Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

chelsee
7. bře 2013

@mamartinka nie vsetko na sk, ale uz sme sa vratili, sme vyse roka v cechach 😉

kristis
10. bře 2013

Ahoj bol niekto na rektoskopiu?Je to bolestive ako je to z pracou treba byt doma alebo nie?Dakujem za kazdu odpoved.

khatushka93
18. bře 2013

Vraj sa pri tom nafukne brucho a oni nedaju vsetok vzduch prec...za ako dlho budem mat bruško opat pliche??

darazv
18. bře 2013

@khatushka93 neboj budeš prdiet o sto šest a brucho bude povodnom stave 😀

vrtule
19. bře 2013

@khatushka93 neboj, byla jsem loni a břicho splasklo celkem do 14 dnů po operaci. Když jsem šla z nemocnice, nedopla jsem kalhoty a pak se to jen lepšilo 😉

khatushka93
19. bře 2013

@vrtule dakujem.

ponozkazt
21. bře 2013

baby, robi sa laparka aj ked mam folikuly, len mi nepraskaju? alebo je to take vseobecnejsie vysetrenie neplodnosti?

lucijeta
21. bře 2013

@ponozkazt to asi ne, tady se spíš řeší průchodnost vejcovodů atd., praskání folíků se řeší hormonama..

buba08
24. bře 2013

@kristis ja som bola, je to trosku bolestive vysetrenie, ale da sa zvladnut, napustia do teba plyn a pozru ti konecnik, potom mozes ist kludne do prace, ale tesne po vysetreni ta poslu na WC, aby si vsetok plyn vypustila von 😀

kristis
25. bře 2013

Tak bola som je to uplne bez bolesti a mne dali fortrans na vypitie totalny humus mali mi dat len yal roztok na vyprazdnenie hrubeho creva aj na chirurgii sa cudovali co mi dali.Zajtra kontrola tak uvidime.

kristis
27. bře 2013

Tak je to na operaciu uz mam termin ☹

hankamisa
27. bře 2013

ahojky.holky prosím o radu ohledně hysteroskopie.chceme další dítě a kvuli jistotě,že děloha je po císařích ok mě chce poslat na hysteroskopii.četla jsem ,že při ní může dojít k poškození dělohy a okolních orgánů,které mohou mít za následek ,že další dítě už nemusím mít.měli jste někdo při a po zákroku nějaké problémy?mám z toho docela strach.jo a jak dlouho jste potom byli v pracovní neschopnosti?

buba08
29. bře 2013

baby prosim o radu, gynekologicka ma posiela na hysteroskoiu aj laparku, kvoli problemom, ktore mi zacali po cisteni po spontannom potrate, v posve mam z vyterov potvrdeneho streptococa beta hemolitickeho a e. coli, je bezpecne ist s tykymto nalezom na hysteroskopiu? Brala son na to antibiotika, ale nezabrali.

lucijeta
1. dub 2013

@hankamisa mně to dělali zároveň s laparoskopií před měsícem a jen jsem po tom asi 4 dny krvácela, jinak nic..

viva13
6. kvě 2013

ahoj, chcem sa opýtať či mi neviete poradiť či sactosalpinx môže spôsobovať bolestivú menštruáciu? dakujem 😉

lucijeta
20. kvě 2013

@jankajanika ahoj, tak jak pokračujete? já asi začnu věřit na zázraky, zadařilo se nám hned druhý cyklus po lapárce 😵 tak si říkám, že jsem na ni měla jít už dřív 😝

leikkka
20. kvě 2013

ano, mám je za sebou z roku 2009 - z duůvodu pooperačních srůstů 3. stupně po prodělané operaci v roce 2007 (endometrioza 4. stupně), nebála bych se toho, je to v pohodě. Zotavíš se a aspoň budete vědět, kde je či není problém. U mně byl endometrioza a jediný neprůchodný vejcovod, po 2 IVF máme synka 2,5 let a z 1% přirozeného otěhotnění synka 3měsíce, vždy se usměje štěstí když to v ten okamžik nečekáte 🙂 Držím pěstičky ať se zadaří co nejdříve.

