Laparoskopie, hysteroskopie. Absolvoval to někdo?

nikusa
5. zář 2006

Ahoj holky. Absolvoval to někdo z Vás?
Já byla dneska u paní doktorky, protože jsme se spolu domlouvaly, že když se nám nepovede otěhotnět přes léto, tak vymyslíme, co dál.
A když na mě dnes paní doktorka vyrukovala s těmito dvěma pojmy, celkovou narkózou a 3 týdenní neschopenkou a 3 jizvičkami, tak se mi z toho udělalo špatně. Až přijde dnes domů moje druhé polovička, povím mu, že nejprve půjde na vyšetření on a až se prokáže, že je ok, půjdu do toho já... Uff, je mi zle, jen si na to vzpomenu...

petula22
3. únor 2011

@piskotlea Taky mě to překvapilo. Tak jim říkám, že snad kvůli tomu tam jsem, aby ty srůsty odstranili. Řekli mi, že už se moc neostranují, že to stejně nepomáhá a je to pak lepší kvůli umělku, že je menší pravděpodobnost mimoděložního. To že mi odstraní vejcovody mi dávali podepsat zvlášt.

luca77
3. únor 2011

@petula22 No,já doufám,že to tam dole nebude žádná katastrofa 🙂 a nic se odstraňovat nebude,ale pokud by to muselo být,tak ať udělá to,co bude pro mě dobře.Nerada bych pak podstupovala další operaci,..děkuji nechci 😉

petula22
3. únor 2011

@luca77 No, já to nemohla nějak pobrat, tak mi řekli at si to rozmyslím, že za mnou pak před operací přijdou a domluvíme se. No a když už jsem byla na přípravně, tak mi doktor říká, vy to nemáte podepsané a jestli to teda ještě dopodepíšeme, no já zase jen vejrala, protože jsem fakt nevěděla. Tak koukal do papírů a řekl, že to asi ani nemá cenu podepisovat, že tam nic nebude....

luca77
3. únor 2011

@petula22 No,já doufám,že to dole nebude žádná katastrofa a že mi nic odstraňovat nebudou a pokud ano,tak doktor ví,co pro mě bude dobré a poradí si,..když už,tak ať to udělají přijednom,,opravdu bych netoužila po další operaci,..děkuji nechci. 😉

luca77
3. únor 2011

@petula22 Jsem napsala 2x téměř stejný příspěvek,ono se mi to předtím krapet seklo 😒

petula22
3. únor 2011

@luca77 Neva, si to přečteme 2x 😀

luca77
3. únor 2011

@petula22 A ty jsi momentálně v práci,že jsi pořád na příjmu? 🙂

pici
3. únor 2011

@piskotlea jasne. presne ako si napisala dnes mi je omnoho lepsie... a ideme dalej

petula22
3. únor 2011

@luca77 No, jasně makám 🙂

rienok
3. únor 2011

@luca77 no ja som bola pred 2 rokmi, podpísala som a.... vybrali mi obidva vajcovody 😖 no a zajtra idem na hysteroskopiu tak som si vyslovene pýtala len diagnostický zákrok, nech mám možnosť to aspoň s niekým prekonzultovať. Je pravda že dievčatá tu píšu, že to je lepšie dať preč. ALE keď Ti zoberú obidva, tak to už máš na definitívu že len cez IVF... no a ja mám za sebou už 4 a slabo reagujem takže je to dosť náročné fyzicky, psychicky a v neposlednom rade aj finančne. No, ale na druhú stranu čo by sme pre deti nespravili, však? 😀

@pici je fajn, že si taký bojovník. Prajem veľa síl 🙂

pici
3. únor 2011

@rienok no tak to je teda desne ze sa zobudis a nemas vajcovody... na druhej strane moja kamaratka ostala tehu na tretie ivf pred ktorym jej brali aj vajecnik aj vajcovod... asi vedia co robia...

tiffany81
3. únor 2011

Ahojte baby,chcem sa opýtať,kolkým z vás robili pred laparoskopiu magnetickú rezonanciu alebo CT vyšetrenie?A vyšetrenie krvi na onkomarker CA125?

lulii
3. únor 2011

Holky, napadla mě ohledně laparoskopie ještě otázka, jestli cévkují. Já mám z toho šííííílený bobky, jen aby to k něčemu bylo 😔

petula22
3. únor 2011

@lulii Ahoj, myslím, že necévkují. Jen když pak nečůráš, tak jo. Neboj, není to tak strašné, taky jsem se bála a bylo to v pohodě.

andara
3. únor 2011

@lulii mne cevkovali jen po narkoze a to nevim,spala jsem🙂 a pak uz jsem sla sama na wc, cevkovali jen zensky co jim bricho rezali a nesmeli jeden den vstat.

