Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

verca
11. dub 2007

ahoj holky,, všechny moc zdravím. 🙂 Jelikož i já se potýkam s problemem otěhotnět tak jsem se nechala přemluvit na laparostkopii. Jelikož mám opravdu obavy jestli bude vše ok,,)našla jsem si tyto stranečky a řeknu ,,že po přečtení tolika rad , mi strach trocha opadnul. Jdu tedkom 12.5 a o malého bobka se snažíme 6 let. A to jak pořád s¨lyším je u nás vše Ok. Prodělala jsem už hodně vyšetření i hydrolaparoskopii, zkoušeli inseminaci, ale bohužel zatím pořád nic. Tak jsem zvědavá co mi laparoskopie přinese. Jen se zeptám je tady někdo komu se povedlo po laparoskopii otěhotnět. Samozřejmě jestli prováděli nějáký zákrok průchodnosti apod..
Zatím se mějte moc krásně a přeji všem moc moc štěstí.!! 🙂

dagina
11. dub 2007

Verčo, na laparoskopii bych také měla jít v první polovině května - pokud se nepodaří další IUI, na které jsem byla dnes. Samozřejmě že obavy z toho také mám, no ale když to je pro dobro věci.... Já jsem v pořádku (tedy uvidíme co řekne laparoskopie), přítel má horší spermio. Kolik jsi prosím tě podstoupila IUI? Já jen žasnu (když to tady tak čtu) kolik holek má problém s početím, a rozhodně by mě nikdy nenapadlo, že budu také patřit mezi ně☹. Přeji hodně štěstíčka!!! Pa

vercav
12. dub 2007

ahoj Dagino,, jen at nematu jsem přihlašena nově pod VerčaV,tak at víš. Jinak ja taky žasnu kolik je opravdu kolem paru co mají stejný problém. Někdy si připadám, že jsem sama, protože v okolí zrovna nikdo tento problém neřeší ☹ Já byla na IUI 2x v Olomouci. Laparoskopii jsem opravdu odkládala,,přeci jenom nemám ráda nemocniční prostředí,,ale jak píšeš uvědomuji si ,že je to ¨k dobru věci. Jak dlouho se už snažíte? My jsme to začali řešit tak po roce, kdy mi vlastně udělali tu hydrolaparoskopii a tam problem nebyl. Ovulaci mám taky partner ok,, ale bohužel 6 let a výsledek v kočárku žádny. Tak jsem se už tedy rozhodla podstoupit i přímo tu laparoskopii a následně IVF. Jinak tobě přeji taky hodně štěstíčka at nemusíš ani laparoskopii absolvovat at se Ti to ted po IUI povede. Hlavně bud v klidu. Já rovnou z IUI jezdila přímo do práce a to se pry fakt nemá. Jenomže já nechci at se v práci řeší me problémy ,,takže se snažím to vždy něják ošidit.A to se nemá. Takže bud v klidečku a určitě dej vědět jak pokračuješ. Přinejhorším ti pak napíšu jak proběhla laparoskopie at jsi taky v klidu. pa 🙂

hancam
12. dub 2007

Ahojky,
my už se o mimčo snažíme rok, ale já jsem téměř 9 měsíců neměla M, takže jsme se vlastně nestnažili. Brala jsem po celou dobu různé hormony a nakonec clostilbegyt. Po něm se mi udělalo první vajíčko po roční odmlce, ale bohužel se nezadařilo a vznikla cysta.Druhý měsíc druhá a tak mě čeká laparoskopie hned začátkem 5/07. Nemáte někdo zkušenost s Litoměřickou nemocnicí? Názory v okolí se hrozně různí. Díky

vercav
13. dub 2007

ahoj Hancam,,,tak ti taky držím palečky at ti ta laparoskopie dopadne dobře,, já nastupuji 14.5. Tak už mám taky obavy. Jak ti to vysvětluji že nemáš vůbec M?Já uživala taky i clostibegyt a bylo mi řečeno, že častější podavani tohoto leku tvoří ty cysty tak pozor na to. Jinak já jsem z Ov a uvítala bych zase info k Vítkovické nemocnici, Takže kdyby se někdo holky našel napište prosím. At zmiznou trošku obavy.
Zatím se mějte všechny moc krásně..
díky V. 🙂

vercav
13. dub 2007

Ještě mám jeden dotaz,, byla jsem na předoperačním vyšetření a chtěli podepsat v případě že něco najdou chcou odebrat třeba i vaječník. Mám mit z toho obavy? Nejhorší bylo právě tohle pro mě,,kdy jsem si připadala ,že jsem na konci cesty a kdyby viděli problém tak mě rozeberou. NO snad to tak nebude. Uvažuji ale,,že tohle nepodepíšu a kdyby náhodou byl problem,,tak bych si to znovu nechala projít hlavou a šla bych znovu. CO všechno chtěl po vás holky podepsat lékař před laparoskopii?
moc vám děkuji za info 😉

