dozvim, ktery ctvrtek to presne bude.

Grej, sla jsi rovnou na Homolku? Kolik nemocnic jsi obvolavala?
A kdy te hospitalizuji? Den pred zakrokem nebo v den zakroku? Kamaradka v Brne dostala nejake projimadlo, takze mohla byt doma a do nemocnice nastoupila az v den laparoskopie... Doktorka mi rikala, ze v Krci se ta projimaci faze odehrava v nemocnici. Moc si to nedokazu predstavit, ze budu litat na hnusny zachod na chodbu..

Potom chces jit na IUI nebo IVF?

grej
3. lis 2007

Campi, mě nabídli, že mi to taky může udělat doktor z GESTu. Prý operuje v POdolí, ale jen ve středu, takže by se to asi před Vánoci nestihlo. Volala jsem na Homolku rovnou. Naši tam chodí, tak jsem to zkusila. Rovnou mě objednali na toho 30.11. a tam se prý dozvím termín. Ale bojim se, aby mi neřekli, že se to do Vánoc nestihne...
Možná zkusím obvolat ještě jiné nemocnice, uvidím.
Jak mě budou hospitalizovat vůbec netuším, všechno se dozvím až v tom litopadu.
No, pokud by byl výsledek v pořádku, tak bych asi chtěla zkusit jedno až dvě IUI a pak IVF. Zatím jsme oba naprosto v pořádku, máme i výborný spermio (teda měli jsme v červenci, teď má jít na kontrolní).
Ale jsme rozhodnutí, že když to jinak nepůjde, klidně půjdem na IVF hned. Snažíme se rok a půl (vím, že proti vám jsme žabaři 😉 ), ale nechcem jen tak čekat na zázrak...

gabrlinka
3. lis 2007

AHojky, já už sem 2 měsíce po laparce a zatím nic 😢 Už mně to nebaví. Po clostilu bolesti jak sviňa, tak sem ho vysadila, teď se orientuju na bylinky. Za 14 dní povalím k dr. a řeknu jí, že chceme jít na IUI.

campi
4. lis 2007

gabrlinka: jake bylinky zkousis?
Ja jsem ted taky naclostylbegytovana a uz i pichnuta, ale nemam VUBEC zadne priznaky ani potize.

fetra
4. lis 2007

Ahoj holky,
jestli můžu tak se k vám přidám, já jsem na laparku čekala více jak dva měsíce,v nemocnici jsem byla celkem 6 dnů, na neschopence jsem už 3 týden,laparoskopie naštěstí dopadla o.k.,dělali mi pouze drilling vaječníků,a hned první menstruací(která je bohužel po agolutinu)začínám stimulovat, doktor říkal, že prvních 6 měsíců je nejlepší na otěhotnění , tak jsem zvědavá,ale moc tomu nevěřím

campi
4. lis 2007

Fetra: 6 dnu v nemocnici?!? Ty jsi mela PCO? Jestli jo, tak bych verila tomu, ze ti drilling pomuze a ze budes brzy tehu, ted se budou vajecniky makat jako blaznivy. Drzim palce, urcite to vyjde.

fetra
4. lis 2007

campi,
mám PCO,i když příznaky tomu nenasvědčují,problém je ,že nemám ovulaci, ted budu 6 měsíců chodit na inseminace, a kdyby se nepovedlo tak půjdu na 1IVF,díky za povzbuzení, já už tomu sama moc nevěřím,6 dnů jsem byla v nemocnici, protože po operaci a celý nasledující den jsem byla na JIP, a pustili mě domů až mi vytáhli stehy,ale byla jsem tam spokojená, sestřičky byly hodné, a s čím ty jdeš na laparoskopii? a jak dlouho se snažíte

campi
4. lis 2007

Jdu na diagnostickou, ovulku mam, po stimulaci se mi tvori i hodne folikulu, manzel taky ok. Tak doufam, ze laparo ukaze, CO mi brani otehotnet. Bez antiko jsem 4,5 roku. Poradne jsme to zacali resit v srpnu lonskeho roku.

Vis, co je zajimave? Ze kdyz jsem po roce bez antiko prisla ke gyn., tak jsem nemela ovulku a gyn mi ukazoval na ultrazvuku drobne cysty, mela jsem zvysenou hladinu testosteronu a on mi diagnostikoval PCO. Ja jsem porad odkladala laparoskopii, vrhla jsem se na bylinky a loni mi doktor rika: teda poprve po 3 letech u vas vidim zrajici folikul! Tohoto doktora jsem vymenila a kdyz jsem rikala nove gyn, ze bych mela mit PCO, tak rikala: to v zadnem pripade, cysty nevidim, jenom zrajici folikul, krev je perfektni... Ovulka je uz rok ok.
Jestli mi neco pomohlo, tak caj podle Mojzisove, ktery prodavaji v bylinkarstvi v Pze v Dlouhe.