Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

radusv
25. únor 2011

@piskotlea za co prosím tě?
přesně tak cviky jsou lehké, protahující a zaměřené na pánev ... zatím mi ukázala cca 5 cviků, ale na papíře je jich teda víc, tak ty asi časem...
nevím v čem je problém, zřejmě se něco potento tou revizí jinak fakt nevím.... a dr. mi řekl, že pokud nezabere ani laparka, tak po létě do CARu 😉
takže se necháme překvapit

piskotlea
25. únor 2011

@radusv Za tu sílu 😎 Cviky cvičíš každý den? Dle mého laparka určo pomůže 🙂

lulii
25. únor 2011

@radusv Já tam taky byla na mojžíšovce, asi třikrát, pak ta rehabilitační sestra otěhotněla a zrušilo se to. A přiznám se, že doma jsem se na to cvičení vyflákla. Ale asi zase vytáhnu ten papír a začnu pěkně poctivě. Jsem děsnej lajdák 😠 😀

lulii
25. únor 2011

@piskotlea Musí se dvakrát denně.

radusv
25. únor 2011

@piskotlea ono mi nic jiného nezbylo 😝 😉
jojo mají se cvičit 2x denně, ale já to ráno nedávám vstávat po 5hod. a cvičit, takže jen večer a o víkendu si to dám i ráno 😉
a moc děkuju za povzbuzování 🙂

@lulii teď je tam taková mladá rehabilitační sestra, tak snad taky neotěhotní 😀
že by sis zase cvičila? 😉 tak ono to není cvičení na dlouho a já mám po něm docela příjemný pocit, že jsem se protáhla 😉

lulii
25. únor 2011

@radusv Jojo, to je pravda, když jsem cvičila, tak jsem měla dobrý pocit, že aspoň něco dělám, ani nevím, proč jsem přestala cvičit. Ale začnu, už jsem si našla papír s těma cvikama 😉 Když jsem tam chodila, tak tam byla taky mladá holka/paní, třeba je to ta samá, byla hrozně hodná 😉

radusv
25. únor 2011

@lulii já už ten papír kde bylo její jméno nemám, musela jsem jí ho dát, ale vím, že je napsané vedle dveří...
třeba jí někdy zahlídneš a uvidíš jestli je to ona nebo ne 😉
tak já se jdu dívat na Slunce,.... a zacvičím si u toho 🙂
hezký večer

lulii
25. únor 2011

@radusv Mám pocit, že se jmenovala Rohová, ale nejsem si jistá 😅
Taky přeju hezký večer 😉

radusv
25. únor 2011

@lulii jooo přesně tak se jmenuje 🙂

am11e22
27. únor 2011

Holky, jak dlouho trvá narkóza u hysteroskopie, měly jste předoperační vyšetření? Jak dlouho předem jste musely do nemocnice? A jak dlouho se tam je? Dává se na to OČR - ošetřování člena rodiny?
Díky 🙂

86janinka
27. únor 2011

@am11e22 Mě to čeká za týden 7.3. jdu na laparoskopii a hysteroskopii s chromopertubací. Jinak touto dobou už budu v nemocnici. Je to individuální, každá nemocnice to má jinak, podle druhu výkonu a jak to asi i pacientce vyhovuje, tak ji podle toho naplánují nástup do nemocnice. Já mám nástup 6.3. v 16 hod. Předoperační vyšetření je nutné u všech výkonů, které se provádějí v narkóze, s vyjímkou asi akutních případů. Pokud mi nic nenajdou a bude to všechno v pohodě, tak mě už 8.3. pustí domů. Ale tím OČR nevím co tím myslíš....