jankajanika
22. kvě 2013

@lucijeta ahoj, gratulujem 🙂 a želám všetko dobré 🙂 kým sme si nepísali, som podstúpila všetko čo bolo treba na prípravu na IVF a v pondelok mi transferovali 2 embryá, takže teraz som doma a čakám či sa aspoň jedno uchytí 🙂 takže podľa toho uvidíme čo ďalej... A ty si bola na tom IUI alebo si otehotnela prirodzene? A ako sa cítiš? Super, že sa zadarilo 😀 ešte raz gratulujem a želám krásne tehotenstvo 😀

lucijeta
22. kvě 2013

@jankajanika první cyklus po lapárce jsem byla na IUI, nevyšlo a zjistili nám rapidně zhoršené spermio.. tak jsem se vztekla a vydupala si dovču v Egyptě a tam ejhle, jen tak bez stimulky to najednou asi kolem 19dc klaplo samo 😵
juu, takže máš teď dva bojovníčky v bříšku, tak to je krása, moc moc držím pěsti ať to dopadne 🙂
jen únava a pobolívání břicha, nevolnosti zatím nemám, kéž by to tak zůstalo 😅 děkuju!

jankajanika
23. kvě 2013

@lucijeta skvelé 🙂 tak držím palce, aby všetko dobre dopadlo a dávaj na seba pozor a užívaj si to 🙂 dík, pa pa

lucijeta
24. kvě 2013

@jankajanika tak už jsi taky už 5 dní těhu 😉 šetři se.. já teď pořád jen spím 😅

wiiila
5. čer 2013

ahojte...ja by som sa chcela opytat ze ci sa po diagnostickej laparoskopii musim nejako obmedzovat....pytam sa preto lebo koncom jula chceme ist na dovolenku k moru a ci sa mam objednat este pred tym alebo az po dovolenke....ze ci sa budem moc kupat, opalovat a tak...?!....dakujem za odpovede..

lucijeta
8. čer 2013

@wiiila myslím, že to ničemu nevadí, já byla na laparo 13.2. a 15.4. jsme letěli k moři a úplně v pohodě, dokonce se mi tam jizvičky hezky zatáhly 🙂

wiiila
8. čer 2013

@lucijeta ...ahoj...ja by som mala mat medzi laparkou a dovolenkou mesiac....🙂....ale sak uvidim...prinajhorsom presuniem dovolenku....🙂

lucijeta
8. čer 2013

@wiiila já si myslím, že měsíc bude úplně stačit 😉 já jsem už po dvou týdnech o ničem nevěděla a ty jizvičky jsou fakt pidi.. jediné omezení je, že bys nějakou chvíli neměla tahat těžké věci

wiiila
8. čer 2013

@lucijeta ...no to hadam vydrzim nepresilovat sa....hlavne nech je to uz za mnou....🙂...

lucijeta
8. čer 2013

@wiiila dá se to přežít 😅 hlavně ať je vše v pořádku a brzy se zadaří, nám zřejmě laparo pomohla 😵

wiiila
8. čer 2013

@lucijeta ...tak tak...hlavne nech je vsetko v poriadku....dakujem ti za nazor....hadam uz aj nam sa zadari...a tebe prajem vsetko dobre...🙂

wiiila
17. čer 2013

...ahojte....mam dalsiu otazocku....nevadi ze mi budu robit laparku a hsk tyzden pred menzesom?....uz som z toho zufala, lebo ma preobjednali uz dva krat a stale to nevychadza....bud este mam MS alebo som tesne pred alebo maju full na termin....dakujem za odpovede

mmarch
22. črc 2013

@wiiila laparku mi dělali v pátek, ale řekli mi, že se musí dělat v první polovině cyklu, co nejdřív po skončení ms