luciakubista
13. dub 2007

ahoj vercav,
ja idem na laparku koncom kvetna a uz som vyfasovala taky papier a vsetko info okolo.Ja ta mam kolonku souhlasim s provedenim operace
a) pouze v rozsahu, o ktorem jsem byla informovana
b)v plnem rozsahu,ktery uzna operater za nejvhodnejsi pro vyreseni meho onemocneni.
Mne lekarka hovorila,ze keby doslo k tomu,ze musia odobrat vajcovody,tak som dozivotny kandidat na IVF

luciakubista
13. dub 2007

a este nieco,stratla som svoju spoluziacku,ktora je uz v 5.mesiaci 🙂 a ona mi vravele,ze nemohla otehotniet rok a pol,sla na laparku,zistili jej endometriozu,odstranili problem a dalsi mesiac uz bola v tom 😀

hancam
14. dub 2007

Hm, tak mě zatím žádný papír nedali. Na předoperační vyšetření mám příjít týden před nástupem, tak uvidím, ale teda nevím, zda jim to podepíšu. Myslím, že bych si to odebrání raději nechala udělat někde v Praze.

luciakubista
15. dub 2007

hancam,
ja idem na tu laparku do Podoli,do CARu.
Na doporucenie svojej znamej.

vercav
16. dub 2007

Ahoj holky,, no byla jsem zase u lékaře a jsem tedy domluvena ,,že kdyby náhodou tak by mi hned vejcovody neodebírali. Udělají opravdu základní vyšetření kde je problém,,popř odstraní srůsty apod. tak jsem trošku klidnější,, No a jak slyším hodně dívek po te laparoskopii otěhotní,,jak píše luciakubista , tak se snad začnu i těšit 🙂 Moji kamarádce taky při laparoskopii odstanili endometriozu a následně užívala zase clomhexal a ted čeká dvojčátka 🙂 Mi lékař taky řekl ,,že hned zkusíme nějákou hormonální zase lečbu než dojdeme k umělému oplodnění. No uvidím,,snad tam nedojdu... ☹ Ty už máš jedno dítě laciakubisto?
JInak hodně pevných nervů přeji všem.. Mě to už to začíná hodně ničit..PAPA 🙂

luciakubista
16. dub 2007

ahoj vercav,
ja este nemam ziadne,ale snad to skoro vyjde.
Dnes som 35DC a zatial mrcha nikde.Za dva dni skusim testik 🙂

vercav
16. dub 2007

ahoj luciakubista ,, no určitě ato vyjde... Jak dlouho se snažíte? Jinak ted držím palečky at nemusíš na tu laparoskopii a píšeš si už na jiných stránkach trošku o jiných tématech 🙂
Máš už za sebou nějákou léčbu?

luciakubista
16. dub 2007

no beriem mysalfon na zvyseny prolaktin,mam za sebou 2 cykly clostilbegytu a ked to teraz nevyjde,tak ta laparka.
Ale uz som v CARe,takze som vo vacsej pohode.
Snazime sa okolo 1 roka,ale intenzivne len asi pol.

dagina
16. dub 2007

Ahojky všem, Verčo, po tobě chtěli podepsat takové strašné věci, to budou chtít asi o po mě. No to se mám na co těšit. Pokud nebudu muset, tak jim také nic nepodepíšu. Také jsem slyšela, že spoustu děvčat po laparce rychle otěhotněli. Určitě to bude i náš případ🙂. Pokud mrcha přije tak jak má, tak na laparku půjdu ještě dřív jak ty, tak budu kdyžtak referovat já🙂. Clostillbegyt jsem také brala, ale těhotenství nikde☹. Akorát pár kilo navíc. Jinak se snažíme rok a půl, je mi skoro 29, takže biologické hodiny tikají jak o život.

vercav
17. dub 2007

ahoj holky,, to jsme to dopadli 🙂 No ja za těch 6 let snažení mám za sebou taky lečbu mysalfonem, cykly podpořené clostibegytem sem tam provera. No je to záhul pro organismus a hlavně udržet si ještě v klidu hormony a kondičku 😀 Tak jsem fakt zvědavá jak dopadne ještě ta laparoskopie. Zatím co jsem byla na vyšetřeních vše ok. tak si v hloubi duše přëji i nějáké ty srůsty abych měla pocit ,,že to odstranili a my jsme zase o kousek blíž 🙂
Dagino ,,jestli mě tedy předběhneš tak přeji at to projde hladce a pozor co podepisuješ. Kámoška se vzbudila bez vaječníku a nemůže se z toho vzpamatovat..Tak raději radím at tomuhle předejdeme 🙂
Byla jste některá už i na inseminaci?

luciakubista
17. dub 2007

ja som este nebola,lekarka mi poradila skusit laparku,aby sme nestracali cas.
...ale mozno to vyjde i bez toho,mrcha stale nikde,volala som lekarke a ta mi povedale,ze za tyzden si mam robit gravi test 😵

lucikpetik
17. dub 2007

ahoj holky, tak jen chci rict, ze co se tyka vitkovicke nemocnice, zatim jsem slysela jen chvalu 🙂)
a podepsani papiru...myslim, ze tam neni vychodisko, podepsat to musis tak i tak, ne?
po pravde receno, dneska uz ani nevim, co jsem tam vsechno podepsala, ale kdyby tam bylo neco co se mi nelibi, asi bych to nepodepsala...