am11e22
27. únor 2011

@86janinka aha. OČR - mám dvě děti a pokud budu v nemocnici, tak se o ně bude muset postarat tatínek a ten si nemůže vzít dovolenou - mají ji přesně naplánovanou, takže musí mít ošetřování člena rodiny. Kdyby to ale bylo ambulantně - jako třeba kyretáž, tak by to zase takový problém nebyl. Jde mi spíš o to, jak dlouho tam člověk je.
Kyretáž je taky v narkóze, sice chvilkové, ale taky a jde se za dvě hodinky domů 🙂

verry
27. únor 2011

Ahojky holky, je tu někdo kdo podstoupil laparoskopii v Sanusu v HK??? Jak to probíhá?? Jak je člověk dlouho v nemocnici a na neschopence??? Pravděpodobně mě laparka čeká příští měsíc, tak bych ráda věděla co a jak.. díky za odpovědi 😉

86janinka
27. únor 2011

@am11e22 Tak to se budeš muset zeptat třeba svého gynekologa, s tím zkušenost nemám, zatím jsem teda bezdětná. Dokonce jsem se dočetla že i někde tu hysteroskopii dělají ambulantně, ale kde jsou jaké možnosti fakt nevím. Ale u hysteroskopie by tě už mohli třeba pustit ten den domů, zkus se poptat v nemocnici kam by jsi šla. Mě budou dělat i laparku, a to už je větší zásah do těla, tak musím zůstat nejmíň do druhého dne.

vanule
27. únor 2011

@am11e22 já byla na hysteroskopii na podzim minulého roku. Dr v CARu to dělal ambulantně, ani předoperační vyšetření jsem žádné neměla. Vzal mě ráno v 8h, nevím jak dlouho to trvalo (ale dlouho to nebylo) dvě hodinky jsem si poležela a pak si mě vyzvednul přítel (doprovod nutný) a šla jsem domů. druhý den do práce.

chersi
28. únor 2011

Ahojky holčiny, já jdu také 8.3 na laparoskopii, a další vecičky. 22.2 mi dr. píchlůa vyvolávačku abych to tostala před operací ale dnes je to 6 den a menzes pořád nikde, začínají se mě zmocňovat obavy aby mi to neodložili, kvůuli tomu že se mi menzs trefí

radusv
28. únor 2011

@am11e22 tak bohužel to taky netuším, já jdu na laparku a jak už psala Janinka, opravdu v každé nemocnici je doba pobytu individuální... ohledně OČR, pokud nejsi schopna starat se o dítě, i když jsi na mateřské nebo rodičovské, tak má manža nárok na ošetřovačku 😉

@chersi tak tohoto se taky trošku obávám, ale zatím se snažím na to nemyslet, abych si to nepřivolala... mám na to týden, aby ms dorazila než nastupuju... ale co vím, tak po vyvolávačce by cca do týdne měla dorazit 😒
přeji ať přijde co nejdřív...

@lulii tebe jsem se chtěla zeptat, ty už chodíš do práce nebo marodíš?

elana
28. únor 2011

@am11e22 je to různý, třeba v ČB je hysteroskopie taky jen ambulantně, ráno v 7 přijdeš, odpo okolo 14:00 odcházíš. Když jsem byla loni na revizi, měly jsme to tak všechny tři skupiny-revizantky, interrupce 😝 i hysteroskopie. PN určitě nutná není, jsou centra, kde to dělají i bez narkozy a holky jdou ještě ten den do práce, max. se trochu špiní 😉

lulii
28. únor 2011

@radusv Ahojky, jojo marodím, myslela jsem si , že když mě v sobotu (19.2.) propustí, tak půjdu hned v pondělí do práce.............hrdinka 😀 😀 😀 To bych nedala, i když dělám v kanceláři. Do tří pracovních dnů jsem se musela dostavit k Míkovi na stehy. A myslela jsem si, že od dalšího pondělka půjdu do práce. Tam vyndali stehy a doktor říká, že 14.3. na kontrolu a volal na sestřičku, ať vypisuje neschopenku 😲 Tak to jsem koukala jak blázen a on: Vy chcete do práce?-a hrozně se tomu divil. Tak jsem řekla, že ne, že mi neschopenka nevadí. Takže marodim až do 14.3. 😉 A nakonec jsem i ráda, že jsem doma 😵