andara
3. únor 2011

@tiffany81 mne delali CA 125

lulii
3. únor 2011

@petula22 @andara Holky, já jsem fakt magor, bojím se jak sviňa a já vůl ještě koukám na videa s laparkou🙂) 🙂) 🙂). Teď už nebudu spát vůbec. Kdyby neexistoval internet, tak ani nevím, do čeho jdu a nemusím se takhle dopředu bát 😀 😀

andara
3. únor 2011

@lulii 😀 ja si tu laparku taky na youtube poustela,konkretne odstraneni endo cysty,co mi delali 😀 Ja koukala v tehotenstvi i na videa z porodu, abych videla,co me ceka 😎
Laparka opravdu nic neni, jsou horsi veci -treba bolest zubu 😝

petula22
3. únor 2011

@lulii Já taky šílela, hlavně jsem měla špatnou zkušenost s narkozou, tak jsem se hrozně bála. jestli můžu poradit, snaž se opravdu, co nejdřív začít hýbat, dostaneš rychle ze sebe ten plyn a je to pak hodně znát, že se ti uleví. Samozřejmě pokud ti nebudou dělat nějaký větší zákrok, u mě se podívali a nic mi nezjistili, takže to šlo.

lulii
3. únor 2011

@andara Snad to za těch 13 dní zapomenu, to co jsem viděla 😀 Ale když říkáš, že bolest zubu je horší.......tak to se už vůůůůůůůbec nebojím 😎 😀

andara
3. únor 2011

@lulii a proc jdes na laparku?

lulii
3. únor 2011

@petula22 Hýbat znamená chodit po chodbě, nebo tam dělat hned sklapovačky? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
S tou narkozou, to mi povídej, viděla jsem nedávno dokument v TV, bylo to o selhání narkozy a ty ženský, jak to popisovaly, byly úúúúplně vyřízený............, že já vůl na to tenkrát koukala, toho se totiž bojím nejvíc.

lulii
3. únor 2011

@andara Nemůžu otěhotnět, už skoro dva roky, HP mám v pohodě, manžel taky spermijky v pohodě, takže teĎ se přistupuje k laparce 🙄

petula22
3. únor 2011

@lulii No, stačí se ploužit po pokoji 😀 . Já podobný zážitek, ještě jsem úplně nespala, když mi začli něco dělat. Tak jsem to ted v nemocnici pořád každému říkala, ještě i na sále a oni mi píchli uspávačku a já byla okamžitě naprosto tuhá 😀

lulii
3. únor 2011

@petula22 Ježiši, ty taky? To musí být šílený. A co jsi jako vnímala a jak jsi je upozornila, že ještě nespíš? A co ti vlastně začli dělat? Malá, to musí být fakt strašný zážitek ☹

andara
3. únor 2011

@lulii jee ja na to selhani narkozy taky koukala pred laparkou, takze sem se taky bala a vidis, prezila jsem -uspana jsem bal behem vteriny, videla jsem jen cerno a nic nevim,jen jak sem se probudila na pokoji a nekdo se me ptal, jestli je vse v poradku a ja odpovedela:ano:-)
Tak drzimpalce at zjistej proc to nejde a pakto pujde jak po masle🙂Ja otehotnela po 14m prirozene, ale uz sem nedoufala. Ted jsem po laparce (13.12) a nazime se o druhy.

petula22
3. únor 2011

@lulii Naštěstí to netrvalo dlouhu. Byla jsem na odstranění zubů, museli to dělat pod narkozou. Normálně mě napíchli, asi jsem usla a pak jsem najednou cítila jak mi rcou hadičku do nosu a páčí násilím pusu, tak jsem pak vypadala 😒 . Reagovat a upozornit nejde, neovládala jsem vůbec svaly. Naštěstí jsem cítila jen tohle..., pak už jsem vytuhla. Na laparce mi říkali, že na tento zákrok se dává silnější narkoza, tak se nemám bát.
Jinak si na tom stejně jako my, my snažíme už skoro 4 roky a jsme oba v pořádku...

lulii
3. únor 2011

@andara To byl snad nejhorší pořad, který jsem kdy viděla. Nikdy na to nezapomenu 😀 Zlatý horory 😀 😀 Moc děkuju a taky ti samozřejmě moc a moc přeju, ať máš zachvíli miminko v bříšku. Všem snažilkám tady to moc přeju 😉

petula22
3. únor 2011

@andara Já naštěstí na nic takového nekoukala, jinak bych tam asi nešla 😀

lulii
3. únor 2011

@petula22 Tak tohle se mi stát, tak se asi zblázním, no ještě že jsi hned usnula, nedokážu si to vůbec představit. A teď si vem, co musely prožívat ty holky, když už neusly a celou tu operaci vnímaly a cítily. To je na blázinec 😠 😝
4 roky? To je hrozná doba, obdivuju tvojí vytrvalost, trpělivost a nervy. Někdy mám hrozný depky, někdy jsem v pohodě, obdivuju, že tohle zvládáš už takovou dobu. Tak tfuj tfuj tfuj, ať máš mimíska brzy v bříšku 🙂