vercav
17. dub 2007

Zdravím všechny snažilky,, díky za kladné hodnocení nemocnice ve Vítkovicích. Člověku tohle alespon trocha pomůže 🙂 Jinak ještě k tomu podepisování. Samozřejmě se vždy podepisujou papíry před operací , ale záleží na domluvě a zvlášt ještě na podpisu u lékaře do jaké míry můžou zasáhnout. Ne každá podepíše ,,že když se něco nelíbí tak by si vlastně doktoři v průběhu zákroku mohli odebrat co chcou. Ale už mám fakt vše zjiště no podchyceno,,takže raději jsem domluvena,,kdyby tam byl větší problém tak by to dodělali příště po mém osobním rozhodnutí. A doufám že to rozhodnutí nebude třeba. 🙂 TY jsi lucikpetiku z OV?

vercav
17. dub 2007

A LUcaikubestě držím palečky,,, moc moc,,, 🙂

lucikpetik
18. dub 2007

ahoj verco, jo jo, ja jsem kousicek za OV, ty jsi primo z OV, z ktere casti? a kdy se chystas na laparku?

vercav
18. dub 2007

ahoj lucikpetiku,, já jsem z Hrabůvky a na laparoskopii nastupuji 14.5 večer a ráno mě pry budou hned brat. Tak doufám že budou i na mě hodni. 🙂 Ty jsi byla na tu laparoskopii ve Vítkovicich?

lucikpetik
18. dub 2007

ahoj, ne jak byla na laparce ve frydku...mujk gynekolog je z frydecke nemocnice, tak jsem jela tam, a brali me hned vecer

reruna
18. dub 2007

Ahoj, tak já jsem už na laparoskopii byla v listopadu a o Vánocích jsem otěhotněla. Tak doufám, že Vás to všechny povzbudí. Pokud jste všechna ostatní vyšetření měli v pořádku a stále se nedaří, není na co čekat. Mě odstanili endometriozu a male srusty a takovou modrou tekutinou zjiš´tovali průchodnost vejcovodů. Pokud se pamatuju, žádný papír jsem nepodepisovala, ale určitě je to jistější. Jinak se připravte, že to není nic příjemného, nechci Vás v žádném případě děsit, ale přece jen je to operace, tak ať víte, do čeho jdete. Dělá se v celkové narkóze, probuzení není nic moc, ale neustále Vám dávají léky a injekce proti bolestem, takže se to dá vydržet. Zůstanou Vám tři malé jizvičky, které se rychle zahojí, ty dole nejsou vidět ani v bikinách a na pupíku se pak musíte opílit 🙂 Přeju Vám, ať to vyjde, ať nemáte žádné komplikace a ať pak taky rychle otěhotníte 🙂

vercav
18. dub 2007

ahoj Reruno,,tak to gratuluji,, a jak dlouho jste se před tím snažili?

lucikpetik
18. dub 2007

reruno tak to je fajn, ze u tebe byl vysledek tak rychle, blahopreji..

vercav
18. dub 2007

No uvidíme holky jestli budeme mít i my po laparoskopii co nejdříve štěsti. Doktor chce hned po laparoskopii se mnou zase začít hormonální cykly. Takže zase nějáký closterbegyt apod. Říkal že už mám začit brát vitamínky calibrum babyplan, a ¨i kdyby se to pak nepovedlo tak mi to ted neuškodí,,naopak kdyby se povedlo at jsem pěkně připravena. I když já už za ty roky(6 let(mám snad snězenou celou lekarnu 🙂

reruna
18. dub 2007

Snažili jsme se tři roky

lucikpetik
18. dub 2007

tak to je fajn, ze to po tech letech pak slo tak rychle, vidis verco treba to bude taky tak...

reruna
18. dub 2007

Však jsem byla tak překvapená a doktoři taky. Předtím jsem chodila na injekce Neolutinu, pak Agolutinu, cpala jsem do sebe Clomhexal a Utrogestan a ještě injekce Pregnylu. Dvakrát jsem byla na inseminaci a nic. Jo, ještě, na té laparoskopii jsem byla v Olomouci ve FN a byla jsem tam celkem 7 dní, protože do toho vlezl víkend. Pak jsem byla ještě tři týdny doma na neschopence. Je ale zajímavé, že tvůj doktor Vercav chce hned po laparce s tebou zkoušet další cykly. Moji doktoři nebyli rádi, že se nám povedlo mimi tak brzy, prý jsme měli počkat aspoň 3 měsíce. Ze začátku mě hodně strašili, že prý mám oslabenou imunitu a nebylo jisté, jestli to těhotenství vůbec vydrží. První tři měsíce jsem se šíleně bála, ale dobře to dopadlo.