A to jsem si myslela, jak mě i doktor požene hned do práce a opak byl pravdou, naopak se divil, že bych šla do práce.

radusv
28. únor 2011

Jak tak čtu tak je to tu pomalu samá budějčanda 😀

@lulii taky dělám v kanceláři... neschopenku mi vystaví už v pondělí 28.3. v nemocnici a pak teda uvidím kdy půjdu opět do práce 😉

elana
28. únor 2011

@radusv teď jo, ale když jsem to potřebovala, byla jsem tu sama 😅 (prosinec 08 lap.; leden 10 rev.) já teda musím říct, že na budějckou gyndu (operační a lůžkový) nemůžu říct křivý slovo..., užili jsme se vzájemně dosyta (mj. mi taky prasklo mimoděložní, to jsem tam ležela týden) a fakt všichni moc fajn (až na lehký výjimky, ale to je všude)

luca77
28. únor 2011

Ahoj,tak já mám dnes poslední den pracovní neschopnosti a od zítřka už jsem schopná. 😉 Nechala jsem si to ukončit dneškem,protože v práci mi napsali ještě tento týden volno,tak mi to dr. bez problémů ukončil a ještě mi ve čtvrtek,když jsem byla na vyndání stehů napsal vycházky od 10 -18h.Do práce jdu až 7.3. po třech týdnech,..ani se mi moc nechce,jsem si zvykla být doma 😉

luca77
28. únor 2011

@verry Ahoj,já byla na laparce v Pelhřimově,nastupovala jsem ve středu 16.2.,výkon 17.2. a domů jsem šla 21.2.,říkali mi ať nespěchám 🙂 A dnešním dnem mám PN ukončenou(měla jsem jí od 16.2.),ale do práce jdu až 7.3.Jinak můj příběh jsem tady psala v předchozích dnech... Pa.

verry
28. únor 2011

@luca77 díky, přečtu si to. Jo, ještě mě zajímá-to předoperační vyšetření to se provádí kdy? to až v tý nemocnici těsně před operací? A to berou krev, nebo co všechno.?? 😅

radusv
1. bře 2011

@elana no tak já sem dorazila až když to začlo být u mě aktuální 😉
já si na tomto odd. už taky párkrát poležela a taky nemám zatím špatnou zkušenost...
gratuluji k těhu a přeji ať je vše v pořádku 🙂

@verry já musím na předoperační k obvodnímu dr. a vyšetření nesmí být starší víc jak 14 dní před operací... před 4 lety jsem podstupovala předoperační a pamatuju si, že mi brali krev a poslali na ekg a pokud ještě něco, tak už si to nepamatuju...

am11e22
1. bře 2011

Děkuji všem, nakonec to gynekoložka vyřešila zatím jinak, ale možná mě čeká stejně časem vyjmutí dělohy pro opakující se silné menstr. krvácení a polypy v děloze.

chersi
1. bře 2011

@radusv no mě dorazila po 7 dnech přesně, ted to budu nějaký 3 dny mít - takže to vyšlo krásně

radusv
1. bře 2011

@chersi tak to je paráda 😉

luca77
1. bře 2011

@verry Ahoj, na předoperačním vyšetření jsem byla u svého obvodního lékaře (brali mi krev,přinesla jsem moč a pak mě poslali na EKG),asi týden před operací jsem šla k obvodnímu zase s výsledky EKG,kde mi měřili tlak,poslouchala mě,pak mi i mačkala břicho.Dostala jsem lékařskou zprávu,kterou jsem pak odevzdala při příjmu v nemocnici.

elana
1. bře 2011

@radusv děkuju 🙂 a Vám ať laparka pomůže, nebo aspoň ozřejmí problém...